ترامپ شورای امنیت را متهم کرد

وی از آنان خواست تا با دست یابی به وحدت نظر به این گونه موضوع‌ها که از نظر او موارد مهمتری هستند بپردازند.
رئیس جمهوری آمریکا به اعضای شورای امنیت تصریح کرد، از این پس با مسائل زیادی که تاکنون از پرداختن به آنها اجتناب می کرده اند سرو کار خواهند داشت و باید به حل آن ها بپردازند.
ترامپ مدعی شد، سازمان ملل تمایلی به برخی مسائل از جمله این که دولت سوریه علیه مردم کشورش از سلاح های شیمیایی استفاده کرده بپردازد ندارد.

وی اضافه کرد، این شورا در ماه‌ها و سال‌های آینده به شدت مشغول خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه کره شمالی تهدید جدی برای جهان است، اظهار کرد: جهان تهدید‌‌های بی شماری پیش رو دارد به همین خاطر برای رسیدن به وحدت نظر باید تلاش بیشتری کرد و خود را آماده اقدام علیه این تهدید‌ها نمود.
ترامپ گفت: کره شمالی یک مشکل بزرگ جهانی است اما همه چشم های خود را به روی آن بسته اند.
ترامپ در اوایل ماه جاری و به این منظور که از خود چهره‌ای مصمم و نیرومند به مردم کشورش و جهان نشان دهد و با بهانه این که دولت سوریه علیه مردم کشورش از سلاح شیمیایی استفاده کرده به حمله موشکی علیه این کشور دست زد، بدون آن که ثمری برای او و به اصطلاح سیاست‌های خارجی خود ببار بیاورد بدست فراموشی سپرده شد.

52311

تصاویر | نگاهی به چشم‌اندازهای طبیعی یک قاره زیبا؛ غیرواقعی اما واقعی!

 

 

 

به گزارش توریسم‌آنلاین، در آمریکا عقاب سر سفید، پرنده ملی و گل رز، گل ملی محسوب می‌شود.

آمریکا در وجود چشم‌اندازهای طبیعی مانند رشته کوه، دره، آبشار، کویر، جنگل‌های گرمسیری، آبفشان، پارک ملی، رودخانه “همه چی تمام” است.

61282

آرای نامزدهای انتخابات فرانسه دستخوش تغییر شد

این در شرایطی است که رسانه های فرانسوی در ساعات گذشته آمار بعضا متفاوتی را درباره آرای نامزد های انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کرده بودند.
بر اساس بیانیه عصر دوشنبه وزارت کشور فرانسه، «فرانسوا فیون» نامزد حزب جمهوریخواه 20.01 درصد آرا را به خود اختصاص داده و «ژان لوک ملانشون» از حزب چپ «فرانسه نافرمان» هم با 19.58 درصد آرا در رتبه چهارم قرار گرفته است.
«بنوا آمون» نامزد حزب حاکم سوسیالیست هم دیگر چهره مطرح انتخابات روز یکشنبه بود که تنها موفق به کسب 6.36 درصد آرا شد.
فیون و آمون شب گذشته ضمن پذیرش شکست، از مکرون در دور نهایی انتخابات که 17 اردیبهشت برگزار می شود، اعلام حمایت کرده بودند.
فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه هم امروز با هشدار درباره عواقب پیروزی لوپن که نامزد حزب راست افراطی جبهه ملی است، از طرفداران خود خواسته بود که در دور بعدی به مکرون رای دهند.

52311

مصطفی رحماندوست با «آن، مان، نباران» به نمایشگاه کتاب می‌آید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مجموعه شعر «آن، مان، نباران» سروده مصطفی رحماندوست برای گروه سنی کودکان در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران توسط انتشارات سوره مهر حوزه هنری عرضه می‌شود.

مجموعه هفت جلدی «آن‌مان نباران» هفت نمایشنامه‌ به قلم مصطفی رحماندوست خالق اثر «صد دانه یاقوت» است. نمایشنامه‌ها به جای «یکی بود یکی نبود» با «آن‌مان نباران» آغاز می‌شود. این نمایشنامه‌ها کوتاه و آهنگین هستند و با دو یا سه شخصیت اجرا می‌شوند.

