اعمال محدودیت‌های ترافیکی از ۱۱ تا ۱۴ فروردین‌ماه در جاده‌های استان اردبیل‌

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از اردبیل؛ علی رحمتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ۱۱ تا ۱۴ فروردین‌ ماه امسال محدودیت‌های ترافیکی برای انواع کامیون و تریلی در محورهای مواصلاتی استان اردبیل برای تسهیل در روند عبور و مرور اعمال می‌شود.

وی گفت: از 11 تا 14 فروردین‌ محدودیت‌های ترافیکی برای انواع کامیون و تریلی در محورهای اردبیل – آستارا و اردبیل – سرچم از ساعت 8 صبح تا 24 شب برای کاهش بار ترافیکی در روز طبیعت و تسهیل در روند عبور و مرور اعمال خواهد شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به آمار ترددها در محورهای مواصلاتی استان تصریح کرد: از روز 25 اسفند ماه سال گذشته تا دهمین روز از بهار 776 هزار و 150 تردد در محورهای مواصلاتی استان انجام شده که 389 هزار و 432 مورد از این ترددها مربوط به ورود خودروها به استان و 386 هزار و 716 تردد مربوط به خروج خودروها از استان بوده است.

رحمتی افزود: در ورود وسایل نقلیه به استان امسال افزایش 3.2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشتیم و در خروج وسایل نقلیه از استان 20 درصد افزایش که در مجموع در کل ترددها 11.2 درصد افزایش را در استان شاهد بودیم.

وی بیان کرد: در دهم فروردین‌ماه سال گذشته 838 سرویس با 7 هزار و 377 نفر در استان جابه‌شده بودند و امسال 683 سرویس با 7 هزار و 415 نفر جابه‌جا شده که در سفر 18درصد کاهش ولی در تعداد مسافران یک درصد افزایش داریم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تصریح کرد: بیشترین خودروهای ورودی به استان براساس ترددهای ثبت‌شده توسط دستگاههای تردد شمار به شهرستان سرعین بوده است و بعد از آن نیز شهرستان نیر پذیرای بیشترین گردشگران و مسافران ورودی به استان بوده است.

46

پاسخ محسن هاشمی به حملات تند قالیباف

متن نامه محسن هاشمی به شرح زیر است:

«بسمه تعالی
جناب آقای دکتر قالیباف
شهردار محترم تهران
با سلام و تبریک سال نو

احتراما نظر به آنکه سخنانی منتسب به جنابعالی در رسانه ها منتشر شده است که تلقی افکارعمومی آن است که بخشی از سخنان مذکور متوجه اینجانب می‌باشد موارد ذیل جهت استحضار به عرض می‌رسد:

1- همانگونه که بارها در مصاحبه‌ها و سخنان خود تأکید کرده‌ام، اقدامات صورت گرفته در طول دوره مدیریت جناب‌عالی در شهرداری تهران در حوزه ساخت شبکه مترو، مستوجب تقدیر است و اظهاراتی از سوی اینجانب که سخنان شما پاسخ به آن تلقی می‌شود اساسا وجود نداشته است، البته به صورت کلی اینگونه تقابل‌ها و دوقطبی‌ها را نیز چه از جانب شما و چه از جانب هر فرد دیگری به زیان جامعه می‌دانم.

2- پروژه مترو تهران، یکی از دستاوردهای قابل افتخار جمهوری اسلامی است که آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در اوج دفاع مقدس و سخت‌ترین شرایط کشور آن را فعال کردند و سپس در طول 30 سال گذشته و در دولت‌های مختلف پیشرفت داشته است. از سال 1380 نیز که شرکت مترو از دولت به شهرداری منتقل شد، مسئولیت این پروژه برعهده شهرداران این دوره بوده است.

بنابراین دولت‌های دفاع مقدس، سازندگی و اصلاحات در پیشبرد پروژه مترو تهران نقش برجسته‌ای داشتند و پس از آن شهرداران تهران طی 15 سال اخیر از جمله آقایان ملک‌مدنی، احمدی‌نژاد و جنابعالی در تکمیل و بهره‌برداری از مترو زحماتی را متقبل شده‌اید و به دلیل آنکه شما بیشترین زمان تصدی تاریخ شهرداری تهران را با 12 سال به‌عهده داشتید، طبعا پیشرفت بیشتری در دوره جنابعالی در پروژه مترو تهران حاصل شده است که قابل تقدیر می‌باشد اما این پیشرفت نباید به گونه‌ای تلقی شود که زحمات سایر شهرداران و دولت‌ها نادیده گرفته شود.

3- بنده در طول حضور 18 ساله در هیأت مدیره و مدیرعاملی مترو تهران، یک سوم این زمان را در دوره شهرداری جناب‌عالی سپری کرده‌ام و طی این مدت نیز همانند قبل از آن دستاوردهای چشمگیری در توسعه مترو ایجاد شد و مهمتر از همه زیرساخت‌های توسعه پایدار مترو به شکلی بنیان گذاشته شد که این روند با طراحی خطوط، خرید تجهیزات و راه‌اندازی دستگاه‌های حفار (TBM) و برطرف کردن موانع ریشه‌‌ای توسعه مترو موجب گردید تا این فرایند در پنج سال سپری شده پس از جدایی اینجانب نیز ادامه یابد.

4- لذا همانگونه که بارها در مصاحبه‌ها و جلسات و گفت‌وگوهای مختلف تأکیدکرده‌ام از تلاش‌های جناب‌عالی جهت توسعه مترو در دوره همکاری خود و پس از آن قدردانی می‌کنم و از دولت و مجلس نیز می‌خواهم بیشترین حمایت را از پروژه مترو چه در دوران مسئولیت جناب‌عالی و چه در صورت انتخاب شهردار جدیدی برای تهران به عمل آورند. چراکه مترو را ضروری‌ترین و بهترین پاسخ برای معضلات ریشه‌ای تهران به خصوص ترافیک و آلودگی هوا و برجسته‌ترین مصداق و نماد اقتصاد مقاومتی و بسترساز تولید و اشتغال ملی می‌دانم.

توفیقات جناب‌ عالی از درگاه الهی خواستارم»

به گزارش خبرآنلاین؛ محمدباقر قالیباف، شهردار تهران چند روز پیش در جریان افتتاح چند پروژه در دریاچه چیتگر و در حین ارائه گزارش عملکرد خود در شهرداری به محسن هاشمی تاخته بود.

سایت انتخاب این سخنرانی را چنین روایت کرده است: «برخی گاهی اوقات موضوعاتی را مطرح می کنند و حرف هایی می زنند که با طرح آنها تنها به فکر مطرح کردن خود هستند. می گویند طی ده سال اخیر شهر را نابود کردند، امروز شهرتهران را نگاه و با گذشته مقایسه کنید البته کسانی این سخنان را مطرح می کنند که خودشان بیشتر از ما در این شهر فرصت داشتند اما اقداماتی انجام نداده اند. همیشه در پست هایی به مراتب بالاتر از ما قرار داشته اند اما هیچگاه اقدامات و عملکرد خود را مطرح نمی کنند. درگفتن برخی از حرف ها واقعا بی انصافی وجود دارد.

البته دولت ها نیز با این عزیزان که هم اکنون این سخنان را مطرح می کنند همیشه همراه بودند و حتی نسبت سببی و نسبی میان مسوولان دولت و مترو درگذشته وجود داشت. با همه این اوصاف تا سال 84 با احتساب خط 5 تنها 70 کیلومتر مترو در شهر تهران ساخته شده بود . من یک روز گفتم شمایی که 13 سال مسئولیت مترو را بر عهده داشتید و ادعا می کنید که این کاره هم بودید و حتی 5 سال در دوره مدیریت ما و زیر نظر ما مسئولیت مترو را بر عهده داشتید، حداقل این 5 سال که زیر نظر ما بودید با آن 8 سال مقایسه کنید و ببینید در آن 8 سال چه کارهایی صورت گرفت و در مقابل، این 5 سال پیشرفت چگونه بود؟

هرکس وارد پایتخت می شود تفاوت را نسبت به قبل متوجه می شود. ما بدون ایراد نیستیم اما قطعا اشکالات ما از آن عزیزان کمتر است و خروجی ما بیشتر بوده و از خداوند متعال می خواهیم به ما کمک کند.»

۴۷۴۷

سانحه رانندگی در نهاوند ۳ کشته و مجروح بر جای گذاشت

به گزارش خبرآنلاین از نهاوند ؛ حمزه طائفی، فرمانده پلیس راه نهاوند طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: در این سانحه راننده خودرو تیبا در دم جان باخت و 2 نفر دیگر از سرنشینان هر دو خودرو به شدت مجروح، که جهت درمان به بیمارستان علیمردانیان این شهر منتقل شدند.

وی خاطرنشان کرد: علت این سانحه که در ابتدای روستای میلاب اتفاق افتاد انحراف به چپ سواری تیبا به دلیل خواب آلودگی راننده صورت گرفته است.

لازم به ذکر است، از 25 اسفند سال گذشته تا هشتم فروردین ماه جاری 58 سانحه فوتی و جرحی در جاده های استان همدان رخ داده که متاسفانه 12 نفر در این حوادث جان خود را از دست داده اند.

46

فیلمبرداری «پرواز در ارتفاع صفر» به پایان رسید

محمد نشاط، تهیه کننده سینما و تلویزیون با اشاره به آخرین وضعیت ساخت مجموعه «پرواز در ارتفاع صفر» گفت: «فیلمبرداری این مجموعه به پایان رسید و مراحل فنی آن پس از تعطیلات عید نوروز انجام خواهد شد.»

او افزود: «این مجموعه سر موعد مقرر برای پخش به شبکه تحویل داده می‌شود اما بخش جلوه‌های ویژه آن زمانبر و دشوار خواهد بود که باید با دقت روی آن کار شود.»

بیژن امکانیان، شاهرخ استخری، عمار تفتی، سوگل خلیق، محمد عمرانی، حمیدرضا نیکدل، بهاره ریاحی، رضا رادمنش، حدیث تهرانی، مجید جعفری، پیام داداشیان و رضا مسعودی از بازیگران اصلی مجموعه تلویزیونی پر بازیگر «پرواز در ارتفاع صفر» هستند که زندگی یک خلبان جنگنده نیروی هوایی را در دوران جنگ روایت می‌کند.

این مجموعه با همکاری نیروی هوایی جمهوری اسلامی و در هفت قسمت ۴۵ دقیقه ای در گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما تهیه وتولید می شود که قرار است در هفته دفاع مقدس سال آینده از این شبکه روی آنتن برود.

57243

درگیری مسلحانه محیط‌بانان پارک ملی گلستان با شکارچیان غیرمجاز

عصر چهارشنبه در منطقه دره باغ از زیستگاه های منحصربه فرد پارک ملی گلستان، محیط بانان در پی گشت زنی ضمن شنیدن صدای تیر متوجه حضور دو نفر شکارچی غیرمجاز شدند.

شکارچیان که موفق به شکار یک راس قوچ اوریال ( از گونه های حمایت شده) شده بودند. بدون توجه به هشدار و ایست محیط بانان شروع به تیراندازی مستقیم به سمت محیط بانان می کنند که یکی از محیط بانان با استفاده از قانون بکارگیری سلاح ضمن هشدار و ایست مجدد مبادرت به تیراندازی هوایی کرده و به شکارچیان اخطار می دهد.

شکارچیان که یک قبضه سلاح جنگی کلاش در اختیار داشتند مجددا به سمت محیط بانان شلیک مستقیم کردند که محیط بانان این بار به برای دفاع ازخود به سوی شکارچیان غیر مجاز تیراندازی کرده و یکی از شکارچیان از ناحیه دست مجروح و توسط محیط بانان دستگیر می شود.

از شکارچی یک قبضه سلاح کلاش، تعداد زیادی فشنگ جنگی و لوازم انفرادی شکار کشف شد.

شکارچی دیگر با استفاده از موقعیت توپوگرافی منطقه به همراه لاشه یک راس قوچ وحشی شکارشده درمنطقه متواری شد.

قابل ذکر است مداوای اولیه شکارچی مصدوم توسط محیطبانان درمحل انجام وبه مراکز درمانی منتقل و تلاش ها برای دستگیری شکارچی متواری ادامه دارد.

همچنین شکارچی دستگیر شده پیش از این هم سابقه دستگیری با اسلحه در پارک ملی گلستان را دارد.

۴۷۴۷

تلفات کمتر پرنده‌های باهوش در جاده‌ها

پرندگان برخوردار از مغز بزرگتر و به اصطلاح باهوشتر بهتر می توانند مسیر حرکت خود را با جهت تردد خودروها و سرعت مجاز در خطوط مختلف در جاده تطبیق دهند.
براساس یافته محققان، کلاغ ها از باهوش ترین گونه های شناخته شده پرندگان هستند که جهت حرکت خودروها را تشخیص و ترجیح می دهند که در برابر آنها قرار نگیرند.
محققان 3521 پرنده را در یک مجموعه تاکسیدِرمی در دانمارک و نیز علت مرگ آنها را تحت بررسی قرار دادند.
اندازه مغز و سایر اندام های این پرندگان هم مورد مطالعه قرار گرفت و بررسی کارشناسان نشان داد پرندگانی که در جاده ها و بر اثر برخورد با خودروها تلف شده بودند، مغز نسبتا کوچک تری داشتند، اما با دیگر پرندگان به لحاظ اندازه سایر اندام ها تفاوتی نداشتند.
نتایج این مطالعات که در مجله Royal Society biography Open Science منتشر شد، همچنین نشان می دهد که پرندگان متوجه رفتار ترافیکی رانندگان وسایل نقلیه می شوند و براساس توانایی مغزی خود، رفتاری را در پیش می گیرند تا از کشته شدن بر اثر برخورد با اشیای در حال حرکت پیشگیری کنند.
سال گذشته نیز محققان اعلام کرند که پرندگان دارای مغز کوچکتر بیشتر قربانی عملیات شکارچیان قرار می گیرند.

۵۴۵۴

رهبرانقلاب:بعضی‌ها تا دست‌شان به دهان‌شان می‌رسد،برای تفریح به فلان کشور خارجی می‌روند،این اسراف است

در این مطلب به نقل از رهبری آمده است؛

*فرض کنید خانواده‌ای هستند که مایلند مسافرتی بکنند، تفریح و تفرّجی بکنند؛ چرا به خارج از کشور می‌روند و تفرّج می‌کنند!؟

*در این کشور به این بزرگی، خیلی‌ها همین تفریح و تفرّج را هم نمی‌توانند بکنند.

*بعضی‌ها تا دستشان به دهانشان می‌رسد، برای تفریح و تفرّجِ خودشان یا خانواده‌هایشان، به فلان کشور خارجی که حالا نمی‌خواهم اسم بیاوریم  می‌روند. این‌ها اسراف قطعی است.

29212