امام جمعه همدان: انسان امروز خودشناسی را فراموش کرده است

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان که در همایش طلایه‌داران تبلیغ در استان همدان سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود:

دشمن از راه‌های مختلف دین مردم را مورد حمله قرار داده است اما انسان با بصیرت هجوم دشمن را بی‌تأثیر می‌کند.

وی با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا کروبی و منتظری اینگونه شدند، خاطرنشان کرد: افرادی که می‌خواستند طلایه‌دار انقلاب باشند، حتی خودشان را نشناخته و خودسازی نکرده بودند.

آیت الله محمدی با تأکید بر اینکه هر کسی که به زمان خود آشنا باشد و بصیرت داشته باشد هجوم دشمن بر او تأثیری نخواهد داشت، گفت: انسان اگر بر همه علوم مسلط باشد اما شرایط زمان را درک نکند و بصیرت نداشته باشد قطعا شکست می‌خورد.

وی با اشاره به اینکه مبلغان باید دردهای جامعه را بشناسند، تصریح کرد: البته هر فرد باید قبل از آگاه‌سازی و معرفت‌دهی به دیگران باید با خودسازی، معرفت خود را کامل کند تا به موفقیت برسد.

امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه رسالت و وظیفه روحانیت شیعه امروز بسیار سنگین و قابل توجه است، بیان کرد: انسان باید در مواجهه با هر بحث و مطلبی ابتدا مسائل را تحلیل و تجزیه کند و وظایف خود را بشناسد.

وی با بیان اینکه انسان باید قدر، جایگاه و عظمت خداوند را بشناسد، گفت: انسان بدون معرفت نسبت به قدر خداوند و رسول خدا(ص) جایگاه و قدر خود را نیز نمی‌داند.

نماینده‌ ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به جمله حضرت امام(ره) که فرمودند «تا جوان هستید خودسازی کنید»، تصریح کرد: روحانیان و علما، طبیبان امروز جامعه هستند و می‌خواهند دردهای بی‌درمان انسان را مداوا کنند و البته امروز در جامعه کار تبلیغ بسیار دشوار و سخت شده است.

وی در آخر با اشاره به اینکه دشمنان از راه‌های مختلف به دین مردم حمله می‌کنند، افزود: دشمنان امروز فکر و ذهن مردم را بهم ریخته‌اند و در این وضعیت نشاندن حرف حق و درست در ذهن مردم کاری طاقت‌فرسا شده است.

 

46

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *