اتصال راه‌آهن بندر امام خمینی به تهران و شمال کشور

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، عباس آخوندی در مراسم بهره‌برداری خط دوم راه‌آهن اهواز- بندر امام‌خمینی، افتتاح ایستگاه‌های راه‌آهن مسافری بندر ماهشهر و راه‌آهن باری انتظامیه اظهار داشت: استان خوزستان در جهت توسعه کشور با توجه به برخورداری از ۴ شقه حمل ونقل دریایی، ریلی، هوایی و جاده‌ای نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

وی افزود: داشتن ارتباط و حمل و نقل ترکیبی در این استان بسیار اساسی است و باید مورد توجه قرار گیرد.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به سهم ۴۷ میلیون تنی حمل ونقل دریایی در استان خوزستان بیان داشت: در حالی که حجم حمل ونقل دریایی کشور در جابه جایی کالا ۱۵۰ میلیون تن است، استان خوزستان با در اختیار داشتن سهم یک سوم از کل جابه جایی کالا از طریق دریا نقش مهمی ایفا می‌کند.

آخوندی با طرح این مسئله مبنی بر چگونگی انتقال بار ارسالی به بنادر به داخل سرزمین گفت: اندیشه اصلی انتقال بار از طریق حمل ونقل ریلی است. این مهم با وجود مشکلات اجتماعی و نیاز به سرمایه هنگفت در دستور کار قرار گرفته است.

این مقام مسئول در ادامه بیان داشت: گام بعدی ایجاد شبکه ریلی در داخل بندر و توسعه آن است تا در مرحله بعد به سرزمین اصلی راه پیدا کند.

وی با اشاره به اندیشه‌های بلند پروازانه وزارت راه و شهرسازی در خصوص استان خوزستان بیان داشت: اولین اندیشه اتصال راه‌آهن بندر امام خمینی به تهران و شمال کشور است که پس از ۷۰ سال به دلیل فرسودگی تراورس‌ها و بروز حوادث ناگوار در تونل‌ها مورد بازسازی و با استفاده از فناوری‌های IT در زمینه تغییر و اصلاح مسیر مورد استفاده قرار گرفت.

وزیر راه وشهرسازی در تشریح دومین اندیشه بلندپروازانه خود در خصوص استان خوزستان بیان داشت: با توجه به افزایش جمعیت شهر اهواز به بیش از یک میلیون نفر و بالا رفتن تردد جاده‌ای میان این شهر و سایر شهرها که منجربه افزایش آلودگی هوا شده است، خطوط دوم ریلی برای تفکیک تردد بار و مسافر و کاهش آلودگی هوا، انتقال حجم قابل توجهی از مسافران جاده‌ای به ریل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

آخوندی با بیان اینکه هیچ خودرویی قابلیت رقابت با قطار در مسیر اهواز- ماهشهر به دلیل سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت را ندارد تاکید کرد: مسئولان دولتی حوزه راه وشهرسازی به منظور تبلیغ اهداف کلان این وزارتخانه به جای استفاده از خودرو باید از قطار برای تردد در مسیر اهواز- ماهشهر استفاده کند.

وی از پیگیری خطوط دزفول- اهواز، شوشتر- اهواز و بندر امام- شادگان خبر داد و گفت: مقدمات ساخت خط سوم (بندر امام- شادگان) با مناطق آزاد و اجرای آن به صورت مشارکتی محقق خواهد شد.

عضو کابینه دولت یازدهم با اشاره به خط‌آهن اهواز- اصفهان گفت: اتصال اهواز به اصفهان و عبور از فلات مرکزی ایران با استفاده از ریل یکی از اتفاقات بسیار بزرگ در کشور است که در جهت افزایش اهمیت خوزستان نیز نقش مهمی ایفا می‌کند.

آخوندی در ادامه خاطرنشان کرد: خوزستان در تاریخ گذشته و معاصر ایران نقش کلیدی ایفا کرده است به همین خاطر ثروت فرهنگی و انسانی این استان به مراتب بیشتر از ثروت مادی آن است.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: بحث فرودگاه جدید اهواز هم خیلی مهم است هر چند که خوزستان پنج فرودگاه دارد و فرودگاه فعلی اهواز پنجمین فرودگاه کشور است. طرح فرودگاه جدید را طراحی کرده و تملک زمین هم انجام و مراحل نهایی در حال طی شدن است.

آخوندی افزود: این پروژه نیازمند سرمایه گذاری عظیم و خارجی است که اجرای آن با بودجه های جاری امکان پذیر نیست.

وی همچنین عنوان کرد: در حوزه راه ها هم اکنون ۴۹۵ کیلومتر بزرگراه را در دست ساخت داریم که ۸۰۰ کیلومتر جدید هم به آن افزوده می شود.

وزیر راه و شهرسازی یاداور شد: در این سفر ۱۲۵ کیلومتر راه اصلی و ۱۲۲ کیلومتر راه روستایی در خوزستان افتتاح کردیم ولی یک هزار کیلومتر راه روستایی برای این استان نیاز داریم.

آخوندی خبر داد: پروژه ریلی اهواز به سمت شهرکرد و اصفهان را داریم که برای اجرای آن با کره ای ها در حال رایزنی هستیم.

وی اضافه کرد: در بخش جاده ای عمده بحث اهواز به سمت دهدز است که ۱۶۰ کیلومتر در دست ساخت داریم ولی باید به آزادراه آن را ارتقا داد که تا پایان سال جاری فراخوان آن را انجام می دهیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از مسجدسلیمان به ایذه نیز تونل بزرگی با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان داریم که مناقصه آن انجام شده است. به هر صورت در بخش جاده ای سرمایه های خوب و مناسبی در حال انجام است.
وی گفت: در دل شهر اهواز امکانات خوبی داریم و استراتژی اصلی ما بهسازی بافت میانی و قدیمی و همچنین ساماندهی بافت های قدیمی است.

آخوندی در پایان اضافه کرد: تسهیلات هشت درصدی را در نظر گرفتیم و به اجرای معابر هم کمک می کنیم. همچنین ساختمان های باارزش مثل معین التجار را باید مورد بازسازی قرار دهیم و زندگی را به بافت های فرسوده برگردانیم.

وزیر راه وشهرسازی یادآور شد: امیدواریم شاهد اتفاقات بسیار خوب و موثری در راستای ارتقای کیفیت زندگی مردم خوزستان باشیم.
22535

شاهکار جدید صداوسیما/مردم به ناچار بازی تیم‌ملی را از تلویزیون تاجیکستان دیدند

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در حالیکه شبکه های ورزشی تلویزیون این
روزها هیچ علاقه ای به پوشش بازی های فوتبال باشگاهی در اروپا ندارند، ظاهرا این
بی میلی کم کم دارد به بازی های تیم های داخلی نیز تسری پیدا می کند. تیم ملی
جوانان ایران در راه رسیدن به جام جهانی 2017 کره جنوبی در حالی دارد به مصاف
حریفان آسیاییش می رود که گویی این جوانان هیچ سهم و حقی در اینکه بازی هایشان از
تلویزیون کشور پخش شود،ندارند.

شاگردان امیرحسین پیروانی حتی هنگام حساس ترین بازی
خود مقابل ازبکستان که تکلیف صعودشان را به جام جهانی مشخص می کرد،هیچ جایی در
کنداکتور شبکه سه یا شبکه ورزش نداشتند.حتی بازی حساس ایران و عربستان در نیمه
نهایی این رقابت ها هم از شبکه های داخلی پخش نشد. نکته طعنه آمیز ماجرا آن جاست
تلویزیون ورزش تاجیکستان مسابقات تیم ایران را به صورت کامل پوشش داد تا حسرت ما
دو چندان شود که چرا بازی جوانان برومند و با استعداد ایرانی نباید در تلویزیون
خودمان به نمایش گذاشته شود؟

 

254 41

 

 

پیروزی یک نیمه‌ای استقلال در اهواز

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم‌های فولاد خوزستان و استقلال تهران در ادامه دیدار‌های هفته دهم لیگ برتر از ساعت 18 امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه غدیر به مصاف هم رفتند که نیمه اول این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود آبی‌پوشان به پایان رسید. گل استقلال توسط جابر انصاری در دقیقه 34 به ثمر رسید.

برای فولاد در این دیدار وحید طالب‌لو، ساسان انصاری، ایوب والی، عبدالله کرمی، حمید بوحمدان، اسماعیل شریفات، ماتیاس چاگو، احمد عبدالله زاده، سروش سعیدی، یوسف وکیا و عبدالله ناصری به میدان آمدند.

استقلال در این مسابقه با ترکیب مهدی رحمتی، پادوانی، رابسون، مگویان، یعقوب کریمی، امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی، بختیار رحمانی، جابر انصاری، کاوه رضایی و علی قربانی راهی میدان شد.

دقیقه 2: چاگو با یک شوت سرکش رحمتی را به زحمت انداخت.

دقیقه 7: انصاری از محوطه شش قدم می‌توانست دروازه استقلال را باز کند اما ضربه سر او راهی اوت شد.

دقیقه 23: علی قربانی با یک ضربه سر می‌توانست استقلال را به گل برساند اما ضربه او از بالای دروازه طالب‌لو به اوت رفت.

دقیقه 33: این بار هم انصاری با ضربه سر دروازه رحمتی را تهدید کرد که بی‌فایده بود.

دقیقه 35: ارسال دقیق مگویان از جناح راست با ضربه سر دقیق جابر انصاری به گل تبدیل شد.

دقیقه 44: فرشید اسماعیلی از داور مسابقه اخطار گرفت.

256 41

 

6 تا از عربستان خوردیم و 5 تا زدیم/تراژدی عجیب در منامه برای جوانان دوست‌داشتنی ایران

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در مرحله نیمه نهایی رقابت های فوتبال
جوانان آسیا انتخابی جام جهانی 2017 کره جنوبی، تیم های ملی ایران و عربستان سعودی
به مصاف هم رفتند. در این مسابقه جوانان کشورمان موقعیت های متعددی روی دروازه
سعودی ها خلق کردند و توانستند 5 گل هم به ثمر برسانند اما عملکرد بسیار ضعیف خط
دفاعی ایران باعث شد که دروازه ما 6 بار باز شود تا در حالی که می توانستیم برنده
این دیدار باشیم، فینال را از دست بدهیم.  گل های تیم ایران را در
این مسابقه رضا جعفری،عارف آقاسی،رضا شکاری،محمد مهدی خانی و رضا کرملاچعب به ثمر
رساندند.

این مسابقه یکی از عجیب ترین فوتبال های تاریخ ملی ایران بود. بچه ها که خیلی راحت گل خوردند و در مسابقه ای که برای ایران موفقیتش خیلی مهم بود ، با اشتباهات بد خط دفاعی و ساختار دفاعی ایران ، برای مان تلخ شد اما بدشانس هم بودیم. به تیر دروازه زدیم ، خیلی گل از دست دادیم و مثل آب خوردن ، گل خوردیم. اخراجی دادیم و با آسیب دیدگی کرم الله چعب ، 9 نفره هم شدیم!

لازم به ذکر است که تیم های حاضر در مرحله نیمه نهایی جواز صعود به
رقابت های جام جهانی 2017 را کسب کرده اند. همچنین این رقابت ها بازی رده بندی
ندارد و تیم های بازنده نیمه نهایی مشترکا به مقام سوم می رسند. 

 

 

 

254 41

 

فرار فرکی از شکست و اخراج در دقیقه 95/گواردیولا شاکی از داور!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در ادامه هفته دهم لیگ برتر فوتبال از ساعت 16:40 امروز (پنجشنبه) سایپا و سپاهان در ورزشگاه پاس قوامین به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی یک بر یک خاتمه یافت.

موسی کولیبالی در دقیقه 26 برای سپاهان و حامد شیری در دقیقه 5+90 برای سایپا گل زد.

قضاوت این دیدار بر عهده محمد ملکی بود که به غلامرضا رضایی از سایپا و حامد بحیرایی و از سپاهان کارت زرد نشان داد، همچنین ملکی در دقیقه 54 با نشان دادن کارت زرد دوم به آرمین سهربیان، سپاهان را 10 نفره کرد.

حسین فرکی سرمربی سایپا بعد از تساوی خانگی تیمش مقابل سپاهان در نشست خبری گفت: ما در بازی مجدد خانگی با یک تساوی که در مجموع ششمین مساوی ماست، روبه‌رو شدیم. تمام بازی‌هایی که در زمین خودمان انجام دادیم، مساوی شده است. امروز مصمم بودیم برای برد اما باز هم مساوی گرفتیم.

او گفت: سپاهان را می‌شناختیم که تیم جوانی بود و می‌خواست سه امتیاز دیگر را اندوخته کند، اما وقتی تعداد بازیکنان برابر بود، می‌توانستیم برنده باشیم. متأسفانه روی یک غفلت گل خوردیم. به دنبال پیروزی از راه‌های ضدحمله و تمرکز بیشتر روی دفاع در این بازی اتفاق افتاد. علیرغم اینکه مالکیت را در اختیار داشتیم باید خیلی زودتر به گل می رسیدیم و گل های بعدی را می زدیم ولی سپاهان کار را برای ما سخت کرد. آنها کاملا یک بازی بسته انجام داد. با این همه تلاش، حق ما شکست نبود و در نهایت به گل تساوی رسیدیم. البته نه ما راضی هستیم نه سپاهان چون سپاهان برد را با شکست عوض کردیم و ما هم در بازی که باید می بردیم به تساوی رسیدیم.

همچنبن عبدالله ویسی در نشست خبری بعد از بازی گفت: با وجود اینکه کیفیت زمین ورزشگاه پاس قوامین مساعد نبود، یکی از زشت‌ترین بازی‌های لیگ را شاهد بودیم و از نظر فنی، بازی خوبی نبود.

او با انتقاد از داور بازی گفت: بازیکن ما با توجه به اینکه نه حمله حریف را قطع کرد نه خطای مستقیم داشت، اخراج شد و در بازی که باید برنده می‌شدیم، سه امتیاز را با یک امتیاز عوض کردیم.

ویسی گفت: گلگی دارم از اینکه می‌گویند مسئولان ما اصفهانی هستند و هوای تیم‌های اصفهانی را دارند و بابی شد برای رسیدن به این شرایط. راضی از یک امتیاز هستیم و می‌رویم برای بازی‌های بد.

سرمربی سپاهان گفت: خطای بازیکن ما کاملا معمولی بود، بازیکن ما اخراج شد. وقت‌های اضافی نیز هیچ اتفاقی نداشت و 5 دقیقه شد و حداکثر 4 دقیقه بود. داوران برای ما قابل احترام هستند اما انتظار داریم تیمی که جوان شده، حقش توسط داور از دست نرود. نام یا مربی تیم‌ها نباید برای داوران مهم باشد. ناراحتم از داوری که صحنه‌های 50 – 50 را به سود سایپا گرفت.

 

256 41

کی‌روش:منتظرم بیایی و اخراجم کنی آقای عابدینی!

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛کارلوس کی روش که از عصر امروز در فدراسیون فوتبال نشسته بود تا تکلیفش را با امیر عابدینی یکسره کند، وقتی دید عابدینی نمی اید با خبرنگاران نشست و حرف زد. او در حرفهایش از این گفت که 5 ماه است که حقوق نگرفته و البته تاکید کرد منتظر می ماند تا عابدینی بیاید اخراجش کند.

کارلوس کی روش در این نشست خبری گفت: خیلی
همه چیز شفاف است، در چند روز گذشته در صفحه خودم حرف‌هایی را مطرح کردم.وظیفه من این است که به خاطر تعهدات حرفه‌ایم همه اتفاقات درون و بیرون
زمین را آنالیز کنم.
اگر دقت کنید ما فرصت داشتیم تا یک بازی دوستانه را برگزار کنیم و سعی
کنیم تا هماهنگی لازم را داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: ما در آخر برای هماهنگ کردن این بازی
دوستانه که تنها فرصت ما تا انتهای سال جاری است، نتوانستیم کاری بکنیم و در این
بعد شکست خوردیم.اردو و بازی تدارکاتی دوستانه صفر بود و این واقعیتی است که نمی‌توانیم
آن را پنهان کنیم. شما فرصت انجام یک بازی تدارکاتی را از دست دادید.
این فرصت می‌توانست برای آماده‌سازی بازیکنان
جوان مثل ترابی، کریمی و چند نفر دیگر باشد و اینها می‌توانستند تجربه یک بازی خوب
بین‌المللی را داشته باشند، اما این فرصت از دست رفت.
مطلبی که عرض کردم، اگر دقت کنید، گفتم ما شکست خوردیم در راستای
هماهنگی بازی تدارکاتی و اشاره‌ای به هیچ‌کس نداشتم.
خودم هم جزیی از همین ما هستم. ما در این
زمینه شکست خوردیم، در زمینه داشتن یک بازی تدارکاتی و اردوی مناسب.

