دن کیشوت مردی برای فصول گذشته

 ولی از سوی دیگر واقعا” حیف شد که احساسی و بدون در نظر گرفتن چنین شخصیتی و خاستگاه دولت مهرورز محافظه کاران و مخصوصا” شخصیت دنکیشوتی رئیس اش وی را به گفتمان انقلابی ملتی بزرگ که کاری سترگ کردند پیوند زدیم! با چنین پیش زمینه ائی هزينه‌اي كه دولت مهروز محافظه‌كاران بر حکومت و کشور تحمیل کرد تا سال‌ها بر گرده مردم و مملكت سنگيني مي‌كند.
رئیس دولتی که سازمان و نظام مالی و برنامه‌ريزي كشور را شخم زد و همچون شاهان صفوي كيسه به دست صله پخش كرد و بحرانی آفرید که تا سالیان دراز امکان حل آن نیست و دودش تو چشم مردم و حکومت میرود! دولتی که حاصل کارش سست کردن اعتماد ملي به حاکمیت و افزایش فاصله ملت و حکومت و آسیب دیدن انسجام ملي بوده است. تا آنجا که بیشترین ناهنجاریهای اجتماعی و روند رو به فزوني آسيب‌هاي اجتماعي نظير بحران هويتي در ميان جوانان، طلاق، عدم اشتغال، اعتياد، فقر و نابساماني، نااميدي‌هاي اجتماعي که مردم را آسيب‌پذير و نسل آتي را تهديد میكند را در این دوران شاهد بوده ایم. دولتی که با بهانه ترويج گفتمان انقلاب، مملكت را در صحنه بین المللی از سكه و اعتبار انداخت ، منزوي کرد و در تنگنا قرار داد. و بجای ریل گزاری برای قطار توسعه، رئیس دولت مهرورز محافظه‌كاران راننده قطار بي‌ترمز و بي‌فرمان هسته‌اي شد که ره به ترکستان داشت! دولتی كه خطوط قرمز و زردشان کسانی بودند كه شهره دست پاكي‌شان! گوش آدم و عالم را كر كرده بود ولی هم اکنون يا فراري‌اند يا در زندان و اخیرا” سر دسته آنان که مسبب همه بدبختیهاست از لاک دفاعی خارج و طلبكار هم شده است! در فضای مجازی بدنبال اعلام حجم میزان سرقت شده و تعداد مدیران دولت پاکدستان مهرورز که دستگیر و زندانی شده اند فردی پیشنهاد داده بود که از این پس این دولت علی بابا و چهل دزد بغداد نامیده شود! ایا علت وجه تسمیه تعداد سارقین است و اینکه نقش علی بابا و یا کنیز هوشمند را کی بازی میکند سئوالاتی است که بدون پاسخ مانده اند!
بهر حال هر چه بود گذشت و آن مرد رفت و دیگر بر نمیگردد حتی اگر بخواهند از او مترسکی بسازند. پاسخگويي به نيازهاي مادي و معنوي مردم از اصلي‌ترين وظايف دولت‌هاست و اين امر متحقق نمي‌شود مگر به وسيله حضور افراد با تجربه و نخبگان كارآزموده، ملي و ميهن دوست ، توسعه‌گرا و چشم و دل سیر در سازمانهای اجرائی و صد البته در قواي دیگر. تا مردم اميدوارانه، شاداب و تلاشگر به دنبال افزايش توليد و ثروت ملي بروند. بنابراین اصلاحطلبان باید به دنبال استقرار دولت و مجلسی باشند که فارغ از جنگ و دعوای مرسوم و مستهلک کننده انرژی و پتانسیل مردم، آرامش روح و روان، رفاه، شادي و تفريح و منزلت شهروندان برایشان مهم و در اولویت باشد. تا مردمي سالم، غيرتمند، بلندپرواز، آينده‌نگر، اميدوار، بلندطبع و نيك‌نفس را در حمایت برنامه ها و قوانین و مقررات مصوب خویش داشته باشيم. و اولین اولویت چنین مجلسی و دولت برخواسته از آن باید سر و سامان دادن به نظام اداري كشور باشد تا فساد را قبل از آنكه نظام را از پاي درآورد، ريشه‌كن كنند. انشاالله!

منبع: پیام ابراهیم، شماره 15. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *