پرداخت پاداش فرهنگیان بازنشسته به‌زودی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کاربری در صفحه مشکلات مردم نوشته است:” چراپاداش بازنشسته‌های فرهنگی سال 94 را پرداخت نمی‌کنند .”
در این زمینه روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که هیات وزیران با پرداخت خدمت بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش موافقت کرد. در گذشته هم اعلام شد در بودجه امسال این موضوع دیده شده، از این رو به‌زودی پرداخت می‌شود.

46232

 

مسافران پایانه علم و صنعت از باد و باران آسوده شدند/ مسقف کردن پایانه‌های شرق تهران

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، توجه به مسافران درون شهری تهران که از مسیرهای منتهی به پایانه ها تردد می کنند، در دستور کار شهرداری شرق تهران قرار گرفته و در این راستا 5 هزار متر مربع سقف برای پایانه دانشگاه علم و صنعت اجرا شده و مسقف کردن سایر پایانه های شرق تهران نیز در مسیر برنامه اجرایی قرار گرفته است.
حامد میرزا بیکی معاون حمل و نقل ترافیک منطقه 8 با اعلام این خبر گفت: طرح بزرگ مسقف سازی پایانه ی علم و صنعت با نصب سکوهای این پایانه در پنج هزار متر مربع به اتمام رسید.
به گفته او قرار است به زودی پایانه های شقایق و خاقانی نیز در بخش اتوبوس رانی و تاکسی، مسقف می شوند. به این ترتیب پروژه های سالم سازی و بهسازی خطوط بی آرتی خط یک و تبدیل آن به وی آی پی ،در دستور کار این سازمان قرار دارد که به زودی اجرایی می شود.
او همچنین به نقش و اهمیت آموزش شهروندی در حوزه فرهنگسازی ترافیک درست اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین برنامه های ما درحوزه ترافیک و حمل و نقل شهری موضوع آموزش و برگزاری کار گاه های آموزشی خط سفید برای اهالی منطقه و به ویژه دانش آموزان مدارس درمقطع راهنمایی است.

 

46231

 

معاون جهادکشاورزی اردبیل: کشاورزان اردبیلی کشت پاییزه کلزا را به تاخیر نیندازند

سینا بندعلیزاده : میرجمال‌الدین پورپیغمبر ظهر امروز در جلسه بررسی راهکارهای مقابله با سرما برای پیشگیری از خسارات در بخش کشاورزی اردبیل اظهار داشت: نظر به اینکه اکثر درختان اعم از مثمره و غیرمثمره هنوز کاملا خزان نکرده‌اند و در صورت بارش برف سنگین شکستن شاخه و تنه درختان دور از انتظار نیست، بنابراین لازم است باغداران و شهروندان روزانه دو بار نسبت به تکان دادن شاخ و برگ درختان و درختچه‌های باغات، فضای سبر و پارکها اقدام کنند.
وی در مورد اقدامات پیشگیرانه در واحدهای گلخانه‌ای فعال در استان افزود: با توجه به اینکه حجم و وزن سنگین برف سبب فشار بر روی تاسیسات می‌شود باید فعالان در این حوزه نسبت به روشن کردن سیستمهای گرمایش به ویژه در گلخانه‌های غیرفعال اقدام کنند.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در حوزه زراعتهای مختلف استان بیان کرد: کشاورزان باید در کشت زراعت کلزای پائیزه تسریع کنند و زمان کشت این محصول را به تاخیر نیندازند.