در این نمایشنامه‌ها یکی باران می‌شود یکی گلدان، خلاصه بچه‌ها فرصتی پیدا می‌کنند تا هرکدام در نقشی فرو روند و با هم بازی کنند. شعرهای این مجموعه، آهنگین هستند. چون ریتم را نمی‌توان از شعر خردسال حذف کرد. برای مثال، بعضی هیچ معنا و مفهوم خاصی ندارند اما به خاطر آهنگی که دارند بچه را جذب می‌کنند.

مجموعه «آن‌مان نباران» برای گروه سنی الف سروده شده، و شامل این کتاب‌ها است: جلد اول «یک بابا و یک مامان»، جلد دوم «یک مسواک و یک دندان»، جلد سوم «یک اخمو و یک خندان»، جلد چهارم «بهار بود و زمستان»، جلد پنجم «قصه گرگ و چوپان»، جلد ششم «قصه باغ و باغبان» و جلد هفتم «قصه ابر و باران».

به گفته نویسنده اثر، «آن مان نباران» در حقیقت هفت نمایشنامه کوتاه برای اجرا در مهد کودک و مجموعه‌ای با رویکرد نهادینه کردن سبک زندگی از دوران خردسالی است.

به عقیده نویسنده، یکی از روش‌های جذب کودکان به کتاب‌خوانی، رفتار و کردار والدین آن‌هاست و اگر والدین الگویی مناسب در این زمینه برای فرزندان خود باشند، بی‌تردید فرزندانشان نیز به سمت کتاب و کتاب‌خوانی روی می‌آورند.

خاطرنشان می‌شود انتشارات سوره مهر حوزه هنری در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با بیش از ۷۰ عنوان کتاب دیجیتال و چاپ اولی حضور خواهد یافت.

58243

خداحافظی بریتانیا با ذغال‌سنگ

به گزارش خبرآنلاین  آن‌زمان اوج انقلاب صنعتی بود و کشور فقط به کارگر بیشتر و ذغال‌سنگ فکر می‌کرد. این تفکر به‌زودی لندن را برای روزهای پی‌درپی و طولانی زیر مه‌دود فتوشیمیایی فرو برد و دیگر شهرهای صنعتی انگلستان را هم سیاه کرد.

 روز 21 آوریل 2017 (دوم اردیبهشت 1396) برای نخستین‌بار طی 135 سال گذشته، بریتانیا یک روز کامل را بدون سوزاندن ذغال‌سنگ برای تولید انرژی گذراند و این رکورد طولانی‌ترین زمان بدون ذغال انگلیسی‌ها بود. دولت بریتانیا از اواسط قرن بیستم به دنبال جایگزینی این منبع انرژی آلاینده بود و امروز نیمی از انرژی مورد نیاز کشور از گاز طبیعی و بقیه از انرژی هسته‌آی، منابع تجدیدپذی و انرژی‌های وارداتی تأمین می‌شود.

آخرین تأسیسات مبتنی بر ذغال‌سنگ بریتانیا در حال جمع‌آوری هستند و در طول روز از آنها به‌عنوان تأسیسات کمکی استفاده می‌شود اما انرژی ذغال‌سنگ تا سال 2025 به‌طور کامل از این کشور حذف نمی‌شود و در آن سال طبق برنامه برای همیشه از فهرست منابع بریتانیا خارج می‌شوند. روز بدون ذغال‌سنگ بریتانیا در شرایطی رقم خورده است که در آمریکا دولت ترامپ با برداشتن برخی محدودیت‌ها برای تولید و استفاده از ذغال‌سنگ، عملا بر تعهدات زیست‌محیطی این کشور پشت‌پا زده و نگرانی بین‌المللی برای میزان گازهای گلخانه‌ای ایجاد کرده است.

در همین حال چین به‌عنوان بزرگترین مصرف‌کننده ذغال‌سنگ حال حاضر جهان هم در حال جایگزین‌کردن تأسیسات خود با سوخت‌های پاک‌تر است اما هنوز فاصله زیادی با روز بدون ذغال دارد. 

