اعلام ضوابط جدید تأسیس شرکت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای غلامحسین دغاغله مدیركل دفتر حمل‌ونقل كالا بابیان این خبر اظهار داشت: این اقدام در راستای سیاست‌های دولت مبنی بر رفع موانع موجود در سرمایه‌گذاری و رقابت‌پذیر نمودن بخش حمل‌ونقل و به‌منظور افزایش بهره‌وری و توسعه خدمات شركت‌های حمل‌ونقل بین‌شهری كالا و همچنین یکپارچه‌سازی مقررات صورت گرفت.

وی افزود: تغییرات به وجود آمده در ضوابط فعلی نسبت به ضوابط گذشته مشتمل بر دو بخش است كه یك بخش اصلاحات ناظر بر تأسیس شركت و بخش دیگر اصلاحات ناظر بر بهره‌برداری شركت می‌شود.

دغاغله بابیان این‌که در هنگام تأسیس شركت، ناوگان استیجاری و تحت پوشش حذف گردیده است، افزود: البته شرکت‌ها می‌توانند تا ۴ برابر تعداد وسایل نقلیه ملكی موردنیاز، وسیله نقلیه تحت پوشش نیز با مشخصات معین ارائه نمایند.   همچنین در درجه‌بندی برخی از شهرستان‌های كشور با توجه به پیشنهادهای استان‌ها و ملاحظات حمل‌ونقلی تغییراتی صورت گرفته است. 

وی خاطرنشان كرد: ازآنجایی‌که مطابق بخشنامه ابلاغی رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از تاریخ اول آبان ماه سال ۹۵،   ساماندهی ناوگان وانت‌بار اجرایی و برای فعالیت ملزم به دریافت بارنامه می‌باشند، شرایط تأسیس شرکت‌های اختصاصی حمل‌ونقل سبك بین‌شهری (وانت‌بار) نیز در ضوابط فعلی پیش‌بینی شده‌است. 

مدیركل دفتر حمل‌ونقل كالا در ادامه افزود: در برخی از شرایط مدیرعامل و سوابق تجربی موردنیاز ایشان نیز تغییراتی ایجادشده است. همچنین در جهت رفع موانع موجود در سرمایه‌گذاری حداقل متراژ مستحدثات پایانه معرفی‌شده برحسب درجات كاهش و از سوی دیگر در راستای توسعه خدمات شرکت‌های حمل‌ونقل، امكان ارائه متراژ كمتر برای پایانه شرکت‌های سراسری به‌شرط ارائه مابقی متراژ در شهرهای دیگر تحت شرایطی فراهم گردیده است.

وی افزود: از دیگر تغییرات ضوابط موصوف در بخش تأسیس شركت، پذیرش كاربری حمل‌ونقلی یا خدماتی و یا تجاری برای پایانه، به‌صورت ملكی با سند رسمی به نام شركت یا استیجاری ۳ ساله با اجاره‌نامه رسمی به نام شركت است كه بازهم در راستای قانون رفع موانع تولید انجام‌شده است.   

دغاغله یادآور شد: از آنجائی كه درگذشته تسهیلاتی برای ایثارگران متقاضی تأسیس شركت‌های با حوزه فعالیت شهرستانی در نظر گرفته‌شده بود، در ضوابط جدید این تسهیلات برای متقاضیان تأسیس شركت با حوزه فعالیت استانی و سراسری نیز فراهم گردیده است. ضمناً مجوز فعالیت شش‌ماهه حذف و متقاضیان پس از احراز شرایط مطابق ضوابط، پروانه فعالیت سه‌ساله دریافت می‌نمایند. 

وی با اشاره به این‌که در بخش بهره‌برداری شركت، زمان عدم فعالیت برای تلقی غیرفعال بودن شركت از یک سال به دو سال افزایش‌یافته است، افزود: یكی از تغییرات بسیار مهم در ضوابط جدید پیش‌بینی محرومیت تا حداكثر ۵ سال با نظر دفتر حقوقی سازمان برای مدیرعامل شرکت‌هایی است كه نسبت به صدور بارنامه با مشخصات غیرواقعی راننده یا ناوگان حامل كالا و یا وسایل نقلیه فاقد معاینه فنی معتبر اقدام می‌کنند.

مدیركل دفتر حمل‌ونقل كالا افزود: به‌منظور جلوگیری از ترددهای اضافی كامیون‌ها و افزایش بهره‌وری، صدور بارنامه در مراكز عمده بار از قبیل معادن با درنظرگرفتن مقتضیات اجتماعی و اقتصادی منطقه و به تشخیص مدیر استان و با اتخاذ تمهیدات لازم امکان‌پذیر شده است. همچنین به‌منظور جلوگیری از ارائه اسناد صوری برای ناوگان ملكی شرکت‌ها از تاریخ اول مهرماه سال ۹۷ صدور بارنامه برای ناوگان ملكی در مبدأ مركزیت شركت صرفاً توسط شركت مربوطه مقدور خواهد بود.

وی تصریح كرد: به‌منظور تخصصی نمودن فعالیت شركت‌های حمل‌ونقل، عملیات حمل‌ونقل محمولات فوق سنگین، ترافیكی و مواد خطرناك توسط شرکت‌هایی مجاز است كه ضوابط اختصاصی مربوطه را احراز نموده و نسبت به اخذ پروانه خاص اقدام نمایند. گفتنی است ضوابط موصوف متعاقباً توسط معاونت محترم حمل‌ونقل ابلاغ خواهد شد.

 

3535

اوباما: ترامپ را دست‌کم نگیرید

باراک اوباما در مصاحبه با برنامه 60 دقیقه شبکه سی بی اس، ضمن اذعان به غیرمعمول بودن دوره گذار به ریاست جمهوری دونالد ترامپ، هشدار داد که سبک «بداهه» وی لاجرم ممکن است به ریاست جمهوری خوب منجر نشود.

در این مصاحبه که در روز جمعه منتشر شد، اوباما بی پرده از برخی تنش ها بین خود به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا و ترامپ که به زودی چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا خواهد بود، سخن به میان آورد و گفت: این غیر معمول است، من شک دارم که رئیس جمهور منتخب با این امر موافق باشد. ببینید، او یک نامزد غیر متعارف بود.

در ادامه اوباما هشدار داد که سبک “بی خیال منشی” ترامپ در کاخ سفید به آزمون کشیده خواهد شد. وی گفت: من فکر می کنم این یک آزمون برای خود او و کسانی خواهد بود که او تعیین کرده تا بر اساس چشم اندازش عمل کنند.

اوباما افزود: این مرد (ترامپ) را دست  کم نگیرید، چرا که او قرار است چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا شود.

رئیس جمهور آمریکا افزود: چیزی که من مستقیما به او (ترامپ) گفته ام، و می خواهم به دوستان جمهوریخواه خود در کنگره و حامیان وی در سراسر کشور هم توصیه کنم این است که اول مطمئن شوید، بعد رو به جلو حرکت کنید، هنجارهای خاص و سنت نهادی خاص، هیچگاه دچار فرسودگی نمی شوند و دلیلی دارد که اینها ایجاد شده اند.

52310

صبح ۲۵ دی ۹۵؛ هوای تهران همچنان آلوده/ یک منطقه در آستانه اضطرار

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ شرکت کنترل کیفیت هوای تهران متوسط کیفیت هوای پایتخت در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز را عدد ۱۱۴ اعلام کرده است. تقریبا مشابه دیروز. اما هوا فعلا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است. 

با این حال یک منطقه در آستانه اضطرار قرار دارد؛

بدترین هوا را در ۲۴ ساعت گذشته، ایستگاه منطقه ۲ بزرگراه چمران، بین همت و حکیم با عدد ۱۴۵ ثبت کرده است؛ در آستانه اضطرار.

۴۷۴۷

علیرضا احیا شد/ جهانبخش: گل‌هایم تقدیم به مادرم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ علیرضا جهانبخش پس از پشت سر گذاشتن بحران روحی ناشی از بیماری مغزی مادرش، بازگشت باشکوهی به ترکیب اصلی آلکمار داشت. او چندی پیش در مصاحبه با رسانه های هلندی گفته بود که از بهبودی مادرش که به لطف پروفسور سمیعی حاصل شد بسیار خوشحال است و با روحیه ای مضاعف به تمرینات آلکمار بازگشته است. حالا او در اولین بازی پس از تعطیلات زمستانی نمایش خیره کننده ای از خود نشان داد و با ۲ گل و یک پاس گل نقش تعیین کننده ای در پیروزی ۳ بر یک تیمش مقابل ایگلز ایفا کرد.از عملکرد علیرضا کاملاً مشخص است که سلامتی دوباره مادر چه تأثیر فوق العاده ای بر روحیه او گذاشته است. علیرضا پس از پایان بازی مقابل ایگلز نیز به همین موضوع اشاره می کند و در گفتگو با تلویزیون باشگاه آلکمار می گوید: خیلی خوشحالم و می خواهم گل‌هایم را به مادرم تقدیم کنم.
بازیکنان و اعضای کادر فنی به خصوص سرمربی و کاپیتان آلکمار که بیش از سایرین در جریان مشکلات جهانبخش بودند نیز پس از پایان بازی علیرضا را درآغوش کشیدند و بابت درخشش دوباره اش به او تبریک گفتند.

256 41

 

محمود عباس دست به دامان پوتین شد

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواستار مداخله فوری ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه به منظور جلوگیری از انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، صائب عریقات دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین گفت که محمود عباس از پوتین خواسته هر کاری  که می‌تواند برای جلوگیری از انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس انجام دهد.

عریقات تصریح کرد که انتقال سفارت آمریکا به قدس خط قرمز فلسطینیان است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور جدید آمریکا که از حامیان اصلی رژیم صهیونیستی است، در جریان تبلیغات انتخاباتی خود گفته بود در صورت پیروزی در انتخابات سفارت آمریکا را از تل آویو به قدس اشغالی منتقل خواهد کرد، اظهاراتی که خشم گسترده فلسطینیان و حامیان آن ها در سرتاسر جهان را به همراه داشت.

این در حالی است که 100 عضو کنگره آمریکا نیز هفته گذشته با امضای طوماری از دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا خواستند که به محض در دست گرفتن زمام امور و ورود به کاخ سفید، سفارت آمریکا را از تل آویو به قدس اشغالی منتقل کند.

52310

پنتاگون کشته‌شدن یک رهبر ارشد القاعده یمن را تایید کرد

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، پیتر کوک، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد این مسئول ارشد القاعده که عبدالغنی قاسم الرصاص در حمله هوایی آمریکا به استان البیضاء در تاریخ هشتم ژانویه کشته شده است.

وی در بیانیه‌ای گفت:‌ عبدالغنی الرصاص، یکی از رهبران ارشد القاعده در شبه جزیره عرب است و مرگ وی عملیات‌های تروریستی القاعده در یمن و منطقه را مختل خواهد کرد. آمریکا گروه القاعده در یمن را خطرناک‌ترین شاخه القاعده علیه منافع خود می‌داند.

منابع محلی پیشتر گفته بودند که پهپادهای آمریکایی در یک حمله خودروی عبدالغنی الرصاص را در شرق استان البیضاء هدف گرفته‌اند. در این حمله علاوه بر الرصاص چند عضو دیگر القاعده نیز کشته شدند.

310

وزارت راه ریسباف اصفهان را خرید

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت مسکن و شهرسازی، قرارداد خرید کارخانه ریسباف اصفهان با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل بانک ملی و مدیرعامل شرکت عمران امضا شد.

این کارخانه 69 هزار مترمربع مساحت دارد که ارزش تقریبی آن 207 میلیارد تومان اعلام شده است.

