فراخوان جشنواره عکس نور نگار منتشر شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جشنواره نور نگار دارای دو بخش اصلی و ویژه است. در بخش اصلی عکس‌ها با موضوع آزاد در ژانرهای متفاوت امکان شرکت دارند. عکس پرتره، طبیعت، منظره، هوایی، باستان‌شناسی، معماری، قوم‌نگاری، مستند و… امکان شرکت در این بخش را دارند با این شرط که عکس‌ها در ایران گرفته شده باشد.

موضوع این دوره از بخش ویژه جشنواره به منظور جلب توجه و دقت عکاسان به عکاسی از بناهای باستانی و تاریخی ایران با همین عنوان در نظر گرفته شده است. در این بخش تنها عکس‌‌های بناهای باستانی و تاریخی ایران، اعم از نماهای بیرونی، داخلی و جزئیات معماری، پذیرفته می‌‌شود.

این جشنواره در بخش اصلی به سه نفر برگزیده بدون ترتیب و اولویت یک دستگاه دوربین عکاسی Canon EOS-۵D Mark IV، تندیس‌ جشنواره و گواهی شرکت در جشنواره اهدا خواهد کرد.

در بخش ویژه نیز به سه برگزیده بدون ترتیب و اولویت یک دستگاه دوربین عکاسی Nikon D۷۲۰۰ pack ۱۸-۱۴۰، تندیس‌ جشنواره و گواهی شرکت در جشنواره اهدا خواهد شد.

هیئت داوران این دوره جشنواره متشکل از اسماعیل عباسی، ابراهیم حقیقی و محمد ستاری هستند. دبیری جشنواره را نیز مسعود افشانی بر عهده دارد و مشاور هنری جشنواره داریوش محمدخانی است.

شرکت کنندگان تا پنجم آبان فرصت دارند آثار خود را به سایت این جشنواره ارسال کنند.

داوری جشنواره در آبان ۱۳۹۶ انجام می شود و آیین اهدای جوایز و گشایش نمایشگاه آثار برگزیده نیز در آذرماه سال جاری خواهد بود.

هزینه ثبت نام و شرکت در این جشنواره تا هفتم شهریور، ۵۰۰ هزار ریال، ثبت‌نام طی ماه دوم فراخوان یعنی از هشتم شهریور تا هشتم مهر، ۶۰۰ هزار ریال و ثبت نام طی ۲۵ روز مانده به پایان فراخوان یعنی از ۹ مهر تا پنجم آبان ۷۵۰ هزار ریال است.

هر عکاس می‌‌تواند حداکثر چهار تک عکس در بخش اصلی و چهار تک عکس در بخش ویژه به دبیرخانه جشنواره ارسال کند (دبیرخانه مجموعه عکس نمی‌ پذیرد.)

دبیرخانه جشنواره از پذیرش عکس‌‌های فتومونتاژ، کولاژ، پانوراما، و HDR معذور است. عکس‌های ارسالی نباید دارای امضای عکاس، پاسپارتو، حاشیه، تاریخ، واترمارک، لوگو یا هر نشانه‌ تصویری باشند.

از نظر برگزار کننده، ارسال کننده عکس مالک اثر شناخته می‌‌شود. هر گونه مسئولیت ناشی از آن و پاسخگویی به پیامدهای حقوقی ناشی از آن با ارسال کننده اثر خواهد بود.

برگزار کننده حق استفاده از عکس‌‌های پذیرفته شده را برای چاپ در کتاب، بروشور یا انتشارات مربوط به جشنواره، با ذکر نام عکاس برای خود محفوظ می‌‌دارد.

آثار برگزیده به صورت کتاب چاپ و منتشر خواهد شد و به تمام هنرمندانی که آثارشان به نمایشگاه راه پیدا می‌‌کند، گواهی شرکت در جشنواره و یک جلد کتاب نمایشگاه اهدا خواهد شد.

57243

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *