عرضه مرغ با نرخ مصوب ۱۱۵۰۰ تومان 

با وجود اینکه هفته گذشته ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم را برای مصرف کنندگان ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین کرده بود اما یکشنبه این هفته قیمت این محصول در بازار آزاد از مرز ۱۵ هزار تومان گذشت.
این روند سبب شد تا دولت برای تنظیم بازار این محصول، اقدام به افزایش عرضه گوشت مرغ گرم تنظیم بازاری کند، به طوری که از دوشنبه، قیمت این محصول بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان کاهش قیمت یافت.
در این رابطه محمود حجتی امروز(چهارشنبه) در حاشیه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: امیدواریم گوشت مرغ گرم در سطح خرده فروشی ها براساس قیمت مصوب عرضه شود.

دیروز نیز یک مقام مسئول در وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد که برای متعادل سازی بازار گوشت مرغ، هفته آینده ۳۰ هزار تن از این محصول با نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به بازار عرضه می شود.

** توزیع گوشت قرمز وارداتی در سطح اتحادیه ها و تعاونی های مصرف

گوشت وارداتی

وی درباره وضعیت توزیع گوشت قرمز نیز گفت: قرار است توزیع گوشت قرمز به شکل هدفمند و زیر نظر ستاد تنظیم بازار، به دست مصرف کنندگان برسد.
حجتی افزود: براساس این دستورالعمل، انواع گوشت قرمز وارداتی در اختیار اتحادیه ها و تعاونی های مصرف در سراسر کشور قرار می گیرد.
علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور نیز روز دوشنبه اعلام کرد که واردات مستمر گوشت قرمز از ۱۲ کشور مانند برزیل ادامه دارد و توقفی در این فرایند رخ نداده است.
به گفته وی، گوشت های برزیلی از کشور مبدا خریداری شده و در حال بارگیری است و چند محموله در حال انتقال دریایی یا در حال ترخیص از بنادر است.

** سیب و پرتقال شب عید تامین است 
وزیر جهاد کشاورزی درباره تامین میوه شب عید نیز گفت: سیب درختی و پرتقال شب عید و ایام نوروز خریداری و اکنون در سردخانه مراکز استان ها ذخیره سازی شده است.
وی اضافه کرد: با تعیین زمان توزیع از سوی ستاد تنظیم بازار، همانند سال های گذشته، میوه شب عید با قیمت های تنظیم بازاری به بازار عرضه می شود.
حسین شیرزاد رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ۹ بهمن ماه اعلام کرد که بیش از ۷۰ هزار تن پرتقال و سیب درختی از شمال و جنوب کشور خریداری شده که از این میزان ۴۰ هزار تن پرتقال و ۳۰ هزار تن سیب درختی بوده و به مراکز استان ها ارسال شده است.

به گفته وی، عرضه میوه شب عید شامل سیب درختی و پرتقال با قیمت های مصوب ستاد تنظیم بازار از ۲۰ اسفندماه در سراسر کشور انجام می شود.

۲۲۳۲۲۴

رئیسی: تمام تلاش خود را برای محرومیت زدایی بکار گرفته ایم

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در مراسم آغاز فعالیت همزمان دو هزار کانون خادم یاران در مراکز استانهای کشور از طریق ارتباط ویدئوکنفرانس، در مشهد افزود: در طرح خادم یاری رضوی همه دوستاران این حضرت و اهل بیت(ع) می توانند خدمت خود را در حرفه ای که به آن تبحر دارند ارائه کنند. دفاتر آستان قدس رضوی در همه استانهای کشور کار هماهنگی این خدمات خداپسندانه را برای عرضه به محرمان برعهده دارند.
وی ادامه داد: داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت آستان قدس رضوی ثبت نام کنند تا شرایط عرضه خدمات آنان به محرومان در سراسر کشور در همه زمینه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، فنی و مهندسی، فضای مجازی، بانوان، سلامت و دیگر موارد مورد نیاز فراهم شود.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: در چارچوب ارائه این خدمات غیرمنفعت گرایانه حول محور جلب رضایت امام رضا(ع) هم اکنون در سطح کشور هزاران نفر از اقدامات محرومیت زدایی بهره مند هستند و در آینده نیز این تعداد به میلیونها نفر خواهد رسید.
مدیر دفتر خادمیاران نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: طرح تاسیس دفاتر کانونهای خادم یاری رضوی در سراسر کشور پس از صدور حکم مقام معظم رهبری خطاب به تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر توجه واقعی به خدمت، خادم و مخدوم در این نهاد معنوی شکل گرفته است.
امین بهنام افزود: در این طرح افتخاری علاقه مندان از سراسر کشور می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی آستان قدس رضوی به منظور ارائه خدمت خود برای طبقات محروم جامعه اعلام آمادگی کنند. این خدمات می تواند در حوزه های مختلف از جمله خانواده شهدا، امور قرآنی، حقوقی، مداحان، اردوهای جهادی، بانوان، سلامت، فنی و هندسی، توسعه فرهنگ و معنویت زیارت، وقف و نذورات و یا سایر رشته های مورد نیاز جامعه باشد که پس از ساماندهی توسط دبیران کانونها زمینه ارائه خدمات در جامعه فراهم می شود.
وی ادامه داد: تاکنون افزون بر 200 هزار نفر از سراسر کشور در این کانونها ثبت نام کرده اند و روند ثبت نام اقشار مختلف مردم در استقبال از این طرح خداپسندانه ادامه دارد.
همچنین در این مراسم حکم 30 نفر از مسئولان کانونهای خادم یاری رضوی توسط تولیت آستان قدس رضوی به صورت نمادین به آنان اعطا شد.
2929

واعظی: هیچ کس دنبال جنگ نیست

محمود واعظی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره‌ دلایل افزایش اخیر قیمت ارز اظهار کرد: برخی اتفاقات سیاسی و غیر سیاسی در این چند روز پیش آمد که موجب افزایش قیمت دلار شد. به طور مثال مجمع در حال بررسی ابعاد پالرمو است تا بهترین تصمیم را بگیرد، اما برخی گفتند مجمع مخالف پالرمو است؛ در حالی که آنان همه نظر خود را اعلام نکردند.

وی ادامه داد: وزیر خارجه اخیراً در رابطه با مسائل منطقه و رژیم صهیونیستی صحبت کرده، ولی به غلط گفته‌اند که ظریف بیان کرده که جنگ می‌شود. در حالی که این چنین نیست و اصلاً بحث جنگ مطرح نیست؛ نه ما دنبال جنگ هستیم و نه دیگران در منطقه و خارج از منطقه دنبال جنگ هستند.

واعظی با اشاره به اینکه اکنون جنگ تبلیغاتی و روانی مطرح است، بیان کرد: ما باید فضای جامعه را آرام کنیم، در حالی که برخی به خبرهای منفی دامن می‌زنند وقتی هم که جامع ملتهب شود این التهاب بر قیمت برخی از کالاها اثر می‌گذارد.

2929

ارتش ونزوئلا به حالت آماده باش درآمد

به گزارش رویترز، دلیل این اقدام آن است که دولت کاراکاس معتقد است آمریکا قصد دارد در پوشش محموله های کمک های انسان دوستانه، در ونزوئلا نفوذ کرده و اهداف خود را در این کشور آمریکای لاتین به اجرا برساند.

در این میان نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا از دریافت ۳۰۰ تُن کمک‌های بشردوستانه روسیه خبر داده است.

وی در این باره گفت: ما هر روز کمک‌های بشردوستانه دریافت می‌کنیم. روز چهارشنبه نیز ۳۰۰ تن کمک بشردوستانه روسیه در چارچوب قانونی و از طریق فرودگاه بین‌المللی کاراکاس به دستمان خواهد رسید.

همزمان آمریکا نیز در راستای مداخله در امور داخلی ونزوئلا در تلاش برای کمک‌رسانی به مخالفین دولت کاراکاس است.

حدود یک ماه پیش، خوان گوایدو رئیس کنگره ملی ونزوئلا، با برخورداری از حمایت آمریکا مشروعیت مادورو را زیر سوال برده و عنوان ریاست‌جمهوری را از وی غصب کرد.

52310

پارسایی: بازار خودرو خودرو ساماندهی نشود وزیر صنعت استیضاح می‌شود

بهرام پارسایی اظهار کرد: کمیسیون اصل “۹۰” ۲۰ آذر ماه جلسه‌ای را با وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون حقوقی رییس جمهور، رییس سازمان حقوق مصرف کنندگان، رییس سازمان تعزیرات، نماینده سازمان بازرسی و مدیران عامل دو خودروساز بزرگ داشت که در آن جلسه مقرر شد خودروسازان خودروهایشان را پنج درصد زیر قیمت بازار عرضه کنند و در مراحل بعد هر بار پنج درصد قیمت را کاهش دهند تا به نرخ عادلانه دست یابیم.

خودروسازان به وعده‌ای که به کمیسیون اصل “۹۰” داده‌اند، عمل نکرده‌اند و حتی عرضه روزهای گذشته آنها ۲۰ درصد بیش از تعهدی است که داده بودند. در واقع کاهش پنج درصدی قیمت نسبت به ۲۹ آذر ماه نه تنها اعمال نشد،‌ بلکه ۲۰ درصد به قیمت‌ها اضافه شد.وی اضافه کرد: متاسفانه سوءاستفاده و سودجویی خودروسازان از فضای متشنج بازار نشان دهنده عدم انجام تعهداتی است که آنها نسبت به مردم دارند. آنها از سویی با عدم عرضه خودرو بازار را متشنج می‌کنند و سپس به بهانه شکستن حباب به فروش نقدی اقدام می‌کنند و قیمت را نیز کاهش نمی‌دهند.

سخنگوی کمیسیون اصل “۹۰” شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اضافه کرد: خودروسازان به وعده‌ای که به کمیسیون اصل “۹۰” داده‌اند، عمل نکرده‌اند و حتی عرضه روزهای گذشته آنها ۲۰ درصد بیش از تعهدی است که داده بودند. در واقع کاهش پنج درصدی قیمت نسبت به ۲۹ آذر ماه نه تنها اعمال نشد،‌ بلکه ۲۰ درصد به قیمت‌ها اضافه شد.

پارسایی اضافه کرد: اگر وزیر صنعت، معدن و تجارت نسبت به ساماندهی بازار خودرو اقدام نکند مجلس شورای اسلامی استیضاح ایشان را کلید خواهد زد.

سخنگوی کمیسیون اصل “۹۰” شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهاراتش، اضافه کرد: خودروسازان می‌گویند ما خودروهای داخلی را تولید می‌کنیم اگر این خودرو داخلی است نباید به ارز وابسته باشد، ضمن این که قیمت خودرو نسبت به زمانی که ارز ۱۷ تا ۱۸ هزار تومان شده بود گرانتر شده است؛ در حالی که قیمت ارز کاهش یافته است. این تناقض عملکرد آنها نشان دهنده افسار گسیختگی در بازار خودرو است و گویی آنها نهادهای نظارتی را به سخره گرفته‌اند.

تناقض عملکرد خودروسازان نشان دهنده افسار گسیختگی در بازار خودرو است و گویی آنها نهادهای نظارتی را به سخره گرفته‌اند.وی با اشاره به این که خودروسازان تنها منافع خود را در نظر می‌گیرند در این باره توضیح داد: آنها به بهانه کنترل بازار و شکستن حباب قیمتی اقدام به فروش نقدی می‌کنند. در حالی که اگر به تعهدات قبلی خود عمل کنند و خودروهای پیش فروش شده مردم را تحویل دهند این حباب قیمت به وجود نمی‌آید. اگر آنها خودرویی برای عرضه دارند باید به تعهدات قبلی‌شان عمل کنند، اما برای تامین منافع به فروش نقدی اقدام می‌کنند.

2929

کسب ۱۴ مقام برتر کشوری توسط دانشجویان دانشگاه پیام نور استان چهارمحال وبختیاری

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان چهارمحال وبختیاری ، رئیس دانشگاه پیام نور استان چهارمحال و بختیاری گفت جشنواره ملی دستاوردها و توانمندی ها ی دانشگاه های پیام نور سراسر کشور  ، با تقدیر از برگزیدگان در سه جشنواره  رویش ، حرکت و نشریات در استان گلستان  به کار خود پایان داد.
دکتر علیرضا آبرود با بیان اینکه این رقابت ها طی سه روز و به میزبانی استان گلستان برگزار شد اظهار کرد : در این جشنواره انجمن های علمی هر دانشگاه در قالب غرفه ای به ارائه دستاوردهای خود پرداختند که انجمن علمی دانشگاه پیام نور استان هم همانند سال های گذشته دستاوردهای خود را به نمایش گذاشت.  
ایشان با اشاره به اینکه بیش از دو هزار اثر در محور انجمن ها و کانون ها از سراسر کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند افزود :  دانشجویان دانشگاه پیام نور استان در این جشنواره به کسب ۱۴  مقام برتر دست یافتند که در این بین؛ در حوزه نشریات دانشجویی۶ مقام برتر و عنوان سومی کشور  ، در حوزه انجمن ها ی علمی  ۳مقام برتر و عنوان پنجم کشور  ودر حوزه کانون های فرهنگی ۴ مقام برترکه در رویش عنوان اول را در کشور از آن خود کردند.  
گفتنی است جشنواره ملی دستاوردها و توانمندی ها از ۲۷لغایت ۲۹ اسفند ماه در استان گلستان با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

۴۶

لغو کنسرت موسیقی «هوروش‌ بند»

ابوالفضل حکیم پور در این باره گفت: این در حالی است که همه مجوزهای لازم برای برگزاری این کنسرت دریافت شده بود و مشکلی برای برپایی آن وجود نداشت.