منبع: گاردین 

3939

رای مردم تعارف‌بردار نیست

مردم ایران بارها حماسه آفریدند. در سالهای دفاع مقدس شاهد حماسه ‌های زیادی بوده ‌ایم. در سال 76 مردم یک ‌صدا به شخصیت محبوب خود رأی دادند. در تشییع جنازه مرحوم هاشمی رفسنجانی با حضور چند میلیونی مجدداً با ما سخن گفتند. در انتخاب آقای روحانی در سال 1392 مردم آقای دکتر روحانی که یک شخصیت حقوقدان و فرهنگی بودند را بر افراد نظامی و امنیتی ترجیح دادند.
این قانون اساسی است که حق را به مردم داده است. من و شما کاره ‌ای نیستیم. همه مردم با بصیرت و بی ‌بصیرت، شیعه، سنی و اهل کتاب حق انتخاب دارند. شورای نگهبان در منتخبین ممیّزی می ‌کند ولی در رأی دادن مردم کسی نمی ‌تواند دخالت کند. رسانه ملّی و بعضی سازمان ‌ها و نهادها که نباید در سیاست شرکت کنند هرچه تلاش کردند تا این لیست انگلیسی، امریکایی؟! رأی نیاورد نشد که نشد و حماسه مردم به بار نشست.

امام خمینی «ره» جمهوری اسلامی را به رأی مردم پیوند زده ‌اند. رأی مردم تعارف ندارد. خواسته مردم روشن است. مردم ضمن احترام به اعتقادات دینی و مذهبی، خواهان آزادی، کرامت انسانی، توسعه و پیشرفت و عدالت و مساوات هستند. در سال 1396 مهمترین خواسته مردم اشتغال و رونق اقتصادی است. آنها می ‌گویند شهروند ایرانی می ‌بایست از جهت اداره زندگی و شأن اجتماعی و شأن بین ‌المللی در جایگاه مناسب ‌تری باشد. این وضعیت بیکاری و اعتیاد و فساد در شأن جمهوری اسلامی نیست. با اینکه بعضی تریبون ‌ها و رسانه ‌ها بویژه رسانه ‌ ملّی تلاش کرد تا ریشه همه نابسامانی ‌ها را به اصلاح ‌طلبان نسبت دهد اما رأی قاطع مردم در سال 92 و 94 و شرکت در مراسم تشییع مرحوم آیت الله هاشمی نشان ‌داد که این تبلیغات بی ‌تأثیر بوده است.

آنها یادشان نرفته است که جایگاه ایران از جهت بین ‌المللی در دولت نهم و دهم به پائین ‌ترین سطح رسید و قطعنامه ‌های شورای امنیت موقعیت ایران را در نقطۀ بحرانی قرار داد. کشورهای اروپایی و امریکایی با ما قطع رابطه کردند و کشورهای کوچک و گمنام نظیر کومور و موریتانی و ونزوئلا تنها مدافعان ایران در صحنه بین ‌الملل شدند. در زمان مدیریت جریان اصولگرا قیمت ارز سه برابر شد و تورم تا 45% افزایش یافت، اختلاس ‌های میلیاردی در این دوره نشان از فساد سیستمی داشت و رشد کشور به زیر صفر سقوط کرد.

رأی مردم در سال 1394 به گونه ‌ای همراه با اظهار نظر بود. شورای نگهبان با رد کاندیداهای مشهور اصلاح طلب عملاً رقابت را از بین برد. مردم تصمیم گرفتند به مشاهیر رأی ندهند و نمایندگان خود را از افراد ناشناس انتخاب کنند. کسانی که آقایان عارف، خاتمی، روحانی و بویژه آیت الله مرحوم هاشمی رفسنجانی تأییدشان کرده بودند به عنوان نمایندگان مردم به مجلس راه یافتند. جریان اصلاحات با درایت تصمیم گرفت از مردم دعوت کند که علیرغم حذف کاندیداهای مورد نظر، پای صندوق رأی حاضر شوند. حماسه ‌ای به وقوع پیوست.

و اما 29 اردیبهشت سال 96؛ مردم می ‌دانند که باید حماسه جدیدی خلق کنند. جناح مقابل که از دو انتخابات قبلی آسیب دیده است با همه قوا به میدان آمده است . ظهور دوباره احمدی ‌نژاد همه معادلات را به هم زده است. جبهه به اصطلاح اصولگرا سخت متشتت و نابسامان است. مردم در این مرحله می ‌توانند با حضور شکوهمند خود درس مهم دیگری بدهند.

غفلت و سهل انگاری در روز 29 اردیبهشت عواقب بس خطرناکی دارد. بحث انتخاب دولتمردانی است که به خرد جمعی احترام می ‌گذارند و حقوق آنها را به رسمیت می ‌شناسند. نگاهی به کارنامه دولت یازدهم ما را مجاب خواهد ساخت تا همین مدیریت را برای دولت دوازدهم انتخاب کنیم. دولت یازدهم گرچه نتوانست به تمام اهداف خود برسد اما دستاوردهایی داشت که از نطر ما مهم ‌ترین آنها عبارتند از:

-راستگویی و امانتداری که مجدداً در جامعه رونق گرفت. وزرا و رئیس دولت به مردم دروغ نگفتند
-دورکردن سایه جنگ و تحریم از ایران. ادامه قطعنامه ‌ها روزگار ایران را سخت و طاقت ‌فرسا می ‌کرد
-گشوده شدن باب تعامل و گفتگو با دیگر کشورها
-به رسمیت شناختن حقوق مردم و تکریم انسان ‌ها
-کاهش تورم از 45% به زیر 10%
– کاهش و توقف اختلاس ‌ و چپاول بیت ‌المال و شفاف ‌سازی آئین ‌نامه ‌ها و دستورالعمل ‌ها
-بازگشت عقل و تدبیر در اداره امور کشور و پرهیز از شتابزدگی و عوام ‌زدگی
– احترام به نخبگان و فرهیختگان و تلاش در جهت جلوگیری از مهاجرت آنان
– بازگشت به ثبات و آرامش نسبی و تعامل با قوای دیگر
– تلاش برای رسیدن به رشد اقتصادی 8% با رونق کسب و کار
-فراهم آوردن آزادی نسبی بویژه برای اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه
-افزایش صادرات نفت و محصولات پتروشیمی و گشایش عملیات بانکی

*معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

29214

بعثت پیامبر و زندگی معنادار برای انسان

روزی که پیامبر اعظم در فضای رمز آلود غار حرا و در حالتیکه با راز و نیاز به درگاه الهی به عبادت و بندگی خدا بسر می برد ، فرشته وحی بر او نازل می شود و اظهار می دارد که به نام پروزدگار عالمیان ؛ ای محمد بخوان!

و او که خواندن نمی دانست به اراده الهی می خواند: اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ ، خَلَقَ الإِنسَانَ مِنْ عَلَقٍ ، اقْرَأْ وَرَبُّکَ الأَکْرَمُ ،الَّذِی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ ، عَلَّمَ الإِنسَانَ مَا لَمْ یَعْلَمْ . و بزرگترین واقعه تاریخی بشریت یعنی بعثت آغاز می شود.

رسول خدا که برای عبادت وبندگی خدا به غار حرا پناه برده بود ،پس از 40 روزی دوری و هجرت ، از غار حرا فرود می آید و از سوی همسرش خدیجه کبری استقبال می شود و او اولین زنی در تاریخ می شود که به رسالت پیامبر اعتراف می نماید و به او ایمان می آورد و پس از او امیرالمومنین علی (ع) که از کودکی در خانه پیامبر بزرگ شده بود به رسالت او گواهی می دهد و اولین مردی درتاریخ می شود که به پیامبر ایمان می آورد و رسالت او را می پذیرد.

در این میان انچه می تواند در این برانگیختن اهمیت دوچندان داشته باشد، تشریح وضعیت دوران پیش از بعثت پیامبر اعظم در سرزمین عربستان سعودی وشهرمکه است. در آن روزگار در سرزمین مکه مردمی مشرک زندگی می کردند که نه بخدا ایمان داشتند و نه به روز معاد و به همه بدی ها و عادات زشت دامن می زدند و از کشتن انسانها و حتی فرزندان خود ویا زنده به گور کردن دختران خود نیز ابا نداشتند.

تعصبات غلطی که از نیآکان واجداد خود به ارث برده بودند؛ آنان را وادار ساخته بود تا قبیله گری و طائفه گری در میان آنان رواج یابد و از روی آوردن به حقیقت نیز گریزان باشند. و از اینرو این دوران را دوران جاهلیت نامیدند چون نشانه های جهل ونادانی آنان آنچنان بود که هم نمی دانستند و هم نمی خواستند بدانند که نمی دانند!

پیامبر اکرم(ص) در چنین فضای جاهلیتی که ارزش ها ، ضد ارزش شده بود وپرچم شیطان بجای پرچم حق برافراشته گردیده بود و مردم ؛ حیران و سرگردان در کنار بهترین خانه خدا یعنی کعبه به بت پرستی مشغول بودند و حتی از تعلیم وآموزش نیز استقبال نمی کردند ، از سوی خداوند متعال به رسالت مبعوث شد ، تا به زندگی انسان ها معنا ببخشد و دوباره مکارم اخلاقی را به میان انسانها بازگرداند و زنجیرهای جهل و خرافه پرستی و ظلم وستم را از دست وپای مردم بازنماید و آنان را از تاریکی های نادانی بیرون آورد و به سوی نور خدا رهنما باشد و همگان را به قسط و عدالت وادارد.

این است که باید گفت فلسفه اصلی بعثت نبوی ؛ معرفت زایی بود. معادشناسی ، انسان شناسی ، جهان شناسی و دانستن هدف از خلقت آفرینش و آموختن قرآن و حکمت ومعرفتهای الهی از کارکردهای اصولی بعثت است. پیامبر خدا دینی را به میان مردم آورد تا آنان طعم آزادی های واقعی اجتماعی و همبستگی و وحدت میان انسان ها را درک کنند و از طاغوت هایی که آنان را به بردگی و بندگی انسانها وادار کرده بود، رهایی و نجات یابند.

او دینی را آورد که بستر ساز تمدن و فرهنگ اسلامی و برقراری عدالت اجتماعی و پویایی و پیشرفت بشر باشد. و همه اینها در نتیجه وبراساس معرفت و آموزش علم ودانشی بود ؛ که پیامبر همواره به مردم توصیه می نمود. پیامبر اکرم عزّت و کرامت انسان ها را به آنان شناساند و به آنان آموخت تا با تعقّل و خردورزی به حیات و زندگی خود معنا ببخشند و انسان هایی متخلق به اخلاق الهی شوند.

آنچه در این فلسفه معرفت زایی مهم است، تحقق زندگی معنادار برای انسان ها به معنای اینکه زندگی دو روزشان با هم یکسان نباشد و دائماً در حال مجاهده در راه خدا و تلاش برای کسب علم و دانش و معرفت های الهی باشند.

* حجت الاسلام والمسلمین معزی، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر

آرش برهانی از شادی گل معروفش رمزگشایی کرد/مثلا پرسپولیسی‌هارو ریز می‌دیدم!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ آرش برهانی مهاجم سابق تیم استقلال که به تازگی از فوتبال خداحافظی کرده،مهمان برنامه نود بود و به سوالات عادل فردوسی پور پاسخ داد. 

آرش برهانی در بخشی از صحبت هایش در خصوص خوشحالی اش پس از گلزنی به پرسپولیس و آن حرکتش معروفش گفت: نمی خواهم به پرسپولیسی ها توهین کنم ولی مثلا منظورم این بود که شما را ریز می بینم!»

او در بخش دیگری از صحبت هایش در مورد زمان حضورش در پاس تحت هدایت دنیزلی گفت:«تمام مربیانم را دوست دارم و به من خدمت کردند اما دنیزلی می‌دانست من بازیکن روحی هستم، جواد نکونام چه خصوصیاتی دارد و …  طوری برخورد داشت که هیچکس از دست او ناراحت نمی‌شد. دنیزلی ماهی یکی، دو بار بازیکنان را به خانه خود دعوت می‌کرد تا با هم قهوه بخوریم و صحبت کنیم.  در کل دنیزلی خیلی برای بازیکن وقت می‌گذاشت.»
آرش که همشهری عادل است، از اینکه او گاهی وقت ها فردوسی پور به او گیر می دهد، شاکی به نظر می رسید و با خنده گفت: «روزی که پژمان جمشیدی گفت بی خیال من شو و اصلا بی خیال اینکه رفیق داداشم هستی. نه از ما تعریف کن و نه تو کارمان بگذارد، کلی حال کردم و گفتم دمش گرم. حرف دل من را زد. »
برهانی در بخش دیگری از حرف هایش گفت که ممکن است بازیکنان بوده باشند که برای مربی خاصی بازی کنند. 

آرش خاطره جالبی از نیمکت نشینی دایی تعریف کرد و گفت: «یادم هست با لائوس بازی داشتیم. 7 ساعت تا هنگ کنگ پرواز کردیم. در فرودگاه گفتم علی آقا نیامده و من بازی می کنم. کلی داشتم حال می کردم. با هواپیمای ملخی به لائوس رفتیم. تو هواپیما هم کلی خوشحال بودم که بازی می کنم. در راه هتل هم از مناظر لذت می بردم و رسیدیم هتل. یهو دیدم علی آقا در لابی هتل دیده. اصلا او را دیدم حالم بد شد و به اتاقم رفتم.»

برهانی با خنده ادامه داد: «یک بار در اسپانیا دو تیم شدیم و بازی درون تیمی کردیم. علی آقا همیشه دوست داشت ببرد. دو گل جلو افتادیم و یک ساعت گذشت. دیدیم نه علی آقا می خواهد بازی کند تا ببرد. به بچه ها گفتم تورو خدا بیائید ببازیم تا تمرین تمام شود و برویم.» 

 

 

 

254 41

روسیه به تهدید هسته‌ای انگلیس پاسخ داد

مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس روز دوشنبه در مصاحبه با رادیو بی.بی.سی گفت که لندن حق حمله پیشگیرانه به دشمن با استفاده از سلاح هسته ای را برای خود محفوظ می دارد.
فرانتس کلینتسویچ معاون کمیسیون دفاع و امنیت شورای فدراسیون روسیه در گفت وگو با خبرنگاران در باره این تهدید اظهار کرد: سخنان وزیر دفاع انگلیس در مورد حمله پیشگیرانه هسته ای شایسته پاسخی محکم است و در بهترین شرایط بخشی از جنگ روانی محسوب می شود که انزجار آور صورت می گیرد.

وی افزود: در غیر این صورت، این پرسش طبیعی پیش می آید که انگلیس علیه چه کشوری آماده کاربرد سلاح هسته ای است.
خبرگزاری ایتارتاس به نقل از سخنان کلینتسویچ نوشت: اگر انگلیس آماده کاربرد سلاح هسته ای علیه یک قدرت اتمی است با توجه به اینکه قلمرو این کشور چندان بزرگ نیست، در صورت بروز جنگ اتمی از روی کره زمین محو خواهد شد.
مقام پارلمانی روس گفت: اگر منظور وزیر دفاع انگلیس هم حمله به کشوری غیرهسته ای است،
در آن صورت، مقام های انگلیسی از افتخار کاذبی که آمریکا با پرتاب بمب های اتمی بر هیروشیما و ناگازاکی به دست آورده است، آسوده نیستند و می خواهند آن را تکرار کنند.

وی افزود: اما آن دوره نیز همانند عصر امپراتوری انگلیس گذشته است و لندن باید این واقعیت را بپذیرد.
روابط روسیه و انگلیس در سال های اخیر تیره شده و بحران اوکراین نیز تنش های جدیدی میان دو کشور در پی داشته است.
روسیه و انگلیس دو کشور دارای زرادخانه اتمی هستند اما تسلیحات هسته ای روس ها چند برابر قدرتمندتر از انگلیسی ها است.

52311

برهانی سکوتش را درباره استقلال و ماجرای جدایی‌اش شکست

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ آرش برهانی که دوشنبه شب در برنامه نود حاضر شده بود در خصوص شرایطش در استقلال گفت:« من همیشه اولین نفر قرار دادم را تمدید می کردم. حاج آقا فتح الله زاده قرارداد را جلوی من می گذاشت و من می گفتم حاج آقا یک مقدار به این اضافه کن! اما حاجی زیر بار نمی رفت و همان را امضا می کردم. هرگز این گونه نبود که بخواهم تا روز آخر نقل و انتقالات صبر کنم یا برای استقلال ناز کنم.»

برهانی ادامه داد:« اما متاسفانه پس از 9 سال حضور در استقلال با من برخورد خوبی نشد. من با وجود اینکه دیگر قراردادی با تیم نداشتم در لیست مازاد آقای منصوریان قرار گرفتم. فصل قبل و در زمان مدیریت آقای افشارزاده،بازیکنان از من خواستند تا با ایشان تماس بگیرم و در مورد بی پولی و مشکلات تیم با ایشان صحبت کنم اما ایشان گفتند که خب بازیکنان تمرین نکنند! من هم صحبت های ایشان را به تیم منتقل کردم. بعضی بازیکنان به استناد همین صحبت ها گفتند که آرش باند دارد و می خواهد نظم و آرامش تیم را بر هم بزند. بهتر است اسم شان را نیاورم.»

او در بخش پایانی صحبت هایش گفت:« قطعا نمی خواهم اسم این افراد را بیاورم چون درست نیست اما قطعا هواداران استقلال واقعیت ها را خواهند فهمید و تاریخ در این مورد قضاوت خواهد کرد. ماه پشت ابر نمی ماند! الان در استقلال طوری شده شما هر چیزی بگویی یک انگ می چسبانند. »

 

 

 

 

 

 

254 41