سرمربی ایران گفت: برانکو وقتی پرسپولیس می‌برد حرفی نمی‌زند، زمان باخت تیم ملی را مقصر می‌داند.همیشه هیچکس مقصر نیست و دوباره تقصیر همه است!متأسفانه افرادی صحبت‌هایی را مطرح می‌کنند که نه تنها صلاحیتش را ندارند بلکه آقایان عابدینی و شیعی حرف‌هایی زدند که در حیطه وظایف‌شان نیست. کی روش در پایان صحبت هایش تاکید کرد: منتظر هستم عابدینی مثل یک مرد به فدراسیون بیاید و درست رأس ساعت 18 و 20 دقیقه روز پنج‌شنبه این حرف را اعلام می‌کنم که از جایم تکان نمی‌خورم تا او بیاید و مسائل را حل کند. 

 

254 41

 

 

انهدام باند زورگیری خشن از مشتریان بانک ها

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی؛ سال گذشته بود که گزارش یک فقره زورگیری در محدوده خانی آباد نو به مأموران انتظامی اطلاع داده شد و مالباخته که مردی میانسال بود به کارآگاهان گفت: پس از نقد کردن چکی که مربوط به کارگاهم بود از یکی از شعب بانک پارسیان خارج شدم. محل کارگاه من در پاسگاه نعمت آباد است. سوار ماشین بودم و همینکه جلوی کارگاه پارک کردم تا پیاده شوم چهار نفر با قمه و انواع سلاح سرد به سمت من آمدند. این افراد در حالیکه سوار بر دو دستگاه موتور سیکلت هوندا بودند تمام وسایل و کیفم را گرفتند و بعد از آن از محل دور شدند. بسیار ترسیده بودم و هرچه مقاومت هم کردم حاصلی نشد.

رسیدگی به این موضوع ادامه داشت تا اینکه مشخص شد این زورگیری ها سریالی است. زورگیران که چهار نفر سوار بر موتور سیکلت بودند با اطلاع از پول همراه مالباخته به او نزدیک شده و با تهدید چاقو و قمه اموال را از دست فرد شناسایی شده در می آوردند.

همچنین تحقیقات بیشتر در این زمینه نشان داد که زورگیران در برابر هر فردی بنا بر وسیله نقلیه اش رفتار متفاوتی نشان می دهند و برای مثال اگر فرد پیاده بود او را تعقیب کرده و در زمان مناسب و بسته به خلوتی محل به مالباخته حمله ور شده و اموال را می گرفتند، اما اگر فرد مورد نظر سوار بر ماشین بود او را دنبال می کردند و در فرصتی مناسب در میان خیابان و اتوبان با ماشین تصادف کرده و یا به بهانه‌ای با راننده اتومبیل که پول در کیفش بود درگیری لفظی پیدا می کردند و سرنشینان یک موتور سیکلت دعوا را گرم می کردند و موتور سیکلت سواران دیگر اموال را از ماشین برداشته و متواری می شدند.

همچنین در مواردی هم که وسیله نقلیه فرد مورد نظرشان موتور بود با او درگیری لفظی بر سر ناموس را بهانه می کردند و از فرصت استفاده کرده و با تهدید قمه و چاقو اموال فرد را می ربودند.

در تحقیقات بعدی کارآگاهان پایگاه پنجم مشخص شد که این باند به وسیله یک نفر زاغ‌زن که خود را در سرقت ها مستتر کرده بود صورت می گیرد. در این مرحله مأموران سریعا به سراغ دوربین های مدار بسته رفتند و با بررسی فیلم های ضبط شده مطمئن شدند که یک نفر زاغ‌زن در همه موارد مالباخته را زیر نظر گرفته است. بعد از این مأموران به بررسی سوابق در بانک اطلاعاتی اداره آگاهی پرداختند و این زاغ‌زن را که فردی با هویت منصور و از مجرمین سابقه دار در زمینه زورگیری بود شناسایی کردند، اما وی فاقد مکان مشخصی بود.

تحقیقات مأموران با هماهنگی دستگاه قضایی ادامه داشت و بررسی تماس های رد و بدل شده بین منصور و دوستانش مشخص کرد که همدستان منصور هشت نفر از بچه محل هایش هستند که برخی از آنان دارای سابقه شرارت و سرقت در محله خود هستند. سرانجام مأموران با انجام یک سری عملیات پیچیده دیگر و درست همزمان با برگزاری طرح دستگیری کیف قاپان تهرانی تمامی متهمان این پرونده به همراه رئیس باند که زاغ‌زن گروه نیز بود، دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به ده ها فقره سرقت زورگیری در مناطق غرب و شمال غرب تهران و همچنین شناسایی چند تن از مالباختگان، همچنان تحقیقات در زمینه این پرونده ادامه دارد.

وی از مالباختگانی که به این صورت مورد زورگیری قرار گرفته اند خواست که با توجه به زمان این سرقت ها که شامل تابستان سال گذشته تا اوایل مهر ماه امسال است با مراجعه به پایگاه پنجم آگاهی تهران بزرگ، به شناسایی متهمان بپردازند.

47237

فولاد 1

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم‌های فولاد خوزستان و استقلال در ادامه دیدار‌های هفته دهم لیگ برتر از ساعت 18 امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه تساوی یک – یک به پایان رسید. گل استقلال توسط جابر انصاری در دقیقه 34 به ثمر رسید و گل فولاد را هم ساسان انصاری در دقیقه 77 وارد دروازه آبی‌پوشان کرد.

برای فولاد خوزستان در این دیدار وحید طالب‌لو، ساسان انصاری، ایوب والی، عبدالله کرمی، حمید بوحمدان، اسماعیل شریفات، ماتیاس چاگو، احمد عبدالله‌زاده، سروش سعیدی، یوسف وکیا و عبدالله ناصری به میدان آمدند. استقلال نیز با ترکیب مهدی رحمتی، پادوانی، رابسون، مگویان، یعقوب کریمی، امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی، بختیار رحمانی، جابر انصاری، کاوه رضایی و علی قربانی راهی میدان شد.

نیمه اول:

دقیقه 2: چاگو با یک شوت سرکش رحمتی را به زحمت انداخت.

دقیقه 7: انصاری از محوطه شش‌قدم می‌توانست دروازه استقلال را باز کند، اما ضربه سر او راهی اوت شد.

دقیقه 23: علی قربانی با یک ضربه سر می‌توانست استقلال را به گل برساند، اما ضربه او از بالای دروازه طالب‌لو به اوت رفت.

دقیقه 33: این بار هم انصاری با ضربه سر دروازه رحمتی را تهدید کرد که بی‌فایده بود.

دقیقه 35: ارسال دقیق مگویان از جناح راست با ضربه سر دقیق جابر انصاری به گل تبدیل شد.

دقیقه 44: فرشید اسماعیلی از داور مسابقه اخطار گرفت.

نیمه دوم:

دقیقه 47: ارسال بوحمدان از جناح راست با دفع ناقص رحمتی همراه بود، اما شریفات نتوانست از دو قدمی دروازه استقلال توپ را به گل تبدیل کند و ضربه‌اش به اوت رفت. در این صحنه شریفات اعتقاد داشت رابسون روی او مرتکب خطای پنالتی شده است.

دقیقه 51: همکاری خوب رضایی و قربانی با ضربه نهایی شماره 9 استقلال همراه بود که طالب‌لو اجازه نداد برای بار دوم دروازه‌اش باز شود.

دقیقه 63: محمد مطلق‌زاده و بهرام رشید فرخی به ترتیب جایگزین چاگو و شریفات شدند.

دقیقه 64: داور به عبدالله ناصری به خاطر تمارض کارت زرد نشان داد.

دقیقه 69: داور به پادووانی کارت زرد نشان داد.

دقیقه 74: مجتبی حقدوست به جای جابر انصاری راهی میدان شد.

دقیقه 77: ساسان انصاری از درون محوطه جریمه و از میان چند مدافع استقلال با یک ضربه فنی موفق شد دروازه رحمتی را باز کند.

دقیقه 79: وحید طالب‌لو با یک خروج به موقع از دروازه توپ را از روی خط محوطه جریمه تیمش دور کرد.

دقیقه 83: داور به یوسف وکیا کارت زرد نشان داد.

دقیقه 84: اسماعیلی جای خود را به محسن کریمی داد.

دقیقه 88: بهنام برزای جایگزین علی قربانی شد.

دقیقه 90: عبدالله ناصری از ترکیب تیم فولاد خارج و سینا مریدی به جای او راهی میدان شد.

 

 

256 41