وی گفت: قرار بود کنسرت هوروش بند عصر امروز و امشب در یک مجتمع تفریحی طی دو نوبت برگزار شود.

مرکز شهرستان ۴۳ هزار نفری فیروزه در فاصله ۱۴۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

۲۴۱۲۴۱

باریوس از صحبت‌های سردار آزمون درباره کی‌روش پرده برداشت

به گزارش ایسنا و به نقل از اکسپرس، ویلمار باریوس هافبک هجومی سابق بوکاجونیورز، با امضای قراردادی در زمستان به عضویت تیم زنیت سن پطرزبورگ درآمد تا هم تیمی سردار آزمون در این تیم شود.

باریوس درباره کار با کارلوس کی‌روش در تیم ملی کلمبیا گفت: کی‌روش شرایط و تجربه لازم برای بر عهده گرفتن هدایت تیم ملی کلمبیا را داشت. برای او در تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم در کنار هم بتوانیم نتایج خوبی با تیم ملی کلمبیا به دست بیاوریم. از وقتی با سردار آزمون درباره او صحبت کردم شناختم از کی‌روش بیشتر شده است. آزمون خیلی از کی‌روش برای من تعریف کرد و از دقت و نحوه کار او برای من گفت.

باریوس اشافه کرد: خوشحالم که ادامه فوتبال خودم را در تیم زنیت سپری می‌کنم. در این تیم شرایط خوبی پیدا خواهم کرد و امیدوارم به تیم کمک کنم تا به قهرمانی در لیگ روسیه برسد و در لیگ اروپا نیز به موفقیت دست پیدا کند.

