حمام خون در منطقه دیپلمات نشین کابل/60 کشته و 100 زخمی

به گزارش خبرآنلاین بامداد امروز انفجاری خونین قلب افغانستان را لرزاند، این انفجار که در منطقه دیپلمات نشین کابل اتفاق افتاده است دست کم 60 کشته بر جای گذاشته است به طوری رسانه های افغان می گویند حمام خون به راه افتاده است. کما اینکه برخی رسانه های خبری افغانستان از قول وزارت بهداشت امار کشته های این انفجار را 50 تن اعلام کرده اند اما برخی دیگر امار را 60 نفر اعلام کرده اند. با این حال شبکه های اجتماعی افغانتسان اعم از توئیتر از حمام خون خبر داده اند  و معتقدند این امار و ارقام مسولان دولتی غیر واقعی است.
به گزارش منابع خبری، این انفجار در منطقه‌ای از شهر روی داده که کاخ ریاست جمهوری و شماری از سفارتخانه‌های خارجی در آن واقع است.

دود غلیظی بر آسمان محل انفجار همچنان دیده می‌شود. همین طور گزارش‌های اولیه حاکی از آسیب به چندین دستگاه خودرو و همچنین ساختمان‌های نزدیک محل انفجار است.

در این رابطه خبرگزاری ایرنا به نقل از وزارت بهداشت افغانستان نیز اعلام کرد تاکنون 60 تن از زخمی های انفجار کابل به بیمارستان های پایتخت منتقل شده اند.
این انفجار در مقابل در ورودی دفتر امنیت ملی و شرکت مخابرات روشن و در مقابل سفارت آلمان در کابل رخ داده است.
این درحالی است که منابع غیر رسمی شمار کشته شدگان را بیش از 60 تن و مجروحان را بیش از 100 تن اعلام کرده اند.
هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است.

ساعت 8 و 30 دقیقه صبح روز چهارشنبه انفجاری مهیب در نزدیکی سفارت آلمان در کابل، مرکز پایتخت افغانستان را لرزاند.
این انفجار در منطقه وزیراکبر خان رخ داد و گفته می شود هدف این انفجار دفتر امنیت ملی بوده است.سفارت آلمان، دفتر امیت ملی، شبکه تلویزیون یک و شرکت مخابراتی روشن در کنار هم واقع شده اند.

برخی شاهدان گفتند که این انفجار در داخل ساختمان شرکت مخابرات روشن و عده ای می گویند انفجار در مقابل دفتر امنیت ملی که مقابل سفارت آلمان واقع شده، به وقوع پیوسته است.

شعله های آتش از محل انفجار به آسمان زبانه می کشد و ماموران امنیتی راه های منتهی به محل انفجار را مسدود کرده اند.
این انفجار به قدری نیرومند بود که شیشه های ساختمان های اطراف را دست کم تا یک کیلومتر دورتر از محل رویداد شکسته است.
شیشه های ساختمان دفتر نمایندگی ایرنا در کابل نیز که در 500 متری محل رویداد واقع شده، بر اثر این انفجار شکسته است.

 

 

127 کشته و زخمی در انفجار کابل


اما واحد مرکزی خبر که مانند خبرگزاری ایرنا ، در محل رویداد بوده است می گویند تعداد قربانیان این انفجار که خودروی بمب گذاری شده نزدیک سفارتخانه آلمان در کابل بوده است، تاکنون 60 کشته برجا گذاشته است.
این خبرگزاری د رادامه گزارش داده است:  در پی وقوع انفجار امروز در کابل تاکنون دست کم 60 نفر کشته و  67 زخمی به بیمارستانها منتقل شده اند.

به گزارش خبرآنلاین تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را برعهده نگرفته و مشخص نیست که هدف اصلی آن چه بوده است.

 

تصاویر از رویترز

52310

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *