فینال لیگ برتر کشتی آزاد؛بازار بزرگ مقتدرانه قهرمان شد

مرحله نهایی رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد از صبح امروز (جمعه) در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار شد و با معرفی تیم‌های راه یافته به دیدارهای فینال و رده‌بندی در نوبت عصر پیگیری شد. 

در دیدار فینال تیم بازار بزرگ ایران با پیروزی 9 بر یک مقابل اترک خراسان شمالی به عنوان قهرمانی دست یافت. 
پیش از این دانشگاه آزاد با پیروزی 6 بر 4 مقابل تا ثبت جهانی توس در دیدار رده‌بندی به عنوان سوم رسیده بود. 

از نتایج جالب توجه دیدار فینال می‌توان به پیروزی 15 بر 11 امیرحسین زارع، قهرمان جوانان مقابل گنو پتریاشویلی، قهرمان نامدار جهان و دارنده مدال برنز المپیک از گرجستان در دیداری جذاب و دیدنی اشاره کرد. 

* نتایج دیدارهای فینال به شرح زیر است (اسامی کشتی‌گیران بازار بزرگ ابتدا آمده است):

بازار بزرگ ایران 9 – اترک خراسان شمالی یک

57 کیلوگرم: رضا اطری، برنده – سیدرضا عزیزی (5 بر یک)
61 کیلوگرم: ایمان صادقی – احمد نبی گوارزاتیلوف، برنده (4 بر یک)
65 کیلوگرم: میثم نصیری، برنده – مرتضی قیاسی (5 بر 4)
70 کیلوگرم: یونس امامی، برنده – محمدصادق فیروزپور (11 بر صفر) 
74 کیلوگرم: ختاگ سابولوف، برنده – جمال عبادی (4 بر 2 – ضربه فنی) 
79 کیلوگرم: احمدگادژی نبی اف، برنده – سجاد غلامی (5 بر یک) 
86 کیلوگرم: کامران قاسم‌پور، برنده – علی موجرلو (3 بر صفر) 
92 کیلوگرم: علیرضا کریمی، برنده – مسعود مددی (3 بر صفر) 
97 کیلوگرم: محمدحسین محمدیان، برنده – مجتبی گلیج (گلیج حاضر به مبارزه نشد) 
125 کیلوگرم: امیرحسین زارع، برنده – گنو پتریاشویلی (15 بر 11) 

254 251

برگزیدگان عرصه های تبلیغ دینی تجلیل شدند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قم، در پایان مراسم بزرگداشت مرحوم علامه طباطبایی(رض)، که آیت الله مقتدایی از اعضای شورای عالی حوزه، برخی از اعضای جامعه مدرسین و اساتید سطوح عالی و خارج حوزه و همچنین دکتر سرمست استاندار استان قم حضور داشتند، از آیت الله سید هاشم رسولی محلاتی به سبب تالیف کتب ارزشمند در علوم و معارف اسلامی و تاریخ زندگانی پیامبران و ائمه اطهار(ع) و تصحیح کتب حدیثی به مانند تحقیق، تعلیق و تصحیح در تفسیر العیاشی که با مقدمه مرحوم علامه طباطبایی در بیش از شصت سال پیش منتشر شده است، تقدیر شد.

همچنین از حجت الاسلام و المسلمین سید هادی خسروشاهی به سبب تلاش گسترده در تبلیغات دینی در عرصه داخلی و خارجی و سطح بین المللی و نشر کتب ارزشمند و همچنین احیاء آثار و مکتوبات حضرت آیت الله علامه طباطبایی تجلیل به عمل آمد .

در ادامه این برنامه، از حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی که سالیان متمادی در جایگاه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، فعالیت های فرهنگی و امامت جمعه و جماعات در تبلیغات اسلامی اثرگذار بوده اند، تجلیل شد.

تجلیل از حجت الاسلام و المسلمین سید محمدمهدی میرباقری به سبب بیان اثرگذار در منابر تبلیغی و عمومی و تکریم از حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی  پورمحمدی امام جمعه مراغه به سبب تلاش گسترده در تبلیغ و ترویج معارف قرآن و اهل بیت (ع) در جایگاه امامت جمعه و جماعت و گسترش حوزه های علمیه از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در پایان از خانواده محترم حجت الاسلام والمسلمین صالحی خوانساری که سالها در منبر وعظ و خطابه با صدای دلنشین خود ذاکر اباعبدالله الحسین(ع) بود و ککتاب ارزشمند به ساحل سخن را برای استفاده فضلاء و طلاب و اهل منبر تالیف کرده است، هم تجلیل بعمل آمد و تکریم شدگان هدایای خود را از دستان مرجع عالیقدر حضرت آیت الله نوری همدانی دریافت کردند.

46

آیت‌الله العظمی نوری همدانی رسالت حوزه تربیت قضات و علمای برجسته است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قم، آیت‌الله العظمی نوری همدانی شامگاه پنجشنبه ۳۰ آبان ماه در گردهمایی اعضای انجمن تبلیغ و ارتباطات حوزه که به مناسبت سی و هشتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی در دارالقرآن این مفسر بزرگ قرآن و با حضور آیت الله مقتدایی از اعضای شورای عالی حوزه، برخی از اعضای جامعه مدرسین و اساتید سطوح عالی و خارج حوزه و همچنین دکتر سرمست استاندار استان قم برگزار شد، گفت: یکی از موضوعات منعکس شده در قرآن وظیفه مسلمین در حفظ عزت و غلبه اسلام است و در آیات متعدد به آن اشاره شده است.

وی با بیان اینکه حفظ عزت دین آموزه است که‌ در همه ادیان بوده، افزود: در نهج‌البلاغه در شماره ۱۳۹ کلمات قصار، امام فرموده‌اند که حجت و دلیل و برهان باید همیشه در جامعه حاکم باشد و علما با این حجت‌ها آشنا باشند و عزت اسلام را برای مردم بیان کنند.

آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: استادان حوزه باید طلاب آگاه و هوشیار تربیت کنند که عامل حفظ عزت و غلبه اسلام باشند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه نمونه‌های زیادی از این سخنان در شان علما در کلمات امام علی(ع) وجود دارد اظهار کرد: کسانی که در راه تبلیغ گام برداشته و عزت اسلامی را با برهان به دیگران منتقل می‌کنند دارای جایگاه والایی در لسان بزرگان دینی هستند.

آیت‌الله نوری همدانی اظهار کرد: مسلمین باید از لحاظ جهاد و علم و عزت قوی و مقتدر باشند تا عظمت اسلام در کل دنیا نمایان شود؛ امروز تمامی نقشه دشمنان در نتیجه نداشتن فرهنگ و عدم درک آنان از اسلام است. لذا بیش از ۴۰ سال است دنبال براندازی بودند و در جریان اخیر هم خیلی سرمایه‌گذاری مالی و انسانی کردند.

این استاد حوزه علمیه افزود: اسرائیل و اروپا و آمریکا  و کسانی که هشت سال در جنگ تحمیلی، بمب‌هایشان بر سر ملت ایران می ریخت امروز دلشان به حال مردم ایران سوخته است! و از حقوق بشر می گویند! این ها با کمک منافقان و سلطنت طلبان خواستند جریانی ایجاد کنند تا کار تمام شود ولی درک نمی‌کنند که اسلام در عمق وجود مردم نفوذ دارد و مردم از اسلام حمایت می‌کنند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: نقشه‌های دشمن نقش بر آب شده و با صبر و آگاهی مردم نقش بر آب خواهد شد.

وی افزود: حکومت باید در دست کسی باشد که در حد فقاهت و اجتهاد با معارف دینی آشنا باشد لذا باید حوزه کسانی را تربیت کند که در این حد از فرهنگ و معرفت دینی و مدیریت باشند که بتوانند به عنوان ولی فقیه در کشور به رهبری بپردازند.

این مرجع تقلید اضافه کرد: در حوزه باید قضاتی در حد بسیار بالا تربیت شوند تا بتوانند احقاق حق و قضاوت کنند. امام علی خطاب به مالک اشتر فرموده است که دین امروز اسیر در دست اشرار شده است.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه فقها کسانی هستند که خدا به آنان لطف و عنایت دارد و او خودش را در برابر مردم مهیا کرده تا پاسخگوی آنان بوده و از اسلام دفاع کند بیان کرد: حوزه ها باید در تربیت قضات، مراجع و علمای آگاه تلاش واسعی داشته باشند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه دشمنان چقدر نقشه کشیدند و به نتیجه نرسیدند افزود: دشمنان تصور داشتند آشوب در کشور برپا کرده و مردم را به خیابان خواهند کشاند ولی نقشه آنان بر آب شد؛ کسانی که خودشان ظلم و جنایت می‌کنند دم از حقوق بشر می‌زنند.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه دشمنان مشتشان باز شده و هزینه‌های زیاد کردند و به نتیجه نرسیدند اظهار کرد: اگر دشمن باز هم نقشه بکشد ذلیلانه در آن شکست خواهد خورد.

این مرجع تقلید اظهار کرد: فقه، پویاست و ما باید برای تحولات عالم خود را آماده کنیم.

این مرجع تقلید با تمجید از شخصیت علامه طباطبایی بیان کرد: بنده ۵ سال توفیق حضور در درس تفسیر و اسفار علامه طباطبایی را داشتم و مصداق بارز عالم عامل به دین بود؛ آیات قرآن در وجود ایشان تجسم داشت و وقتی به آیات عذاب می‌رسید، گریه می‌کرد.

آیت‌الله نوری همدانی اضافه کرد: علامه در کنار تفسیر، فقیه و فیلسوف و عارف بزرگی بود و شخصیت باعظمتی داشت. وی  معتقد بود که همه موجودات عالم، درک دارند و خداوند موجودی را که درک نداشته باشد، نیافریده است.

وی افزود: علامه گاهی در مورد یک آیه ۵۰ صفحه مطلب دارد که نشان از توان و تسلط بالای علمی ایشان است.

در پایان این مراسم از آیت الله سیدهاشم محلاتی، حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی، حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری، سیدهادی خسروشاهی و خانواده حجت الاسلام صالحی خوانساری که در عرصه های تبلیغ دینی اثرگذار بودند، تجلیل شد.

46

حجت‌الاسلام تقوی: امام خمینی به عدالت و معنویت چهره جدیدی بخشید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی، رئیس سابق شورای سیاستگذاری ائمه جمعه شامگاه پنجشنبه ۳۰ آبان ماه در گردهمایی اعضای انجمن تبلیغ و ارتباطات حوزه که به مناسبت سی و هشتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی در دارالقرآن این مفسر بزرگ قرآن برگزار شد، با بیان اینکه همه ما مدیون امام خمینی(ره) هستیم گفت: عمق و ریشه یک روحانی در داخل و خارج، حوزه است و باید از آن تغذیه کند.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه حوزه محور همه ارزش‌ها و حرکت‌ها است، اضافه کرد: چند وقت قبل در سفری به برزیل داشتم و یک طلبه که ۵۰ کیلو بیشتر وزن نداشت را دیدم که فعالیت‌های تبلیغی بزرگی را انجام می داد که همه این حرکت ها از برکت وجود حرکت امام  و انقلاب اسلامی است.

تقوی بیان کرد: امام خمینی به واژه‌های عدالت و جهاد و ایثار چهره تازه بخشید و هرگز در برابر تفرعن طاغوت سر خم نکرد.

وی با بیان اینکه وحدت از کلیدواژه های رفتار و سخنان امام بود، اظهار کرد: ما تفرقه را از امت واحده تفریق و خرابه‌های باقیمانده از هجوم مغولان را آبادان خواهیم کرد و عشق و ایثار را به باغبانی آن می‌خوانیم و در بوستان شهادت، پژمردگی لاله ها را تحمل نمی‌کنیم.

وی در ادامه یک متن ادبی تحت عنوان “فراق نامه” که خود در فراق امام راحل قلمی کرده بود را قرائت کرد.

46

آیت الله واعظ موسوی: مردم طرفدار نظام و رهبری هستند و صف خود را از آشوبگران جدا کردند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قم، آیت الله سیدمحمد واعظ موسوی شامگاه پنجشنبه ۳۰ آبان ماه در گردهمایی اعضای انجمن تبلیغ و ارتباطات حوزه که به مناسبت سی و هشتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی در دارالقرآن این مفسر بزرگ قرآن برگزار شد گفت: امروز مردم قم و دیگر شهرها در حمایت از نظام و رهبری و مراجع راهپیمایی عظیمی را راه انداختند تا نشان دهند طرفدار نظام و رهبری هستند و صف خود را از آشوبگران جدا کردند.

واعظ موسوی اضافه کرد: امام در جلد ۱۷ صحیفه نور فرموده است که تبلیغات مسئله مهم و حساس است؛ آنقدر که دشمنان از این حربه استفاده می‌کنند از طرق دیگر استفاده نمی‌کنند و ما هم باید بیشتر از تبلیغات استفاده کنیم.

وی افزود: چند سالی است که انجمن های علمی در حوزه ایجاد شده که از جمله انجمن تبلیغ است؛ برخی تصور می کنند که این مجموعه هم در کنار مجموعه های اعزام مبلغ است ولی چنین ماموریتی ندارد بلکه انجمن متشکل از تعداد زیادی از استادان و فرهیختگان تبلیغ حوزه است.

رئیس انجمن تبلیغ حوزه علمیه با بیان اینکه سخن هرچند تاثیر سحرآمیزی دارد ولی عمل یک مبلغ بسیار موثرتر از سخن اوست تصریح کرد: به اعتبار اینکه مردم می‌بینند مبلغ آنچه را می‌گوید عمل می‌کند و پا جای پای ائمه می‌گذارد علاوه بر محتوای تبلیغ باید در عمل هم به این مسیر پایبند باشند.

واعظ موسوی تصریح کرد: امروز به تبلیغ سنتی نمی‌توان اکتفا کرد و باید به متدها و ابزارهای جدید هم رو بیاوریم و حوزویان و دانشگاهیان که طلایه دار فرهنگی هستند باید همه تلاش خود را برای به کار گرفتن ابزار تبلیغ به کار بگیرند.

واعظ موسوی اضافه کرد: جایگاه حوزه و حوزویان باید در جامعه به خوبی تبیین شده باشد و از بکارگیری عناوین معادل مانند ارشد و دکترا در حوزه باید بپرهیزیم زیرا توهین به حوزه است و حوزه خود مدارجی دارد و مقام معظم رهبری و مراجع هم در این زمینه نصایح لازم را داشته‌اند.

سود مستاجران در تمدید قرارداد است یا جایجایی؟

به گزارش خبرانلاین، نرخ تورم در بخش اجاره بها در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ١٣٩٨ نسبت به دوره مشابه سال قبل در بخش اجاره بها، برابر ٢٤, درصد است. اطلاع مذکور در استان تهران (٣٣.٧ درصد) بیشترین عدد و در استان آذربایجان غربی (٩.٤ درصد) کمترین عدد را نشان می‌دهد.متوسط افزایش هزینه اجاره بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته اند، در فصل تابستان ١٣٩٨ برابر با ٢٧,١ درصد است.

مسکن

بر این اساس، به نظر می‌رسد میانگین اجاره‌بها در قراردادهای تمدیدی به مراتب بیشتر از میانگین اجاره‌بها در قراردادهای جدید، افزایش پیدا کرده است.به این ترتیب جابجایی در بسیاری موارد بیش از تمدید قراردادها به نفع مستاجران بوده است.

مشزروح گزارش خبرآنلاین در این خصوص را اینجا بخوانید.

223223

تصاویر | حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی که پناهیان آنجا تصمیم سران سه قوه برای سهمیه‌بندی بنزین را زیر سئوال برد

۴۱۴۱

سینما حقیقت، آیینه جشنواره میلینیومِ بلژیک می‌شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در بخش «آیینه یک جشنواره» در سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، منتخبی از آثار جشنواره میلینیوم Millennium بلژیک به نمایش عمومی گذاشته می‌شود.

هدف جشنواره میلینیوم، نمایش فیلم‌های مستند مستقل و باکیفیتی است که به مسایل روز جامعه می‌پردازند و باعث تشویق مخاطبین به تفکر در مورد ارتباط این فیلم‌ها با جهان پیرامون می‌شوند. جشنواره میلینیوم از تولید فیلم‌های مستند نیز حمایت و هر سال، دو پنل پیچینگ ملی و بین‌المللی برپا می‌کند.

در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، ۷ فیلم منتخب جشنواره میلینیوم به این شرح روی پرده می‌رود:

«آرئو» (تاتو مورنو / آرژانتین)

«به سودوم خوش آمدید» (کریستین کرونس، فلورین وایگن‌زامر / اتریش، غنا)

«رنگ آفتاب‌پرست» (آندره‌س لوبرت / آلمان)

«زنی در اسارت» (برنادت توزا- رایتر/ مجارستان، آلمان)

«سوی دیگر همه‌چیز» (میلا تورایلیچ / صربستان، فرانسه، قطر)

«قلب سنگی» (کلر بیه، اولیویه ژوبار / فرانسه)

«هنوز تاریک نیست» (فرانکی فنتون / ایرلند)

زلاتینا روسوا (Zlatina Rousseva) مدیر جشنواره میلینیوم بلژیک، یکی از میهمانان مدعو این دوره‌ سینماحقیقت است.

سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت»، طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذر ۱۳۹۸ به دبیری محمد حمیدی‌مقدم در شهر تهران برگزار خواهد شد.

۵۷۵۷