توصیه های جهانگیری برای توسعه سواحل مکران

 دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به ظرفیت کم نظیر سواحل مکران برای توسعه استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان، گفت: سواحل مکران باید به نقطه ای کانونی برای توسعه و رفع محرومیت از این دو استان تبدیل شود. 

معاون اول رییس جمهور با اشاره به وجود محرومیت در استان سیستان و بلوچستان و فاصله زیاد شاخص های توسعه در این استان با سایر استان های کشور، تصریح کرد: حل مسائل استان سیستان و بلوچستان نیازمند طرحی نو و نگاهی ملی است و این موضوع باید در دستور کار همه دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به تدوین طرح جامع برای توسعه سواحل مکران و برنامه ریزی برای اجرای چند پروژه بزرگ در این منطقه، خاطر نشان کرد: برنامه ها و پروژه های خوبی برای اجرا در این منطقه تهیه شده است که می تواند به توسعه سواحل مکران کمک کند. 

دکتر جهانگیری افزود: برای توسعه سواحل مکران باید همه جوانب نظیر مسائل زیست محیطی و مسائل اجتماعی دیده شود و سیاست روشن و دقیقی برای اجرای طرح جامع توسعه سواحل مکران تدوین گردد. 

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه باید پروژه های مصوب در سفر مقام معظم رهبری به استان سیستان و بلوچستان و نیز قول ها و وعده های داده شده از سوی رییس جمهور محترم برای توسعه این استان به سرعت محقق شوند، گفت: باید با برنامه ریزی دقیق و سیاست گذاری صحیح، ضمن اجرای پروژه ها و عمل به وعده های داده شده، نسبت به محرومیت زدایی و توسعه استان اقدام شود. 

وزیر جهاد کشاورزی نیز در این جلسه با اشاره به شرایط اقلیمی مناسب در سواحل مکران و بخصوص چابهار برای کشت گلخانه ای، گفت: چابهار این ظرفیت را دارد که به میزان ۱۰ هزار هکتار کشت گلخانه ای با ۱۰۰ هزار فرصت شغلی در آن ایجاد شود. 

مهندس حجتی با یادآوری اینکه ۵۵ درصد صید و صیادی کشور در سواحل مکران انجام می شود، خاطر نشان کرد: سواحل مکران از ظرفیت گسترده ای برای پرورش ماهی در دریا و پرورش میگو برخوردار است که اگر حمایت های لازم صورت گیرد با مشارکت بخش خصوصی شاهد توسعه در این گونه فعالیت ها خواهیم بود. 

وزیر راه و شهرسازی هم در این جلسه با اشاره به تدوین برنامه جامع توسعه سواحل مکران گفت: این برنامه در ۱۲ محور تهیه شده که ۳۸ محرک اقتصادی در آن وجود دارد و اجرای این برنامه ها همت و تلاش همه دستگاه ها را می طلبد. 

دکتر اسلامی افزود: در این برنامه توسعه ای ظرفیت های بومی سواحل مکران با نگاه درون زا و برون نگر دیده شده و احداث دو شهر جدید نیز در این برنامه پیش بینی شده است که به زودی ساخت واحدهای مسکونی برای ساکنین آن آغاز خواهد شد. 

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با بیان اینکه شاخص های استان در بخش های مختلف نظیر بهداشت و درمان،‌ فرهنگ و هنر و آموزش و پرورش فاصله زیادی با میانگین کشور دارد، خواستار اجرای مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به این استان شد. 

در این جلسه که وزرای امور اقتصادی و دارایی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز حضور داشتند، گزارشی از عملکرد پروژه های طرح توسعه سواحل مکران طی ۹ ماهه سال ۹۷ ارائه شد و توضیحاتی نیز در خصوص پروژه های زیرساختی طرح توسعه سواحل مکران نظیر احداث راه آهن، جاده سازی، توسعه بندر شهید بهشتی،‌ انتقال آب و احداث سد و نیروگاه بیان گردید. 

در ادامه این جلسه گزارشی از اهم اقدامات دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران ارائه شد و نماینده دبیرخانه در این گزارش اعلام کرد که رویکرد دبیرخانه تلاش در جهت محرومیت زدایی پیش از آغاز روند توسعه این سواحل بوده است و دبیرخانه ستاد توسعه اجتماع محور جهت افزایش توانمندی جوامع محلی و توسعه پایدار و متوازن و همراهی جوامع در فرآیند توسعه صنعتی و عمرانی را دنبال می کند. 

در ادامه این جلسه پس از بحث و تبادل نظر در خصوص گزارش های ارائه شده، پیشنهادات و نظراتی در جهت سرعت بخشیدن به روند توسعه سواحل مکران و اجرای طرح جامع این سواحل ارائه شد.

2929

چطور تلویزیون‌‎های تقلبی و قاچاق را تشخیص دهیم؟

با مطالعه این گزارش، با داشتن اطلاعات کافی از راه‌های تشخیص تلویزیون اصل از تقلبی، از خرید اشتباه در امان بمانید.

قبل از بررسی موارد اساسی برای تشخیص تلویزیون اصل از تقلبی و کالای قاچاق، لازم است با معیارهای خرید تلویزیون آشنا شوید.

گام اول، تفکرات عامیانه را کنار بگذارید

برخی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند میان اجناس تقلبی و اصل، حتما اختلاف قیمت چشمگیری وجود دارد، اما باید بگوییم که از این نظر، سود جویان یک قدم از شما جلوتر هستند. آن‌ها برای جلوگیری از هرگونه سوء‌ظن، بازار را رصد کرده و اجناس خود را با قیمتی مشابه قیمت محصولات اصل عرضه می‌کنند. پس این تصور را کنار بگذارید.

گام بعد، نشانه‌های کوچک را در نظر بگیرید.

کالاهای معتبر، دارای بسته‌بندی کامل با رنگ و جنس با کیفیت هستند. اما محصولات تقلبی اغلب دارای نقص در بسته‌بندی می‌باشند، پس توجه به بسته‌بندی می‌تواند سرنخ‌های خوبی به شما بدهد. به عنوان مثال روی بسته‌بندی محصولات، لوگوی شرکت به صورت بزرگ روی کارتن چاپ شده و به صورت برچسبی نیست.

به ظاهر با کیفیت دقت کرده و عیوب را دست کم نگیرید

در این مورد دقت بیشتری لازم است. محصولات اورجینال دارای بدنه‌ای با کیفیت و بی‌عیب هستند، اما به دلیل کارگاه‌های غیراستانداردی که در آن محصولات تقلبی تولید می‌شوند، امکان وجود زدگی، لبه‌های تیز، سطوح پوسته پوسته شده و بی‌کیفیت وجود دارد.

توجه به شماره سریال دستگاه

بررسی تطابق شماره سریال دستگاه، با شماره‌ای که روی کارتن، پشت دستگاه و برگه‌های گارانتی مشاهده می‌شوند، بسیار حائز اهمیت است. شماره سریال محصولات را در سایت کارخانهچک کنید. در صورت ثبت موفقیت‌آمیز، دستگاه شما قابل اطمینان خواهد بود.

صحت ادعاهای فروشنده در مورد محصول را چک کنید

وقتی فروشنده ادعایی در مورد محصول شما می‌کند، حتما باید صحت آن بررسی شود. به عنوان مثال، وقتی گفته می‌شود محصولی دارای صفحه نمایش با کیفیت  4K است، حتما یک فیلم  4K را روی آن امتحان کنید، به همین ترتیب ادعاهایی که در مورد قابلیت پخش تصویر سه بعدی، صدای فراگیر و موارد دیگر هست را نیز ارزیابی کنید.

اهمیت گارانتی را دست کم نگیرید

گاهی اوقات خرید یک محصول اورجینال هم می‌تواند دردسرساز باشد. محصولاتی که علی‌رغم اصل بودن، از مبادی قانونی وارد کشور نشوند، به طور قطع توسط شرکت‌های معتبری را بر عهده دارند، گارانتی نمی‌شوند. پس یا باید آن‌ها را به تعمیرکاران متفرقه بسپارید، یا به شرکت‌های گارانتی گمنام مراجعه کنید که در این صورت هیچ تضمینی بابت استاندارد بودن قطعات تعویض شده وجود ندارد.

گام آخر، از جای مطمئن خرید کنید

به جرات می‌توان گفت مهم‌ترین کاری که برای اطمینان از انجام یک خرید بی دردسر می‌توان انجام داد، خرید از فروشندگان معتبر و با سابقه است. شرکت‌هایی که با سالها سعی و تلاش برای حصول اطمینان و کسب اعتبار نزد مشتریان خود تلاش کرده‌اند، هم تجربه بالا در تشخیص محصول با کیفیت  دارند و هم اعتبار خود را با فروش محصولات تقلبی خدشه‌دار نمی‌کنند.

17231

چرا بی دلیل گریه می کنم؟

گاهی اوقات گریه کردن بی دلیل شرایطی گذراست و بدون این که مساله‌ساز شود، خاتمه می یابد. اما اگر با تغییرات احساسی شدید مواجه هستید که زندگی را برای شما دشوار کرده است، ریشه یابی و کشف دلیل این شرایط اهمیت دارد. در ادامه با برخی از دلایل گریه کردن بدون دلیلی مشخص بیشتر آشنا می شویم.

کمبود خواب

به طور میانگین، فردی بزرگسال به حدود 7 تا 9 ساعت خواب در 24 ساعت نیاز دارد. کمبود خواب می تواند بر چگونگی پردازش احساسات انسان تاثیرگذار باشد. به طور خاص، واکنش پذیری احساسی تغییر کرده و مغز توانایی خود برای تمایز بین مساله ای مهم و آنچه جزئی یا قابل مدیریت است را از دست می دهد. در نتیجه، هر چیزی می تواند شبیه به مشکلی بزرگ به نظر رسد. حتی محرک های کوچک می توانند موجب واکنشی با احساسات بیش از حد شوند.

استرس و خستگی

سبک زندگی استرس‌زای شما ممکن است دلیل اصلی گریه کردن های بی دلیل باشد. در حقیقت بدن از طریق گریه دریچه ای برای خلاص شدن از فشار بیش از حد باز می کند. فشار بیش از حد می تواند احساس خستگی شدید و فقدان انرژی را موجب شود. همچنین، این شرایط می تواند موجب علائم جسمانی مانند سردرد، مشکلات گوارشی، و درد شود. اگر بیش از حد کار می کنید، همواره زیر فشار قرار دارید، یا در محیطی پر تنش مشغول به کار هستید، ممکن است به زمانی برای کسب آرامش نیاز داشته باشید.

بی ثباتی عاطفی

بی ثباتی عاطفی (Pseudobulbar Affect) شرایطیست که معمولا در افراد مبتلا به آسیب های عصبی یا بیماری هایی که بر شیوه پردازش احساسات توسط مغز اثرگذار هستند، دیده می شود. بی ثباتی عاطفی موجب گریه یا خنده ناگهانی، غیر قابل کنترل و بیجا می شود. این شرایط بیشتر در افراد مبتلا به صدمات مغزی تروماتیک، بیماری ام‌اس، زوال عقل، بیماری لو گریگ (ALS)، یا نجات یافتگان از سکته مغزی دیده می شود. دارو اغلب برای کاهش تکرر و شدت واکنش های احساسی تجویز می شود.

سندرم پیش از قاعدگی

آیا با گریه بی دلیل، نوسانات خلقی یا نفخ در روزهای منتهی به قاعدگی مواجه هستید؟ این می تواند نشانه ای از سندرم پیش از قاعدگی باشد که نوسانات خلقی در یک یا دو هفته منتهی به قاعدگی را به همراه دارد. این شرایط با آغاز قاعدگی متوقف می شود. همچنین، سندرم پیش از قاعدگی می تواند موجب احساس افسردگی، تنش، اضطراب، و خشم شود. علائم جسمانی می توانند شامل حساسیت به لمس در پستان، خستگی، سردرد، نفخ، گرسنگی، مشکلات گوارشی، و درد شوند. به نظر می رسد این تغییرات با تغییرات هورمونی که طی چرخه قاعدگی رخ می دهند، پیوند خورده اند.

کمبود ویتامین B12

ویتامین B12 نقش مهمی در حفظ سلامت سلول های خونی و عصبی ایفا کرده و به تشکیل DNA کمک می کند. کمبود این ماده مغذی می تواند به افسردگی و گریه بی دلیل، بی احساسی، و تحریک پذیری منجر شود. همچنین، کمبود ویتامین B12 می تواند به بروز علائمی مانند ضعف، خستگی، کاهش وزن، بی اشتهایی، یبوست، مشکلات عصبی، مشکلات تعادلی، حافظه ضعیف، سردرگمی، احساس درد در زبان یا دهان، و کم خونی مگالوبلاستیک منجر شود. از جمله منابع غذایی خوب برای این ویتامین می توان به صدف، جگر گاو، تخم مرغ، گوشت، ماهی، و محصولات لبنی اشاره کرد. برخی افراد ممکن است به واسطه شرایط بدن خود در جذب ویتامین B12 با مشکل مواجه باشند که در این شرایط پزشک می تواند بهترین روش درمان برای مقابله با کمبود را ارائه کند.

قند خون پایین

قند خون پایین یا هیپوگلیسمی به طور معمول در افراد مبتلا به دیابت دیده می شود و می تواند در نتیجه به تاخیر افتادن وعده غذایی، مصرف کمتر از حد معمول کربوهیدارت ها، ورزش شدید، زیاده‌روی در مصرف نوشیدنی های الکلی، یا زیاده‌روی در مصرف داروهای دیابت رخ دهد. در موارد نادر، قند خون پایین می تواند در افرادی که به دیابت مبتلا نیستند، رخ دهد که مصرف مقدار بسیار زیاد کربوهیدارت ها، زیاده‌روی در مصرف نوشیدنی های الکلی، سوء تغذیه، روزه گرفتن، انجام عمل جراحی بای‌پس معده، یا شرایط پزشکی، مانند توده ای در پانکراس، بیماری ادیسون یا مشکلاتی در قلب، کبد یا کلیه ها دلیل آن باشند. جدا از به گریه افتادن راحت، تحریک پذیری، و بدخلقی، قند خون پایین می تواند موجب علائم دیگری مانند گرسنگی، تعریق، لرز، خستگی، سرگیجه، و تپش قلب شود. در صورت تشدید شرایط احتمال تجربه علائمی مانند تاری دید، سردرگمی، ناتوانی در تکلم درست، و خواب آلودگی وجود دارد. یک خوراکی شیرین می تواند سطوح قند خون را به حالت عادی بازگرداند.

مشکلات تیروئید

مشکلات تیروئید، به ویژه کم کاری تیروئید که در آن غده تیروئید به میزان کافی هورمون تولید نمی کند، ممکن است در گریه های بی دلیل شما نقش داشته باشند. کم کاری تیروئید بیشتر به واسطه حمله اشتباه سیستم ایمنی به غده تیروئید رخ می دهد. آسیب دیدن غده تیروئید به واسطه روش درمان سرطان تیروئید یا پرکاری تیروئید نیز می تواند محرکی دیگر باشد. افسردگی، افزایش وزن، و خستگی از علائم این شرایط هستند. از علائم دیگر مرتبط با کم کاری تیروئید می توان به خشکی پوست و مو، دردهای ماهیچه ای، نوسانات خلقی، مشکلات خواب، بی اشتهایی، و حساسیت غیر عادی به سرما اشاره کرد.

اندوه پساآمیزشی

آیا پس از رابطه جنسی احساس غم و گریه به سراغ شما می آید؟ این شرایط به نام «اندوه پساآمیزشی» (Postcoital Dysphoria) شناخته می شود و با احساس ناراحتی، بی قراری، یا اضطراب پس از رابطه جنسی تعریف می شود. نتایج یک مطالعه نشان داد که 46 درصد زنان این شرایط را حداقل یک بار در طول زندگی خود تجربه می کنند. هورمون ها از جمله عواملی هستند که می توانند در پس بروز اندوه پساآمیزشی قرار داشته باشند.

افسردگی

افسردگی یک اختلال خلقی است که می تواند زندگی روزانه انسان را تحت تاثیر قرار دهد. جدا از گریه های بی دلیل، ممکن است علائم دیگری مانند احساس غم و اندوه، بی ارزشی، ناامیدی یا کمبود انرژی می توانند شکل بگیرند. همچنین، ممکن است فرد مبتلا به افسردگی علاقه خود به فعالیت هایی که تا پیش از این از آنها لذت می برد را از دست داده یا بیشتر یا کمتر از حالت عادی بخوابد.

افسردگی پس از زایمان و اختلال عاطفی فصلی از دیگر اشکال افسردگی هستند. برخی زنان پس از تولد نوزاد با احساسات قوی ناراحتی، خستگی، و اضطراب مواجه می شوند که مراقبت از خود و فرزند را برای آنها دشوار می سازد. شاید جالب باشد بدانید که 10 درصد پدران نیز افسردگی پس از زایمان را تجربه می کنند.

اختلال خلقی فصلی نیز نوعی افسردگی است که طی فصل زمستان، یعنی زمانی که روزها کوتاه شده و مواجهه با نور خورشید کمتر می شود، شکل می گیرد. این شرایط به طور معمول طی بهار یا تابستان بهبود می یابد. از علائم اختلال خلقی فصلی می توان به خواب زیاد، انزوای اجتماعی، و افزایش وزن اشاره کرد.

پیش یائسگی و یائسگی

اگر در اواخر دهه سوم یا آغاز دهه چهارم زندگی خود قرار دارید، گریه کردن بدون دلیلی مشخص می تواند نشانه ای از تغیرات هورمونی باشد. نوسانات خلقی، حشکی واژن، گرگرفتگی، و اختلالات خواب می توانند نشانه هایی از پیش یائسگی یا یائسگی باشند. پیش یائسگی می تواند ماه ها یا حتی سال ها پیش از یائسگی یا در پایان قاعدگی آغاز شود. این شرایط به واسطه افت عملکرد تخمدان شکل گرفته و به طور معمول با چرخه های قاعدگی نامنظم حدود یک سال پس از آخرین قاعدگی آغاز می شود. پژوهش ها نشان داده اند احتمال مواجهه با افسردگی و نوسانات خلقی طی دوران پیش یائسگی، یعنی زمانی که زن نوسانات هورمونی چشمگیر را تجربه می کند، بیشتر است. احساس افسردگی، اضطراب، یا نوسانات خلقی می توانند تغییر سریع در شرایط احساسی را به همراه داشته و در شرایطی که بی دلیل زیر گریه می زنید، چند دقیقه بعد نتوانید جلوی خنده خود را بگیرید.

۴۲۴۲

احتمال وقوع یخبندان 10 روزه در دی ماه چقدر است؟


Nastooh Saba Newsroomطراحی و تولید: نستوه

امام جمعه موقت تهران: سکولارهای غرب گرا موجب ایجاد مشکلات اقتصادی کشور شده اند

حجت الاسلام کاظم صدیقی دوشنبه شب در مراسم بزرگداشت مرحوم سید محمود هاشمی شاهرودی که در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهارکرد: علما در جبهه مقابله با جهل در خط مقدم قرار دارند و قرآن کریم نیز در برخی آیات به این مهم اشاره دارد.

وی افزود: همه ما مدیون خون شهدا هستیم و شهدا مدیون فقها هستند که مسیر جهاد را به این افراد نشان دادند و آنها را از اجر و ثواب این راه باخبر کردند.  

امام جمعه موقت تهران گفت: آیت الله شاهرودی در ۳ مکتب دارای درجه اجتهاد بود که یکی از آنها مکتب آیت الله خوئی بود که ایشان جزو فقها و افتخارات تشییع هستند و آقای شاهرودی  نزد این فرد رشد کرده است.

صدیقی خاطرنشان کرد: آقای شاهرودی همچنین در مکتب سید محمد صدر که در ابعاد مختلف خبره بود و انسان به تمام معنا مشرف به مسائل زمان بود و طبیبانه برای دردهای جامعه نسخه می نوشت نیز پرورش یافت.

وی بیان کرد: با تاکید آیت الله صدر آقای شاهرودی در کلاس های درس امام خمینی(ره) حاضر شد و به شاگردی ایشان نیز پرداخت و همزمان همراه دیگر برادرانش در عراق مشغول مجاهدت بود و با رژیم وقت به مبارزه می پرداخت.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: پس از چند سال بعد با دستور آیت الله صدر آقای شاهرودی به کویت می رود و از آنجا به ایران می آید و در مکتب امام خمینی(ره) قرار می گیرد و بعد از رحلت امام به کمک رهبر معظم انقلاب می شتابد. 

صدیقی تاکید کرد: آیت الله شاهرودی  مجتهدی بود که می توانست نظرات اسلامی را تفسیر کند و با این درجه علمی در هر سنگری که نیاز بود  مشغول خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد.

وی در ادامه تاکید کرد: غرب گراها امروز  اقتصاد کشور را به جایی رساندند که مردم رنج می برند و اگر این افراد از آیت الله شاهرودی آموخته بودند و نسخه های شفا بخش رهبری را در دولت ها اجرا می کردند  امروز این مشکلات را شاهد نبودیم.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: این مشکلات به دلیل فعالیت  فتنه ها گرها و سکولارها در کشور ما ایجاد شده  است و آنها کاری کرده اند که زندگی برای عده ای سخت شده است.

2929

افزایش ظرفیت تولید روزانه بنزین کشور به ۱۰۵ میلیون لیتر

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، علیرضا صادق‌آبادی با اشاره به این که ظرفیت تولید بنزین کشور در آبان‌ماه پارسال، ۶۳ میلیون لیتر در روز بود، افزود: این مقدار در دی‌ماه پارسال با تثبیت تولید در فاز یک پالایشگاه ستاره خلیج فارس ۲۴ درصد افزایش یافت و  به ۷۸ میلیون لیتر در روز رسید.

وی، ظرفیت تولید بنزین در نیمه نخست امسال را ۹۵ تا ۹۷ میلیون لیتر در روز عنوان و تاکید کرد: هم اکنون در حال آماده‌سازی برای افزایش ظرفیت تولید بنزین و یک جهش بزرگ برای آخر هفته جاری هستیم.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، با تولید روزانه ۱۰۵ میلیون لیتر بنزین در کشور افزون بر تامین نیاز داخل، حدود ۲۰ میلیون لیتر نیز تفاوت تولید و مصرف در ۶ ماه دوم سال خواهیم داشت.

17231

حضور رئیس جمهور در منزل جانباز ارمنی/عکس

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر دوشنبه در دیدار جانباز ارمنی 70 درصد دانیلیان با بیان اینکه مسلمانان، حضرت عیسی(ع) را به عنوان پیامبری بزرگ و به همراه حضرت مریم (س) به عنوان شخصیت‌های بزرگ الهی می‌دانند، گفت: یکی از سوره‌های قرآن به نام حضرت مریم(س) است و در آن داستان زندگی، دوران عبودیت و فرزندآوری ایشان که از معجزات الهی است، آورده شده است.

رییس جمهوری تاکید کرد: حضرت عیسی(ع) شفابخش بیماران بود و با معجزاتی الهی مرده‌ها را زنده می‌کرد.
روحانی همچنین در این دیدار از تلاش‌ها و ایثارگری خانواده‌های جانبازان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قدردانی کرد.
روحانی در این دیدار که حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران حضور داشت، با اهداء لوح تقدیر از ایثارگری‌های این جانباز 70 درصد قدردانی کرد.
جانباز دانیلیان در سال 63 به درجه رفیع جانبازی نایل گردید.

2929

ترکیب تیم‌ملی مقابل قطر مشخص شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم‌ملی فوتبال ایران در ادامه روند آماده‌سازی برای حضور در جام ملت‌های آسیا از ساعت 20:30 امشب در دیداری دوستانه که پشت درب‌های بسته برگزار می‌شود به مصاف قطر خواهد رفت. کارلوس کی‌روش یازده بازیکن خودش برای این بازی را به ترتیب زیر انتخاب کرد:

علیرضا بیرانوند، وریا غفوری، مجید حسینی، احسان حاج صفی، مرتضی پورعلی گنجی، امید ابراهیمی، کریم انصاری فرد، وحید امیری، سامان قدوس، مهدی طارمی و سردار آزمون

41254

علی اکبری به جای موحدی کرمانی امام جمعه تهران شد؟

آیت‌الله موحدی‌کرمانی در پاسخ به سؤال “آیا حجت‌الاسلام علی‌اکبری جایگزین شما خواهند شد”، گفت: نه، ایشان جای خودشان آمده‌اند.

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی امام‌جمعه موقت تهران در پاسخ به سؤالی درباره انتصاب حجت‌الاسلام علی‌اکبری به‌عنوان امام‌جمعه موقت تهران، گفت: این خبر را شنیدم، مبارک‌باشد امیدواریم که بتوانند موفق باشند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا حجت‌الاسلام علی‌اکبری جایگزین شما خواهند شد، گفت: نه، ایشان جای خودشان آمده‌اند.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی همچنین برخی ادعاها مبنی بر خداحافظی او از نماز جمعه تهران به دلیل کهولت سن را تکذیب کرد.

۱۷۲۹۲۹

عکس | کمدین‌ «خندوانه» کنار نصرالله رادش و محمدرضا هدایتی، ۱۵ سال پیش

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علیرضا مسعود، بازیگر و نویسنده آثار کمدی که سابقه اجرای استندآپ کمدی در برنامه «خندوانه» را نیز دارد، تصویری قدیمی از پشت صحنه یک سریال را در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت: «فروردین هشتاد و دو، سریال آشتی کنان، من همون کچله‌ام یادش بخیر.»

۵۷۲۴۳