بانک سرمایه قهرمان والیبال باشگاه‌های آسیا شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم والیبال بانک سرمایه در فینال جام باشگاه های آسیا با نتیجه سه بر یک العربی قطر را شکست داد و به قهرمانی این رقابت ها رسید. بانک سرمایه ایران با هدایت مصطفی کارخانه و در اختیار داشتن بازیکنانی مانند فرهاد قائمی، میلاد عبادی‌پور، محمد موسوی، شهرام محمودی و مهدی مهدوی، عادل غلامی موفق شد جام قهرمانی باشگاه‌های آسیا را بالای سر ببرد. تیم بانک سرمایه در دیدار فینال مقابل العربی قطر با نتیجه 3 بر یک و امتیازهای24 -26، 25-18، 25-16 و 25-19 به برتری رسید.
43 43

چهار نکته از ۲۵ دیدار خارجی رهبر انقلاب

به گزارش خبرآنلاین، تحلیل مزبور به شرح زیر است:

رفت وآمدهای دیپلماتیک همواره برای دولت ها و به خصوص دولت های در حال توسعه، از اهمیت زیادی برخوردار بوده است و همچنان نیز اهمیت بالایی دارد. این رفت وآمدها ضمن اینکه منتقل کننده ی پیام های مهمی به همسایگان و همچنین سایر کشورهاست، آثار متعددی به خصوص در حوزه های اقتصادی و سیاسی برای طرفین دارد. سفرهای مقامات ارشد کشورهای مختلف به جمهوری اسلامی ایران نیز طی سال های اخیر، سیر صعودی داشته است.

از فروردین 1394 تا خرداد 1395، 25 مقام خارجی، شامل دوازده رئیس جمهور و نخست وزیر و یک رئیس اجرایی از قاره ی آسیا، شش رئیس جمهور یا نخست وزیر از قاره ی اروپا، دو رئیس جمهور از قاره ی آمریکا و سه رئیس جمهور و یک نخست وزیر از قاره ی آفریقا با رهبر انقلاب دیدار و گفت وگو کردند که در زیر قابل مشاهده است:

1- رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه 18 فروردین 1394
2- حیدر العبادی نخست وزیر عراق 27 خرداد 1394
3 – آلماس بیگ آتامبایف رئیس جمهور قرقیزستان 14 شهریور 1394
4 – هاینس فیشر رئیس جمهور اتریش 17 شهریور 1394
5 – قربان قلی بردی محمد اف رئیس جمهور ترکمنستان 1 آذر 1394
6 – ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه 2 آذر 1394
7 – نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا 2 آذر 1394
8 – محمد بوهاری رئیس جمهور نیجریه 2 آذر 1394
9 – عبدالمالک سلال نخست وزیر الجزایر 3 آذر 1394
10 – فواد معصوم رئیس جمهور عراق 3 آذر 1394
11 – اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی 3 آذر 1394
12 – ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان 10 آذر 1394
13 – عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان 15 دی 1394
14 – آلکسیس سیپراس نخست وزیر یونان 19 بهمن 1394
15 – جان درامانی ماهاما رئیس جمهور غنا 25 بهمن 1394
16 – شی جین پینگ رئیس جمهور چین 3 اسفند 1394
17 – الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان 4 اسفند 1394
18 – یوهان اشنایدر آمان رئیس جمهور سوئیس 8 اسفند 1394
19 – ترونگ تان سانگ رئیس جمهور ویتنام 25 اسفند1394
20 – نورسلطان نظربایف رئیس جمهور قزاقستان 23فروردین1395
21 – متئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا 24 فروردین1395
22 – جاکوب زوما رئیس جمهور آفریقای جنوبی 5اردیبهشت1395
23 – پارک گئون هی رئیس جمهور کره ی جنوبی 13اردیبهشت1395
24 – نارندرا دامورداس مودی نخست وزیر هند 3 خرداد 1395
25 – محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان 3 خرداد 1395
در میان مقاماتی که با رهبر انقلاب دیدار کرده اند، چهار قدرت نوظهور جهان، یعنی روسیه، چین، هند و کره ی جنوبی نیز حضور داشتند. روسیه و چین دو عضو اصلی شورای امنیت هستند که حق وتو دارند. هند یک قدرت اقتصادی، علمی و هسته ای و کره ی جنوبی نیز یک قدرت بزرگ اقتصادی است. بنا بر تحلیل کارشناسان بین المللی، سهم عمده ای از اقتصاد جهان در اختیار این کشورهاست.

در این دیدارها، رهبر انقلاب چندین بار در سخنانشان بر این نکته تأکید کرده اند که جمهوری اسلامی ایران از تعامل با «جامعه ی جهانی» و ارتباط با سایر کشورهای جهان در قاره های مختلف، استقبال می کند. در حقیقت، یکی از مبانی سیاست خارجی انقلاب اسلامی، تعامل با دنیا و همه ی کشورها به استثنای رژیم صهیونیستی و آمریکا است.
همچنین در این دیدارها رهبر انقلاب، بر استقلال ایران در جهت گیری های سیاست خارجی و همچنین بر لزوم تأثیر نپذیرفتن روابط دوجانبه از اراده ی قدرت های استکباری، تأکید کردند که از جمله می توان به اظهارات ایشان در دیدار با رئیس جمهور کره ی جنوبی مبنی بر اینکه «شایسته نیست که روابط کشورهایی همچون ایران و کره ی جنوبی، تحت تأثیر و اراده ی آمریکا باشد»، اشاره کرد.

*چهار محور مهم در محتوای دیدارهای مقامات خارجی با رهبر معظم انقلاب
با تحلیل محتوای 25 دیدار خارجه ی رهبر انقلاب، می توان دریافت که محتوای گفت وگوها در اغلب این دیدارها، محورهای مشترکی داشته است. برخی از مهم ترین محورهای مشترک در این دیدارها عبارت اند از:

1. تأکید بر افزایش مبادلات اقتصادی و تجاری میان طرفین
یکی از محورهای مهم و اصلی در بیانات رهبر انقلاب، تأکید بر افزایش مبادلات اقتصادی و تجاری، متناسب با ظرفیت های دو کشور است. برای نمونه، رهبر انقلاب در دیدار با جاکوب زوما، رئیس جمهور آفریقای جنوبی، عنوان کردند که «روابط ایران و آفریقای جنوبی بسیار خوب است و همکاری های دو کشور در مجامع جهانی با یکدیگر بسیار کارساز و مؤثر است، اما باید مبادلات اقتصادی و تجاری نیز متناسب با ظرفیت های دو کشور افزایش یابد.» این تأکید رهبر انقلاب بر لزوم افزایش مبادلات اقتصادی و تجاری، نشان دهنده ی لزوم نتیجه بخش بودن عینی و ملموس از سفرها نیز هست. یکی از مظاهر دستاورد عینی و عملی سفرها، جذب سرمایه گذاری خارجی، سرمایه گذاری خارجی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای دیگر و افزایش مبادلات کالایی و صادرات جمهوری اسلامی ایران و به ویژه کالاهای غیرنفتی به دیگر کشورهاست. از سویی دیگر، این تأکید رهبر انقلاب بیانگر فهم دقیق از مسئله ی اصلی کشور یعنی اقتصاد و ایجاد روابط اقتصادی با سایر کشورها، به منظور برطرف کردن مشکلات معیشتی مردم است. در غیر این صورت، آمدوشدهای دیپلماتیک، جز ژست های رسانه ای، به کاری نمی آید.

2. مخالفت با تحریم ها
یکی از موضوعات مهمی که از زبان مقامات خارجی در دیدار با رهبر انقلاب به شکل مستقیم یا غیرمستقیم مطرح شده، مخالفت با تحریم های اعمال شده ی غرب علیه جمهوری اسلامی ایران است. رئیس جمهور آفریقای جنوبی صریحاً اشاره کرد که «ما همواره مخالف تحریم های غرب علیه ایران بوده ایم.» رئیس جمهور کره ی جنوبی نیز عنوان کرد که «ما در دوران تحریم نیز سعی کردیم تاآنجاکه می توانیم، به حضور خود در ایران ادامه دهیم.» واقعیت این است که تحریم ضمن اینکه ظلمی آشکار از جانب قدرت های غربی و آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران به طور خاص و علیه اکثریت کشورها به طور عام است، اثبات کننده ی دیدگاه نورئالیست ها مبنی بر اینکه نهادهای بین المللی ابزار دست قدرت های بزرگ هستند نیز هست. رهبر انقلاب نیز در دیدارهای خود، درصددند تا با تشویق کشورها به مبادلات اقتصادی و تجاری با ایران، حربه ی تحریمی آمریکا در برابر ایران را بشکنند و چرخه ی اقتصاد خارجی را به مسیر اصلی خود برگردانند.

