دنیا مدنی در بهترین حال زندگی/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دنیا مدنی که دختر رویا تیموریان، بازیگر باسابقه تئاتر و سینمای ایران است، با انتشار عکسی صفحه اینستاگرام خود را به‌روز کرده است. او در توضیح این عکس نوشته: «بهترین حال زندگی …طبیعت، عشق و اسب.»

دنیـا مدنی، بازیگر جوانی است که در آثاری چون فیلم سینمایی «مفت‌ آباد» و سریال‌های «زندگی جای دیگریست» و «رهایم نکن» ایفای نقش کرده است. او در سینما به عنوان دستیار طراح لباس هم فعالیت دارد.

۵۷۵۷

بخش نخست معامله قرن اعلام شد

یک مقام ارشد دولت آمریکا به سی‌ان‌ان خبر داد که کاخ سفید بعداز ظهر یکشنبه بخش نخست طرح صلح خاورمیانه را که طی آن مقامات در نشستی خواستار تشویق به سرمایه گذاری در کرانه‌باختری، غزه و منطقه خواهند شد را اعلام می‌کند.

این نشست در روزهای 25 و 26 ژوئن (4 و 5 تیرماه) در منامه بحرین برگزار خواهد شد و طی آن وزیران اقتصاد به همراه سران شرکت‌های تجاری منطقه‌ای و بین‌المللی حضور خواهند داشت. این تلاش‌ها توسط «جرد کوشنر» مشاور کاخ سفید و داماد رئیس جمهور آمریکا به همراه «جیسون گرینبلات» نماینده آمریکا در امور خاورمیانه رهبری خواهد شد.

مقامات دولت آمریکا گفته‌اند که در این نشست 4 موضوع اصلی مورد بحث قرار خواهد گرفت: زیرساخت‌ها، صنعت، توانمند سازی مردم و اصلاحات حکومتی تا از این طریق این منطقه قابلیت سرمایه‌گذاری پیدا کند.

قرار است که در این نشست از هرگونه بحث درباره موضوعات سیاسی خودداری شود و وزیران اقتصاد و نه وزیران خارجه به همراه هیئت‌هایی از شرکت‌های تجاری حضور خواهند داشت.

وزیر اقتصاد بحرین نیز برگزاری این نشست در کشورش را تایید کرده و گفته که این نشست بر اهمیت ایجاد فرصت‌های اقتصادی که به نفع تمام منطقه باشد تاکید خواهد داشت.

طرح صلح موسوم به «معامله قرن» که آمریکا برای پایان دادن به منازعه بین فلسطینیان و صهیونیست‌ها مطرح کرده، به دنبال حذف همیشگی بازگشت آوارگان فلسطینی (مطابق آمار شش میلیون) به سرزمین خود و اسکان آن‌ها در «وطن جایگزین» یعنی کشورهای دیگر است.

به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی در دولت آمریکا و انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به شهر قدس طی کمتر از یک سال گذشته در این راستا انجام شده است و قرار نیست کشوری به نام فلسطین به پایتختی قدس به رسمیت شناخته شود.

310311

اتهام جدید ترامپ و دامادش: پولشویی!

روزنامه «نیویورک‌تایمز» روز یکشنبه نوشت کارشناسان بانک آلمانی «دویچه بانک» در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ چندین تراکنش مشکوک از حساب‌های شرکت‌های وابسته به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا و داماد او «جرد کوشنر» را شناسایی کرده و به مدیران بانک گزارش کرده‌اند، اما مسئولان بانک این گزارش‌ها را نادیده گرفته‌اند.

محتوای دقیق این تراکنش‌ها مشخص نیست، اما به نوشته نیویورک‌تایمز دستکم برخی از این تراکنش‌ها با شرکت‌های خارجی از جمله روسی صورت گرفته است. بر اساس قوانین ضدپولشویی، بانک‌ها باید تراکنش‌های مشکوک را به مراجع نظارتی گزارش کنند، اما کارکنان دویچه بانک می‌گویند مسئولان این بانک از بیم از دست دادن مشتریان ثروتمند خود، از چنین کاری خودداری می‌کنند.

دویچه بانک، سازمان ترامپ و همچنین سخنگوی کوشنر ادعای دست داشتن در پولشویی را رد کرده‌اند.

انتشار گزارش نیویورک‌تایمز در حالی صورت می‌گیرد که نمایندگان کنگره آمریکا تحقیقاتی را برای روشن شدن عملکرد مالی شرکت‌های وابسته به ترامپ آغاز کرده‌اند و در این چارچوب از دویچه بانک خواسته‌اند گزارش عملکرد حساب‌های ترامپ را به کنگره تقدیم کند.

