ستاره تیم ملی دو روز مانده به جام‌جهانی مجوز بازی گرفت!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ امید ابراهیمی ستاره استقلال که معاون این باشگاه گفته بود به مسافرت خارجی رفته است ، در تهران بود به برنامه ویژه جام جهانی عادل فردوسی پور رفت و برای این برنامه و بینندگانش از جام جهانی گفت. او از این گفت که تا دو روز قبل از بازی ها هنوز نمی دانسته مجوز بازی می گیرد یا نه.

بخش هایی از حرف های این ستاره ملی را که یکی از بهترین های تیم کی روش بود را در ادامه می خوانید:

 

*طبیعی بود که جلوی مراکش بد شروع کنیم، ما بدون تدارک درست رفتیم به جام جهانی. بدون بازی بزرگ رفتیم به بازی ها. جام جهانی خیلی با بازی های دیگر فرق دارد. مراکش هم خیلی تیم خوبی بود. ما می دانستیم که بازی فینال مان مراکش است. باید مراکش را می بردیم تا در دو بازی بعدی خوب باشیم. 20 دقیقه واقعا تحت فشار بودیم. با جان و دل تلاش کردیم که فقط گل نخوریم. 20 دقیقه ای طول کشید که از آن شرایط بگذریم.

*راستش من حسرت دارم. بعد از بازی با پرتغال همه مبهوت بودیم. این قدر به خودمان باور داشتیم که صعود کنیم که شوکه بودیم. ما جلوی اسپانیا و پرتغال خیلی خوب بودیم. باید پرتغال را هم می بریم. شاید هر بازیکن دیگری هم مثل طارمی بود ، آن توپ گل نمی شد. من خودم پشت مهدی بودم. توپی که به مهدی رسید کات داشت. مهدی خیلی زحمت کشید . ما آن روز با بدشانسی بازی را نبردیم. حیف شد. واقعا می توانستیم ببریم ولی نشد.

* ما قبل از بازی ها بازی مراکش را خیلی دیدیم. این تیم به هیچ تیمی باج نداده بود. وقتی این بازی را بردیم. مسعود تیم را جمع کرد و با بچه ها حرف زد و گفتیم چرا ما نتوانیم جلوی این تیم ها خوش بدرخشیم. ما گفتیم از نظر تیمی از همه این تیم ها بهتریم. می توانیم بجنگیم و هر غیر ممکنی را ممکن کنیم. ما نماینده مردم هستیم ، 80 میلیون ایرانی چشم شان به پای بچه های ماست. وقتی در زمین بودیم اصلا خستگی را نمی فهمیدیم چون می دانستیم بردمان چقدر خوشحال می کند مردم را. می خواستیم با تمام وجود بجنگیم و باورمان این نباشد که ستاره های دیگر چه کسانی هستند. ما ستاره های مان مردم مان بودند که برای آنها می جنگیدیم.

* کی روش فشاری روی ما نگذاشت که آنها ستاره دارند. او فقط به ما یاد داد ما یک تیم هستیم و برابر هر تیمی می توانیم برای برد بجنگیم. از ما بازیکنانی ساخت که برویم برای برد بجنگیم.

*من در همان فضای مجازی خبر خداحافظی رضا را دیدم. آنجا بازی به او نرسید. او خیلی تلاش کرد. خیلی ناراحت شدم از این تصمیمش. او فقط 31 سال دارد ف به این تصمیمش احترام می گذارم ولی واقعا همه ما را شوکه کرد با این تصمیمش.

* من در دو بازی بعدی ایران بعد از مراکش با درد بازی کردم اما سعی کردم هرچه سرمربی تیم ملی خواسته را درست انجام بدهم.

* من بازی های تیم های دیگر را هم در جام جهانی دیدم. بازی مان با اسپانیا خیلی سخت بود. راستش خیلی قوی تر از پرتغال بودند. البته برزیل هم خیلی تیم خوبی دارد و می تواند قهرمان جام باشد.

*ما تیم خیلی خوبی داریم و برای جام ملتها می توانیم مدعی قهرمانی باشیم. به نظرم می توانیم این بار مردم مان را خوشحالش کنیم. البته خیلی تیم های قدرتمندی روبروی مان هستند. همین عربستان اتفاقی به روسیه بد باخت و در بازی های بعدی نشان داد چقدر خوب است. کره و ژاپن و بقیه تیم ها را هم که دیدید.

*من 31 سال دارم و بعد جام جهانی هم پیشنهادهایی از این طرف و آن طرف داشتم ولی می خواستم بعد از یک سال سخت کمی استراحت کنم و به آینده فکر کنم. 

*ما برای نتیجه گرفتن ناچار بودیم خلی تکل بزنیم و خیلی از خودمان مایه بگذاریم. این کار اما وظیفه مان بوده است. باید کاری می کردیم که شرمنده مردم نشویم. بازیکن مراکش با استوک فلزی توی دنده هایم رفت. من 15 دقیقه بعد از آسیب دیدگی بازی کردم ولی واقعا نفسم بالا نمی آمد. مجبور بودم بدنم را بگذارم جلوی توپ تا بازیکن حریف صاحب موقعیت نشود اما واقعا با درد شدیدی بازی کردم.

41258

مدل بامزه رامین رضاییان در برخورد با عادل فردوسی‌پور!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ رامین رضاییان بازیکن درخشان تیم ملی که به برنامه بیست هجده رفته بود، لب به انتقاد از عادل فردوسی پور گشود. او که دل پری از عادل فردوسی پور و آنالیزهایش داشت، شروع کرد به طعنه زدن به این مجری و ابتدا او را مربی خواند! بعد هم شروع کرد به آنالیز این برنامه گیر دادن. او سپس گفت انتقادها را قبول می کند. 

او درباره حاشیه هایش در پرسپولیس گفت نوع رفتارش در رفتن به ترکیه غلط بوده است. می گفت کلی سختی کشیده، زبان بلد نبوده و حتی یک سال تنها بوده . او مدام داشت به عادل گلایه می کرد. از خداداد گلایه کرد و گذشته را نبش قبر کرد . جالب اینکه پشتش به عادل فردوسی پور بود تا جایی که عادل به او بگوید با من قهری که پشتت را کرده ای سمت من؟

رامین هم گفت نه اما باز بیشتر روی صحبتش با محمدرضا احمدی بود و در ادامه برنامه هم از اینکه عادل از او درباره استایل رونالدویی اش پرسید دلگیر شد!

 

41258

اعتراف بامزه رامین درباره تمرین شادی گل ملی پوشان!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ رامین رضاییان در بین کل کل با عادل فردوسی پور در بیست هجده اعتراف کرد که کلی به گل زدن از روی کاشته امید داشته و خوابش را دیده بوده و این قدر در تمرین ها خوب کاشته می زده که کلی به شادی گل هم فکر کرده بوده است. البته او اعتراف کرد که اشتباه کرده نگذاشته کاشته جلوی پرتغال را جهانبخش بزند. رامین رضاییان پس از آن گفت:«تقریبا همه بچه ها برای شادی گل در جام جهانی تمرین کرده بودند و هر کسی استایل خاص خودش را داشته است!»


41258

واکنش ترامپ به حمله خونین به دفتر یک روزنامه در آمریکا

به گزارش خبرگزاري رویترز؛دونالد ترامپ که در مراسم ششمین ماه پس از اجرای قانون اصلاح مالیات بر درآمد در آمریکا سخن می گفت، افزود: روزنامه نگاران همچون همه مردم آمریکا در حین انجام کارشان نباید هیچ گونه ترسی از حمله ی خشونت آمیز داشته باشند. با هیچ بیانی نمی توانیم غم و اندوه خود را به خانواده های قربانیان ابراز داریم. رویدادی بسیار بسیار هولناک اتفاق افتاد. ما متعهد می شویم هر حمایتی از دست مان بر می آید، دریغ نکنیم. درد و رنج بسیار بزرگی اتفاق افتاده است.

49311

حال و هوای تهران در نخستین روزهای تابستان؛ افزایش همزمان گرما و آلودگی هوا !

 در مورد شرایط دمایی تهران اظهار کرد: دمای تهران این روزها حدود۳۷ تا ۳۹ درجه سانتیگراد است و انتظار می‌رود طی روزهای آینده در همین حدود باقی بماند.

وی با بیان اینکه هنوز جو به اندازه کافی گرم‌ نشده است، گفت: معمولا گرمترین دوره سال در کشور ما ۱۵ تیر تا ۱۵ شهریورماه است و بیشترین میانگین دمای کشور در این بازه زمانی ثبت می‌شود. با اینکه تابستان شروع شده اما هنوز جو به طور کامل گرم‌ نشده است چون با وجود تغییر فصل یک دوره زمانی نیاز هست تا تا جو به‌طور کامل گرم شود، همان طور که در پاییز طول می‌کشد تا جو سرد شود بنابراین طبیعی است که دمای تهران در روزها و هفته‌های آینده بیشتر از شرایط فعلی باشد.

نقش تابش آفتاب در تولید آلاینده ازن

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه در مورد شرایط ناسالم هوای تهران طی روزهای گذشته، با اشاره به نقش پررنگ نور خورشید و تابش آفتاب در تولید گاز آلاینده ازن تصریح کرد: در تابستان کم بودن شرایط ابرناکی و تشدید تابش آفتاب منجر به تولید ازن در سطوح زیرین جو می‌شود البته تردد وسایل نقلیه و سایر منابع آلاینده نیز در تولید این گاز مضر نقش دارند.

وظیفه با بیان اینکه در فصل تابستان روی ایران یک واچرخند (منطقه پرفشار دایره‌ای غیر منظم که در آن جهت حرکت هوا مخالف جهتی است که در مراکز کم‌فشار موجود است) شکل می‌گیرد، گفت: این پدیده به واچرخند عرض‌های جنب حاره‌ای معروف است که باعث انتقال ازن از لایه‌های فوقانی جو می‌شود البته ازن در سطوح فوقانی جو یک گاز مفید محسوب می‌شود چون جلوی اشعه ماورای بنفش را می‌گیرد اما به‌طور کلی این گاز، آلاینده است و وقتی در سطح زمین از طریق منابع آلاینده و تابش نور خورشید تولید می‌شود قدرت ترکیبی بالایی دارد و می‌تواند بسیار مضر باشد.

گرد و غبار مشکل دیگر تهران در روزهای گرم سال

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به اینکه در فصل تابستان مشکل آلودگی ناشی از گرد و غبار وجود دارد، گفت: به دلیل خشک بودن سطح زمین و نبود بارش و رطوبت در فصل گرما شاهد وقوع گرد و خاک هم در این دوره زمانی هستیم که البته این وضعیت محدود به تهران نیست و در غرب کشور از جمله در خوزستان حتی با شدت بیشتری وجود دارد.

وی با بیان اینکه آلودگی هوا در فصل تابستان به شکل گرد و غبار و افزایش غلظت آلاینده ازن خود را نشان می‌دهد، گفت: آلودگی هوای تابستان برخلاف زمستان یک روند ثابت دارد و تغییرات غلظت آلاینده‌ها کمتر است. نه اینکه در تابستان آلایندگی نباشد بلکه به دلیل گرما و افزایش دما آلایندگی در عمق بیشتری توزیع می‌شود. به همین علت غلظت آلایندگی نسبت به زمستان کمتر است.

وظیفه با تاکید بر اینکه در تابستان هم منابع آلاینده مثل وسایل نقلیه باعث ناسالم شدن هوای شهرها از جمله تهران می‌شوند، اظهار کرد: اگرچه در تابستان به دلیل تعطیلی مدارس، ترافیک کمتر است و وارونگی دما مثل روزهای سرد سال وجود ندارد اما در این فصل هم ذرات معلق کمتر از دو نیم میکرون ناشی از منابع متحرک و ثابت و ذرات معلق ۱۰ میکرون ناشی از وقوع گرد و خاک وجود دارد.

افزایش غلظت ذرات معلق ۱۰ میکرون در تهران بر اثر گرد و غبار

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در مورد آلودگی گرد و غباری تهران تصریح کرد: در فصل تابستان به دلیل افزایش دما و کاهش بارش اراضی خشک پتانسیل خیزش گرد و غبار را دارند. به همین علتدر تابستان غلظت ذرات معلق ۱۰ میکرون بالاتر است درحالی‌که در زمستان غلظت ذرات معلق کمتر از دو نیم میکرون بیشتر می‌شود و از آنجا که ذرات معلق درشت‌تر هستن، دید را کاهش می دهند.

 

 

۴۲۴۲

جزییاتی از اعتراضات مردم خرمشهر/ نماینده مجلس: مردم آب را باز نگه دارند تا آب شور خارج شود / عکس

رئیس آبفای شهرستان خرمشهر با اشاره به عملیات تعمیر خط غدیر اظهار داشت: عملیات تعمیر خط 1800 میلی‌متر غدیر دیشب با موفقیت کامل انجام شد و آب غدیر از شب گذشته مجددا وصل شده است.

وی افزود: تا حوالی ظهر امروز شاهد کاهش چشمگیر شوری در شهرهای خرمشهر، آبادان و شادگان خواهیم بود.

همچنین عبدالله سامری نیز در همین زمینه اظهار داشت: در روز گذشته یکی از لوله‌های طرح آبرسانی غدیر نزدیکی هویزه دچار شکستگی شد و به این دلیل بر روی آب خرمشهر تاثیر گذاشت و آب این شهرستان بیش از حد شور شد.

وی ادامه داد: این مشکل با تلاش شبانه‌روزی اصلاح شد و آب شرب طرح غدیر یک وارد تصفیه‌خانه خرمشهر شد و پس از تصفیه در شبکه‌های آبرسانی شهری قرار گرفت.

نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تمام مسئولان برای برطرف کردن مشکل خرمشهر پای کار آمدند و دست در دست هم دادند تا از این مشکل خارج شویم و اکنون با ترمیم شکستگی لوله از مبدا شوری آب خرمشهر برطرف شده و مردم مقداری لوله‌های آب منازل خود را باز نگه‌دارند تا آب شور خارج شود.

وی تصریح کرد: سال 95 طرح غدیر2 کلنگ‌زنی شد و این طرح امروز تا حسینیه رسیده است و تا نیمه تیر این طرح برای خرمشهر و آبادان افتتاح می‌شود تا با این طرح آب شرب روستاهای خرمشهر نیز تامین می‌شود.

 

۴۲۴۲

دختر کارگردان معروف سینما الگوهای بازیگری‌اش را معرفی کرد/ سرباز پدرم هستم

 طبق گزارش رسیده از برنامه «باهمستان»، زهرا داودنژاد، بازیگر فیلم “شماره ۱۷ سهیلا” به کارگردانی محمود غفاری که بازیگری را در سال ۷۹ با فیلم “بچه‌های بد” شروع کرد و فیلم‌های” ملاقات با طوطی “، “دست‌های خالی”، “نیلوفر” و “کلاس هنرپیشگی” را در کارنامه خود ثبت کرده است، علاوه بر بازیگری در کسوت دستیار کارگردانی و منشی صحنه هم فعالیت داشته و در گفت‌وگویی درباره این که به عنوان عضوی از خانواده داودنژاد شناخته می‌شود و اینکه آیا سایه پدرش (علیرضا داودنژاد) تاثیری در کسب جایگاهی مستقل در سینما داشته است، بیان کرد: عضو این خانواده بودن لذت‌بخش است ولی بی‌تأثیر نیست و نمی‌شود منکر تأثیر شد. البته پارتی‌بازی نشده و خودم زحمت زیادی برای این جایگاه کشیدم و علاقه فراوانی هم به این رشته داشتم ولی بودن در این بستر یک شانس محسوب می شود. سایه و عنوان پدرم باعث شد احساس مسئولیت بیشتری در کار داشته باشم و همه فعالیتم از سال ۷۴ در بخش‌های پشت صحنه، دستیار کارگردانی و منشی صحنه بوده است و بازیگری بعد از این فعالیت‌ها شروع شد.

او درباره خانوادگی کار کردن داودنژادها و این که این نوع کار به یک سبک در خانواده تبدیل شده و آیا مرزی بین کار و خانواده وجود دارد، گفت: واقعا برای ما سینما چیزی جز زندگی نیست. من با نان سینما بزرگ شدم. چیزی اضافه یا کمتر از سینما وجود ندارد. مادر بزرگم که هنرپیشه درجه یکی در سن و سال خودشان هستند، در بچگی برایمان قصه تعریف می‌کردند و ما خودمان را در نقش‌های قصه می‌گذاشتیم و همین‌طور ادامه پیدا کرد. الان هم سینما برای ما نقش تعیین می‌کند و به شدت زندگی سختی است.

داودنژاد ادامه داد: کار کردن با خانواده به خاطر تعامل زیاد و درک احساسات عاطفی و خشونت یکدیگر با بازیگری جمع و به یک اتفاق تبدیل می‌شود. همگی ما در هدف پدرم که سینماست، همسو هستیم. عاشقانه او را به عنوان یک مدیر قبول داریم و احساس می‌کنیم سربازش هستیم. حتی اگر چیزی را قبول نداشته باشیم به حرفش اقتدا می‌کنیم و خودم را به چیزی که ایشان خواستند، نزدیک می‌کنم.

او درباره نامزد جایزه شدن برای فیلم کلاس هنرپیشگی در جشنواره و نیز برای فیلم شماره ۱۷ سهیلا در جشن انجمن منتقدان که به جایزه گرفتن ختم نشد و در پاسخ به این که «آیا دستی در کار است یا بازی‌های متفاوت شما نسبت به هم دوره‌ای‌هایتان باعث شده دیده نشوید؟»، گفت: قطعا من و شما می‌دانیم که دست‌هایی وجود دارد و این که چگونه هستند، نمی دانم و برای من هم مبهم است که چرا اتفاق می‌افتد. این که بازی متفاوتی از من دیده می‌شود، به خاطر نگاه من به بازی است که عمدتا فرق دارد؛ هرچند من هم الگوهایی در این سینما داشتم مثل خانم معتمد آریا و خانم تسلیمی. جنس هر بازی ربطی به هنر پیشه بودن و شغل محسوب شدن ندارد و من در حد توان و بینشم این کار را انجام می‌دهم. این نگاه باعث می‌شود من انتخاب نشوم چون بازی یا ژانر خاصی فعلا مد شده که من شبیه آن نیستم و امید دارم نگاه‌ها وسیع‌تر شود و همه مورد توجه قرار بگیرند.

