افزایش چشمگیر بودجه استان چهارمحال وبختیاری درسال ۹۹

علی شهریارپور درنشست  خبری با اصحاب رسانه افزود : سهم این استان از بودجه کشور ۳ هزار و۴۳۷ میلیارد تومان می باشد که  سهم این استان از بودجه کشور ۱.۵۴می باشد .

به گفته :  این استان از نظربودجه سال ۹۹ رتبه ۲۴ را دارا می باشد.

وی خاطر نشان کرد: بالابودن نرخ رشد در امدهای عمومی در فرایند  بودجه مشکل ایجاد می کند چون رشد پیش بینی شده  بیشتر از ظرفیتهای استان می باشد وعملکرد درآمد درسال های گذشته به ما نشان می دهد که به این رقم نخواهیم رسید که نمایندگان با پیگیریهای لازم این رقم را اصلاح نمایند.

 وی  گفت  :  امسال  جمع اعتبارات استان (هزینه ای وتملک دارایی های سرمایه ای ) هزار ودویست  میلیارد تومان بوده است که درسال ۹۹ به  ۱۴۳۷ میلیارد تومان افزایش یافته است که  افزایش ۱۳/۷۶ درصدی داشته است.

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان  افزود : اعتبارات هزینه ای عمومی در سال جاری ۲۳۸ میلیارد تومان می باشد که درسال ۹۹ به ۲۷۳ میلیارد تومان افزایش یافته و رشد ۱۴/۶۳درصدی داشته است .

وی تصریح کرد : جمع کل اعتبارات سرمایه ای استان در سال  جاری ۹۹۱ میلیارد تومان بوده است که درسال اینده به هزاروصدوچهل شش میلیارد تومان خواهد رسید که با افزایش ۱۵/۶۷ درصدی مواجه شده است .

به گفته وی : اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای استان درسال جاری ۱۶۶میلیارد تومان بود که درسال آینده به ۱۹۱میلیارد تومان خواهدرسیدکه درصد رشد آن نسبت به سال جاری ۱۴/۶۷می باشد.

وی افزود : اعتبارات ملی استانی درسال جاری ۵۹۶ میلیارد تومان  است که درسال آینده ۷۲۷ میلیارد تومان افزایش می یابد ورشد ۲۱/۹۴ درصدی داشته است  که این اعتبارات ملی استان صرف پروژه های مهم استان خواهد شد.

گفتنی است ،  استان در رتبه ۲۶ و بالاتر از استان‌های خراسان جنوبی، زنجان، قزوین، سمنان، ایلام، قم و خراسان شمالی قرار گرفته است.

تصویر کلان اعتبارات مصوب استان چهارمحال وبختیاری در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ومقایسه آن با سال اینده

۴۶

فرصت های سرمایه گذاری آذربایجان شرقی در سمپوزیوم بین المللی کیش ارائه می شود

احمد حمزه زاده با اشاره به این‌که جزیره کیش در روزهای ۲۰ و ۲۱ آذرماه میزبان سمپوزیوم بین المللی سرمایه گذاری گردشگری کشورهای اکو خواهد بود، گفت: با همراهی و مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاران حوزه گردشگری آذربایجان شرقی در این سمپوزیوم حضور خواهیم داشت و ظرفیت های استان در قالب بسته های سرمایه گذاری به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

حمزه زاده ادامه داد: هماهنگی های لازم در خصوص دیدار و رایزنی فعالان حوزه سرمایه گذاری استان با سرمایه گذاران گردشگری کشورهای شرکت کننده در این سمپوزیوم انجام شده است تا اطلاعات لازم در خصوص ویژگی های استان در حوزه مختلف به منظور جذب سرمایه گذاری مناسب صورت پذیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی؛ وی تاکید کرد: با توجه به این‌که بخش اعظم زنجیره گردشگری به جذابیت های تفریحی و فراغتی تعلق دارد، رویکرد اداره کل استان در سمپوزیوم کیش جذب سرمایه گذاری در زمینه گردشگری تفریحی خواهد بود

46

تفاهم‌نامه دوستی بین شهرداری تبریز و کاشان امضا شد

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، شهردار و رئیس شورای شهر به منظور بازدید از طرح‌های شهرداری کاشان در احیا بافت تاریخی شهر به ویژه خانه های تاریخی راهی این شهر شده بودند که در نشستی مشترک با شهردار، مدیران شهری و اعضای شورای شهر کاشان، تفاهم نامه همکاری ما بین این دو شهر امضا کردند.

در متن این تفاهم نامه بر «هم افزایی در زمینه تبادل تجارب موفق و همکاری فی مابین در زمینه های فرهنگی، هنری، اجتماعی، علمی، عمرانی و اقتصادی میان دو شهرداری و ایجاد هماهنگی و برقراری ارتباطات میان دیگر نهادها» تاکید شده است.

اقدام به نامگذاری یکی از خیابان های تبریز به نام کاشان و به طور متقابل در شهر کاشان به نام تبریز، شناسایی، معرفی و توسعه فرصت‌های سرمایه گذاری، همکاری در برگزاری همایش‌ها و جشنواره، همکاری در خصوص تالیف و انتشار کتب و نشریات علمی و فرهنگی از جمله مفاد این تفاهم نامه است.

همچین در تفاهم نامه دوستی کاشان و تبریز تولید و اجرای برنامه‌های فرهنگی و محصولات رسانه‌ای مشترک، حمایت از توسعه صنایع دستی، حمایت از برقراری تورهای گردشگری و تبادل تجارب و اطلاعات در زمینه‌های مدیریت شهری، حمل و نقل، محیط زیست و… مورد تاکید قرار گرفته است.

این تفاهم نامه ۱۷ بند دارد که به امضای ایرج شهین باهر، شهردار تبریز، شهرام دبیری، رئیس شورای شهر تبریز، سعید ابراهیمی راد، شهردار کاشان و علی رسول زاده، رئیس شورای اسلامی شهر کاشان رسیده است.

براساس این گزارش، کاشان یکی از شهرهای تاریخی ایران است که با داشتن بیش از ۱۰۰خانه تاریخی به عنوان “شهر جهانی خانه های تاریخی” شناخته می‌شود که با اجرای طرح‌های موفقی از این طریق به درآمدزایی و توسعه گردشگری دست پیدا کرده است. با توجه به تعدد خانه های تاریخی در تبریز، این تفاهم نامه می تواند آغازگر همکاری های مفید و تبادل تجارب بین این دو شهر باشد.

46

اسامی قطعی نامزدهای انتخاباتی ۲۲ بهمن ماه اعلام می‌شود

 غفور قاسمپور پیش از ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد:  هیئت‌های اجرایی در تمام حوزه‌ها تشکیل شده و از هفدهم آذرماه فرایند استعلام از مراجع چهارگانه و بررسی صلاحیت ها به طور رسمی آغاز شده است.

وی اضافه کرد: در نهایت بیست و دوم بهمن ماه اسامی قطعی نامزدها اعلام خواهد شد و طبق قانون اعلام اسامی پیش از نتایج استعلامات جرم محسوب می‌شود.

فرماندار کرج گفت: طبق جدول زمانبندی قانون انتخابات، هیئت‌های اجرایی به استناد ماده ۳۱ قانون از دهم آذرماه تشکیل شده و فرایند بررسی سوابق داوطلبان در مراجع چهارگانه به استناد ماده ۴۸ قانون  آغاز شده و تا بیست و یکم آذرماه ادامه خواهد داشت.

قاسم پور افزود: از  تاریخ هفدهم تا بیست و ششم آذرماه نیز بررسی صلاحیت داوطلبان در هیئت های اجرایی انجام می‌شود.

وی افزود: اسامی رد صلاحیت شدگان نیز طبق ماده ۵۱ قانون در روز بیست و هفتم آذرماه به هیئت نظارت استان اعلام می‌شود و طی چهار روز از بیست و هشتم آذر تا اول دی ماه داوطلبان فرصت دارند که نسبت به نتایج اعلام نظر داشته باشند.

فرماندار کرج افزود: طی ۲۰ روز شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده توسط هیئت نظارت استان رسیدگی و در خصوص صلاحیت همه داوطلبان پس از کسب نظر هیئت مرکزی نظارت به فرماندار حوزه انتخابیه اعلام می شود.

قاسمپور اضافه کرد: به استناد تبصره ۳ ماده ۳۵ آیین نامه اجرایی قانون انتخابات، اسامی قطعی نامزدها از سوی وزارت کشور به مراکز حوزه‌های انتخابیه در تاریخ ۲۲ بهمن ماه اعلام می شود.

46

رییس سازمان ملی استاندارد: ذرت‌های آلوده مرجوع و یا امحا می‌شود

نیره السادات پیروزبخت روز سه شنبه در حاشیه مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر پژوهشگاه استاندارد در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه بررسی ها برای چگونگی انهدام این ذرت ها در دستور کار است، افزود:  طبق دستور رییس جمهوری این ذرت ها می بایست منهدم یا مرجوع شوند و قرار نیست و نبوده که این ذرت  ها مورد استفاده قرار گیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع آب سوز کردن خودروها و اینکه این موضوع در دنیا اتفاق نیفتاده است، اشاره کرد و گفت: این موضوع از سوی سازمان استاندارد تائیدیه ای ندارد و اگر کار پژوهشی و جدیدی در این زمینه انجام شده بود باید فرآیندهای پژوهشی تائیدیه های لازم را می گرفتند، ولی به این صورت نبوده و در این زمینه مجوز استاندارد و تائیدیه ای اخذ نشده است.

رییس سازمان ملی استاندارد در ادامه به سهمیه بندی بنزین اشاره  کرد و گفت: پس از گرانی بنزین ۲ موضوع در دستور کار ما قرار گرفت، یکی اینکه مطابق روال قبل باز هم کیفیت بنزین را مد نظر داشته باشیم که کیفیت پائین نیاید و دیگر اینکه نازل های سوخت را بیشتر ازقبل کنترل کنیم.

پیروز بخت گفت: من یک بخشنامه به همه استان ها صادر کردم که به سرعت نازل های سوخت را کنترل و گزارش دهند، هر نازلی را متوجه شویم که مشکل دارد یا کم فروشی می کند، اجازه ادامه کار به آنها داده نمی شود.

وی در ادامه به سهم ایران در بازار حلال جهانی اشاره کرد و افزود: سهم ما در این بخش  به صورت واضح زیاد نیست؛ به این دلیل که  هر تولیدی که در ایران انجام می شود، از غذا گرفته تا پوشاک و خدمات مانند هتل داری تابع ضوابط شرع مقدس اسلام بوده و در ذات خود حلال است.

پیروز بخت با بیان اینکه ۴۲ گواهی مشترک در این خصوص با وزارت جهاد کشاورزی داریم، اظهار داشت: کشورهایی مانند روسیه و ارمنستان خواستار صدور گواهی برای گرفتن سهم از بازار حلال شدند وقتی این گواهی صادر می شود صادرات ما به این سمت گرایش می یابد.

وی ادامه داد: کالاهای زیادی مانند لبنیات صادر می کنیم اما بدون گواهی حلال ولی در ذات حلال هستند، بنابراین گواهی ها را بگیرندو سهم ما از این بازار بیشتر می شود.

46

دستگیری عوامل آتش سوزی جایگاه های سوخت مشکین دشت البرز

سردار عباسعلی محمدیان روز سه شنبه  اظهارداشت: در پی اقدامات اطلاعاتی پلیس امنیت عمومی شهرستان فردیس عامل اصلی نا آرامی ها و به آتش کشیدن پمپ بنزین های منطقه مشکین دشت شهرستان فردیس شناسایی و با توجه به اهمیت موضوع، دستگیری متهم در دستور کار قرار گرفت.
ماموران با انجام اقدامات گسترده پلیسی، موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در شهرستان فردیس شدند و با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر و به پلیس امنیت عمومی منتقل کردند.
سردار محمدیان افزود: در تحقیقات تکمیلی، متهم با مشاهده مستندات دقیق و غیر قابل انکار ماموران، به ناچار لب به اعتراف گشود و به آتش کشیدن پمپ بنزین های منطقه مشکین دشت فردیس با همکاری چهار نفر دیگر اعتراف کرد.
وی افزود: در ادامه ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه همدستان متهم را نیز شناسایی کرده و در عملیات های جداگانه آنها را نیز دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی استان البرز خاطرنشان کرد: امنیت مردم خط قرمز پلیس است و هرکس به هرنحوی بخواهد این امنیت را خدشه دار کند قانون به شدت با او برخورد می کند.

در جریان اغتشاشات اخیر تعدادی از جایگاه های سوخت مشکین دشت و دیگر مناطق استان البرز توسط اراذل و اوباش و افراد معاند به آتش کشیده شد.

46

ایده‌هایی که می‌تواند مشکلات صنعت را حل کند

امیر تورج کلانتری در رویداد ملی طرح‌های نوآورانه و استارتاپی صنایع کوچک، اظهار کرد: برای برگزاری این رویداد ملی، در مرحله اول ۸۲ ایده از ۳۱ استان کشور دریافت شد که شش مورد از آنها را صاحبان ایده البرزی ارایه داده بودند.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: پس از بررسی های صورت گرفته، ۳۰ ایده از ۱۸ استان کشور انتخاب و به مرحله دوم داوری رسیدند.

این مسئول توضیح داد: در نهایت ۱۰ ایده از میان این ۱۸ ایده انتخاب شده و مقرر شد هر یک از این طرح‌ها در قالب کلیپ‌های شش تا ۱۰دقیقه‌ای ارایه شوند.

کلانتری با اشاره به نتیجه برگزاری اولین روز از این رویداد ملی گفت: دیروز بیش از ۲۱۰ تفاهم نامه بین واحدهای فناورانه و واحدهای صنعتی و تولیدی که نیازمند فناوری هستند منعقد شد.

وی تصریح کرد: در روز اول این رویداد ملی بیش از ۵۰۰ جلسه مذاکره be to be برگزار شد که بدون شک نقش به سزایی در حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط خواهد داشت.

46

باغ تیتو، باغ همیشه زنده در بافق یزد!

یکی از شهرهای ایران در قلب کویر قرار گرفته است که از بهترین شهرهای خشتی جهان نیز به شمار می‌آید. در این شهر جاذبه های توریستی بی شماری نهفته است. یزد شهر زیبای کویری در کویر مرکزی ایران، زیبایی‌های منحصربفردی را در دل خود جا داده که بازدید از هرکدامشان، دری را به دنیایی نو می‌گشاید. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم به باغ تیتو در بافق سری بزنیم، پس همراهمان باشید.

باغ تیتو بافق

باغ تیتو یکی از باغ‌های قدیمی و زیبای بافق است که می توانید با بازدید از آن، شاهکار معماری ایرانی را از نزدیک نظاره‌گر باشید. این باغ به فرمان حاکم یزد، در ابتدای قرن 13 میلادی ساخته شد. علت نام گذاری این باغ بخاطر تو در تو بودن اتاق‌های آن است و تیتو نیز در فرهنگ دهخدا به معنی مرغ آبی است.

باغ تیتو بافق

تیتو 1000 مترمربع مساحت دارد و از خشت و گل ساخته شده است. در وسط باغ، عمارت باغ تیتو قرار گرفته است. باغ سرسبز و زیبای تیتو در دل کویر، بسیار دیدنی و تماشایی است و اما چه رازی این باغ را با اینکه در قلب کویر قرار دارد، همیشه سرسبز نگه داشته است؟

باغ تیتو بافق

علت سرسبزی این باغ به جریان دائمی آب قنات یوسف شاهی باز می‌گردد که آن را تا به امروز از خشکسالی به دور نگه داشته است. این باغ از بخش‌های مختلفی از جمله اتاق خان نشین، تالار، بادگیر، اتاق سریدار، بادگیر و هشتی تشکیل شده است که هر بخش آن به ویژه ایوان‌ها، با گچ‌کاری‌های زیبایی تزیین شده‌اند. بادگیر 13 متری عمارت باغ تیتو در گذشته‌ای نه چندان دور وظیفه خنک‌سازی و تهویه هوای داخل را بر عهده داشته است و در وسط این باغ حوضی پر از آب وجود دارد که درختان انگور سایه‌ی دل‌انگیزی را بر سطح آن می‌گستراند. در ادامه تصاویر زیبایی از این باغ و عمارت آن را باهم تماشا می‌کنیم.

باغ تیتو بافق

باغ تیتو بافق

باغ تیتو بافق

باغ تیتو بافق

باغ تیتو بافق

مدیر اختلاسگر آب منطقه‌ای اردبیل به ۲۰ سال حبس محکوم شد

قاضی ناصر عتباتی در اردبیل اظهار داشت: حکم قطعی پرونده تخلفات در آب منطقه‌ای شهرستان اردبیل صادر شد و مدیر اختلاسگر آب منطقه‌ای اردبیل به ۲۰ سال حبس محکوم شد.

وی بیان کرد: با بررسی پرونده تشکیل یافته و نیز تطابق با رای قطعی دادگاه تجدید نظر سلامت عزیزی مدیرآب منطقه‌ای شهرستان اردبیل به دلیل مشارکت در اختلاس به یک میلیارد ریال جزای نقدی، انفصال دائم از خدمات دولتی، ارتشاء به هفت سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: متاسفانه با بررسی پرونده محکوم مشخص شد که این فرد در معاملات دولتی تبانی کرده و با جعل اسناد دولتی و سوءاستفاده از موقعیت شغلی اجرای قوانین را زیرپا گذاشته و اقدام به جرم کرده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست.

عتباتی تصریح کرد: موسی جوادی متهم دیگر این پرونده نیز بابت مشارکت در اختلاس به ۷ سال حبس، بابت ارتشاء به ۷ سال حبس، جعل اسناد رسمی به ۲ سال حبس و سه فقره یک میلیارد ریال جزای نقدی و در مجموع ۲۱ سال حبس محکوم شده و محکومیت چهار نفر از متهمان دیگر نیز شامل جزای نقدی و شلاق است.

وی ضمن اشاره به اجازه اعلام صدور حکم قطعی پرونده سوءجریان آب منطقه‌ای در رسانه‌ها براساس حکم دادگاه اظهار کرد: برخورد جدی با متهمان و سوءاستفاده کنندگان از منصب دولتی در دستور کار قرار گرفته و دستگاه قضائی در این زمینه بدون هیچ شوخی و اغماضی ورود پیدا خواهد کرد.

۲۳۵۲۳۵