کیف قاپ حرفه ای با ۲۲ فقره سرقت در فردیس دستگیر شد

سرهنگ بیژن جنتی افزود: درپی ارجاع یک فقره پرونده به پلیس آگاهی مبنی بر سرقت گوشی همراه توسط یک راکب موتوسوار، موضوع در دست بررسی قرار گرفت که شکایت های مشابه پرونده مذکور از جمله موبایل و کیف قاپی به پلیس آگاهی ارجاع شد.
وی گفت: باتوجه به حساسیت موضوع، شناسایی و دستگیری سارق در دستور کار ماموران قرار گرفت که در تحقیقات ابتدایی از مالباختگان، محرز شد که یک راکب موتورسوار در اقدامی غافلگیرانه به مالباختگان نزدیک شده و بدون آنکه فرصت مقابله را به آن ها بدهد، گوشی همراه یا کیف دستی عابران را سرقت کرده و به سرعت متواری شده است.
این مقام انتظامی گفت: ماموران با استفاده از تصاویر چهره نگاری و مراجعه به بانک اطلاعاتی سارقان سابقه دار، سارق را شناسایی و پس از انجام اقدامات اطلاعاتی با هماهنگی مقام قضائی، مخفیگاه نامبرده را تحت نظر قرار داده و در یک فرصت مناسب هنگامی که وی قصد خروج از منزل را داشت، دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.
جنتی اظهار داشت: متهم در بازجویی های ماموران، ابتدا منکر سرقت ها شد، اما در مواجهه با مالباختگان و شواهد موجود، لب به اعتراف گشوده و به جرم خود مبنی بر ۲۲ فقره سرقت کیف و تلفن همراه اعتراف کرد.
شهرستان فردیس با حدود ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب کلانشهر کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

 

46

قراردادهای انتقال دانش و فناوری تولید بذر به بخش خصوصی امضا شد

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان: سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور بیان اینکه مسیر آغاز شده توسط موسسه تحقیقات جهاد کشاورزی در توسعه دانش و فناوری بخش خصوصی، راه صحیح و توسعه دهنده فناوری‌های بخش کشاورزی است گفت: موسسه تحقیقات جهاد کشاورزی جزو قدیمی‌ترین موسسات تحقیقاتی کشور است و اقدامات فوق العاده‌ای در حوزه تحقیقات انجام داده است اما انتقال فناوری به بخش خصوصی و تجاری سازی این توانمندی ها یکی از چالش‌های اساسی حوزه کشاورزی است.
وی افزود: باید از طریق انتقال و واگذاری دانش و فناوری شکل گرفته در موسسه تحقیقاتی و انتقال آن به بخش خصوصی درآمد حاصل شده صرف گسترش تحقیقات و پژوهش های پایه آینده شود.
امضای قرادادهای انتقال فناوری بذر
با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، استاندار البرز و رییس مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر چهار قرارداد انتقال دانش فنی با حضور نمایندگان شرکت های بخش خصوصی منعقد شد.
همچنین در ادامه این مراسم یادبودمزرعه امید و تلاش با حضور رییس سازمان تحقیقات کشاورزی و استاندار به معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اهدا شد.
بازدید از شرکت دانش بنیان در حوزه دام و طیور
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه سفر به استان البرز، از شرکت دانش بنیان پسوک دیدن کرد. این شرکت فناور پس از موفقیت در تولید و عرضه واکسن های نیوپاسول 101، فلوپاسول و نیوپاسول 102 برای پیشگیری و کنترل دو بیماری مهم صنعت طیور یعنی نیوکاسل و آنفلوآنزا و واکسن جدید سه گانه ای بنام نیوپاسول 103 را برای اولین بار در کشور تولید کرده است.
تولید آنتی ژنهای پسوفلو و پسوکاسل که برای انجام آزمایش های تشخیصی بیماری های آنفلوآنزا و نیوکاسل به کار می روند از تولیدات شرکت دانش بنیان پسوک است.
تولید تخم مرغهای جنین دارSPF از دیگر محصولات این شرکت دانش بنیان به شمار می رود.

 

46

شهادت امیر چلویی، جانباز ۵۰ درصد دفاع مقدس در همدان

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ صبح امروز 30 اردیبهشت، حاج «امیر چلویی» جانباز 50 درصد دفاع مقدس که از سرداران و بنیانگذاران سپاه همدان بود بعد از 5 سال بستری در بیمارستان و تحمل درد و رنج جانبازی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

به گزارش خبرنگار ما، مراسم تشییع پیکر مطهر این جانباز شهید فردا دوشنبه، ساعت 9/30 صبح از مقابل درب سپاه انصارالحسین(ع) همدان برگزارخواهد شد.

مراسم بزرگداشت این رزمنده دوران دفاع مقدس از ساعت 21/30 فردا شب در مسجد مهدیه همدان با سخنرانی حجت‌الاسلام فاضلیان برگزار می‌شود.

از سمت‌های جانباز شهید حاج «امیر چلویی» می‌توان به مدیرکل بنیاد جانبازان همدان، مسئول بنیاد تعاون نیروی زمینی سپاه، مسئول خدمات کارکنان سپاه مرکز و مسئول آماد پشتیبانی سپاه همدان اشاره کرد.

 

46

 

کرج همچنان بدون شهردار است/ ایرانی نیز به عنوان گزینه معرفی شد

اصغر نصیری، شهردار پیشین کرج بعد از گذشت هفت ماه از سمت خود استعفا داد و همین استعفای زودهنگام شهر کرج را از اولین ماه سال جاری با مشکلات زیادی مواجهه کرد، همین امر باعث شده تا شهرداری کرج همچنان با سرپرست اداره شود.

پس از استعفای شهردار کرج، طبق روال همیشگی انتخاب شهردار، شورای شهر کرج وارد عمل شد، این بار اما مشکلی برای اعلام نامزد مورد نظر به وجود آمد؛ چرا که هشت عضو از ۱۳ عضو شورا، مجید غلام سریزدی که در دهه گذشته شهردار کرج بود را به عنوان نامزد مورد نظر خود برای سمت شهردار کرج معرفی کردند، انتخابی که با مخالفت شدید پنج عضو باقی مانده همراه شد.

این مخالفت اما بدون دلیل نبود، بلکه اعضای مخالف سریزدی، از جمله رئیس و نایب رئیس شورا، معتقد هستند در مورد گذشته گزینه انتخاب شده ابهاماتی وجود دارد که این ابهامات ابتدا باید از جانب دادستان و مقامات مربوطه رفع شود تا شورا بتواند در مورد رد یا تایید وی تصمیم بگیرد.

مساله اما به همین جا ختم نشد، اتفاقات رخ داده در جلسات اخیر شورای شهر کرج توجه تمام رسانه ها را به خود معطوف کرد و حساسیت های بسیاری از برانگیخت؛ چرا که در چند هفته گذشته سه بار جلسه های شوا به حالت نیمه تعطیل درآمد و همین موضوع باعث اعتراض برخی اعضا در صحن علنی مجلس و ایجاد حرف و حدیث های بسیاری شد، تا جایی که محمد نبیونی رئیس شورای شهر کرج در پایان جلسه هفته گذشته به دلیل شرایط نامساعد جسمی به بیمارستان منتقل شد.

امروز نیز پنجاه و نهمین جلسه شورا، در حالی برگزار شد که رئیس شورا در آن حضور نداشت و جلسه توسط منصور وحیدی، نایب رئیس شورا اداره شد. علت اصلی برگزاری جلسه امروز انتخاب شهردار برای کرج بود، مساله ای که بار دیگر به دلیل اختلافات میان اعضا نیمه کاره ماند.

وحیدی که اداره جلسه امروز شورا بر عهده وی بود، استعلام شفاهی سریزدی را دارای ابهامات دانست و افزود: در خصوص غلام سریزدی از مراجع مربوطه استعلام شفاهی گرفته شده و متاسفانه دارای ابهاماتی است. لذا می توان برای کرج گزینه های دیگری را مطرح کرد.

احد سلیم نژاد از دیگر اعضای شورا در خصوص ادعای وحیدی گفت: اگر هر عضوی بخواهد استعلام بگیرد هیچ مساله ای به نتیجه نخواهد رسید از همین رو تایید صلاحیت را باید به مراجع ذیصلاح واگذار کرد. وی در ادامه وحیدی را مخالف نامزد اعلام شده دانست و اعلام کرد که اداره جلسه با این روش اشتباه است.

وحیدی اما درخواست استعلام از سوی رئیس شورا را امری قانونی و عادی دانست و افزود تا رسیدن استعلام کتبی، شورا باید منتظر بماند و رای گیری انجام نخواهد شد. وی اعضای موافق سریزدی را مورد خطاب قرار داد و گفت: زمانی که نصیری شهردار پیشین به خوبی کار می کرد چرا او را مجبور به استعفا کردید؟

نایب رئیس شورای شهر کرج، به لایحه دوفوریتی برای انتخاب شهردار اشاره کرد و افزود: اکنون بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار شهروند کرجی چشم به ما دوخته اند تا ببینند ما شهرشان را به دست چه کسی می سپاریم.

عباس زارع عضو دیگر شورای شهر برای رفع مشکلات پیش آمده پیشنهاد داد تا فرماندار کرج در جلسه آینده شورا برای انتخاب شهردار حضور داشته باشد، چرا که اولویت شورای شهر کرج انتخاب شهردار برای این شهر است.

در جلسه ی امروز محمد تقی ایرانی و علیرضا عسگری دو نامزدی بودند که توسط منصور وحیدی نایب رئیس شورای اسلامی برای تصدی شهرداری کرج معرفی شدند، از همین رو نامزدهای شورای شهر از تک گزینه ای بودن خارج شده و اکنون سه نامزد برای سمت شهردار کرج متنظر رای گیری اعضای شورا هستند.

علیرضا عسگری که از سوی محمدرضا احمدی نژاد، سمت قائم مقام شهرداری کرج را دارد و محمدتقی ایرانی، نیز دکترای حقوق بین‌ الملل بوده و در سال ۷۱ و ۷۵ کارشناس امور مجلس وزارت کشور بود، علاوه بر این فرمانداری شهرستان تاکستان در استان قزوین و فرمانداری شهرستان بجنورد در مرکز خراسان شمالی در دهه ۸۰ را در رزومه خود دارد. ایرانی در سال ۹۲ به پیشنهاد استاندار البرز و با حکم وزیر کشور به عنوان معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج منصوب شد.

در انتهای جلسه امروز نایب رئیس شورا به دلیل رای گیری برخی اعضا، جلسه را ترک کرد، تا جلسه پنجاه و نهم نیز ناتمام بماند. این اتفاقات در حالی در شهر کرج رخ می دهد که این شهر نیاز به رسیدگی کامل فعالیت های مختلف شهری را دارد و برخی کارشناسان به طول انجامیدن این وقایع را برای کرج مضر و خطرناک می دانند. امید است هر چه زودتر مشکلات به وجود آمده از بین برود و اعضای شورا برای انتخاب شهردار به نتیجه برسند تا شهرداری نیز از بلاتکلیفی نجات پیدا کند.

46

ازدواج سلطنتی تمام شد، مراقب سندرم سیندرلا باشید!

از صبح دیروز و با آغاز مراسم ازدواج سلطنتی یعنی ازدواج شاهزاده هری، نوه ملکه بریتانیا و مگان مارکل، بازیگر آمریکایی،‌ صفحات بیشتر رسانه‌ها با پوشش زنده این مراسم، عکس‌ها و گزارش‌های مربوط به آن پر شد.

از حواشی این مراسم شامل هزینه 35 میلیون پوندی آن تا لباس و ظاهر عروس و مهمان‌ها که بگذریم، پخش تصاویری از عروس و داماد و مقایسه آن با انیمیشن معروف سیندرلا و قصه پرکشش ازدواج شاهزاده با دختری از خانواده‌ای غیرسلطنتی هم قابل تامل بود.
اما جالب است بدانید که همین انیمیشن جذاب کودکی،‌ می‌تواند دردسرهایی هم داشته باشد، دردسری به نام «سندروم سیندرلا» که بی‌ربط به ازدواج سلطنتی نیست.
سندرم سیندرلا یعنی اینکه همسری سوار بر اسب‌ سفید و کالسکه طلایی می‌آید و قرار است تا آخر عمر دختری را خوشبخت کند.
به گفته روان‌شناسان ابتلا به این سندروم پایه‌های خوشبختی را در انتظار دختران برای رسیدن به مرد آرزوها تعریف می‌کند، مردی در شمایل یک شاهزاده که قرار است بی‌هیچ دغدغه و مشکلی ، دختری را به خوشبختی مطلق برساند.
هشدار رواشناسان نسبت به فراگیری و یا ابتلا به این سندروم از این جهت مهم است که مبتلایان به این سندروم جایگاه دختران را در ازدواجی باشکوه تعریف می‌کنند و توجه به زن و هویت مستقل آن نادیده گرفته می‌شود، درواقع ‌زنی منفعل که به واسطه ازدواج با مردی موفق قرار است صاحب شان و جایگاه شود.
واقعیت اما این است که فارغ از جایگاه مالی طرفین،‌ارتباط و رابطه درست نیازمند تلاش،‌شناخت و آگاهی است و هیچ رابطه‌ای براساس فاکتورهای ظاهری و مالی لزوما به خوشبختی ختم نمی‌شود.
پیچیده‌گی‌های انسان معاصر، تغییر نگاه به جایگاه‌های اجتماعی زنان و اهمیت آن،‌ پیچیده‌گی روابط در دنیای تکنولوژی و پیام‌رسان‌ها و … نشان می‌دهد ضرورت تربیت درست دختران برای رسیدن به هویتی مستقل چقدر اهمیت دارد.
حالا حتی اگر قصه ازدواج شاهزاده و دختری از طبقه متوسط در سال 2018 به واقعیت بپیوندد اما همه می‌دانیم که این به معنای خوشبختی نیست، همین شاهزاده هری و مگان مارکل قطعا از همین امروز آستین‌ها را بالا زده‌اند تا بتوانند زیر نگاه چند میلیون نفری که پیگیر اخبار ازدواج‌شان بودند، به طلاق و طلاق‌کشی نرسند،‌ تجربه‌ای که درباره پدر و مادر(شاهزاده چارلز و دایانا) همین آقای داماد با حواشی فراوان و در نهایت مرگ رمز‌آلود دایانا ظاهرا به پایان رسید.

4545

انتشار کتاب سه ولگرد/ نوشته نویسنده خرم‌آبادی

به گزارش خبرآنلاین لرستان، این اثر توسط نویسنده جوان و خوش ذوق لرستانی به نگارش درآمده که مجموعه داستان‌های کوتاه را با نام “سه ولگرد” در خود جای داده است.

سه ولگرد در سیزده داستان با محوریت مسائل اجتماعی برای اولین در تیراژ ۱۰۰۰ جلد منتشر و روانه کتاب‌فروشی‌ها شده است.

درون‌مایه بخش‌های کتاب را همگی حال و هوایی بومی شکل داده است.

ذبیح رضایی نویسنده کتاب که اهل خرم‌آباد است، در مورد کتاب خود می‌گوید: داستان‌ها را سال‌ها پیش نوشتم که به علت مشغله دیر به چاپ رساندم.

وی ادامه داد: در سال ۸۱، ۸۲ در کانون نویسندگان لرستان به همراه دوستانم در خدمت استاد علی صارمیان مشق داستان کردم.

این نویسنده جوان خرم‌آبادی افزود: داستان برایم به عنوان منبع شناختی بوده تا متوجه شوم در پیرامونم چه اتفاقاتی رخ داده و می‌دهد.

وی یادآور شد: خیلی وقت‌ها با خواندن داستانی با خودم گفته‌ام چه جالب این‌جور مسئله‌ای برای من هم رخ داده و تازه موفق به دیدن و لمس کردن آن شده‌ام. این حس ناب را فقط با داستان توانسته‌ام تجربه کنم و از این رهگذر به آگاهی و درک عمیق‌تر و وسیع‌تری از واقعیت رسیده‌ام.

46

گرسنگی متناوب منجر به دیابت ۲ و افزایش چربی شکم می‌شود

 

به گزارش خبرآنلاین، رژیم موسوم به «گرسنگی
متناوب»/  Intermittent
fasting
به‌عنوان
استراتژی غذایی میان برخی مردم برای کاهش سریع وزن تعریف‌شده است که در آن به‌شدت
مصرف کالری (یک‌چهارم مصرف روزانه) محدود می‌شود و به‌جای آن «روزهای ضیافت» / feast در
این رژیم تعریف‌شده که فرد موردنظر هر آنچه دوست دارد را می‌خورد.{لینک}

در فرمول گرسنگی متناوب باهدف کاهش وزن، به بدن
کالری کمتری برای مصرف داده می‌شود. این کار بر اساس روزهای خاص هفته یا ساعاتی از
روز تعریف می‌شود. طبق این تئوری این نوع رژیم غذایی با کاهش متابولیسم بدن، منجر
به کاهش اشتها می‌شود.

گاهی اوقات از گرسنگی متناوب به «مُد زودگذر» که
میان مردم محبوب شده، یاد می‌شود که به گفته عموم باعث افزایش طول عمر و جلوگیری
از سرطان می‌شود. تحقیق روی حیوانات نشان داده است که گرسنگی ناگهانی ممکن است خطر
ابتلا به سرطان را کاهش دهد و مطالعه روی مردمی که روزه می‌گیرند نیز نشان داده
است که طول عمر بیشتری نسبت به کسانی که روزه نمی‌گیرند، پیداکرده‌اند.{لینک}

اما نتایج تحقیقی که اخیراً در اجلاس سالانه انجمن اروپایی غدد درون ریز
در بارسلونای اسپانیا مطرح شد نشان می‌دهد که ممارست در رژیم گرفتن عواقب جدی برای
متابولیسم بدن دارد. به‌طور خاص، تحقیق جدید انجام‌شده توسط Ana Cláudia Munhoz Bonassa از
دانشگاه سائوپائولوی برزیل نشان می‌دهد که گرسنگی متناوب ممکن است فعالیت طبیعی
لوزالمعده و تولید انسولین را مختل کند که درنتیجه می‌تواند خطر ابتلا به دیابت
نوع 2 را افزایش دهد.

مطالعات قدیمی تأکید می‌کرد که گرسنگی در یک
دوره کوتاه باعث افزایش استرس
اکسیداتیو
و تولید رادیکال‌های آزاد می‌شود که این عامل باعث سرعت گرفتن روند
پیری و تخریب دی ان ای شده و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد.

خانم Ana Cláudia Munhoz و همکاران برای
کشف این نکته که گرسنگی متناوب باعث آزادشدن رادیکال‌های آزاد می‌شود، از موش‌های
بالغ کمک گرفته و به مدت 3 ماه روی آن‌ها رژیم غذایی اعمال کردند. آن‌ها متوجه شدند
که بافت چربی در شکم جوندگان افزایش‌یافته است و این چربی رابطه مستقیمی با ابتلا
به دیابت نوع 2 دارد که مکانیسم مولکولی بدن در آن دخیل است. آن‌ها همچنین به‌وضوح
تخریب سلول‌های لوزالمعده (وظیفه ترشح انسولین در بدن) و
افزایش رادیکال آزاد و نشانه‌هایی از مقاومت انسولین را مشاهده کردند.

درنهایت به عقیده این دسته از محققان، افراد
چاقی که سعی می‌کنند با گرسنگی متناوب وزن خود را کم کنند در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2
قرار می‌گیرند.

 

5656

 

داستانک رمضان ۴/ بی‌جون

با بی‌حالی خودش را از لابلای صفی که شکل گرفته بود، پشت میزش رساند و خودش را انداخت روی صندلی. بی آن‌که چیزی بگوید دستش را دراز کرد سمت اولین نفر صف و سرش را کرد توی گوشی.

چند ثانیه صبر کرد تا نفر اول صف پرونده را دستش بدهد ولی نداد. با لحنی تند گفت: کوری مرد حسابی؟ دستم روی هواست.

سرش را که بلند کرد و عینک دودی را دید، خجالت کشید. 

مرد عینکی انگار متوجه خجالت او شد. آرام گفت: اشکالی نداره، ماه رمضونه دیگه. همه‌مون بی‌جون شدیم. 

5757

تحلیل رأی‌الیوم دربارۀ دست‌دادن روحانی با پادشاه اردن

روزنامۀ رأی الیوم در گزارشی آورده است:

از شرایط دست دادن دو طرف و دیدار و جزئیات گفت و گوی آنها خبری در دست نیست اما همین که این اقدام در برابر دوربین رسانه ها انجام شده است از نظر ناظران، پیامی سیاسی از طرف اردن است مبنی بر این که توسعه روابط با ایران همچنان از گزینه های فراروی اردن است به ویژه اگر متحد سعودی امان همچنان نیازها را نادیده بگیرد.

محافل نزدیک به عاطف طراونه رئیس پارلمان اردن بیش از هر کس دیگر خوشحالند زیرا او قول داده بود از طریق پارلمان زمینه ایجاد روابط با ایران را مهیا کند.

یکی از اعضای مجلس نمایندگان اردن در گفت و گو با رای الیوم گفت سخنانی که بین روحانی و ملک عبدالله در استانبول رد و بدل شد حاوی پیام متنوع بودن گزینه های پیش روی اردن است.

ظاهرا روحانی خواستار پایان غیبت یک و نیم ساله سفیر امان و بازگشت او به تهران شده است تا کشورش دست کم برای همکاری در مورد مسئله قدس به کانال های رسمی دسترسی داشته باشد.

طرف اردنی نیز به نظر می رسد به ایجاد روزنه ای در دیوار سکوت با ایران اهمیت می دهد.

گفته می شود اولویت اردن حفظ سیاست کاهش تنش در جنوب سوریه به ویژه هنگام تشدید درگیری های نظامی است.

5252