3. تروریسم، درد مشترک
رهبر انقلاب، همان گونه که در نامه ی دوم خود به جوانان غربی (که در آذر ماه گذشته نوشته شد) نوشته اند، در دیدار با مقامات خارجی نیز بر این موضوع تأکید کرده اند که تروریسم درد مشترک بشر است که جهان را ناامن کرده است و مبارزه با تروریسم نیز به عزم جهانی نیاز دارد و با شعار و ائتلاف های دروغین نمی توان با این تهدید جهانی مبارزه کرد. به نظر می رسد بیان این نکته از سوی رهبر انقلاب از دو منظر قابل تأمل است. اول آنکه ایشان در پی آن اند که چهره ی اسلام هراسانه و ایران هراسانه ای را که توسط مقامات و رسانه های غربی در جهان شکل گرفته است از بین ببرند و این پیام را منتقل کنند که ایران هم خود قربانی تروریسم است و هم آنکه در صف اول مبارزه با تروریسم قرار دارد. دوم آنکه برخلاف ادعای مقامات غربی مبنی بر مبارزه با تروریسم، این کشورهای غربی هستند که بانیان و حامیان اصلی تروریسم بوده و هستند.

4. هوشیار سازی از سیاست های بین المللی و منطقه ای آمریکا
یکی از مهم ترین محورهای سخنان رهبر انقلاب در دیدار با اغلب مقامات خارجی، تأکید ایشان بر لزوم آگاهی از سیاست های آمریکا و ادعاهای دروغین آن ها در حل مسائل بین المللی مانند مبارزه با تروریسم است. ایشان در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، گفتند: «آمریکایی ها در نقشه ای بلندمدت، درصددند با تسلط بر سوریه و سپس گسترش کنترل خود بر منطقه، خلأ تاریخی تسلط نداشتن بر غرب آسیا را جبران کنند که این نقشه، تهدیدی برای همه ی ملت ها و کشورها، به ویژه روسیه و ایران است.» حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار با نخست وزیر ایتالیا نیز کمک های مالی و تسلیحاتی آمریکا به گروه های تروریستی را از موانع حل مسئله ی تروریسم برشمردند و گفتند: «اخبار مستند و دقیقی از کمک های آمریکا به داعش و برخی گروه های تروریستی دیگر وجود دارد و همین حالا هم که ائتلاف ضدداعش تشکیل داده اند، برخی دستگاه های آمریکایی به شکل دیگری در حال کمک به داعش هستند.» مقام معظم رهبری در دیدار با خانم پارک گئون هی، رئیس جمهور کره ی جنوبی نیز عنوان کردند که «آمریکا، شعار مبارزه با تروریسم می دهد، اما در عمل، صادقانه برخورد نمی کند، درحالی که تروریسم در هر شکلی بد و برای ملت ها و امنیت کشورها خطرناک است، زیرا بدون وجود امنیت، پیشرفت مطلوب رخ نخواهد داد.»
نکته ی پایانی هم اینکه در هیچ کدام از دیدارهای رهبر انقلاب با مقامات کشورهایی به غیر از کشورهای اسلامی، ایشان درباره ی مسائل جهان اسلام صحبتی بازگو نکرده اند. مگر آنجا که صحبت از دشمن دست ساخته ای به نام داعش و تروریسم دولتی باشد. این موضوع البته برخاسته از یک منطق قرآنی و روایی است که می بایست در جای خود، مورد بررسی قرار بگیرد و می تواند درسی باشد برای سایر مسئولین. 

رونمایی از موس بی‌صدای لاجیتک در تِک شوی برلین IFA 2016

به گزارش خبرآنلاین، این موس‌ها باهدف کاهش نویز تا 90 درصد طراحی و ساخته‌شده‌اند.

درحالی‌که ممکن است کلیک موس برایتان آزاردهنده نباشد، اما قطعاً روی اعصاب بغل‌دستی‌تان تأثیر می‌گذارد و این موضوع در محیط کار نمود بیشتری پیدا می‌کند.

این دو موس از طریق پروتکل بی‌سیم با هر نوع سیستم ویندوز، مک، کروم او اس کار می‌کند و با لینوکس نیز از طریق رسیور یو اس بی‌اتصال را برقرار می‌کند.

قیمت مدل M220 حدود 24 دلار و مدل M330 نیز 29 دلار تعیین‌شده است.

اما موس دیگری که لاجیتک در تِک شوی برلین به نمایش گذاشته، M720 Triathlon است که هم‌زمان 3 دستگاه به آن وصل می‌شود و شما می‌توانید بین پی سی، لپ‌تاپ و تبلت، هر زمان که بخواهید سوئیچ کنید. این موس هم با یو اس بی وصل شده و هم از طریق بلوتوث کار را جلو می‌برد و قیمت آن نیز 69 دلار تعیین‌شده است.


5656

خطر انفجار، قاضی‌پور…آدم پرفشار، قاضی‌پور!

به بهانه برخورد تراکتوری یک نماینده مجلس با یک خبرنگار…

آدم پر فشار، قاضی پور
دائماَ بی قرار، قاضی پور
آنکه در تمام معرکه ها
بوده آتش بیار، قاضی پور

با صدای قشنگ خشدارش
میزند هی هوار، قاضی پور
آن که در حین نطق خود دارد
خطر انفجار، قاضی پور

در خصوص عموم موضوع ها
میدهد هی شعار، قاضی پور
چون “زبل خان” همیشه هر جا هست
می‌ر‌سد با، قطار قاضی پور

بهترین فیلم ساز؛ ده نمکی
چهرهء ماندگار، قاضی پور
میزند مشت محکمی گاهاَ
تا بر آرد دمار، قاضی پور

با زنان کمی بد اخلاق است
مثل باد بهار! قاضی پور
مثل پایان فیلم “وسترنی “
میرود در غبار، قاضی پور …

 

مجید مرسلی

 

6060

 

تعیین توالی دی‌ان‌ای برای اولین بار در فضا

توالی یابی DNA توسط دستگاهی به نام مینیون صورت گرفته که در انگلیس ساخته شده است و در ماه جولای به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شده است. این دستگاه به محققان در تشخیص بیماری ها در فضا و شناسایی میکروب های عامل بیماری در ایستگاه فضایی کمک می کند.
توالی یابی DNA فرآیند تشخیص ترتیب نوکلئوتیدهای یک قطعه از DNA است که اطلاعات ژنتیکی را تشکیل می دهند. همزمان با توالی یابی DNA در فضا، گروهی از محققان در زمین این آزمایش را انجام دادند. برای آزمایش زمینی تا حدامکان شرایط مشابه بی وزنی در فضا شبیه سازی شده بود. استفاده از مینیون در حالت بی وزنی، محققان را با چالش های متفاوتی از جمله تشکیل حباب در مایع روبرو کرد. در زمین، حباب ها به سطح بالای مایع حرکت کردند و توسط سانتریفیوژ از مایع خارج شدند. ولی در فضا، حباب ها و جهت حرکتشان قابل پیش بینی نبود.

توالی یابی در ایستگاه فضایی، امکان کسب اطلاع از شرایط زیستی محیط را در هر لحظه برای خدمه فضاپیما فراهم می کند. این ویژگی امکان اتخاذ تدابیر مناسب از جمله استفاده از آنتی بیوتیک ها یا پاکسازی محیط را برای متخصصان مستقر در زمین فراهم می کند.
در حال حاضر امکان تامین و ارسال مواد ضدعفونی کننده و آنتی بیوتیک ها برای ایستگاه فضایی وجود دارد، اما پس از این که فضانوردان از ایستگاه خارج شده و به مدار دور دست زمین بروند، این امکان از بین می رود و لازم است ذخیره ارزشمند این مواد دارویی در زمان و موقعیت مناسب مصرف شود.

5454

کشف دورترین خوشه کهکشانی

دانشمندان معتقدند که این خوشه دقیقا پس از تولدش دیده می‌شود و به بیان کوتاه در یک مرحله مهم از تکاملش که تاکنون هرگز دیده نشده است.
این خوشه کهکشانی CL J1001+0220 نام دارد و حدود 11/1 میلیارد سال نوری از ما فاصله دارد. با کشف این جرم آسمانی، زمان پیدایش خوشه‌های کهکشانی – بزرگ‌ترین ساختارهای کیهانی‌ای که با نیروی گرانش کنار هم قرار می‌گیرند- 700 میلیون سال دیگر به عقب کشیده می‌شود.
تائو وانگ، رئیس گروه تحقیقاتی از کمیسیون انرژی‌های جایگزین و انرژی اتمی فرانسه (CEA) می‌گوید: «این خوشه کهکشانی نه تنها به دلیل فاصله زیادش از زمین مهم است، بلکه در حال رشد و گذر از دوره شگفت‌انگیزی است که تاکنون دیده نشده است».
هسته CL J1001 شامل 11 کهکشان عظیم است که نه تای آنها در مرحله پرابهت ستاره‌‌فشانی هستند. در واقع، نرخ ستاره‌زایی در مرکز این خوشه معادل نرخ شکل‌گیری سه هزار خورشید در سال است. این نرخ حتی برای خوشه‌هایی که تقریبا به دوری CL J1001 و بنابراین هم‌سن آن هستند نیز نرخ بالایی است.
تابش پراکنده اشعه ایکس که توسط رصدخانه‌های چاندرای ناسا و XMM-نیوتن سازمان فضایی اروپا مشاهده شده است، از انبوه عظیمی از گازهای داغ گسیل می‌شود که یکی از ویژگی‌های توصیفی یک خوشه‌ کهکشانی واقعی است.
دیوید الباز، یکی از اعضای این پژوهش پژوهشی، می‌گوید: «به نظر می‌رسد ما این خوشه‌ کهکشانی را در گامی کلیدی به تله انداخته‌ایم که در آن، از یک دسته کهکشان آزاد به یک خوشه‌ کهکشانی جوان ولی کامل تبدیل شده است».

5454

تصاویر | بازداشت اعضای باند گروگانگیری در بندرعباس

به گزارش ایرنا، سردار عزیزالله ملکی گفت: اعضای این باند 6 نفر بودند که دی ماه سال گذشته فردی 34 ساله را از شرق هرمزگان ربوده و در تماس با خانواده‌اش تقاضای سه میلیارد ریال وجه نقد کردند.

مدتی بعد پس از این آدم ربایی (گروکشی) عکسی از جنازه فردی در فضای مجازی منتشر شد که خانواده فرد ربوده شده اعلام کردند عکس مورد نظر متعلق به جنازه فرزند آنهاست که به دنبال آن پیگیری های پلیسی برای شناسایی و دستگیری عوامل این باند توسط پلیس امنیت آغاز شد.

به گفته سردار ملکی، کارآگاهان پلیس توانستند 24مرداد، یکی از اعضای این باند را در تهران شناسایی و دستگیر کنند.

رئیس پلیس استان گفت: پنج عضو دیگر این گروه با شیوه‌های مختلف به بندرعباس کشانده و در چندین عملیات جداگانه در مخفیگاه‌های مختلف شناسایی و دستگیر شدند.

سردار ملکی گفت: از این باند که دارای سوابق متعدد شرارت و قاچاق مسلحانه و دیگر جرایم هستند یک قبضه سلاح و چهار خودرو کشف شده که مالکیت یک خودرو «بی ام و» این گروه به نام کودک چهار ساله ثبت شده است.

دستگیرشدگان که همگی از خارج هرمزگان هستند از 27 تا 54 سال سن دارند و یکی از آنان کارمند دولت بوده و یکی دیگر از آنان یک زندانی رای باز (زندانیانی که می توانند صبحدم از محوطه زندان خارج و پس از کار روزانه و پیش از غروب آفتاب خود را به زندان معرفی می‌کنند)؛ است.
61282

 

حلقه آتش در آسمان آفریقا /پدیده‌ای که ۱۱شهریور در آسمان کشورهای آفریقایی دیده می‌شود

براساس گزارش بيزينس‌اينسايدر، خورشيد‌گرفتگي زماني رخ مي‌دهد كه ماه كامل ميان زمين و خورشيد روي يك خط مستقيم قرار مي‌گيرد و مانع از رسيدن نور خورشيد به زمين شده و سايه آن روي زمين مي‌افتد. در خورشيد‌گرفتگي كامل مسير ماه آن را دقيقا در برابر خورشيد قرار مي‌دهد و تمامي نور خورشيد را مسدود مي‌كند و تنها حلقه‌اي كم نور از كروناي خورشيدي در آسمان ديده مي‌شود.

خورشيد‌گرفتگي‌ حلقوي همان خورشيد‌گرفتگي‌ كامل است با كمي تفاوت. در يك خورشيد‌گرفتگي حلقوي ماه مستقيم در برابر خورشيد قرار مي‌گيرد اما از آنجايي كه مدار ماه بيضوي است، فاصله‌آن تا خورشيد به اندازه‌اي نيست كه بتواند كل نور خورشيد را مسدود كند. از اين رو ماه كوچك در مركز خورشيد قرار مي‌گيرد و حلقه‌اي خيره‌كننده و آتشين از خورشيد از روي زمين قابل مشاهده باقي مي‌ماند كه به حلقه آتش مشهور است.

روز پنجشنبه اول سپتامبر 2016 چنين رويدادي رخ خواهد داد،‌خورشيد‌گرفتگي حلقوي كه براي 10 دقيقه روي خطي بسيار باريك از قاره آفريقا قابل مشاهده خواهد بود. پس از اين گرفت حلقوي، خورشيد‌گرفتگي حلقوي بعدي در 26 فوريه سال 2017 رخ خواهد داد كه از آمريكاي جنوبي قابل مشاهده خواهد بود و در 21 آگوست 2017 نيز بايد در انتظار خورشيد‌”رفتگي كامل در آمريكا بود كه براي اولين‌بار طي 40 سال گذشته از كل آمريكا قابل مشاهده است.

گرفت روز پنجشنبه از يك سوي قاره آفريقا آغاز شده و در سوي ديگر در سواحل ماداگاسكار پايان خواهد گرفت. اما علاقمندان در نقاط ديگر جهان كه امكان حضور در آفريقا را ندارند مي‌توانند اين رويداد خيره‌كننده را از طريق وب‌سايت رصد‌خانه SLOOH مشاهده كنند. در اين وب‌سايت گرفت حلقوي خورشيد از بيشترين زاويه‌هاي ممكن و در زمان حقيقي به نمايش در خواهد آمد.

تنها ساكنان گابون، جمهوري كنگو، جمهوري دموكراتيك كنگو، تانزانيا،‌موزامبيك و ماداگاسكار قادر خواهند بود اين رويداد را از نزديك مشاهده كنند. اين رويداد از 9:08 دقيقه بامداد به وقت محلي آفريقا آغاز مي‌شود و براي 10 دقيقه ادامه خواهد داشت.

در چنين شرايطي بدترين ابزاري كه مي‌توان از آن براي ديدن كسوف استفاده كرد چشم غيرمسلح است. حتي با وجود اينكه ماه بيشترين بخش نور خورشيد را مسدود مي‌كند، حلقه آتش هنوز حجم زيادي از تشعشعات مخرب را به سوي چشم انسان شليك مي‌كند. حتي يك درصد از نور خورشيد به اندازه‌اي شديد هست كه بتواند شبكيه چشم انسان را از بين ببرد.

براي جلوگيري از چنين آسيب‌هايي تماشاچيان خورشيد‌گرفتگي حتما بايد عينك‌هاي محافظ مخصوص به چشم بزنند يا آن را به صورت غيرمستقيم تماشا كنند.

5454

تساوی پرسپولیس مقابل سایپا/ درگیری فیزیکی علیپور با بازیکن حریف

دیدار تدارکاتی دو تیم فوتبال پرسپولیس و سایپا با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید. گل‌های سایپا را در این دیدار مسعود حسن‌زاده و ابراهیم صادقی و گل‌های پرسپولیس را پریمیوف و علی علیپور به ثمر رساندند.
* با شروع نیمه دوم برانکو مدام ترکیب تیم خود را تغییر می‌داد و از بازیکنان تازه‌نفس استفاده می‌کرد.
* هواداران پرسپولیس با دیدن علی‌اکبر طاهری سرپرست باشگاه مدام او را تشویق کردند و طاهری نیز به احساسات آنها پاسخ مثبت داد.
* امید عالیشاه هافبک پرسپولیس که در دیدار تدارکاتی گذشته پرسپولیس از ناحیه مچ پای سمت چپ دچار آسیب‌دیدگی شده بود پس از رفع مصدومیت خود یک نیمه کامل برای پرسپولیس به میدان رفت. عالیشاه در یک صحنه نیز دچار مصدومیت جزیی شد اما به بازی خود ادامه داد.
* علی علیپور مهاجم پرسپولیس پس از تکل شدید مدافع سایپا با او درگیری فیزیکی پیدا کرد که لحظاتی بازی تحت تاثیر این درگیری بود که با صحبت‌های بازیکنان ختم به خیر شد.
* در حاشیه نیمه دوم بازی پرسپولیس و سایپا کریم باقری و ایگور پانادیچ دستیاران برانکو با هواداران عکس سلفی گرفتند.
* درویشی مدیرعامل سایپا پس از دیدن طاهری سرپرست پرسپولیس به سمت او آمد و با او خوش و بش کرد.
* پس از پایان این دیدار فرکی به سمت برانکو رفت و با او خوش و بش کرد.
43 43