وی با اشاره به این که خیلی در کارهای پدرش حضور ندارد که این هم بنا به خواست علیرضا داودنژاد بوده، دربخشی دیگر گفت: نظر مخاطب برای من خیلی مهم است و بعد از اکران فیلم بیشتر مخاطبان اظهار کردند با نقش من در سهیلا شماره ۱۷ همذات‌پنداری داشته‌اند یا برایشان باورپذیر بوده؛ این نقطه مشترک بیشتر مخاطبان بود که برای من قابل تأمل است.

او با اشاره به داستان فیلم «سهیلا شماره ۱۷» که بهترین فیلم در جشنواره ژنو سوییس و جشنواره کلن آلمان شده و این که سهیلا یک خانم میانسال است که با بحرانی به نام رابطه ازدواج و خانواده دست و پنجه نرم می‌کند و به دلیل مشکل ژنتیکی ۶ ماه فرصت دارد ازدواج کند و مادر شود و سعی می‌کند همسر مورد نظرش را پیدا کند، درباره فعالیت در این پروژه توضیح داد: من از اعتماد آقای غفاری (کارگردان) تشکر می‌کنم چون از زمانی که قرار شد با هم همکاری کنیم این پروژه به مدت یکسال متوقف شد. در واقع تهیه‌کننده خواسته بود از یک استار استفاده شود ولی آقای غفاری خواستند من نقش را ایفا کنم. ایشان صبوری کردند و تهیه‌کننده راضی شد. بعد از خواندن فیلم‌نامه مطمئن شدم این نقش برای من نوشته شده و شخصیت فیلم برایم شناخته شده بود؛ چرا که تعداد زیادی از دوستان اطرافم این شرایط را داشتند. بحران‌ها و نامعلومی آینده و مادر شدن برای خانم‌ها وضعیتی است که با هیچ چیزی مثل ظاهر و پول و موقعیت اجتماعی جبران نمی‌شود و جایگزینی ندارد.

2323

اعضای ارشد دولت ترامپ در نشست منافقین در پاریس شرکت می‌کنند

به نقل از پولیتیکو، اعضای ارشد دولت ترامپ قرار است در نشست گروهک تروریستی منافقین در پاریس شرکت کنند.

بنا به گزارش وب‌سایت پولیتیکو، دو تن از افراد نزدیک و معتمد دونالد ترامپ قرار است روز شنبه در نشست یک گروه مخالفت دولت ایران (منافین) که پیش از این در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داشت، شرکت کنند. همزمان با تلاش‌های دولت ترامپ برای اعمال فشار بیشتر به ایران، ‌حضور نزدیکان رئیس‌جهور آمریکا در این نشست، سوال‌هایی را در خصوص نفوذ این گروه بر تصمیم‌گیری در واشنگتن افزایش داده است.

«رودی جولیانی»، وکیل شخصی، و «نیوت گرینگریچ» مشاور دونالد ترامپ، قرار است روز شنبه در نشست گروهک منافقین در پاریس شرکت کنند. دولت آمریکا به مدت ۱۵ سال گروهک منافقین را جز فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده بود، اما طی سال‌های اخیر آنها را از این فهرست خارج کرده و شماری از اعضای ارشد دولتی آمریکا همیشه با این گروهک در ارتباط بوده‌‌اند.

«دانیل بنیامین» از اعضای دولت پیشین آمریکا و کارشناس امور ضدتروریسم با تخصص در امور گروهک منافقین به «پولیتیکو» گفت:‌ حضور جولیانی و گرینگریچ در این نشست بار دیگر نشان می‌دهد که برخی از اعضای ارشد دولت ترامپ از حامیان تغییر نظام در ایران هستند.

پیش از این نیز گزارش‌های بسیاری در رسانه‌‌های غربی از نحوه تعامل عناصر گروهک منافقین با اعضای دولت‌های آمریکا منتشر شده است که نشان می‌دهد افرادی مانند رودی جولیانی و نیوت گرینگریج در ازای شرکت در هر نشست این گروهک و سخنرانی‌های ضدایرانی مبالغ کلانی دریافت می‌کنند.

2323