پورپیغمبر گفت: در زمینه وضعیت انبارداری سیب زمینی نیز به کشاورزان توصیه می‌کنیم بر اساس دستورالعمل فنی کارشناسان دمای انبارها را در حد متعادل نگه داشته و مراقبت و دقت کافی را انجام دهند تا به یک باره با کاهش دما در انبارهای سیب زمینی مواجه نشوند.
وی از کشاورزان مناطق شمالی استان نیز خواست در برداشت پنبه و ذرت و بادام زمینی و چغندر قند و آفتابگردان سرعت عمل به خرج دهند و در کشت محصولات پائیزه همچون گندم و جو و کلزا تسریع کرده و سعی کنند در کمترین زمان ممکن محصول برداشت شده چغندر قند و یونجه و پنبه را به انبارها انتقال دهند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: از کشاورزان شهرستان کوثر نیز انتظار می‌رود به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی در روزهای آینده محصولات سبزی و صیفی خود را از مزرعه جمع‌آوری کنند.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این جلسه به دامداران استان توصیه کرد تا از هم اکنون به فکر تهیه سوخت ذخیره‌ای واحدهای دامداری خود باشند و واحد خود را به برق اضطراری مجهز کنند.
بهلول تکلوی افزود: انتشار می‌رود مرغداران منطقه از داشتن ذخیره‌ دان در واحدهای مرغداری خود اطمینان یابند و تمهیدات لازم را در زمینه جلوگیری از یخ زدگی لوله و منبع آب واحدها به کار بگیرند.
وی از تمامی زنبورداران استان نیز خواست تا کندوهای زنبور عسل را به محلهای سرپوشیده مناسب انتقال داده و دقت کنند دریچه‌های پرواز کندوها بسته باشد تا به زنبورهای عسل خسارت وارد نشود.

46

فیلم | رای به خواننده و مدل زن در جلسه انتخاب رئیس جمهور لبنان | واکنش رئیس مجلس

<![CDATA[]]>

اقدام یکی از نمایندگان مجلس لبنان که نام مریام کلینیک، خواننده و مدل لباس لبنانی، را به عنوان گزینۀ خود برای ریاست جمهوری این کشور روی برگۀ رأی نوشت، حاضران از جمله نبیه بری، رییس مجلس، شوکه شدند. اما پس از چند لحظه، در حالی که فضای پر تنش مجلس برای لحظاتی شاهد خندۀ حاضران بود، بری با اعلام این که این رأی پذیرفته نیست، به شوخی گفت: «این منصب مختص مسیحیان مارونی است اما میریام مسیحی ارتدکس است»!

6161

همه چیزهایی که باید در برخورد با سکته مغزی بدانید/ وقت طلایی بیمار

به گفته اين متخصص مغز و اعصاب،افراد با بروز علائمی مانند بی‌حسی و کم‌توانی اطرافیان به تصور سردی مزاج و ضعف بدن، به فرد چای نبات و دم نوش می‌دهند و با تشدید عوارض به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند که گاه این مراجعه دیرهنگام است.

تقوایی با اشاره به حفظ خونسردی اطرافیان بیمار، افزود: تنها کافی است با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرید و تا حد ممکن از انتقال بیمار توسط خودروی شخصی خودداری کنید. فراموش نکنید که هر ثانیه شروع درمان زودتر انجام شود، امکان بروز صدمه و عارضه کمتر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نوع سکته مغزی و قسمتی از بافت بدن که دچار صدمه می‌شود، ممکن است نشانه سکته مغزی متفاوت باشد، گاه نشانه‌ها خفیف و جزیی است.

عضو انجمن سکته مغزی ایران گفت: ضعف و بی‌حسی ناگهانی در یک طرف بدن، بی حسی یا فلج ناگهانی در یک طرف صورت، ناتوانی در تکلم و درک صحبت اطرافیان، بروز ناگهانی سردردهای شدید و بدون علت، اختلال ناگهانی در تمرکز و اختلال ناگهانی تکلم از علایم رایج سکته مغزی است.

وی ضمن اشاره به دوبینی ناگهانی و تاری ناگهانی در یک یا دو چشم، افزود: سرگیجه ناگهانی و اختلال در تعادل و شکل راه رفتن و اختلال در بلغ بیمار، بی‌اختیاری در ادرار و مدفوع و کاهش سطح هوشیاری از دیگر نشانه‌های این بیماری است.

این متخصص مغز و اعصاب خاطرنشان کرد: سکته مغزی دومین عامل مرگ و میر در ایران است و اولین علت ناتوانی طولانی مدت در جهان و ایران است و ۲۰ درصد سکته‌های مغزی در افراد کمتر ۵۵ سال اتفاق می‌افتد.

این پزشک متخصص گفت: گرچه هنوز سکته مغزی اولین علت ناتوانی طولانی مدت در جهان و ایران است، ولی می‌توان با تشخیص به موقع و تماس با اورژانس، برای بیمار این فرصت طلایی را فراهم آورد که دوباره به زندگی عادی خود بازگردد.

تقوایی گفت: زیرساخت‌های درمان برخی از سکته‌های مغزی در یزد با روش روز دنیا فراهم شده که بیماران سکته مغزی، پس از درمان با کمترین عوارض به زندگی بازگردند مشروط به آن که درمان در زمان طلایی انجام شود.

نماینده انجمن سکته مغزی ایران در پایان گفت: با این روش موسوم به TPA یا همان داروی حل‌کننده لخته، اولین بیمار سکته مغزی در یزد درمان شده و اکنون پس از طی دوره درمانی به زندگی عادی خود بازگشته است.

5454

مشکلاتی که شما مطرح کردید؛ چرا باید جریمه استفاده نکردن از تلفن ثابت را پرداخت کنیم؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روز گذشته کاربران مشکلات خود را در در این صفحه مطرح کردند.

در جدول زیر این مشکلات آورده شده است:

 

ردیف

موضوع

شرح موضوع

1

اقتصاد

– سلام لطفاً مشکل
قطع آب عسلویه را پیگیری بفرمایید . امروز یک هفته است که کلا آب عسلویه قطع است
.

– در بند 60 لایحه
اصلاح ودایمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری که مصوب کمیسیون اجتماعی شده است آمده:در
ماده106 عبارت “وفوق العاده بند10ماده 68 این قانون حذف می شود” لطفا از
حذف بند فوق جلوگیری فرمایید. درقانون آزمایش فعلی بند10ماده 68 هم مستمر تلقی وهم
مشمول کشور بازنشستگی است که حذف آن باعث کاهش حقوق بازنشستگی و پاداش کارمندان می
شود.اگر الزام به حذف هست برای آن تاریخ قرار داد مثلا:استخدامی های سال 88زمان اجرای
خدامت کشوری به بعد.ضمنا برای احتساب اضافه کار ازکسور بازنشستگی کارمندانی که سالها
کسور از اضافه کاریشان کسر شده

– من از خطم برای
اینترنت ای دی اس ال استفاده می کنم و تماس خاصی ندارم،چرا باید جریمه استفاده نکردن بدهم؟ خواهشا پیگیری کنید.این توجیه بسیار غلط است و بدعت بدی است.این گونه باشد
هر سازمانی اعم از آتش نشانی،پلیس،آب و فاضلاب و… هم می تواند بگوید هزینه نگهداری
بالاست و شماباید چه استفاده کنید،چه نکنید پول بدهید.ما از خط برای اینترنت استفاده
می کنیم.این استفاده محسوب نمی شود؟

– طبق قانون جامع
ایثارگران از پراخت حق بیمه و مالیات حقوق معاف هستند درحالی که این ماجرا تا زمان
بازنشستگی جاری است و پس از آن برای یک خانواده 4 نفره سازمان تامین اجتماعی از حقوق
بازنشستگی حدود 200 هزار تومان کسر میکند به نام ماده2 89 . ما بیمه تکمیلی ایران
را داریم این پول را چرا از حقوق ما کم می کنید ؟

2

آموزش

چراپاداش بازنشسته های فرهنگی سال 94راپرداخت
نمی کنند .

3

شهری

منزل ما واقع در میدان رسالت خیابان شهید
رفیعی 55 شمالی است. از ابتدای خیابان تا انتهای آن تبدیل به انواع و اقسام مغازه
های مکانیکی و جلوبندی و باتری سازی و تعمیر موتورسیکلت و غیره شده. بطوریکه سر و
صدای ناشی از این مشاغل و همینطور ترافیک حاصل از ماشین های تعمیری آرامش و آسایش
را بطور کل از ساکنین این خیابان سلب کرده. هر چقدر هم که به شهرداری منطقه 4 و شهرداری
ناحیه 2 مراجعه می کنیم هیچ گونه ترتیب اثری برای انتقال یا پلمپ این مغازه ها انجام
نمی دهند. لطفا این مشکل را با مسئولین مربوطه در میان بگذارید. با تشکر

 

 

 

46232

 

 

کاوه رضایی: این آخرین بازی‌ام برای استقلال نبود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پس از مسابقه استقلال و مس کرمان، کاوه رضایی از رختکن خارج شد و با خبرنگارانی مواجه شد که از او درباره احتمال جدایی اش از استقلال سوال می پرسیدند. اما توفیقی به او گفت که مصاحبه نکند. کاوه رضایی هم زمانی که با سوالات متعدد خبرنگاران مواجه شد، در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید: آقای رضایی این آخرین بازی شما برای استقلال بود؟ گفت: نه.
43 43

منصوریان: توقع دارید کیفیت لالیگا را داشته باشیم/ ۹بازیکن دیگر هم می‌توانند مثل کاوه جدا شوند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علیرضا منصوریان پس از صعود استقلال به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی با شکست یک بر صفر مس کرمان در نشست خبری گفت: ابتدا به هواداران‌مان خسته نباشید می‌گویم که ما را تنها نمی‌گذارند و با تمام وجود برای آنها تلاش می‌کنیم. بازیکنان ما وقتی به زمین می‌آیند به سکو‌ها نگاه می‌کنند و روحیه می‌گیرند. خوشبختانه بازیکنان ما فهمیده‌اند که با برد به این هواداران روحیه و امید می‌دهند.

وی افزود: امید ابراهیمی قبل از بازی تماس گرفت و گفت نمی‌توانم در این بازی تیم را همراهی کنم، اما پس از فوت پدرم فقط چشم امیدم به این تیم است. این برد را به روح پدر امید و به پدر استقلال، منصور پورحیدری تقدیم می‌کنیم که برای او آرزوی سلامتی می‌کنم.

سرمربی استقلال با اشاره به بازی خاطرنشان کرد: درباره بازی باید بگویم که تفاوت ما با مس فقط در وضعیت بدنی‌مان بود. در نیمه اول اصلاً خوب نبودیم و مس نسبت به ما بهتر بازی کرد. آن هم به این دلیل بود که ما یک بازی سنگین را در اهواز مقابل فولاد انجام داده بودیم و چند بازیکن مصدوم و خسته داشتیم که فرصت ریکاوری‌مان کم بود. با این شرایط مقابل مس حاضر شدیم.
منصوریان گفت: در نیمه دوم دو تغییر داشتیم که تاکتیکی بود به این دلیل که حقدوست و بختیار رحمانی بیرون آمدند تا شرایط را عوض کنیم. امیدوارم حقدوست دچار مصدومیت نشده باشد. از سوی دیگر حریف 10 روز استراحت داشت اما ما جمعه از اهواز رسیدیم و زمانی برای ریکاوری و تمرینات نداشتیم.

وی اضافه کرد: هر چه رو به آخر بازی می‌رفتیم، شرایط تاکتیکی بهتر می‌شد. تفاوت ما با مس این دقایق پایانی بود که از لحاظ بدنی حریف افت کرد و ما بهتر شدیم. نمی‌توانیم حضور هواداران و تاثیری که بر بردمان داشتند را کتمان کنیم. از سوی دیگر این اختلاف زمانی هم به سود حریف بود. خیلی دیر به تهران برگشتیم ولی مس کرمان 10 روز استراحت کرد. به هر حال به منصور ابراهیم‌زاده بابت این بازی که تیمش ارائه کرد، تبریک می‌گویم. امیدوارم به همین شکل به کارش ادامه دهد.

منصوریان در مورد بختیار رحمانی و شرایطی که دارد، تصریح کرد: بختیار در تیم ما زحمت می‌کشد. باید بگویم 27 سال قبل من به استادیوم می‌رفتم. استقلال بازیکنی داشت که خیلی ضعیف کار می‌کرد و سر و صدای هواداران را درآورده بود اما در آخر فصل به آن صلابت و مسیر اصلی رسید. ما بختیار را از جایی نیاورده‌ایم که کسی این بازیکن را نشناسد. او بازیکن سرشناسی بود اما باید فضا برای این بازیکن تعریف شود و بختیار هم به زودی بلند می‌شود.

سرمربی استقلال در خصوص گشاد بودن پیراهن برای برخی بازیکنان تاکید کرد: بازیکنان باید متوجه باشند که به چه تیمی آمده‌اند و پیراهن چه تیمی را به تن می‌کنند. آنها مدتی است این را درک کرده‌اند اما باید باز هم روی ذهن بچه‌ها کار کنیم. با این حال شماره 17 را به قربانی دادم که روزی خودم با آن کارم را در استقلال شروع کردم و قبل از من، عبدالعلی چنگیز این پیراهن را می‌پوشید. در مورد سایر شماره‌ها نیز با بازیکنان صحبت کردم و این مشکل به زودی حل خواهد شد.

خبرنگاری از منصوریان پرسید چرا بازی‌های‌تان تا این حد کسل کننده است که وی پاسخ داد: اگر این طور است،‌ هم برای خودم متاسفم و هم برای شما! برای خودم چون با توجه به روند رو به رشدی که داریم، باز هم این مسائل را می‌شنوم و برای شما از آنجا که شما توقع دارید ما کیفیت لالیگا را در فوتبال کشورمان داشته باشیم. به هر حال ما زحمت می کشیم و همه احساس می‌کنند روند رو به رشدی داریم. مطبوعات، رسانه‌ها، فضای مجازی و مردم و هواداران از تیم راضی هستند و می‌بینید که مردم نسبت به شرایط تیم امیدوار شده‌اند. همین که در یک روز میان هفته، این همه تماشاگر به ورزشگاه می‌آید آن هم برای یک بازی جام حذفی، نشان می‌دهد همه راضی هستند. در این روزهای میانی هفته اگر 50 هوادار هم به ورزشگاه بیاید، باید دست‌شان را ببوسیم اما می‌بینید که نیمی از ورزشگاه پر شده بود.

او ادامه داد: به اندازه‌ای که در جام حذفی کار را پیش ببریم، این تعداد تماشاگر کافی بود. ما جریانی را در استقلال ادامه می‌دهیم که هوادار رغبت کند تا به ورزشگاه بیاید و بازی را تماشا کند. در روز بازی با ذوب آهن و سایپا، هوادار زیادی آمد. در مشهد و اهواز هم استادیوم پر از تماشاگر استقلالی بود. اصلاً استقلال در اهواز که پایگاه دارد.

سرمربی استقلال در مورد تعطیلی لیگ به خاطر اردوی تیم ملی گفت: فوتبال ما به گونه‌ای است که اگر استقلال و پرسپولیس صلابت داشته باشند، به سود تیم ملی است و وقتی به پرچم تیم ملی باد بخورد، برایم‌مان غرور خواهد داشت. با همین تعطیلی‌ها بود که تیم ملی توانست اردوهای خوبی داشته باشد و نتایج خوبی کسب کند. بعد از برد 6 بر 2 ما مقابل کره‌جنوبی در دبی، هرگز با صلابت کره جنوبی را شکست نداده بودیم اما دیدید که در تهران، این تیم را با صلابت از پیش‌رو برداشتیم.

منصوریان عنوان کرد: اردوهای تیم ملی از قبل برنامه‌ریزی شده بود و همه چیز را می‌دانستیم. سعی می‌کنیم انطباق‌پذیری‌مان با برنامه تیم ملی را زیاد کنیم چون پرچم تیم ملی در میان است. حالا برخی فکر می‌کنند چون من رفاقتی با کی‌روش دارم یا در گذشته دستیارش بودم، این حرف‌ها را می‌زنم اما می‌گویم اگر یک مربی وطنی هم سرمربی تیم ملی بود، خودمان را با این شرایط منطبق می‌کردیم.