با این حال، خانواده ترامپ از طریق قضایی دویچه بانک را برای خودداری از تحویل گزارش حساب‌ها، تحت فشار قرار داده است.

خاندان ترامپ رابطه مالی گسترده‌ای با این بانک آلمانی دارند و دو دهه پیش هم که سازمان ترامپ از بازپرداخت وام‌های خود به بانک‌ها ناتوان شده بود، دویچه بانک تنها بانک بزرگی بود که حاضر شد به وی وام بپردازد.

اعضای دموکرات کنگره آمریکا بارها ترامپ را به عدم پرداخت مالیات متهم کرده‌اند و به همین دلیل در تلاش هستند تا عملکرد مالی سازمان‌های وابسته به او را مورد بررسی قرار دهند. با این وجود، وزارت خزانه‌داری آمریکا تاکنون از تحویل گزارش میزان مالیات پرداختی ترامپ در سال‌های پیش از ریاست‌جمهوری، خودداری کرده است.

60231

تصاویر عجیبی از یک قبرستان قدیمی در سمنان که زمین آن فرونشست


Nastooh Saba Newsroomطراحی و تولید: نستوه

بازی جدید ترامپ: کاخ‌سفید یکشنبه طرح جدید صلح خاورمیانه را اعلام می‌کند


Nastooh Saba Newsroomطراحی و تولید: نستوه

سارا ظهرابی‌نیا: ذوبی‌ها من را زیر مشت و لگد گرفتند

سارا ظهرابی‌نیا بازیکن تیم ملی و باشگاه شهرداری سیرجان حالا مشهورتر از گذشته است؛ آن هم به خاطر عکسش. جمعه شب تصویری از او منتشر شد که در آن با مشت به بازیکن ذوب‌آهن زده بود (اینجا ببینید).

خانم ظهرابی‌نیا عکس‌تان همه جا منتشر شده. دارید به بازیکن ذوب‌آهن مشت می‌زنید…
بله، عکس‌هایی که خودشان دوست داشتند روی سایت منتشر کرده‌اند.

یعنی تصاویر دیگری هم بوده؟
بله، قشنگ ما را کتک زدند. تا جا داشت کتک خوردیم. بعد که آمدیم از خودمان دفاع کنیم، یک عکس گرفتند و گذاشتند روی سایت تا همه چیز علیه ما شود.

یعنی می‌گویید عکس‌های اصلی منتشر نشده؟
بله، فیلم بازی را منتشر کنند. سرمربی ذوب‌آهن هم ما را زد. همه فیلم‌ها را بیاورند و نشان دهند.

چه اتفاقی افتاد؟
بازیکنان ذوب‌آهن می‌دانستند پای من مصدوم است، مدام آن پایم را می‌زدند. داور می‌توانست بازی را کنترل کند. دقیقه ۸۳ بود که مربی من را تعویض کرد. همان لحظه بازیکن ذوب‌آهن به من گفت مگر کوری و تابلوی تعویض را نمی‌بینی؟ حتی من را هل داد. به داور گفتم بازیکن حق ندارد دست به من بزند. داشتم آرام آرام از زمین بیرون می‌آمدم که فاطمه عدلی بازیکن آن‌ها شروع به فحاشی کرد. من هم به او یک تنه زدم. تنه آرام بود. بعد از آن کل نیمکت ذوب و همه بازیکنان اصلی‌شان ریختند سر من و من را زیر مشت و لگد گرفتند. احساس خفگی می‌کردم؛ داشتم می‌مردم. حالا چطور عکس‌های کتک خوردن من نیست؟ بعد که من بلند شدم با یک مشت از خودم دفاع کنم، آن را منتشر کردند؟

یعنی آن‌ها زدند؟
بله، عکس پایم را هم گذاشتم در صفحه شخصی‌ام ولی سریع پاک کردم. تمام بدنم کبود است. عکس هم دارم و منتظرم کمیته انضباطی برگزار شود تا عکس‌ها را نشان بدهم.

خودتان فیلم دارید؟
نه، فیلمبردار نداشتیم. تمام عکاس‌ها هم مال آن‌ها بود. به خاطر همین عکس‌های کتک خوردن ما را مخفی کردند. تا من یک دفاع از خودم کردم، عکس‌هایش را همه جا پر کردند.

این عکس را هم ببینید: خشن‌ترین مدافع لیگ شناسایی شد

43503

ماجرای تحقیق و تفحص از خودروسازان به کجا رسید؟

حمید گرمابی در نشست بررسی نقش قانون‌گذار در پیشگیری و مبارزه با فساد اقتصادی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور گفت: فساد و فقر زنجیره است و اعتماد به‌عنوان مهم‌ترین رکن اساسی در حاکمیت مورد سؤال قرار می‌گیرد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه حاکمیت هنگامی می‌تواند به وظایف خود برسد که اعتماد مردم را بتواند جذب نماید، ابراز کرد: فساد اقتصادی بسیار پیچیده و قدیمی است و در هر کشوری می‌تواند وجود داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه اشکال فساد اقتصادی از کارمندهای معمولی که تعهد لازم را ندارند و برای هزینه‌های زندگی شروع و به‌تدریج بزرگ‌تر می‌شود، افزود:  رانت یا اطلاع از یک خبر، قانون و پدیده که در دسترس بعضی‌ها هست نیز در کنار فساد وجود دارد و در کنار همه این‌ها فرصت‌طلبی، مهارت در تظاهر و استفاده از عناوین افراد نیز وجود دارد.

گرمابی بابیان اینکه هر چه رده فساد بالاتر می‌رود به دلیل اضافه شدن قدرت و رابطه، ضربه آن سخت‌تر و آگاهی از آن مشکل‌تر می‌شود، یادآور شد:  مشکل بالاتر فرار سرمایه‌گذاران از آن کشور است تا دور بسته فساد و فقر کامل شود.

وی با اشاره به اینکه در بین ۱۸۰ کشور جایگاه ۳۰ در فساد راداریم که جایگاه خوبی نیست، بیان کرد: قبلاً فساد کمتر دیده می‌شد و یکی از دلایل آن نادیده گرفتن فساد یک حزب توسط خودش بود. عامل دیگر افزوده شدن به تعداد مطبوعات آزاد باعث کم شدن فساد در کشورها شده است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سازمان بین‌المللی شفافیت مالی که در حال نزدیک شدن به آن بودیم ولی با اتفاق‌هایی که آمریکا رغم زد رسیدن به آن مشکل شده است باعث جلوگیری از فساد می‌شد.

گرمابی عنوان کرد: گسترش بورس و اطلاع مردم از فساد خود عامل بازدارنده گسترش فساد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مشکل اصلی کشور ما نظارت بر قوانین است که ما را زودتر می‌تواند به نتیجه برساند، اگر نظارت فراگیر شود مقدار قابل‌توجهی از فساد را می‌توانیم کم کنیم.

گرمابی تأکید کرد: امیدوارم هیچ‌وقت اعتماد به ساختار بانک از بین نرود و نکته مهم ساختار درست است که اهمیت دارد. لوایح FATF مانند cft می‌تواند بسیار به شفاف‌سازی‌ها کمک کند بر اساس این قانون هر وقت در بانک پولی می‌ریزید باید منشأ آن را اعلام کنید.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: اگر پرداخت مالیات در کشور گسترش یابد و فرهنگ آن همگانی شود، بسیار مؤثر است، متأسفانه رشوه دادن بسیار گسترش پیداکرده است و متأسفانه آن را زرنگی می‌دانیم. باید با ارتشاء و رشوه دادن به‌شدت برخورد شود.

وی خاطرنشان کرد: در تحقیق و تفحص خودروسازی که هم‌اکنون در حال اجرا است و عضوی از آن هستم، موانع بسیاری ایجاد می‌کنند تا مجلس حق خود را نتواند انجام دهد.

60231

بخشنامه مهم وزارت فرهنگ؛ دکتر و مهندس الکی ممنوع!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشنامه‌ای، مدیران این وزارتخانه را ملزم به انتشار مدرک تحصیلی مدیران خود کرده است. براساس این بخشنامه، این مدیران همچنین از بکار بردن عناوین نامعتبر و غیرواقعی در مکاتبات اداری، همایش ها و سمینارها منع کرد.

محمد مهدی احمدی مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۸ با ابلاغ بخشنامه ای خطاب به معاونان وزیر، روسای سازمانهای تابعه و مدیران کل استان ها با تاکید بر انتشار مدارک  تحصیلی مدیران در سایت وزارت ارشاد از آنان خواست تا در “مکاتبات، ارجاعات و جلسات و نیز همایش ها و بنرهای تبلیغاتی از ذکر عناوین نامعتبر و غیر واقعی برای اشخاص به ویژه مدیران” پرهیز شود.

بنا به این گزارش، در این بخشنامه با “ناپسند” خواندن ذکر عناوینی همچون “دکتر و مهندس برای موارد غیر واقعی”، درخواست شده تا وزارت ارشاد در مقابله با “این عادت ناپسند” الگو باشد.

بنا به این نامه، در صورت استفاده از عناوین غیر واقعی، مسئولیت رفع و اصلاح آن بر عهده شخص مدیر خواهد بود.

۲۵۸۲۵۸

عکس | اقامه نماز جماعت اصحاب فرهنگ و هنر به امامت رئیس‌جمهور


Nastooh Saba Newsroomطراحی و تولید: نستوه