هاشمی رفسنجانی: دولت دهم به اخلاق آسیب زد /کسانی که مدعی انقلابی‌گری بودند، رسوا شدند

به گزارش خبرآنلاین آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عصر (چهارشنبه) در دیدار با جمعی از شعرا، نویسندگان، هنرمندان عرصه‌های مختلف سینما، تئا‌تر، موسیقی و عکاسی، مدیران عامل خبرگزاری‌ها، سایت‌های اینترنتی، مدیران مسئول روزنامه‌ها و خبرنگاران گفت: باید کمی صبر کنیم تا نتیجه انتخاب مردم را در مجلس شورای اسلامی ببینیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به تفسیر مردم مناطق دوردست کشور از انتخابات و حتی انتخاب اعضای هیأت رئیسه در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: مردم بهتر از خیلی‌ها می‌فهمند.

اهم اظهارات رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را در ادامه به نقل از ایلنا بخوانید؛

*{ توصیه به ارباب رسانه}: با ادبیات ویژهٔ مردم مسائل و انتظارات عمومی را به شکل معقول مطرح کنید و در بیان نتایج حضور مردم در دو انتخابات سال‌های ۹۲ و ۹۴ به این مسأله اشاره کنید که مردم برای خیلی‌ها در داخل و حتی برای خارجی‌ها شناخته شدند.

*آگاهی مردم بزرگ‌ترین دستاورد است. مطمئن باشید دیگر به آسانی نمی‌توانند با ظاهرسازی‌ها به این دستاورد مهم مردم دستبرد بزنند.

*{در خصوص گلایه یکی از حاضران برای ترکیب کمیسیون‌های مجلس}: بعضی‌ها از سال‌ها قبل در مجلس بودند و از جزییات کار‌ها و لابی‌ها خبر دارند،  مطمئن باشید اوضاع به تدریج درست می‌شود و اگر می‌خواهید میزان موفقیت منتخبین خود را در مجلس بسنجید، فضای امروز را با گذشته مقایسه کنید که چگونه هر روز با سخنان بی‌پایهٔ خود بمبی در آرامش روحی مردم منفجر می‌کردند.

*کسانی که رأی نیاورده‌اند، خوب می‌دانند که علت چیست، وقتی به رأی مردم فکر می‌کنند در دل خاضع می‌شوند، حتی اگر بر زبان نیاورند و اگر به قدرت رأی مردم ایمان بیاورند، یکی از دستاوردهای این انتخابات است.

*مگر مردم چه می‌خواهند؟ می‌خواهند هر کس که قدرت دارد و امکانات کشور در دستش است بداند که مردم پایهٔ اصلی نظام هستند.

*مطمئن باشید که اگر مردم وفادار به نظام نبودند، ایران با آن تجزیه‌طلبی‌های خونین، ناآرام‌تر از افغانستان می‌شد.

*{با اشاره به بندهای مترقی قانون اساسی}: همین قانون اساسی رأی مردم را تضمین می‌کند و قطعاً بدانید تخلفات قانونی از هر کس باشد، نتایج معکوس دارد. می‌توانیم روزگار خوبی را برای ایران در آینده تصور کنیم، چون جوانانی باسواد و خانواده‌هایی آگاه داریم.

*گسترش فضای مجازی در همهٔ کشور بسیار خوب است. اطلاع‌رسانی تا روستاهای کوچک رفته و دیگر کسی نمی‌تواند واقعیت‌ها را از مردم پنهان کند و یا به آنان دروغ بگوید.

*{خطاب به اصحاب فرهنگ و رسانه}: باید به اخلاق انسانی و اسلامی برگردیم که عصارهٔ آن در توصیه‌های امام موسی کاظم (ع) به شاگردشان هشام بن حکم، آمده است. لشکریان عقل و جهل به عنوان فضیلت‌ها و رذیلت‌های اخلاقی در مقابل هم صف‌آرایی کردند و باید به عنوان صاحبان قلم، تریبون و روزنامه برای اشاعهٔ فضیلت‌های اخلاقی در جامعه بکوشید.

*فرهنگ چند رکن دارد، آن را به کلام، عقاید، احکام و اخلاق تقسیم کرد، مهم اخلاق است که جامعه را می‌سازد.

*درست است که اوضاع فرهنگی کشور مطلوب نیست اما باید توجه کنید که بیشترین امکانات فرهنگی مانند صداوسیما، ائمه جمعه، سازمان‌های متعدد مدعی فرهنگ در تمام سال‌های پس از پیروزی انقلاب در دست کدام جریان بود.

*همهٔ دولت‌های پس از پیروزی انقلاب به جز دولت نهم و دهم برای مسائل فرهنگی تلاش می‌کردند، حقیقتاً دولت دهم به اخلاق آسیب زد و خدا آن‌ها را هدایت کند که این کار‌ها را در کشور امام زمان (عج) تکرار نکنند که دعای فرجش را هر روز می‌خواندند.

*خوارج آن روز که داعش روزگار ما هستند، چنان شخصیت حضرت علی (ع) را در جامعه مورد هجمه قرار داده بودند که وقتی خبر شهادت آن مظلوم در نماز صبح آن هم در مسجد کوفه پخش شد، مردم به همدیگر می‌گفتند: مگر علی نماز می‌خواند!؟ او در مسجد چکار می‌کرد!؟

*{با اشاره به حادثهٔ هفت تیر و شهادت ۷۲ تن از یاران انقلاب اشاره کرد و با ارائه تحلیلی از اهداف منافقان که در جنایت خوارج روزگار هستند}: با خون آن شهدا، انقلاب بالنده شد، مردم آگاه‌تر شدند و کسانی که مدعی انقلابی‌گری بودند، رسوا شدند.

*منافقین الان کجا هستند؟، روزگاری مزدور صدام بودند و امروز مزدور صهیونیست‌ها هستند.

*مردم فلسطین مظلوم‌ترین مردم دنیا هستند و باید از آنان حمایت کرد. مردمی که می‌بایست یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون مسلمان را پشتیبان خود داشته باشند، الان غریب افتادند و متأسفانه برخی از کشورهای اسلامی با رژیم جعلی قرارداد همکاری می‌بندند.

*از چند روز و چند شب باقی‌مانده رمضان برای پاک کردن دل‌ها استفاده کنید که ائمه ما فرمودند، اگر رمضان بگذرد و نتوانیم رحمت خدا را به دست آوریم، ضرر بزرگی می‌کنیم.

2929

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *