توضیح شهرداری تهران درباره غرق‌شدن یک دختربچه در حوضچه پارک

در پی فوت دختربچه‌ای در بوستان شهدای گمنام شهرداری منطقه 15، روابط عمومی شهرداری مذکور طی اطلاعیه‌ای عنوان کرد: شهرداری منطقه 15 ضمن اظهار تاسف نسبت به وقوع این حادثه، مراتب همدردی خود را با خانواده این کودک اعلام می‌کند.

بر اساس این اطلاعیه، بررسی‌های به عمل آمده نشان داده که شامگاه دیروز مادری مفقود شدن فرزند خردسال خود را به مراجع انتظامی اعلام می‌کند و خواستار یافتن وی می شود و با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط مادر کودک، ماموران کلانتری مشیریه با کمک مدیران شهری و عوامل آتش‌نشانی به جست‌وجوی کودک مفقود شده می‌پردازند که در نهایت کودک را که در حوضچه بوستان غرق شده بود، پیدا می‌کنند و تحویل مراجع قانونی می‌دهند.

براساس این گزارش، با توجه به اینکه تاکنون علت دقیق فوت کودک مشخص نشده است، مراجع انتظامی و قضایی در حال پیگیری موضوع هستند و پس از مشخص شدن علت حادثه اطلاعات متعاقبا اعلام می‌شود و شهرداری تهران نیز از طریق نهادهای نظارتی خود در حال پیگیری موضوع است.

به گزارش ایسنا، پس از وقوع فوت دختربچه خردسال در بوستان شهدای گمنام، محمدباقر قالیباف، شهردار تهران نیز دستور پیگیری موضوع و روشن شدن زوایای مختلف و پنهان این حادثه را صادر کرد.

در پی این حادثه، قالیباف به بازرسی شهرداری تهران دستور داده است تا ابعاد مختلف این حادثه را پیگیری کند.

۴۷۴۷

طوفان شن در خراسان رضوی/ سرعت ۱۰۰ کیلومتر/ یک نفر کشته شد

یحیی قائنی پور چهارشنبه شب گفت: در پی شدت گرفتن وزش باد در نواحی غربی استان عصر امروز سرعت تندباد در شهرستان سبزوار به 100 کیلومتر در ساعت رسید که بیشترین سرعت ثبت شده در استان بود.

وی اظهار کرد: همچنین سرعت وزش باد اکنون در شهرستان سرخس نیز به 97 کیلومتر بر ساعت رسیده است.

وی سرعت وزش باد در مشهد را نیز طبق آخرین گزارش ها 36 کیلومتر بر ساعت عنوان کرد و افزود: تا ساعات پایانی شب در نقاط غربی استان شاهد وزش باد همراه با گرد و خاک و بارش های رگباری با احتمال جاری شدن سیلاب و روان آب خواهیم بود.

وی با بیان اینکه وزش تندباد، روز پنجشنبه در نواحی شرقی استان شدت خواهد داشت، افزود: وزش باد بیشتر شهرستانهای سرخس و تایباد را تحت تاثیر قرار می دهد و پیش بینی می شود شدت وزش آن در این مناطق به 72 کیلومتر بر ساعت برسد و شاهد افزایش چشمگیر گرد و خاک در این شهرستانها باشیم.

بر اساس اطلاعیه صادره از سوی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در روز چهارشنبه، شدت وزش باد در نواحی غرب و جنوب غربی این استان بخصوص در مناطق بردسکن، کاشمر، کوهسرخ، سبزوار، گناباد و کاخک گناباد بیشتر از دیگر نقاط استان پیش بینی شده بود.

طوفان شن درخراسان رضوی قربانی گرفت

معاون فرماندار داورزن گفت: طوفان شن عصر امروز( چهارشنبه) در این شهرستان در منطقه غربی استان خراسان رضوی خسارت جانی و مالی برجای گذاشت.

علیرضا عبداللهی چهارشنبه شب افزود: در پی این طوفان یک نفر از اهالی روستای چشام بر اثر ریزش آوار جان باخت و سه نفر نیز در روستاهای چشام و ریوند مصدوم شدند.

