تیراندازی مرگبار در خیابان دولت/ زن ایرانی، همسر عراقی‌اش را کشت

سرهنگ حمید مکرم در این باره گفت: حوالی ساعت دوازده امروز حادثه تیراندازی در خیابان دولت به سامانه ۱۱۰ پلیس اطلاع داده شد که به دنبال آن ماموران پلیس در محل حاضر شده و بررسی‌های خود را آغاز کردند.

وی با بیان این که در این حادثه مردی ۴۲ ساله به نام موسی که از اتباع کشور عراق بود، به دلیل شلیک گلوله جان خود را از دست داد گفت: همزمان با دستور مقام قضایی تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار داده و با انجام تحقیقات پلیسی و بررسی دوربین‌های مداربسته متوجه شدند که دختری جوان به وسیله یک اسلحه به سمت این مرد شلیک کرده است.

معاون مبارزه با جرایم جنائی پلیس‌ آگاهی تهران بزرگ با بیان این که در تحقیقات ماموران هویت و محل اختفای این زن شناسایی شد، گفت: در تحقیقات مشخص شد که ضارب همسر ایرانی این تبعه عراقی و متولد سال ۱۳۷۳ بوده که در خانه‌ای در محله دروس حضور داشت که ماموران پس از اخذ مجوز قضایی این فرد را حوالی ساعت ۱۶ امروز دستگیر کردند.

وی با اشاره به این که این زن در اعترافات اولیه به قتل این مرد اعتراف کرد، گفت: در بازجویی ها مشخص شد که متهم همسر این مرد عراقی بوده و پس از آشنایی در سلیمانیه عراق با یکدیگر ازدواج کردند اما مدتی بعد به اختلاف برخورده و متهم به ایران بازگشته است.

مکرم با بیان این که این زن به شکل قانونی به کشور وارد شده بود، اظهار کرد: اما در تحقیقات مشخص شد که مقتول به شکل غیرقانونی و در حالی که یک قبضه اسلحه کمری به همراه داشته وارد کشور شده و با همان اسلحه کمری نیز به قتل رسیده است.

معاون مبارزه با جرایم جنائی پلیس‌ آگاهی تهران بزرگ گفت: در تحقیقات اولیه انگیزه این فرد اختلافات خانوادگی عنوان شده است. اخبار تکمیلی از این حادثه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

۴۷۴۷

روحانی: در آینده صادرکننده بنزین خواهیم شد /خود کفایی در زمینه فرآورده‌های نفتی ضروری است

 حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در بدو ورود به بندرعباس در جمع خبرنگاران با تبریک میلاد حضرت ابااعبدالله الحسین(ع) و روز پاسدار به ملت ایران، دیدار با مردم شریف استان هرمزگان و افتتاح پالایشگاه میعانات ستاره خلیج فارس را از اهداف سفر به این استان برشمرد و ادامه داد: با توجه به نامگذاری سال جدید به اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری، خود کفایی در زمینه فرآورده های نفتی ضروری است.

رییس جمهور با اشاره به منویات مقام معظم رهبری درباره خودکفایی در بنزین و گازوئیل، گفت: در نفت و گاز به خودکفایی رسیدیم و به یکی از صادرکنندگان این محصول تبدیل شدیم و در بنزین نیز که یکی از آرزوهای دیرین کشور بود، با افتتاح این پالایشگاه و فاز اول آن و تولید بنزین یورو 4 در مسیر خودکفایی این محصول قرار گرفته و در آینده صادرکننده می شویم.

دکتر روحانی با تبریک تلاش ارزشمند افتتاح پالایشگاه خلیج فارس به مردم ایران و استان هرمزگان، ادامه داد: بطور مستقیم و غیر مستقیم هزاران شغل برای جوانان ایرانی ایجاد می شود و همانند افتتاح همزمان ٦ فاز در پارس جنوبی، با افتتاح این پالایشگاه نیز شاهد روز تاریخی در صنعت نفت خواهیم بود.

2929

وقتی رقابت‌ها حزبی نیست

ایرانیان نشان داده‌اند که در آخرین ساعت‌های نزدیک به برگزاری انتخابات، آراء خود را تعیین می‌کنند. برای این وضع نباید از مردم خرده گرفت بلکه باید علت را در ساختار مشارکت‌سیاسی در کشور جست‌وجو کرد. برای مثال این ساختار هنوز با تحزب به شکل حرفه‌ای و استاندارد فاصله دارد. هنوز مشارکت در چارچوب سامان یافته و با کنشگران شناخته شده از حیث خاستگاه‌های طبقاتی _ اجتماعی مفهوم روشنی ندارد. احزاب نه بر رأس قدرت یا فعالان مستقل که پشت قدرت‌ها پنهانند. آنها وقتی به صحنه بازگشت می‌کنند که قرار است انتخابات برگزار شود. بنابراین به‌رغم آنکه در آستانه انتخابات از هرگوشه و کنار نام احزاب شنیده می‌شود، مردم یا با نامشان بیگانه‌اند و یا اصولا گرایش‌های آنان را به‌درستی نمی‌شناسند. این امر علاوه‌بر پراکنده گویی‌های مدعیان، به در‌هم ریختگی و غیر منطقی شدن مطالبات می‌انجامد. در این‌حال وابستگان به یک جریان و یا طیف سیاسی نیز دچار گاه تعارض در بیان دیدگاه‌های خود نسبت به یکدیگر می‌شوند.

دیدن نخستین دور مناظره‌های انتخاباتی دوازدهمین دوره ریاست جمهوری که هشتم اردیبهشت برگزار شد، میلیون‌ها تماشاگر را پای تلویزیون‌ها نشاند. این مناظره از آن‌رو برای بینندگان جذاب بود که برای نخستین‌بار نظرات و دیدگاه‌های را می‌شنیدند که برایشان تازگی داشت. مردم نامزدها را کم و بیش می‌شناختند اما درک روشنی از مواضع و رویکردهای آنان به عنوان عضوی از یک جریان سیاسی نداشتند. برای مثال “اسحاق‌جهانگیری” به نظر غالب بینندگان، چهره محوری پرامتیاز این مناظره بود. به‌عبارت دیگر او برای نخستین‌بار چنین جلوه‌ای را نزد عموم یافت. او در همه سال‌های تصدی دولت یازدهم، معاون اول رئیس‌جمهوری بوده است. در همه این سال‌ها او در‌باره عملکرد دولت متبوع خود به تفصیل سخن گفته است. او تا پیش از دولت یازدهم، در دولت‌های گذشته استاندار و وزیر بود. مهمتر اینکه جهانگیری عضو حزبی بوده که از مجلس پنجم به این‌سو همواره در انتخابات نقش مستقیم و یا غیر مستقیم داشته است. اما چرا این‌بار جهانگیری در کانون توجهات قرار گرفته است؟ آیا افکار عمومی تازه او را شناخته است؟ یا ساخت‌وکاری وجود ندارد که بتواند او را به‌عنوان عضوی از یک جریان سیاسی به افکار عمومی معرفی کند؟ همچنین است دیگر نامزدهای انتخاباتی که با داشتن سابقه حضور در مدیریت‌های اجرایی و تصمیم‌گیری که پیش از این تنها به عنوان یک چهره شناخته می‌شدند تا عضوی وابسته به یک جریان سیاسی.
ناشناختگی‌ها و عدم شفافیت‌های مواضع که اصولا از مجرای فعالیت‌های حزبی مؤثر است، سبب می‌شود در رقابت‌های انتخاباتی مردم تنها شنونده دیدگاه‌هایی باشند که الزاما نمی‌تواند علمی و کارشناسانه باشد. خاصه اینکه شعارهای کلی جای خود را به راه‌حل‌های علمی و واقعی می‌دهد. از همین‌رو به یکباره مباحث و نسخه‌هایی برای اقتصاد کشور و یا مسایل اجتماعی _مانند آنچه در دور نخست مناظره نامزدها در جمعه گذشته رخ داد _ بیان می‌شود که معلوم نیست به طور مشخص از کدام طبقه اجتماعی حمایت می‌شود؛ با بیان مطالبات فزاینده مرز میان تولید ثروت با توزیع ثروت مخدوش می‌شود؛ بحث حدود دخالت و یا لزوم دخالت دولت‌ها در گردش امور بی نتیجه می‌ماند؛ درآمدهای نفتی محور بلند‌پروازی‌ها می‌شود؛ اقتصاد غیر‌نفتی همچنان در محاق قرار می‌گیرد؛ رابطه سیاست‌خارجی با سیاست داخلی در هاله‌ای از ابهام می‌ماند و سرانجام مباحثی چون ازدواج، اشتغال، مسکن و آسیب‌های اجتماعی در بی‌سرانجامی رها می‌شود.

بدیهی‌است دولت مستقر به پشتوانه حضور در صحنه، تعریف روشنی از رویکردهای خود دارد، اما در رقابت با دیگران، رویکردهای رقیب در هاله‌ای از ابهام است. سامان بخشی به مشارکت سیاسی در چارچوب تحزب، راه برون رفت از این مشکل خواهد بود؛ اگر تجربه‌ها به این نیاز بینجامد.

آیا اصولگراها مى‌توانند ٥ یا ٦ میلیون شغل ایجاد کنند؟

يكى از چالشى ترين شعارهاى كانديداهاى اصولگرا در انتخابات پيش روى ايجاد بين ٥ يا ٦ ميليون شغل تازه در طى ٤ سال آينده است . طبيعى است كه در حالى كه طبق آمارها نرخ بيكارى به ١٢.٥ درصد و نرخ بيكارى جوانان به ٢٨ درصد رسيده است،شعار ايجاد اشتغال چند ميليونى بسيار مى تواند براى پيروزى در انتخابات جذاب باشد. 
اما حقيقتا چگونه مى توان اشتغال ميليونى ايجاد كرد؟ نرخ بيكارى يا ايجاد اشتغال در اقتصاد يك شاخص پس نگر يا lagging indicator است  بدين معنى كه بقيه متغيرهاى مهم اقتصادى همانند نرخ رشد اقتصادى و نرخ تورم بايد در يك شرايط مطلوب قرار گيرند تا در سيكل بعدى اقتصادى منجر به كاهش بيكارى و ايجاد اشتغال شود . پس به نوعى وعده ايجاد اشتغال ميليونى با هدف جذب راى بيكاران، از نظر اقتصادى وعده ايجاد نرخ رشد اقتصادى پايدار و مستمر است . اما سوال اساسي اين است كه زير ساخت هاى فرااقتصادى ايجاد نرخ رشد اقتصادى پايدار در ايران چيست؟ آيا اصولگرايان از نظر پارادايمى امكان ايجاد اتمسفر نرخ رشد اقتصادى پايدار و مستمر در اقتصاد ايران را دارند؟ 
واقعيت هاى اقتصاد ايران در طى سالهاى اخير اين است كه ما به دليل سياست هاى پولى و مالى دولت نهم و دهم دچار انبساط و بسط ظرفيت هاى توليد و عرضه در اقتصاد فراتر از ظرفيت هاى تقاضا واقعى اقتصاد شده ايم و به نوعى ظرفيت تقاضاى داخلى اقتصاد ايران كه عمدتا شامل تقاضاى مصرفى خانوار، تقاضاى مصرفى دولت و سرمايه گذارى هاى تازه است، كمتر از حدى است كه بتواند چرخ اقتصاد ايران را وارد يك دوره رشد مستمر كند.

در چنين شرايطى است كه مى توان گفت اقتصاد ايران براى داشتن نرخ هاى رشد مستمر نزديك به ٨ درصد و به دنبال ايجاد اشتغال در حد چند ميليون نياز به ايجاد موج  تقاضاى تازه در اقتصاد دارد و آن تقاضاى خارجى است . 
به طور خلاصه مى توان گفت شعار اشتغال چند ميليونى اصولگراها محقق نمى شود، مگر شعار و هدف اصلى دولت هايشان توسعه صادرات و به بيان ديگر باز كردن درهاى كشور بر روى جهان باشد. و اينجا اين سوال اساسي مطرح مى شود كه آيا باز كردن درهاى كشور بر روى جهان و بسط روابط سياسي و فرهنگى و اقتصادى با همه جهان و پرهيز از هرگونه ايجاد تنش در روابط بين الملل منطقه اى و جهانى در پارادايم سياسي جريان اصولگراى كشور قرار دارد؟! 
واضح است كه هيچ كشورى نمى تواند وارد فاز توسعه صادرات يا ايجاد تقاضاى تازه براى اقتصادش براى رسيدن به اشتغال چند ميليونى شود و همزمان به دنبال ايجاد تنش با همسايگان و جهان سياسي خودش باشد . 
به نظر نگارنده در دوره كاهش قيمت جهانى نفت و درآمدهاى نفتى ايران در طى سالهاى گذشته و احتمالا آينده و در شرايط ادامه ركود و ناتوانى سطح تقاضاى داخلى اقتصاد ايران براى ورود اقتصاد ايران به دوره نرخ رشد اقتصادى مستمر، هيچ راهى جز توسعه صادرات و باز كردن درهاى كشور بر روى جهان و شركت هاى خارجى و پيوستن به قطار نظام جهانى براى رسيده به اشتغال  چند ميليونى نمى ماند و اين پيوستن از اساس با بنيان سياسي جريانى كه استقلال با تعريف دهه هفتادى ميلادى آن و مقابله با نظام سلطه و حاكم بر جهان را رگ حيات خود مى داند در تضاد است و همچنان معتقدم كه شعار اشتغال ٥ يا ٦ ميليونى كانديداهاى اصولگرا همانند شعار ٢.٥ برابر كردن درآمدهاى كشور در طى ٤ سال، حداكثر تا روز انتخابات ٢٩ ارديبهشت دوام خواهد داشت و اين شعارها نيز در ادامه بازار داغ عوامگرايي انتخاباتى تنها با هدف جذب راى طبقات فرودست جامعه مطرح شده است .

*اقتصاددان

 

3535

به تماشای «پوسترهای تئاتر ایران» بروید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هشتم
اردیبهشت مراسم روز جهانی گرافیک در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران
برپا شد و همزمان با آغاز هفته تئاتر و هفته گرافیک «نمایشگاه گرافیک و
پوسترهای تئاتر ایران» در گالری‌های ممیز، پاییز، زمستان و میرمیران خانه
هنرمندان ایران افتتاح شد.

در ابتدای این مراسم، مجید رجبی‌معمار – مدیرعامل خانه
هنرمندان ایران – با یادی از بنیانگذاران خانه هنرمندان گفت: بی‌شک امکانات
خانه هنرمندان ایران در حد اندازه برخی مجتمع‌های فرهنگی و فرهنگسراهاست،
اما این خانه به لطف خدا بسیار با برکت است و ما امروز می‌توانیم بگوییم که
توانایی این را داریم که امکاناتی بیش از آنچه در اختیارمان گذاشته‌اند،
در اختیار هنرمندان و علاقه‌مندان بگذاریم.

او با بیان این‌که تبدیل کردن یک پادگان به خانه هنرمندان،
یکی از اتفاقات خوبی بود که به همت دوستان هنرمندان میسر شد، ادامه داد:
افرادی مانند بهروز غریب‌پور، غلامحسین امیرخانی، ایرج راد، بهزاد فراهانی،
ابراهیم حقیقی و عزت‌الله انتظامی نقش ارزنده‌ای در اعتلا و به بار نشستن
خانه هنرمندان داشته‌اند و همین‌جا خدمات آن‌ها را ارج می‌نهیم.

رجبی‌معمار با بیان این‌که خانه هنرمندان ایران هرگز اهداف
سیاسی را دنبال نمی‌کند، گفت: خانه هنرمندان متعلق به همه هنرمندان است و
امروز شاهد برگزاری همزمان هفته گرافیک و تئاتر در خانه هنرمندان هستیم.
برنامه هفته تئاتر یک روز زودتر به کوشش اصغر همت و دوستانش در خانه
هنرمندان ایران آغاز شد و امروز شاهد افتتاح برنامه‌های هفته گرافیک هستیم.

او با اشاره به گردشگرانی که از خانه هنرمندان دیدن می‌کنند،
بیان کرد: با این‌که تصور بسیاری از آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها از ایران
درست نیست، اما وقتی گردشگران این قاره‌ها به ایران سفر می‌کنند با تصویر
دیگری از ایران مواجه می‌شوند و تا کنون کمتر گردشگری به ایران سفر کرده
است که حداقل یک‌بار به خانه هنرمندان ایران سر نزده باشد.

رجبی‌معمار با اشاره به نمایشگاه پوستر که درگالری‌های ممیز،
پاییز، زمستان و میرمیران میزبان آثار طراحان گرافیک شده است، گفت: این
نمایشگاه دربرگیرنده گنجینه ارزشمندی از پوسترهای تئاتر است و در این
نمایشگاه شاهد نخستین اعلان‌های تئاتر از دوران احمد شاه تا کنون هستیم.

او اضافه کرد: امروز گرافیک جزو جدانشدنی زندگی مردم است و
جای بسی خوشحالی است که در ایران هنرمندان بزرگی داریم که در حوزه گرافیک
آثار ارزشمندی خلق کرده‌اند. در چنین روزی، جا دارد نام و یاد هنرمند بزرگ
ایران، مرتضی ممیز را ارج بنهیم که خدمات ارزنده‌ای برای راه‌اندازی خانه
هنرمندان ایران کرد و سهم بسزایی در تدوین و تالیف اساسنامه خانه هنرمندان
ایران داشت.

در ادامه این مراسم، بهرام کلهرنیا – گرافیست – که اجرای
برنامه را برعهده داشت، گفت: جای بسی خوشحالی است که هر سال ما گرافیست‌ها
به بهانه روز و هفته گرافیک دور هم جمع می‌شویم. انجمن جهانی طراحان گرافیک
در ۲۷ آوریل سال ۱۹۶۲ راه‌اندازی شده و از سال ۱۹۹۵ روز تاسیس این انجمن
در تقویم جهان ثبت شده است و خوشحالیم که ما طراحان گرافیک نیز هر سال این
روز را جشن می‌گیریم.

او افزود: گرافیک بخشی از سرنوشت بشر است و گرافیک را
نمی‌توان از زندگی بشر حذف کرد. استخوان‌بندی جهان با گرافیک به‌وجود آمده
است. هنرمندان سایر رشته معنای جهان را می‌سازند و گرافیک انتقال آن را به
همه ممکن می‌کند.

در ادامه، ابراهیم حقیقی – رئیس انجمن طراحان گرافیک – گفت:
همزمانی برگزاری هفته طراحی با اردیبهشت تئاتر اتفاق ارزشمندی است. ما قصد
داشتیم سال گذشته برنامه‌های متنوعی در هفته گرافیک برگزار کنیم، اما با
توجه به این‌که اعضای هیات مدیره به تازگی تغییر کرده بود، این امر میسر
نشد. نمایشگاهی که امروز شاهد برپایی آن هستیم، دربرگیرنده مجموعه پوسترها و
اعلان‌های تئاتر است که بخشی از آن‌ها توسط خانه تئاتر در اختیار ما
گذاشته شده است. بخشی از این پوسترها مربوط به تئاترهای نخستین است که در
شهرهای تبریز و رشت روی صحنه رفتند.

او در ادامه با اشاره به برنامه‌های هفته گرافیک، گفت: در
روزهای ۱۴ و ۱۵ اردیبهشت در موزه گرافیک، برنامه‌هایی خواهیم داشت. امسال
انجمن طراحان گرافیک ۲۰ ساله می‌شود که راه‌اندازی این انجمن از جمله خدمات
مرتضی ممیز به طراحان گرافیک بود. ما در نمایشگاه سرو نقره‌ای که در فصل
پاییز در خانه هنرمندان برگزار خواهد شد، دوباره به موضوع ۲۰ سالگی انجمن
خواهیم پرداخت و امیدواریم بتوانیم زمینه‌ای را در انجمن فراهم کنیم که
خدمات ارزشمندی به طراحان گرافیک ارائه کنیم.

در ادامه، مسعود سپهر – عضو هیات مدیره انجمن طراحان گرافیک –
مقاله‌ای را درباره فعالیت‌های انجمن جهانی گرافیک ارائه کرد و گفت: نقش و
اهمیت انجمن بین‌المللی طراحان گرافیک ترویج طراحی حرفه‌ای گرافیک و گسترش
روابط و تعامل میان اعضای خود، از طریق برگزاری سخنرانی‌ها، آموزش و
انتشارات است. این کار موجب رشد دانش و تجربه مخاطبین و طراحان جوان و سایر
موسسات، سازمان‌ها و شرکت‌های درگیر با طراحی گرافیک می‌شود.

او ادامه داد: انجمن طراحان گرافیک ایران ۱۵ سال است که عضو
این انجمن است و این انجمن در سال‌های اخیر تعریف جدیدی از طراحی ارائه
کرده است و براساس آن، برنامه‌های متعددی را دنبال می‌کند که یکی از این
برنامه‌ها نزدیک کردن گرافیک به زندگی مردم است.

به گفته سپهر، یکی از اهداف انجمن بین‌المللی طراحی گرافیک،
همگرایی و نزدیک کردن گرافیست‌های سراسر جهان است که با گسترش اینترنت و
شبکه‌های اجتماعی چنین امری میسر شده است.

در ادامه، اصغر همت – رئیس خانه تئاتر – با اشاره به همکاری
گرافیک و تئاتر گفت: مشارکت جزو جدایی‌ناپذیر گرافیک و تئاتر است و طراحان
گرافیست چکیده ایده‌ای را که ما دو ساعت روی صحنه عنوان می‌کنیم، روی یک
پوستر بیان می‌کند. در واقع، طراحان گرافیک در مقایسه با ما تئاترها، حکم
سراینده‌های هایکو را دارند که در چند سطر حرف‌های‌شان را می‌زنند.

او در ادامه با اشاره به وضعیت انجمن طراحان پوستر خانه
تئاتر، گفت: در سال‌های اخیر، اتفاقاتی رخ داده که این انجمن غیرفعال شده
است. همین‌جا از ابراهیم حقیقی درخواست می‌کنم که کمک کند تا دوباره انجمن
طراحان گرافیک را فعال کنیم.

همت در بخش پایانی سخنان خود گفت: همه می‌گویند که ویترین
فرهنگی هر کشور، تئاتر است، من همین جا اعلام می‌کنم که پوستر، ویترین
تئاتر است.

در بخش پایانی این مراسم نمایشگاه «پوسترهای تئاتر ایران» در گالری‌های ممیز، پاییز، زمستان و میرمیران افتتاح شد.

نمایشگاه «پوسترهای تئاتر ایران» تا ۱۶ اردیبهشت در خانه هنرمندان ایران برپاست.

58244

۱۰۲ فیلم بلند سینمایی در نوبت اکران گروه هنرو تجربه

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بیش از ۳۰۱ فیلم سینمایی، کوتاه،
مستند و انیمیشن در دو سال اخیر اکران شده است. از این ۳۰۱ فیلم، ۱۱۹ فیلم
سینمایی (۷۷ فیلم دارای پروانه ساخت سینمایی و ۴۲ فیلم دارای پروانه ساخت
ویدئویی) ،۶۲ فیلم مستند، ۱۱۱ فیلم کوتاه و ۹ فیلم انیمیشین بوده است.

از ۱۱۹ فیلم سینمایی که در گروه هنر و تجربه اکران شده، ۸۵فیلم اکران
اول، ۱۵ فیلم اکران دوباره، ۷ فیلم اکران همزمان و ۱۲ فیلم اکران خارجی
بوده‌اند.

تاکنون ۱۳۳۶ فیلم در گروه هنر و تجربه طی دو سال اخیر بازبینی شده که
۴۶۲ فیلم بازبینی شده فیلم بلند سینمایی بوده‌اند. از بین ۴۶۲ فیلم
سینمایی، تنها ۲۲۱ فیلم امکان نمایش داشته و ۲۴۱ فیلم امکان نمایش ندارد و
۱۰۲ فیلم سینمایی در نوبت اکران گروه هنر و تجربه قرار دارند.

از بین ۳۴۴ فیلم مستند بازبینی شده، ۱۷۹ مستند امکان نمایش دارد و ۱۶۵ مستند امکان نمایش ندارند و ۱۱۷ مستند در نوبت اکران است.

از میان ۴۹۰ فیلم کوتاه بازبینی شده، ۲۱۴ فیلم کوتاه امکان نمایش دارند و
۲۷۶ فیلم کوتاه امکان نمایش ندارند و ۱۰۳ فیلم کوتاه در نوبت اکران قرار
دارند.

همچنین از بین ۴۰ فیلم انیمیشن اکران شده، ۱۸ فیلم امکان نمایش دارند و
۲۲ فیلم امکان نمایش ندارند و ۹ فیلم در نوبت اکران به سر می‌برند.

58244

تصاویر | کاخ سلطنتی رامسر ۸۰ ساله شد

 

 

 

ساختمان کاخ در میان باغی به مساحت ۶۰۰۰۰ متر قرار دارد که اولین نهال‌های مرکبات اصلاح شده و گیاهان تزیینی نایاب در این باغ کاشته شده‌است و یکی از جالب‌ترین و متنوع‌ترین باغ‌های ایران است.

معماری این کاخ با زیر بنای حدود ششصد متر اثر مهندس هوانس اونیک قریبیان با نظارت معماران ایرانی و آلمانی آن روزگار است.

بنای کاخ از سنگ مرمر سفید رگه در با ایوانی دارای ۴ ستون حجاری شده از سنگ مرمر یکپارچه‌ است.

منبع:

61282 

افزایش درآمد رنو با صادرات خودرو به ایران

به گزارش خبرآنلاین،این شرکت فرانسوی خودروساز اعلام کرده که توليد خودرو براي شرکاي صنعتي رنو از جمله ايران افزايش يافته است، ميزان درآمد اين شرکت در سه ماهه نخست سال 2017 رشد داشته است.
ميزان درآمد سه ماهه شرکت رنو نسبت به 10.49 ميليارد يوروي مدت مشابه سال گذشته افزايش يافته و به 13.13 ميليارد يورو (14.27 ميليارد دلار) رسيده است.
اين در حالي است که بر اساس برآورد 10 تحليلگري که در نظرسنجي شرکت کرده بودند انتظار مي رفت ميزان درآمد شرکت رنو در اين بازه سه ماهه به 12.49 ميليارد يورو برسد که درآمد محقق شده فعلي بيش از اين رقم است.
افزايش تقريبا 16 درصدي در تحويل خودروهاي جديد مهمترين عامل در رشد درآمد شرکت رنو بوده و درآمد اين شرکت را به ميزان 9.2 درصد افزايش داده است.
ميزان فروش خودروهاي شرکت رنو به شرکاي صنعتي از جمله خودروي ميکراس توليدي در فرانسه به شرکت نيسان و همچنين خودروهاي نيمه مونتاژ شده رنو به ايران ميزان درآمد اين شرکت فرانسوي را 3.5 درصد افزايش داده است.
همچنين نوسانات رخ داده در بازار ارز از جمله تقويت روبل روسيه و رئال برزيل، 1.3 درصد به درآمد اين شرکت اضافه کرده است.
شرکت رنو پيش بيني خود از رشد بازار خودرو در سال 2017 را از 1.5 تا 2 درصد به 1.5 تا 2.5 درصد ارتقا داده و بر اهداف يک ساله اين شرکت از جمله افزايش سود عملياتي و درآمدش تاکيد کرده است. 

منبع:رویترز

 

3535