43 43

برانکو: ما فینالیست آسیا هستیم و از کسی ترسی نداریم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین امروز (چهارشنبه) تیم فوتبال پرسپولیس درباره شرایط تیمش و صعود پاختاکور به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: بازی النصر – پاختاکور را نگاه کردم. به عقیده من پاختاکور بهتر بود، اگرچه وقتی بازی بدون گل مساوی بود، النصر پنالتی را از دست داد، اما پاختاکور بهتر بود و انتظار داشتم بازی را ببرد.
ما فینالیست لیگ قهرمانان آسیا هستیم و از کسی ترسی نداریم
وی در ادامه افزود: اولین بازی ما در لیگ قهرمانان آسیا با پاختاکور خواهد بود، اما ما فینالیست لیگ قهرمانان آسیا هستیم و طبیعتاً به عنوان شانس اول برنده وارد زمین می‌شویم و از کسی ترسی نداریم. علی‌رغم اینکه خودمان را برنده می‌دانیم، اما انتظار بازی سختی داریم. این افتخار است در لیگ قهرمانان بازی می‌کنیم و به ذوب‌آهن هم بابت صعودش تبریک می‌گویم.
در لیگ قهرمانان آسیا کوتاه آمدن و دست‌کم گرفتن حریف معنا ندارد
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد دیدارهای در لیگ قهرمانان آسیا تصریح کرد: لیگ قهرمانان سخت‌ترین بازی‌ها در آسیاست و حریف آسان در آن وجود ندارد. گروه ما و همین‌طور گروه استقلال سخت است. ما اگر می‌خواهیم در سطح سال گذشته باشیم باید همه را ببریم، اینجا کوتاه آمدن و دست‌کم گرفتن حریف معنا ندارد، چون سطح این مسابقات بسیار متفاوت‌تر از لیگ ماست.
واکنش خوبی به بازی با تیم‌های عربستانی در زمینی دیگر خواهیم داشت
برانکو ایوانکوویچ در واکنش به طرح این موضوع که دوباره تیمش میزبانی در خانه با تیم‌های عربستانی را از دست خواهد داد، خاطر نشان کرد: بله، متأسفانه در بازی با الاهلی نمی‌توانیم در خانه بازی کنیم و این واقعاً حیف است، اما این مسئله‌ای است که نمی‌توانیم روی آن تأثیرگذار باشیم. این فاکتوری است که کار را سخت می‌کند، اما ما به آن هم عادت خواهیم کرد و واکنش خوبی به آن نشان خواهیم داد.
قبل از فینال جام حذفی یک فینال دیگر پیش رو داریم
وی با ابراز خرسندی از پیروزی تیمش مقابل پدیده و صعود به مرحله نیمه نهایی جام حذفی گفت: امروز بابت همین نتیجه به بچه‌های تیمم تبریک گفتم. من قبلاً هم گفتم، بازی با پدیده را به عنوان یک بازی بزرگ تلقی می‌کردم، چون واقعاً نمایشی که پدیده دارد، مستحقق بیشترین توجهات است. یحیی گل‌محمدی تیم مُدرنی درست کرده است. خوشحالم بازیکنانم هر بازی بهتر و بهتر بازی می‌کنند و در این مسابقه هم بهتر از آن دیداری که ۲ بر صفر پیروز شدیم، بازی کردیم. بازی با پدیده، فینال قبل از فینال بود و ما بازهم یک فینال با سپاهان قبل از فینال پیش رو داریم.
سیدجلال قطعاً تا ۷ روز دیگر آماده خواهد شد
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد مصدومیت سیدجلال حسینی نیز یادآور شد: سیدجلال یک مصدومیت جزئی دارد و خیلی طول نخواهد کشید تا دوباره به زمین بازگردد. خوشبختانه ما به موقع به مصدومیت او واکنش نشان دادیم و تعویضش کردیم تا آسیب‌دیدگی او بیشتر نشود. نمی‌دانم برای بازی بعد آماده خواهد شد یا خیر، اما قطعاً تا هفت روز آینده آماده خواهد شد.
این خوشبختی را داریم که کادر و بازیکنان بیشتری در اختیار ماست
برانکو در مورد فشردگی بازی‌های این تیم و برنامه‌ریزی سازمان لیگ برای دیدار پرسپولیس و سپاهان در تاریخ ۳ خرداد ماه و پس از پایان مسابقات لیگ، گفت: متأسفانه این برنامه‌ای است که ما نمی‌توانیم دخالتی در آن داشته باشیم. ما برنامه بازی‌های خودمان را به خاطر لیگ قهرمانان آسیا به‌هم ریخته‌ایم. البته این مشکلی است که برای تمام بازی‌ها وجود دارد، به همین خاطر هم فصل گذشته تعدادی از بازیکنان‌مان را از دست دادیم، چون بازی‌های ما فشردگی زیادی داشت، اما الان این خوشبختی را داریم که کادر و بازیکنان بیشتری در اختیار ماست. در این شرایط سعی می‌کنیم ترکیب جدیدی ایجاد کنیم و از بازیکنان بیشتری استفاده کنیم تا به نتیجه ما لطمه نخورد.
سرمربی پرسپولیس با بیان اینکه سازمان لیگ برنامه بازی‌های لیگ را قبل از اعلام با او در میان گذاشته است، اظهار داشت: مسئول سازمان لیگ به من گفت این برنامه بازی‌های لیگ است و من هم پرسیدم آیا می‌شود آن را تغییر داد که جواب داد نه! به‌هرحال ما در جام حذفی مقابل سپیدرود بدون ملی‌پوشان به میدان رفتیم و مقابل پیکان هم ما را مجبور کردند در تاریخ فیفادی و بدون ملی‌پوشان مان در لیگ بازی کنیم.
طرفدار ضربات چیپ نیستم!
وی در واکنش به این سؤال که چرا اجازه داد در تیمش پنالتی با ضربه چیپ در آن شرایط حساس زده شود، خاطرنشان کرد: طرفدار این‌گونه ضربات نیستم، چرا که یک بار یحیی گل‌محمدی در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌ها این کار را انجام داد و باعث شد فینال را از دست بدهیم، در حالی که اگر ضربه‌اش را به گل تبدیل می‌کرد ما به مصاف ژاپن می‌رفتیم نه چین. این ضربات ریسک بالایی دارد، اما وقتی گل هم می‌شود قشنگ است.
ما در سخت‌ترین شرایط همیشه بهتر بوده‌ایم
برانکو در ارتباط با بازی آینده تیمش با نفت مسجدسلیمان نیز عنوان کرد: همه تیم‌ها مقابل تیم قهرمان انگیزه متفاوت دارند و ما در سخت‌ترین شرایط همیشه بهتر بوده‌ایم. برای ما فرقی نمی‌کند حریف‌مان نفت مسجدسلیمان باشد یا الاهلی، السد و یا پدیده بلکه فقط برای برد به میدان می‌رویم.
در مورد مشکلات مالی از من سؤال نپرسید
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به مشکلات مالی تیمش هم خاطرنشان کرد: در این مورد از مدیریت باشگاه یا محسن خلیلی، مدیر تیم سؤال کنید و از من چیزی در این مورد نپرسید.
برانکو در پایان در مورد آخرین وضعیت رادوشویچ گفت: این بازیکن در سالن بدنسازی تمریناتش را انجام می‌دهد.

256 43