وی ادامه داد: طوفان که از شهرستان شاهرود به سمت داورزن در حرکت بود به تاسیسات زیربنایی نیز خسارت زده است.
معاون فرماندار داورزن گفت: همچنین ایراد خسارت جدی به تاسیسات برق این شهرستان منجر به قطع جریان برق در برخی از روستاها شد.

وی افزود: با تلاش کارکنان شرکت برق جریان انرژی در داورزن وصل شده و هم اینک تنها برق روستای مزینان قطع است.
عبدالهی ادامه داد: همچنین به بخشی از تاسیسات آبرسانی شهری و روستایی آسیب وارد شده و بر اساس گزارشهای اولیه خسارات زیادی نیز در بخش کشاورزی و باغها بر جای مانده است.

وی گفت: تعدادی از درختان و دیوارهای برخی روستاهای نیز تخریب شده است.

فرمانده پلیس راه سبزوار نیز گفت: در پی طوفان جاده سبزوار- شاهرود در این منطقه به مدت یک ساعت بسته شد.

سرهنگ علی فتحی افزود: پس از کاهش سرعت طوفان این جاده بازگشایی می شود اما هم اینک عمق دید افقی بسیار پایین است و رانندگان توانایی راندن ندارند.

وی ادامه داد: بروز طوفان شن در سطح جاده محور سبب تصادف زنجیره ای نیز شد سه مصدوم بر جای گذاشت.

رئیس اداره هواشناسی سبزوار نیز به خبرنگار ایرنا گفت: به دلیل نبود ایستگاه هواشناسی در منطقه داورزن امکان سنجش سرعت باد و میزان کاهش دید افقی وجود ندارد.

محمد سیاح عطار افزود: این اداره روز گذشته در مورد وقوع این طوفان هشدار داده بود.

داورزن در 310 کیلومتری غرب مشهد واقع است.

۴۷۴۷

مشروح سخنرانی حسن نصرالله در شانزدهمین عید مقاومت/ 4 دیپلمات ربوده شده ایرانی نزد صهیونیست‌ها هستند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود در مراسم شانزدهمین سالگردعید مقاومت و آزادسازی جنوب لبنان از اشغال دشمن صهیونیستی تاکید کرد که اسرائیل دشمن اصلی و تهدید بزرگ بوده است و خواهد ماند.

 این مراسم عصر چهارشنبه در کنار مزار شهید « سید عباس الموسوی» دبیرکل سابق حزب الله در شهرک النبی شیت در منطقه بقاع در شرق لبنان برگزار شده است.

سید حسن نصرالله در این مراسم که از طریق ویدئو کنفرانس سخن می گفت،با تبریک سالروز عید مقاومت و آزادی سازی به عنوان روز الهی و تاریخی و همچنین سالگرد میلاد حضرت صاحب الزمان ، امام مهدی موعود( عج)، تاکید کرد: ما بر احیای سالگرد عید مقاومت و آزادسازی جنوب لبنان اصرار داریم زیرا نشان می دهد که ما ملتی زنده و برای موفقیت ها ، تاریخ و فرزندان فداکار خود که از جانشان گذشته اند، احترام قائل هستیم و به آنها افتخار می کنیم.

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه ما هرگز این پیروزی و عید ملی را به حزب الله منحصر و محدود نکرده ایم، گفت: از همه لبنانی ها می خواهیم در این مناسبت شرکت کنند زیرا این پیروزی متعلق به همه ما و یک عید صددرصد ملی است.
وی با تشکر از همه کسانی که در برگزاری این مراسم باشکوه همکاری داشته اند به ویژه نخست وزیر لبنان ، افزود: از برخی طرف ها می خواهیم که خصومت سیاسی را کنار بگذارند و به مواضع خود در قبال عید مقاومت و آزادسازی جنوب لبنان مراجعه کنند.
سید حسن نصرالله با بیان اینکه « پیروزی در مقابل دشمن صهیونیستی و آزادی سازی جنوب لبنان یک مدرسه و مکتب بزرگ است» ، خاطرنشان کرد که باید به این مناسبت دلایل و مولفه های شکست ارتش صهیونیستی در مقابل مقاومت را بررسی و تجزیه و تحلیل کرد.
دبیرکل حزب الله با تاکید به اینکه همواره باید به خاطر بیاوریم که دشمن صهیونیستی در لبنان تا امروز به ویژه در زمان اشغال مرتکب چه جنایات و کشتاری شده است، تصریح کرد:اسرائیل دشمن اصلی و حقیقی بوده و دشمن و تهدید بزرگ باقی خواهد ماند.
وی با بیان اینکه همواره باید به خاطر بیاوریم که دشمن صهیونیستی در فلسطین مرتکب چه جنایاتی شده است، اظهارداشت: ملت ما در لبنان و فلسطین در امنیت به سر می برند زیرا هر تجاوزی با مقاومت همه جانبه و در ابعاد مختلف مواجه می شود.
دبیرکل حزب الله با اشاره به برگزاری انتخابات اخیر شوراهای شهر در جنوب لبنان در امنیت کامل در حالی که با تهدید دشمن صهیونیستی مواجه است، گفت: پیروزی در آزادسازی جنوب لبنان به لطف الهی و فداکاری همه لبنانی های مقاوم و تقدیم شهیدان حاصل شد و ما بر کسی منت نمی گذاریم.

سیدحسن نصرالله خاطرنشان کرد که امروز هم مقاومت، ارتش و نیروهای امنیتی و ملت می توانند از کشور خود دفاع و از آن حمایت کنند اما متاسفانه همچنان معادله ارتش، ملت و مقاومت در لبنان و حتی در منطقه مورد هدف قرار دارد.
وی تصریح کرد: اگر کسی نمی خواهد از ارتش و مقاومت حمایت کند، خوب حمایت نکند اما از توطئه علیه معادله ارتش ، ملت و مقاومت لبنان دست بردارد زیرا نقطه قوت لبنان در همه زمان ها خواهد بود.

** دولت لبنان باید سرنوشت دیپلمات های ربوده شده ایرانی را روشن کند

دبیرکل حزب الله با تاکید به اینکه دولت لبنان باید سرنوشت 4 دیپلمات ربوده شده ایرانی را روشن کند، گفت که این دیپلمات ها به اسرائیل تسلیم شده و همچنان نزد صهیونیست ها هستند.
سیدحسن نصرالله اظهارداشت: همچنان بخش هائی از خاک لبنان در اشغال صهیونیست ها قرار دارد و تعدادی پیکرهای شهدای لبنان نزد آنها است و سرنوشت تعدادی از مفقودان لبنانی باید روشن شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به ملت فلسطین تاکید کرد: از کسانی که درصدد سوء استفاده از اوضاع مبهم منطقه و درگیری های کنونی هستند و قصد دارند اسرائیل را به دوست و همپیمان تبدیل کنند، دوری کنید.
دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: ملت فلسطین به کسانی که در 70 سال گذشته به آنها خیانت کرده اند دل نبندد و به وحدت ، مقاومت و پایداری خود و کسانی که همواره با آنها بوده و باقی خواهند ماند، مانند ایران، مقاومت لبنان و سوریه تمسک بجویند.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه امروز خط مقدم مقاومت در رشته کوه های شرقی لبنان و بلندی های القلمون است و برای حمایت از لبنان شهید تقدیم می کند، تصریح کرد: محور مقاومت در این نبرد درمنطقه حاضر خواهد بود و هرگز شکست نمی خورد بلکه پیروز خواهد شد و پرچم فلسطین در اهتزار خواهد ماند.
وی از منطقه بقاع لبنان به عنوان پایگاهی اصلی برای مقاومت و پیروزی یاد کرد و اظهارداشت که منطقه بقاع تکیه گاهی حقیقی برای مقاومت در رویاروئی با چالش ها وخطرها است و به مقاومت وفادار است و باقی خواهد ماند و تاکنون قربانی های زیادی در رویاروئی با دشمن وحشی تکفیری تقدیم کرده است.
دبیرکل حزب الله در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از حضور گسترده و معنادار اهالی منطقه بقاع ، بعلبک و هرمل ، جنوب لبنان و نبطیه در انتخابات اخیر شوراهای شهر و رای آنها به فهرست مشترک حزب الله و جنبش امل گفت که اکنون قدرت و اقتدار همپیمانی حزب الله و جنبش امل به اثبات رسیده است.

سید حسن نصرالله مشارکت 50 و 60 درصدی مردم در انتخابات شوراهای شهر در مناطقی که ائتلاف حزب الله و جنبش امل حضور دارد، را یک نتیجه بسیار خوب توصیف کرد و از شرکت کنندگان قدردانی می کنیم، اظهارداشت: با برگزاری انتخابات شوراهای شهر مشخص شد که بهانه وضعیت امنیتی نمی تواند علت تمدید دوره پارلمان و برگزار نشدن انتخابات مجلس باشد.
دبیرکل حزب الله تاکید کرد: آیا امنیت در لبنان مجانی حاصل شده و آن را سازمان همکاری اسلامی، اتحادیه عرب ، شورای امنیت و آمریکا ایجاد کرده اند و یا اینکه فرزندان برومند لبنان با تقدیم جان و خون خود و انتخاب گزینه شهادت آن را رقم زده اند؟

سید حسن نصرالله با بیان اینکه ما امروز به یاری خداوند و قدرت ذاتی خود برای خلق پیروزی ها دیگر تکیه داریم و در مقابل همه تهدیدها و چالش ها می ایستیم، تصریح کرد: ما در لبنان می توانیم از خود و کشورمان دفاع کنیم ، آیا این امنیت و ثبات را غرب و یا برخی کشورهای عربی که ملت ها را دم تیغ سلاخان و برندگان سرها قرار داده اند، حاصل شده است.

وی با تاکید به اینکه« حزب الله خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی و تشکیل مجلس جدید بر اساس قانون جدید و متمدن مبتنی بر اصل نسبیت که عدالت را برای همه تضمین می کند، است»، گفت: طرف مقابل اصرار دارد که قانون انتخابات مبتنی براصل نسبیت نباشد تا بتوان قدرت را حفظ کند و مانع رسیدن رقبا به پارلمان باشد.

دبیرکل حزب الله درعین حال افزود: اگر دوره کنونی پارلمان پایان یابد در این صورت ما خواستار برگزاری انتخابات به هر شکلی خواهیم بود زیرا دیگر فرصتی برای تمدید دوباره مجلس کنونی وجود ندارد.

سید حسن نصرالله با تاکید به اینکه « حزب الله مشکلی با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری قبل از برگزاری انتخابات پارلمانی ندارد»، خاطرنشان کرد: یک جنگ روانی و برای اعمال فشار بر حزب الله به منظور عقب نشینی از پایبندی های اخلاقی و سیاسی خود وجود دارد اما ما هرگز از التزام های خود عقب نشینی نمی کنیم.

وی از کسانی که مدعی هستند حزب الله مانع برگزاری انتخابات ریاست جمهوری لبنان می شود، به شدت انتقاد کرد و گفت: هرکسی که خواستار برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است باید گفت وگو کند.

دبیرکل حزب الله در بخش دیگری از سخنان خود به اوضاع منطقه اشاره کرد و افزود: دولت کنونی آمریکا برای گرم کردن تنور انتخابات ریاست جمهوری این کشور و به منظور تضمین بقای خود در قدرت است به موفقیت هایی در خارج نیاز دارد و به همین دلیل منطقه از الان تا برگزاری این انتخابات به سوی داغ شدن فضا پیش می رود.

سیدحسن نصرالله با اشاره افزایش انفجار خودروهای بمب گذاری شده که آخرین آن در چارچوب جنایت دو شهر طرطوس و جبله سوریه بود، تاکید کرد: کسانی که به منطقه ما اهتمام دارند، باید با این مرحله مسئولانه تعامل کنند و عقب نشینی نکنند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه اکنون در عراق و سوریه جریان دارد، بشارت دهنده پیروزی است و به نظر می رسد پایان داعش نزدیک شده است.
دبیرکل حزب الله با تاکید به اینکه « در لبنان تلاش ها باید برای جلوگیری از بحرانی شدن اوضاع افزایش یابد و انتقام های شخصی در منطقه بقاع شکل بگیرد»، تصریح کرد: لبنانی ها باید پیام نتیجه انتخابات شوراهای شهر در شهرک عرسال را درک کنند و متوجه باشند که مردم عرسال چه می خواهند.

سیدحسن نصرالله بار دیگر تاکید کرد که برای دور کردن لبنان از پیامدهای منطقه ، لبنانی ها باید به اصل گفت و گو و ملاقات ها پایبند بمانند.
در این مراسم باشکوه، نماینده نبیه بری رئیس مجلس لبنان، نمایندگان وزیر دفاع، فرمانده ارتش، مدیرکل نیروهای امنیت عمومی، مجلس اعلای اسلامی شیعه لبنان، سفیر سوریه در لبنان، « محمد صادق فضلی » کاردار سفارت ایران ، خانواده معظم شهدا و جانبازان ، نیروهای امنیتی و نظامی ، قشرهای مختلف مردم، شخصیت های سیاسی و فرهنگی و مذهبی ، نمایندگان موسسه های اجتماعی و جامعه مدنی و رسانه ها شرکت کردند.

5252

پنج راهکار داشتن قلب سالم که شاید نشنیده باشید

با پنج روش شگفت انگیز برای داشتن قلب سالم، آشنا شويد.

۱- زندگی به دور از آزادراه‌ها: جالب است بدانید که قرار گرفتن در معرض سر و صدای ناشی از وسایل نقلیه بزرگ رگ‌های خونی شما را در معرض آسیب قرار می‌دهد.
نتایج یک مطالعه که روی 51 هزار نفر از شهروندان دانمارک انجام شده، حاکی از آن است که هر 10 دسی بل افزایش سر و صدا خطر ابتلا به سکته مغزی را تا 14 درصد افزایش می‌دهد. برای کسانی که بالای 65 سال سن دارند این خطر 27 درصد است.قرار‌گیری در معرض سر و صدا ممکن است سطح هورمون استرس را در بدن افزایش دهد و همین امر منجر به افزایش فشار‌خون و خطر سکته مغزی است. پژوهش‌های دیگر نیز رابطه بین سر و صدای ترافیک و افزایش خطر حمله قلبی را گزارش داده اند.

۲- مقدار مناسب خواب: خواب بیش از حد کم یا بیش از حد زیاد خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی یا سکته مغزی را افزایش می‌دهد.
دریافت خواب شبانه کمتر از شش ساعت خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی را تا 48 درصد افزایش می‌دهد و این خطر بر اثر مرگ ناشی از سکته مغزی 15 درصد است. به علاوه خواب خیلی کم فشار خون و سطح کلسترول را نیز بالا می‌برد و فرد با خطر بالای چاقی و دیابت نوع 2 مواجه خواهد شد.بهترین میزان خواب به عقیده محققان، 8 ساعت در شبانه روز است. چون کسانی که بیش از 9 ساعت نیز خواب دریافت می‌کنند 41 درصد بیشتر در معرض بیماری‌های قلبی و یا مرگ بر اثر این بیماری‌ها هستند.

۳- مصرف توت‌ها: یک رژیم غذایی شامل زغال اخته و سایر خانواده توت‌ها خطر ابتلا به فشار بالا را کاهش می‌دهد و این نتیجه در مجله آمریکایی تغذیه بالینی چاپ شده است.
کسانی که حداقل یک وعده زغال اخته در هفته می‌خورند، 10 درصد کمتر از سایرین دچار فشار خون بالا می‌شوند. آنتوسیانین موجود در این میوه یا انگور سیاه و بادمجان خطر ابتلا به فشار خون بالا و در نتیجه ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته مغزی را کاهش می‌دهد.

۴-  حذف نوشابه‌ها: مصرف نوشابه‌های رژیمی خطر سکته مغزی و حمله قلبی را بالا می‌برد. کسانی که هر روز این نوشابه‌ها را مصرف می‌کنند 48 درصد بیش از سایرین در معرض حمله قلبی هستند. همچنین خطر ابتلا به سندرم‌متابولیک نیز در این افراد بیشتر است.

۵-خوردن شکلات تیره یا تلخ: تعدادی از مطالعات نشان می‌دهد که مصرف این نوع شکلات خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و سکته مغزی را کاهش می‌دهد. کسانی که یک وعده شکلات تیره در هفته می‌خورند، 22 درصد کمتر از سایرین به این بیماری‌ها مبتلا می‌شوند. مصرف شکلات تیره همچنین با کاهش فشار خون و جلوگیری از تشکیل پلاک در عروق و بهبود جریان خون رابطه دارد.

۵۴۵۴

روش جدید دانمارکی‌ها برای افزایش راندمان توربین‌های بادی/همه چیز برای انرژی‌های پاک

مهندس ارشد این مرکز می گوید: «اگر به این نمونه آلومینیوم دقت کنید می بینید که با قطره های باران کاملا خراب شده است. ما این را به صورت آزمایشی و با بازسازی وضعیت آب و هوایی ایجاد کردیم. در این مرکز همه مصالح و مواد پره های توربین بادی را آزمایش می کنیم. اخیرا لعاب جدیدی ساخته ایم که پس از آزمایش در مقابل فرسایش باران و بادهای اقیانوسی نتیجه بدست آمده از آن پنج برابر بهتر از مواد قبلی بود.»

هدف کارشناسان آزمایش این لعاب جدید است که در مقابل فرسایش هوا مقاومت بالاتری دارد. این تحقیق در چارچوب «پروژه اروپایی بنیاد باد» (European plan Windtrust) و با هدف کاهش هزینه تولید انرژی بادی انجام می شود.

مدیر پروژه می گوید: «مواد و فناوری های جدید در کاهش آثار فرسایش هوا و در نتیجه کاستن از هزینه تولید و نگهداری تاثیر دارد. در تولید انرژی بادی در دریا، هزینه نگهداری یکی از مسائل بسیار مهم است که با دور از دسترس بودن این توربین ها در دریا ارتباط مستقیم دارد.»

آمارها نشان دهنده اهمیت توربین های بادی دریایی در اروپا است. نزدیک به یازده و نیم درصد انرژی در اروپا از این محل تامین می شود. سال ۲۰۱۵، دانمارک برای دومین بار رکورد دار تولید انرژی بادی شد. ۴۲ درصد برق این کشور با توربین های بادی تولید می شود.

۵۴۵۴

خبرگزاری فرانسه از مذاکرات "خوب" بین ایران و عربستان خبر داد

عربستان سعودی اعلام کرد مذاکرات با نمایندگان ایران که به این کشور سفر کرده اند درباره تمهیدات حجاج جمهوری اسلامی ایران «مثبت» بوده است.

 خبرگزاری فرانسه در گزارشی نوشت: حسین شریف معاون وزیر حج عربستان سعودی پس از مذاکرات با هیئتی از ایران در مصاحبه با خبرنگاران گفت دو طرف درباره تمهیدات و همچنین سازماندهی و خدمات برای حجاج گفتگو کردند.

حسین شریف افزود توافق شده است حجاج ایرانی از روادید الکترونیکی استفاده کنند که قابل پرینت گرفتن است زیرا دفاتر دیپلماتیک عربستان سعودی در ایران همچنان تعطیل است.

وی گفت موافقتنامه نهایی در پایان مذاکراتی که هم اکنون جریان دارد امضا خواهد شد.
حسین شریف درباره موضوع هواپیماهایی که قرار است حجاج ایرانی را به عربستان سعودی ببرند پاسخ صریح نداد.
در حال حاضر ارتباط هوایی عربستان سعودی و ایران قطع است.

وی افزود دستورالعمل ها درباره هواپیما از سوی اداره هواپیمایی کشوری عربستان سعودی صادر خواهد شد.

5252

دالیچ: ما شایسته تر و بهتر بودیم و برنده شدیم

پس از برتری العین امارات برابر ذوب‌آهن ایران و صعود این تیم اماراتی به یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، زلاتکو دالیچ در نشست خبری پس از دیدار اظهار کرد: به خاطر این پیروزی به بازیکنانم تبریک می گویم. گفته بودم که اگر می‌خواهیم برنده شویم باید بجنگیم و همین‌طور هم شد. ما در تمام دقایق بازی، برتر بودیم.

او افزود: از ذوب‌آهن تشکر می‌کنم که جوانمردانه بازی کرد. این تیم، منسجم و سختکوش است اما امشب، ما شایسته‌تر و بهتر بودیم و برنده شدیم. ما شایسته حضور در جمع هشت تیم برتر آسیا بودیم.

زلاتکو دالیچ در ادامه گفت: از لحاظ تاکتیکی با انسجام بازی کردیم و ذوب آهن با 15 بازیکن هم نمی‌توانست دروازه ما را باز کند. ما قبل از این بازی آماده هر چیزی بودیم. از لحاظ تاکتیکی و تهاجمی خیلی خوب کار کردیم و توانستیم بازی را در میانه نگه داریم و به این نتیجه خوب برسیم.

سرمربی العین در پاسخ به اینکه دو تعویض اجباری ذوب آهن چه میزان روی برد العین تاثیر داشت گفت: دو تعویض اجباری ذوب آهن تا حدودی به ما کمک کرد اما این برد به خاطر انسجام تاکتیکی ما بود. سه روز پیش در نیمه نهایی لیگ امارات بازی کردیم و از لحاظ بدنی خسته بودیم اما ذوب آهن حدود یک هفته فرصت استراحت داشت. حتی فدراسیون امارات بازی نیمه نهایی را می خواست به تعویق بیاندازد اما ما موافقت نکردیم.

سرمربی تیم العین امارات در مورد آنالیز تیم ذوب آهن گفت: می‌دانستیم 4 بازیکن در میانه فعال هستند و ذوب آهن از ناحیه چپ زمین بسیار نفوذ می‌کند. به همین خاطر با همکارانم بسیار تلاش کردیم و کار کردیم تا توانستیم قاسم حدادی‌فر را که بازیکن کلیدی تیم ذوب آهن است مهار کنیم و در کل از بازیکنانم راضی هستم.

دالیچ در پایان گفت: بین من و بازیکنانم اعتماد متقابل وجود دارد. از 10 روز پیش به آن‌ها گوشزد کردم که از لحاظ فیزیکی خسته نیستند و خستگی در ذهن آن‌هاست که باید آن را دور کنند که خوشبختانه دیدیم که خستگی در بازیکنان ما وجود نداشت.

 

 

 

41257

گل محمدی: قیمت یک بازیکن العین به اندازه بودجه یک سال ذوب آهن است/در جام حذفی جبران می کنیم

 

یحیی گل محمدی در نشست خبری پس از دیدار تیمش مقابل العین گفت: ابتدا به العین تبریک می‌گویم و برای این تیم آرزوی موفقیت می‌کنم. ما در نیمه اول متاسفانه با دو مصدومیت مواجه شدیم و ناچار شدیم تعویض‌های زودهنگامی داشته باشیم. در مجموع شروع خوبی نداشتیم و روی غافلگیری گل خوردیم.

وی افزود: پس از دریافت گل اول فرصت‌هایی برای جبران داشتیم اما استفاده نکردیم. در نیمه دوم هم دو سه موقعیت خیلی خوب داشتیم اما استفاده نکردیم و در ادامه به خاطر بی نظمی و نداشتن تمرکز روی ضربه ایستگاهی خودمان روی ضد حمله گل دوم را خوردیم.

گل محمدی ادامه داد: پس از گل دوم کارمان خیلی سخت شد. در ادامه حمله‌های بیشتری صورت دادیم اما در آن شرایط کار سخت بود و نمی شد دیگر کاری کرد.

گل محمدی در ادامه گفت: در جام حذفی تنها به روحیه مثبت نیاز داریم و باید این باخت را فراموش کنیم. از مدیریت کارخانه ذوب‌آهن، صادقی، هیات مدیره و سعید آذری که همه حمایت های لازم را برای ما انجام دادند تشکر می‌کنم.

او در پاسخ به سوالی درباره این که چرا ذوب آهن تمهیدات لازم را برای مهارکردن بازیکنی مانند عبدالرحمان نکرده بود گفت: آرایش تیم و ترکیب تیم همان ترکیب بازی اول بود اما عبدالرحمن بازیکن باکیفیتی است و با کوچکترین فضا کار خود را انجام می دهد. می‌توان گفت او نابغه فوتبال آسیاست و باعث افتخار است که آسیا چنین بازیکنانی را در خود دارد. تنها عبدالرحمان نبود که باید مهار می‌شد، آن‌ها 4-5 بازیکن زهردار و موثر در خط میانی داشتند که ما تمام تلاش‌مان را انجام دادیم که جلوی آن‌ها را بگیریم.

سرمربی ذوب آهن گفت: در نیمه اول به بازیکنانم گفتم که اگر گل دوم را بخوریم برگرداندن نتیجه بسیار سخت است و با یک اشتباه در صحنه‌ای که ما می‌توانستیم به گل برسیم العین به گل رسید. تیم ذوب آهن با بازیکنان جوانی که به آسیا فرستاد احتیاج به بازی‌های بین المللی بیشتری دارد تا بتواند پخته‌تر شود.

گل محمدی با اشاره به اینکه با قهرمانی در جام حذفی می‌خواهیم کار نیمه‌تمام‌مان را تمام کنیم، گفت: باید از حق ذوب آهن دفاع می کردیم که چرا بازی فینال جام حذفی باید در این زمان برگزار شود. شاید اتفاقی نیفتاد اما باید از حق خود دفاع می کردیم و دست روی دست نمی‌گذاشتیم.

گل محمدی افزود: قیمت یک بازیکن العین به اندازه بودجه یک سال تیم فوتبال ذوب آهن است و دو تعویضی که ما بالاجبار در نیمه اول انجام دادیم کار ما را سخت کرد. در مجموع می‌توانم بگویم که اسیر حرفه‌ای‌گری العین و بی‌تجربگی خودمان شدیم.

 

 

41257

 

تصاویری از لحظه واژگونی قایق آوارگان با بیش از 500 نفر/ جسد پنج نفر از آب گرفته شد

  • تصاویری از لحظه واژگونی قایق آوارگان با بیش از 500 نفر/ جسد پنج نفر از آب گرفته شد


  • تصاویری از لحظه واژگونی قایق آوارگان با بیش از 500 نفر/ جسد پنج نفر از آب گرفته شد


  • تصاویری از لحظه واژگونی قایق آوارگان با بیش از 500 نفر/ جسد پنج نفر از آب گرفته شد


  • تصاویری از لحظه واژگونی قایق آوارگان با بیش از 500 نفر/ جسد پنج نفر از آب گرفته شد


  • تصاویری از لحظه واژگونی قایق آوارگان با بیش از 500 نفر/ جسد پنج نفر از آب گرفته شد


  • تصاویری از لحظه واژگونی قایق آوارگان با بیش از 500 نفر/ جسد پنج نفر از آب گرفته شد


  • تصاویری از لحظه واژگونی قایق آوارگان با بیش از 500 نفر/ جسد پنج نفر از آب گرفته شد


  • تصاویری از لحظه واژگونی قایق آوارگان با بیش از 500 نفر/ جسد پنج نفر از آب گرفته شد


  • تصاویری از لحظه واژگونی قایق آوارگان با بیش از 500 نفر/ جسد پنج نفر از آب گرفته شد


 

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از رویترز، نیروی دریایی ایتالیا روز چهارشنبه در حین عملیات نجات قایق حامل بیش از 550 آواره، شاهد واژگونی آن بود و تصاویر آن را ثبت کرد.

این کشتی هنگام گشت زنی در آب های ساحلی ایتالیا متوجه شرایط نامتعادل قایق آوارگان در آب بود و بلافاصله عملیات نجات را آغاز کرد. اما، اندکی پس از توزیع جلیقه میان آنها، قایق واژگون شد. در این عملیات 550 نفر نجات پیدا کردند و جسد پنج نفر نیز از روی آب گرفته شد.

5252