ترس دوباره از زلزله در قصرشیرین و مهران/ مردم به خیابان‌ها آمدند/ دو زلزله ۵.۳ و ۴.۴ ریشتری/ عکس

به گزارش خبرآنلاین، اولین زلزله در شهر مهران با مقیاس ۵.۳ ریشتر در ساعت ۱۸ و ۵۳ دقیقه رسید و پس از آن زلزله ۴.۴ ریشتری در قصر شیرین و ۴.۵ ریشتری در ازگله رخ داد. 
کانون زلزله ۵.۳ ریشتری در شهر مهران در نزدیکی مرز ایران و عراق بود و اولین گزارش‌ها حاکی از آن است که پس از وقوع زلزله به خیابان‌ها آمدند.

همچنین، تیم‌های ارزیاب هلال احمر به منطقه اعزام شده‌اند و استان‌های معین در آماده‌باش کامل قرار گرفته‌اند.

 

در تصویر زیر کانون زلزله مهران قابل رویت است

 

 

 

 

 

4242

شجاعیان در استقلال می‌ماند

روزنامه خبرورزشی نوشت: این دو باشگاه در ابتدای فصل با هم توافق کردند در ازای پرداخت مبلغی قابل توجه در حدود یک میلیارد تومان بابت صدور رضایتنامه داریوش شجاعیان این بازیکن که با تیم تبریزی قرارداد داشت به تهران و استقلال بیاید. این توافق در نهایت با پرداخت بخشی از این رقم صورت گرفت و سازمان لیگ هم کارت بازی این بازیکن را برای همراهی استقلال صادر کرد. با اینکه این هافبک هجومی تا چه اندازه برای استقلال مفید بوده و تنها یک گل برای استقلال طی 11 هفته در لیگ (در دیدار با سپیدرود رشت) و دو بازی جام‌حذفی به ثمر رسانده کار نداریم. طرفداران استقلال به این بازیکن روی خوش نشان داده و از سبک بازی‌‌اش لذت می‌برند از این رو پس از اولتیماتومی که به تازگی برای بازگرداندن این فوتبالیست شیرازی به تبریز در نظر گرفته شده موجی از نگرانی بین طرفداران استقلال به راه افتاده که مبادا شجاعیان از استقلال جدا شود. در این باره با یکی از مسئولان استقلال حرف زدیم. عبداللهی سرپرست تیم استقلال درباره شجاعیان به خبرورزشی گفت: «این توافقی بوده که باشگاه استقلال باید به آن متعهد می‌ماند ولی بنا به بروز برخی مشکلات مالی ممکن نشد. البته این دلیل بر نخواستن این بازیکن نیست بلکه پس از کسب درآمد لازم از راه‌های مختلف این مشکل هم در حال برطرف شدن است. هرچند در فضای رسانه‌ای بلافاصله بدترین حالت را برای یک ماجرا در نظر می‌گیرند و بی‌دلیل برای هواداران استقلال دل‌نگرانی ایجاد می‌کنند». عبداللهی به خبرورزشی گفت: «افتخاری در این باره با نصیرزاده مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد حرف زده و قرار است در اولین فرصت باقی‌مانده مبلغ مربوطه به حساب آن باشگاه واریز شود. شجاعیان با استقلال می‌ماند و به تبریز هم برنمی‌گردد». شجاعیان یک روز زودتر از کاروان استقلال برای ادای نذرش به مشهد رفت و امشب با کاروان تیم به تهران برمی‌گردد تا خود را برای دیدار با تیم فصل قبلش در تبریز آماده کند. او دیدار با سیاه‌جامگان را به دلیل محرومیت انضباطی در شهرآورد 85 از دست داده است.

43503

حدود اختیارات رئیس‌جمهور برای رفع حصر /روحانی چرخش نکرده است/اصولگراها خوشحالند چون…

غلامرضا تاجگردون نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم گفت: روحانی را یک اصلاح طلب ندانست و گفت نباید توقع داشت که آقای روحانی مواضع اصلاح طلبی داشته باشد.

وی گفت: آنهایی که در فرآیند انتخابات قرار می گیرند، می دانند یک فرد کاندیدا از همه ابزارهایش استفاده می کند تا رأی بیاورد. آقای روحانی نیز در این مدت از همه ابزارها و توانمندی هایش استفاده کرد تا جامعه را تحریک کند و البته در این موضوع نیز موفق بود اما به نظر من ایشان خیلی چیزهایی که در زمان انتخابات مطرح کرد، یا در توانش نیست یا حتی اعتقادش به آنها نیست و یا امکان اجرا ندارد.

تاجگردون با بیان اینکه البته نمی توانم بگویم امروز آقای روحانی دچار چرخش سیاسی شده است؛ افزود: آقای روحانی از ابتدا همین بوده و شخصیتش نیز تغییر نکرده است. به عنوان مثال در مورد حصر سوال اینجاست که آیا آقای روحانی خودش از ابتدا نمی دانست که این مسئله از اختیارات مطلق رئیس جمهور نیست؟ و این موضوع باید در یک فرآیندی حل شود؟

به گفته این نماینده مجلس، روحانی اعتقاد دارد که باید با این شیوه مدیریتی کار کند، بعضی ها هم که تنها یک موضوع خاص را مدنظر قرار می دهند، در این مدت تنها با همان موضوع با آقای روحانی ارتباط برقرار کردند ، اما آنهایی که در کل فرآیند با روحانی ارتباط برقرار کردند و نه با یک موضوع خاص، امروز چرخشی در مواضع رئیس جمهور احساس نمی کنند.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: من اعتقاد دارم آقای روحانی با یک روش در دوره قبل شروع کرد و با همین روش با دُز بالاتری در دوره دوم ادامه داد، اما معتقدم چرخشی صورت نگرفت. او یک آدم سیاستمدار است و مطالبه مردم را درک می کند و می گوید من آن را دنبال می کنم، حالا ممکن است به نتیجه هم نرسد، البته او نمی خواهد مردم را فریب دهد، ما که در کار انتخابات بوده و هستیم این شیوه را خوب می فهمیم.

تاجگردون، درباره میزان تحقق وعده های رییس جمهوری افزود: ایشان تقریباً تِم موضوعات مطروحه شان مباحث روابط بین الملل بود که 70-80 درصد هم موفق بود و فضا را اصلاح کرد؛ اما در زمینه اقتصادی آن چیزی که می توانست حل بشود، حل نشده و دولت خیلی دولت چابکی نیست و چابک هم نشد، اما اینکه دولت در برخی مواضع محکم سر حرف خود می ایستد، مثبت است. همچنین این دولت شیوه های تنش زدایی خوبی داشت.

تاجگردون با تاکید به اینکه روحانی رویکرد اعتدال و اصلاحات را ادامه داده افزود: البته در ظاهر یک خوشحالی در جریان اصولگرایی می بینیم که به نظر من این خوشحالی جریان اصولگرایی یک خوشحالی قلبی و درونی نیست، بلکه یک خوشحالی ظاهری است که می خواهد جریان اصلاحات و اعتدال را نسبت به آقای روحانی ناامید کند وگرنه اصولگرایان می دانند که آقای روحانی شخصیتش شکل گرفته و وارد این موضوعات نمی شود، اما چون برخی دوستان تندروی اصلاح طلب ناراحتند،دوستان اصولگرا سعی می کنند خود را خوشحال نشان دهند تا دوستان اصلاح طلب ناراحت شوند، اما به نظر من ایشان همان مسیر اعتدال و اصلاحات را طی می کند، البته اینطور نیست که رییس جمهوری اصولگرایان را بزند؛ البته تندروهای جریان اصولگرایی نزد آقای روحانی جایگاهی ندارند،اما افراد معتدل و اصولگرا مثل گذشته در نگاه ایشان جایگاه خود را دارند و به نظر من هم کار درستی است و در این روش درست عمل می کنند تا نیروهای اصولگرای معتدل نیز در فرآیند تصمیم گیری به کار گرفته شوند.

این نماینده اصلاح طلب مجلس در پایان، 100 روز را زمان زودی برای ارزیابی دقیق عملکرد دولت دانست اما گفت: به نظر من هیچکدام از وزرا در حد توقعی که از آنها داشته ایم نبودند و ما امیدواریم خود را بالا بکشند.

 

29216

دبیرکل حزب‌الله: با سقوط البوکمال توطئه آمریکا برای تجزیه سوریه شکست خورد

“سید حسن نصرالله” دبیر کل حزب‌الله لبنان در ابتدای این سخنرانی گفت که مجموعه‌ای از تحولات طی روزهای گذشته روی داده که باعث شد تا امروز سخنرانی کنم. نخست باید به یادبود بزرگ در تاریخ اسلامی‌مان برای عزاداری به مناسبت وفات رسول‌الله اشاره کنم.

وی در ادامه سخنرانی خود گفت: بر خودم واجب می‌دانم که به بازماندگان قربانیان زلزله اخیر در ایران و همچنین به رهبر ایران و رئیس جمهور روحانی و آحاد ملت ایران تسلیت عرض کنم.

نصرالله در ادامه درباره زلزله غرب کشور گفت: ایران الگویی برای ماهیت روابط میان ملت خود با وجود اختلاف قومیتی به شمار می‌آید. همچنین به ملت عراق بابت قربانیان زلزله اخیر نیز تسلیت می‌گویم.

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: تحولاتی که تمایل دارم درباره آنها صحبت کنم از این قرار است، دستاورد نظامی اخیر در مرزهای عراق و سوریه از هر دو طرف و همچنین نشست روز گذشته وزیران امور خارجه اتحادیه عرب.

وی اضافه کرد: هفته گذشته شاهد آن بودیم که آخرین شهر و منطقه عراق از کنترل داعش خارج شد و دولت عراق اعلام کرد که داعش دیگر در هیچ شهر عراقی حضور ندارد.

سید حسن نصرالله اضافه کرد: داعش به عنوان یک نهاد و سازمان نظامی در عراق به پایان رسید و نیروهای عراقی به مرزهای خود با سوریه رسیده‌اند و ما منتظر پاکسازی کامل بوده و روزی که دولت عراق پیروزی کامل را اعلام کند بسیار نزدیک است.

وی افزود: از ابتدای فتنه داعش در عراق، ما با همکاری برادرانمان در عراق، تعداد زیادی از فرماندهان خود را به آنجا اعزام کردیم وچندین شهید و مجروح در این راه نیز دادیم. ما به بررسی موقعیت با برادرانمان در عراق خواهیم پرداخت و اگر به این نتیجه رسیدیم که نیازی به حضور ما در آنجا نیست برادرانمان به میدان‌های دیگری منتقل خواهند شد و این موضوع هیچ ارتباطی به بیانیه اتحادیه عرب نداشته بلکه به موضوع پایان داعش در عراق ارتباط دارد.

دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد: در طرف سوریه میدان نبرد البوکمال را داریم. امروز ما در برابر یک دستاورد نظامی بسیار بزرگی قرار داریم و اهمیت موضوع در این است که البوکمال آخرین شهری است که داعش در سوریه کنترل آن را در اختیار داشته است. اهمیت البوکمال این است که شهری مرزی بوده و گذرگاه القائم بشمار می‌آید و در نتیجه سوریه و عراق به یکدیگر متصل شدند.

وی افزود: متصل شدن مرزها محقق شد و این چیزی بود که دولت آمریکا تلاش داشت محقق نشود و این پیروزی وحدت سوریه را تقویت کرده و در پی آن توطئه تجزیه سوریه شکست خورد.

سید حسن نصرالله گفت: موضوعی که باید درباره آن تامل کنیم پایان دولت داعش است. امروز می‌توانیم بگوییم که با آزادسازی البوکمال دولت داعش سقوط کرد البته این به معنای پایان داعش نیست.

49311

دوازدهمین یادبود مرتضی ممیز در خانه هنرمندان

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دوازدهمین یادبود مرتضی ممیز، گرافیست، طراح و تصویرگر مطرح، جمعه سوم آذر ساعت 17 در تالار شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

این برنامه با سخنرانی مارکوس وایسبک، طراح گرافیک و استاد دانشگاه باوهاس وایمار آلمان همراه خواهد بود.

همچنین نمایشگاه تصویرسازی‌های مرتضی ممیز، نمایشگاه آثار مارکوس وایسبک و نمایشگاه منتخبی از آثار خسرو بیات، بخش دیگری از برنامه‌های این موسسه برای دوازدهمین یادبود مرتضی ممیز است که به مدت یک هفته در نگارخانه‌های ممیز، پاییز، زمستان و میرمیران برپا خواهد بود.

مرتضی ممیز متولد چهارم شهریور ۱۳۱۵، در تهران چشم به جهان گشود؛ او طراح گرافیک، تصویرگر، استاد دانشگاه بود. او را پدر هنر گرافیک ایران می‌نامند.

ممیز در سال ۱۳۴۴ از دانشگاه تهران، دانشکده هنرهای زیبا فارغ‌التحصیل شد و سه سال بعد گواهینامهٔ طراحی غرفه و ویترین و معماری خود را از مدرسه عالی هنرهای تزیینی پاریس دریافت کرد. او در سال‌های پایانی عمر خویش با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کرد و از ۲۳ آبان‌ماه ۱۳۸۴ برای تازه‌ترین دور شیمی‌درمانی، در بیمارستان آبان تهران بستری شده بود که چند روز بعد حالش رو به وخامت نهاد و سرانجام در سن ۶۹ سالگی روز شنبه پنجم آذر ماه ۱۳۸۴ درگذشت.

پیکر مرتضی ممیز، هفتم آذرماه، تشییع و در باغبان‌کلا، واقع در کردان کرج، به‌خاک سپرده شد.

57243

برانکو:می‌دانستیم تیم ما بحران زده می‌شود/اگر حرکتی از بیرانوند ببینم،جریمه‌اش می‌کنم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پرسپولیس در ورزشگاه آزادی مقابل پدیده
مشهد متوقف شد تا فرصت صدرنشینی را از دست بدهد. پس از پایان مسابقه برانکو
ایوانکویچ سرمربی تیم پرسپولیس در کنفرانس خبری پس از بازی حاضر شد و پاسخگوی
سوالات خبرنگاران بود.

برانکو در ابتدا گفت:« می‌دانستیم امروز بازی خیلی سختی مقابل
پدیده داریم. این همان چیزی بود که انتظارش را داشتم. حریف ما نشان داد که چرا در
رده‌های بالایی جدول قرار دارد. از هوادارانمان تشکر می کنم اما نمی‌توانم از
بازیکنانم گله داشته باشم.»

برانکو ادامه داد:« ین غیرمنطقی است که مقابل چنین حریفی 10
شانس گل پیدا کنیم، اما از چهار پنج فرصتی هم که به دست آوردیم باید سه چهار گل می‌زدیم.
از یک طرف هم خوب است که در این بازی نباختیم، چون معمولاً در چنین فشاری تمرکز از
دست می‌رود و منجر به دریافت گل می‌شود.»

سرمربی سرخ ها در خصوص تعطیلی 20 روزه لیگ گفت:« می‌دانستیم
بعد از 20 روز تعطیلی لیگ تیم ما بحران‌زده می‌شود. سری سختی از بازی‌ها در انتظار
ماست، اما نشان دادیم که آماده هستیم. انتظار داریم که بعد از این تمرکز بیشتری
داشته باشیم و موقعیت‌ها را تبدیل به گل کنیم.»

برانکو ایوانکویچ در مورد علیرضا بیرانوند و
حرکاتش و واکنش هواداران گفت:« من نمی‌دانم حرکت او چه بود! نمی‌دانم اصلاً مشکل
چیست. بیرانوند بازیکن پرسپولیس است و با این تیم کار کرده. او حرفه‌ای است و من
واقعاً اطلاع ندارم او به سربازی می‌رود یا نه  !من حرکتی از بیرانوند ندیدم اما همه چیز
ما برای هواداران است و برای آنها بازی می‌کنیم. با این حال بازیکن هم انتظار
حمایت دارد، چون بازیکنان پرسپولیس همه تلاش خود را می‌کنند و از وجود خود مایه می‌گذارند.
آنها با تمام عشق و انگیزه خود برای پرسپولیس بازی می‌کنند. حالا نمی‌دانم او چه
مصاحبه‌ای کرده که باعث چالش او با هواداران شده است.با این حال
اگر حرکت زشت بیرانوند را در فیلم بازی ببینم او را جریمه می کنم.»

برانکو در پاسخ به این سؤال که در زمان مشکل
خوردن پرسپولیس در بازی، آیا او فقط به تغییر بازیکن بسنده می‌کند یا تاکتیک تیمش
را هم تغییر می‌دهد، گفت: «ما در 10 دقیقه آخر روش بازی‌مان را هم تغییر دادیم.
نمی‌توان به یک باره همه چیز را تغییر داد. من می‌توانستم ماهینی را به بازی
بیاوردم، اما شرایط تغییری نمی‌کرد. من علوان‌زاده را به بازی فرستادم که ریسک
بیشتری کنیم و علیپور و امیری مهاجم شدند. همیشه آن‌طور که شما می‌خواهید نمی‌شود
و من از بازیکنانم گله‌ای ندارم، چون آنها تلاش کردند و 95 دقیقه فشار آوردند.
همانطور که گفتم، باید به حریف تبریک گفت. نه فقط برابر ما، بلکه برابر هر تیمی
حریف بازی بسته انجام دهد، کارش سخت می‌شود. باید دید که چگونه می‌توان بازی بسته
حریف را باز کرد.»

 

 

254 41

مسئولان و مدیران دولتی دو تابعیتی، زیر ذره‌بین مجلس

سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی کمیسیون متبوع خود اشاره کرد و اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون، با حضور معاون امنیتی وزارت کشور برای بررسی اقدامات وزارت کشور در زمینه اجرای احکام برنامه پنج ساله ششم توسعه، احکام دائمی و احکام بودجه تشکیل شد.

وی افزود: ابتدای جلسه، درگذشت ابوی سخنگوی وزارت امور خارجه تسلیت گفته شد، همچنین با توجه به تبلیغات منفی و جهت‌دار مخالفین جمهوری اسلامی در رابطه با افراد دارای تابعیت دوگانه، همه هموطنان و ایرانیان مقیم خارج از کشور باید بدانند که بحث‌های مربوط به دو تابعیتی‌ها در مجلس صرفا مختص افرادی است که دارای جایگاه مسئولیت مدیریتی و دولتی هستند و هیچ ارتباطی با عموم هموطنان مقیم خارج از کشور ندارد و تمامی حقوق و اموال آنها طبق قانون همانند هر ایرانی دیگری محفوظ است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به گزارش ذوالفقاری در زمینه اجرای موفق راهپیمایی عظیم اربعین، عنوان کرد: وی بیان داشت که در یک فرصت مناسب گزارشی مبسوط از این برنامه ارائه خواهد شد که الگوی بارز اجماع ملی همکاری و همراهی عمومی از اجرای یک برنامه فراملی بود.

نقوی حسینی ادامه داد: ذوالفقاری همچنین تاکید کرد که پیشگیری محور فعالیت‌های امنیتی و انتظامی وزارت کشور است، تجهیز حوزه امنیتی به امکانات الکترونیکی، کنترل با روش‌های مدرن و نظارت بیشتر فعالیت‌های عمده با هدف تأمین امنیت است. البته در این زمینه وزارت کشور پیشنهادات مشخصی دارد. کاهش ده درصدی جرایم از دست‌آوردهای اقدامات مذکور است.

29216

تا زلزله بعدی!

 

در خانه نمانَد غم تا زلزله بعدی

از یاد رود این هم تا زلزله بعدی

ما سِر شده‌ایم انگار از بار مصیبت‌ها

منجیل و طبس یا بم، تا زلزله بعدی

هر خانه که می‌بینی،فرسوده و لرزان است

اما نشود محکم تا زلزله بعدی

انگار که عمر ما یک شادی کوتاه است

در بین دو شب ماتم تا زلزله بعدی

شد شهر پر از آوار، غم بر سر غم انبار

کو بر غم‌مان مرهم؟ تا زلزله بعدی

هی وعده‌ي بیهوده، کاین شهر غم‌آلوده

آباد شود کم‌کم تا زلزله بعدی

یک هفته‌ي دیگر هم، اوضاع شود آرام

از منظر جام‌جم، تا زلزله بعدی

یک ماه دگر وقتی پیگیر شوی،گویند

پیگیر نشو جانم! تا زلزله بعدی!

 

6060