براساس قراردادی که وزارت راه با بانک ملی امضا کرده 50میلیارد و 711 میلیون و 800 هزار ریال از این مبلغ به صورت نقدی، 1522 میلیارد و 288 هزارو 200 هزار ریال از طریق واگذاری 12 پلاک مسکونی و تجاری از بهترین نقاط اصفهان و 500 میلیارد ریال دیگر تا 30 بهمن امسال در وجه بانک پرداخت می‌شود.

همچنین شعبه بانک ملی از محل فعلی به روبهروی کارخانه ریسباف منتقل می‌شود که ملک مورد نظر نیز با ارزش 8 میلیارد و 700 میلیون تومان توسط وزارت راه برای استقرار بانک خریداری می‌شود.

کارخانه ریسباف  بهمن‌  سال 1311 در قالب شرکت سهامی در سمت جنوب شرقی سی و سه پل، در محل باغ‌های اعتمادالدوله و حاتم بیگ، در سمت شرق چهارباغ بالا که آن زمان محور هزار جریب نامیده می‌شده، احداث شد.

3535

اسیدپاشی هولناک به دو زن در مشهد/ عاملان پس از یک‌ماه بازداشت شدند

اوایل شب بیست و چهارم آذر گذشته، 2 زن جوان در بولوار عبدالمطلب مشهد به سوی منزلشان حرکت می کردند که ناگهان مرد نقابداری از پشت یک دستگاه خودرو بیرون آمد و محتویات مایع ظرفی را که دستش بود به صورت زن 35 ساله پاشید. زن جوان در حالی که جیغ می کشید سوختم! سوختم! ناخودآگاه دستانش را وحشت زده بر صورتش کشید که بخشی از پوست او جمع شد. مرد نقابدار بی توجه به فریادهای دلخراش این زن و در یک چشم بر هم زدن به سوی دوست وی که زن 37 ساله ای بود دوید و باقی مانده مایع قوطی را نیز بر سر و صورت او خالی کرد.

این مرد سپس بر ترک موتور سیکلت همدستش نشست که منتظرش بود و از محل فرار کرد. فریادهای وحشتناک 2 زن 35 و 37 ساله توجه رهگذران را به خود جلب کرد و عده ای از شهروندان برای کمک به آسیب دیدگان وارد عمل شدند. سوزش شدید صورت 2 زن غیرقابل تحمل بود و برخی از اهالی و کسبه تلاش کردند با ریختن آب بر سر و صورت زن ها، آثار مایع مذکور را که احتمال می رفت اسید باشد، از بین ببرند اما این اقدامات موثر نبود تا این که دقایقی بعد نیروهای اورژانس به محل حادثه رسیدند و 2 مصدوم را به بیمارستان امام رضا(ع) منتقل کردند.

این گزارش حاکی است: با گزارش این حادثه به پلیس 110، مأموران کلانتری شفای مشهد نیز در محل حضور یافتند و به تحقیق در این باره پرداختند. بررسی های آنان مشخص کرد 2 زن جوان مورد اسیدپاشی نقابداران موتورسوار قرار گرفته اند.

اما با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و به دستور فرمانده انتظامی خراسان رضوی، پیگیری ماجرای اسیدپاشی هولناک به پلیس آگاهی خراسان رضوی سپرده شد تا گروهی از کارآگاهان ورزیده اداره جنایی با نظارت مستقیم سرهنگ کارآگاه «حمید رزمخواه» برای شناسایی عاملان اسیدپاشی وارد عمل شوند.

این گونه بود که بلافاصله جلسات کارشناسی با هدایت و فرماندهی سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی) آغاز شد و کارآگاهان به تجزیه و تحلیل های علمی برای شناسایی مردان نقابدار پرداختند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته به تشریح روند پیگیری و تلاش یک ماهه کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی پرداخت و گفت: پس از آن که مصدومان اسیدپاشی به مرکز درمانی انتقال یافتند پیگیری های پلیسی در این باره آغاز شد تا این که 48 ساعت بعد از وقوع این حادثه «میمنت» زن 37 ساله قادر به تکلم شد و در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: حدود ساعت 7 بعدازظهر به همراه دوستم «سمانه» (35 ساله) از قرعه کشی صندوق خانوادگی بازمی گشتیم اما هنوز مسافتی تا منزل دوستم مانده بود که ناگهان مرد نقابداری به سر و صورتمان اسید پاشید و به همراه یک مرد دیگر با یک دستگاه موتورسیکلت از محل متواری شدند.

سردار بهمن امیری مقدم افزود: بررسی ها و تحقیقات کارآگاهان در حالی ادامه یافت که مصدوم این حادثه نیز نتوانست سرنخی از عاملان اسیدپاشی به پلیس ارائه کند. با این وجود اقدامات فنی و تخصصی با استفاده از شگردهای پلیسی نشان داد که تناقض هایی در اظهارات مصدومان با تحقیقات پلیس وجود دارد چرا که بررسی های غیرمحسوس کارآگاهان از بروز برخی اختلافات خانوادگی و همچنین زمان تردد مصدومان حکایت می کرد و از سوی دیگر هم ردپای زن دیگری در شب وقوع حادثه به میان آمد.

رئیس پلیس خراسان رضوی گفت: از طرف دیگر تحقیقات مشخص کرد از خرداد سال 95 تاکنون، اعضای خانواده «سمانه» بارها مورد تهدید افراد ناشناس قرار گرفته اند به طوری که دارای 4 پرونده دیگر اسیدپاشی، تخریب و تهدید در کلانتری های مختلف شهر بوده اند. همچنین بررسی های کارآگاهان بیانگر آن بود که افراد ناشناس که این خانواده را تهدید می کردند از تلفن های عمومی و در فواصل زمانی مختلف با آنان تماس گرفته اند.

مقام ارشد انتظامی استان خراسان رضوی یادآور شد: کارآگاهان در ادامه این عملیات دوباره مصدومان را مورد بازجویی قرار دادند که این بار ماجرا رنگ دیگری یافت و مشخص شد که شب حادثه هووی «سمانه» که «الناز» نام دارد آن ها را سوار بر خودرو پرایدش کرده و پس از گشت و گذاری در شهر در محل حادثه پیاده شده اند.

سردار امیری مقدم گفت: این زن نیز بلافاصله با صدور دستور قضایی احضار شد و مورد بازجویی قرار گرفت اما مدعی شد که او نیز چند بار مورد تهدید قرار گرفته است. در عین حال کارآگاهان که به وی مظنون بودند بررسی های تخصصی خود را با شیوه غیرمحسوس ادامه دادند تا این که سرنخ هایی از دست داشتن این زن در ماجرای اسیدپاشی به دست آمد.

وی گفت: تحقیقات بیانگر آن بود که «الناز» (زن 24 ساله) با فردی به آشنا شده است و با یکدیگر روابط غیرمتعارف دارند. به همین دلیل رصدهای اطلاعاتی با پیگیری برخی پیامک های ارسالی مظنونان ادامه یافت تا این که افراد ناشناسی که اعضای این خانواده را تهدید کرده بودند شناسایی شدند.

وی تأکید کرد: در میان افراد مظنون ردپای یکی از آنها و همچنین برادرش نیز مشاهده شد و بدین ترتیب کارآگاهان در حالی متهم را دستگیر کردند که «الناز» و همدستش به یکی از شهرستان ها گریخته بودند. بنابراین آن ها با استفاده از یک برنامه ریزی ویژه اطلاعاتی از شهرستان به مشهد هدایت و در کمین نیروهای عملیاتی گرفتار شدند.

سردار سرتیپ دوم بهمن امیری مقدم اضافه کرد: متهم در بازجویی ها پرده از ماجرای اسیدپاشی برداشت و معترف شد: تحت تأثیر وسوسه های شیطانی «الناز» و با همدستی برادرش اقدام به اسیدپاشی کرده است تا «الناز» از همسر خود و هوویش انتقام بگیرد!

وی گفت: تحقیقات بیشتر در این باره همچنان ادامه دارد.

۴۷۴۷