سرمربی آبی‌های پایتخت افزود: خودتان هم می‌دانید 4 سال قبل که کره‌جنوبی را شکست دادیم، مردم از خوشحالی به خیابان‌ها آمدند. چقدر باید برای آن شادی هزینه می‌کردیم؟ من همراه تیم بودم و می‌دانستم مردم تا 2 و 3 صبح بیرون از خانه مشغول جشن بودند و از این پیروزی لذت بردند. در این شادی، باشگاه‌ها غرق می‌شوند و جایگاهی ندارند. تیم ملی اولویت است و ما باید تابع شرایط تیم ملی باشیم.

وی عنوان کرد: خروجی لیگ‌مان نیز آن قدر بالا نیست که سرمربی تیم ملی 72 ساعت قبل از هر بازی بازیکن جدید انتخاب کند و بگوید بروید مقابل ژاپن و کره‌جنوبی بازی کنید. ما باید به کی‌روش زمان بدهیم و بگوییم برو بازیکنان را آماده کن. کار کردیم، تلاش کردیم، برنامه داشتیم که مقابل کره جنوبی آن نمایش را داشته باشیم و کره در طول بازی بزند زیر توپ تا با استفاده از شماره 18 خود شاید به گل برسد.

وی در پاسخ به سوالی درباره عملکرد ضعیف برخی بازیکنان استقلال و اینکه ماجرای کاوه رضایی چیست؟ گفت: درباره سوال اول باید بگویم اگر بازیکن متوجه شرایط استقلال نیست ما مقصریم و باید او را توجیه کنیم. ما باید عقبه تیم را به او بگوییم. ما باید به بازیکنان بگوییم که تاریخچه استقلال چیست. اما درباره کاوه رضایی باید بگویم که تمام بازیکنان ایران یک سری بندها در قرارداد خود می‌گذارند. این بندها نمایان نیست. خیلی از بازیکنان می‌توانند اگر تا فلان تاریخ پولی نگیرند جدا شوند. من با مدیر برنامه کاوه رضایی رفیق هستم. به او زنگ زدم و گفتم کارش حرفه‌ای نبود و می‌شد فردا این مطلب را بگوید. جز رضایی، 9 بازیکن دیگر هم شرایط مشابه کاوه را دارند و اگر به آنها پرداختی نداشته باشیم، می‌توانند جدا شوند. از اسپانسرهای تیم‌مان تشکر می‌کنم. آنها همه تلاش خود را می‌کنند. کاوه در این باره چیزی نگفته و حرفه‌ای برخورد کرده است. فردا جلسه ویژه‌ای داریم تا به این مسائل توجه شود. ای کاش دیشب این مسئله گفته نمی‌شد.
43 43

ارتش سوریه: ۸۴ شهروند حلبی در سه روز گذشته کشته شدند

فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز دوشنبه در بیانیه ای با اعلام این مطلب افزود: تروریست ها در این سه روز بیش از یکصد گلوله خمپاره، 50 موشک گراد و 20 موشک ساخته شده از کپسول گاز را نیز به مناطق مسکونی شهر حلب شلیک کردند.

این بیانیه اضافه کرد: گروه تروریستی النصره و دیگر تروریست های هم پیمان آن، با سوءاستفاده از آتش بس اعلامی سوریه و روسیه به حمله های خود به شهر حلب شدت داده و مدارس، محل های خرید و محله های مسکونی این شهر را موشکباران می کنند.

در بیانیه فرماندهی کل ارتش سوریه آمده است که بیشترین شدت حملات تروریست ها در روز یکشنبه مربوط به پروژه هزار و 70 واحدی و محله الحمدانیه حلب بود که بر اثر شلیک سلاح های حاوی گاز کلر 48 شهروند مصدوم شدند.

فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه تاکید کرد که این اقدام های تروریستی علیه مناطق مسکونی حلب نمی تواند ارتس را از انجام وظایف خود در حمایت و حفاظت از شهروندان و ادامه مبارزه با گروه های تروریستی بازدارد.

ده ها گروه تروریستی از صبح پنجشنبه عملیاتی را به منظور شکستن محاصره محله های شرقی حلب و تسلط بر این شهر آغاز کردند، ولی ارتش سوریه و نیروهای مقاومت اسلامی تاکنون این حمله ها را دفع کرده اند.

49311