یمن به بن‌بست خورد

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، محمد العمرانی، سخنگوی هیات مذاکره کننده دولت مستعفی یمن در مذاکرات کویت گفت که این اقدام در پی تشکیل شورای سیاسی برای اداره کشور از سوی انصارالله صورت می گیرد.

وی گفت: عملا مذاکرات هم اکنون و پیش از مهلت قانونی آن برای ما پایان یافته محسوب می شود. حوثی‌ها و دیگر گروه‌های “شورشی” عملا علیه تمام نهادهای سیاسی در کشور “کودتا ” کردند.

حوثی‌های یمن روز پنجشنبه با اعلام ائتلاف با دیگر گروه‌های موجود در این کشور از جمله نیروهای وابسته به علی عبدالله صالح، رئیس جمهور پیشین یمن، یک شورای ریاستی جدید برای اداره کشور تعیین کرد.

شورای جدید 10 نفره است و اداره مناطق مختلف یمن تا روی کار آمدن دولتی منتخب و توافقی را بر عهده خواهد داشت. این نخستین بار است که انصارالله به طور رسمی با به علی عبدالله صالح به طور رسمی ائتلاف می‌کند.

توافق مذکور با حضور عبدالله صالح و نماینده ارشد انصارالله به امضا رسید. نماینده سازمان ملل در یمن این اقدام را نقض آشکار قطعنامه‌های سازمان ملل درباره یمن خوانده و گفته است باعث پیچیده‌تر شدن اوضاع در این کشور جنگ زده می‌شود و تهدیدی علیه مذاکرات صلح در کویت است.

انصارااله تاکید کرده که تشکیل ائتلاف برای متحد کردن تمام گروه‌های داخلی و رویارویی با تجاوزات خارجی نیروهای سعودی و مزدوران آنها به یمن است.

5252

شکایت مردم از بلندگوی وانت بارهای دستفروش/ به شهرداری تلفن بزنید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شهروندان بارها در سرویس مشکلات مردم این مشکل را مطرح کرده اند که آلودگی صوتی وانت بارهای دستفروش و خریدار ضایعاتی آسایش را بر آنها حرام کرده.
پیش از این نیز بارها در سرویس مشکلات مردم درباره نحوه مقابله با این نوع از آلودگی صوتی گزارشهایی منتشر شده است.
با این حال باز هم یکی از مخاطبان کامنت گذاشته و شکایت کرده که: متاسفانه اخیرا تعداد وانت های دستفروش و ضایعاتی در نقاط مختلف تهران به قدری شده که شما در تمامی ساعات روز می تونید صدای مهیب بلندگوی این وانتی های دستفروش را بشنوید با توجه به اینکه بیکاری زیاد شده و شهرداری هم برای برخورد با این وانتی ها سعی میکنه مراعات کنه تا یک عده به شهرداری هجوم نبرن بهتر نیست حداقل بلندگوی این وانتی ها رو توقیف کنه فقط بلندگو واقعا باعث آزار اذیت تمامی مردم هست که با صدایی بسیار مهیب در بلندگو در تمام ساعات فریاد یک نفر رو بشنون خیلی ها در منزل بیمار دارن لطفا رسیدگی کنید

واقعیت این است که با وجود موجود بودن قانون درباره نحوه مقابله با این نوع از آلودگی صوتی، عملا سه نهاد شهرداری، قوه قضاییه و نیروی انتظامی در کنترل این موضوع باید همکاری کنند ولی به دلیل ضعف همکاری بین بخشی در این سه نهاد، برخوردهای قانونی درباره کسبه جزئی که با وانت بار در خیابان ها راه می افتند، تضعیف شده است.
شهرداری می گوید حاضر است به وظیفه خود درباره توقیف و معرفی وانت بارهای دارای آلودگی صوتی عمل کند ولی صاحبان این خودروها وقتی به دادگاه می روند، یا مجازات نمی شوند یا با مجازات نقدی اندکی، خودروی آنها از توقیف درمی آید.
پلیس هم معتقد است دراین باره، وظیفه ای ندارد و وظیفه مقابله با آلودگی صوتی و دستفروشان سیار با شهرداری است.
خدامی معاون خدمات شهری شهرداری منطقه 6 در این باره به خبرآنلاین گفت: واحد خدمات شهری رانندگان این وسایط نقلیه پرسروصدا را متوقف می کنند و خودروی آنها نیز به پارکینگ می رود. ولی آنها بعضا می روند از شهرداری شکایت می کنند و دادگاه نیز رای می دهد که شهرداری اجازه توقیف خودروی این اشخاص را ندارد. پس کار ما درباره رانندگان دستفروش سیار و پرسروصدا فقط جنبه ارشادی دارد. این ابزار محکمی نیست و آنها نیز تکمین نمی کنند.
از سوی دیگر طبق قانون، وظیفه ساماندهی مشاغل مزاحم شهری با سازمانی از سازمانهای تابعه شهرداری به نام شرکت ساماندهی مشاغل و اصناف است که وظیفه مقابله با این قبیل خودروها را نیز دارد.
شهروندان می توانند در صورت مشاهده ایجاد مزاحمت و آلودگی توسط دستفروشان دوره گرد در صورت نیاز با سامانه 1888 و 137 شهرداری تهران موضوع را در میان بگذارند. البته بدیهی است سرعت عمل ماموران شهرداری نسبت به سرعت تردد این خودروها، کمتر است ولی می شود با برداشتن شماره پلاک این خودروها، موضوع را با سامانه های یاد شده شهرداری و همچنین واحد خدمات شهری شهرداری های مناطق در میان گذاشت.

46231

 

با جوان‌ترین ایرانی گلزن لیگ قهرمانان اروپا از قلبی که نشان داد تا پا قدم خوب پدر و مادرش

داریوش سعیدی-خبرگزاری خبرآنلاین؛ سعید عزت اللهی در راه پیشرفت قرار دارد. یک ساله گذشته برای او رویایی بوده. فیکس شدن در تیم ملی، حضور در رستوف و حالا گلزنی در پلی آف لیگ قهرمانان اروپا. این درخشش بهانه ای بود برای گفت و گو با پدیده تیم کی روش….
از شبی که به اندرلخت گل زدی چند پیغام داشتی؟
(خنده) خیلی زیاد. مخصوصا از طرف مردم عزیز ایران که جا دارد از آنها یک تشکر ویژه کنم. خیلی به من لطف داشتند. همینطور دوستان رسانه ای به من پیغام دادند. دست دوست خودم هم درد نکند. خیلی به من دلگرمی دادند.
بردیف سرمربی روستوف هم بعد از بازی گفت تو عملکرد خوبی داشتی ولی یکی دو اشتباه هم انجام دادی.
من تلاش کردم خواسته های مربی را در زمین بازی اجرا کنم. به هر حال من جوان هستم و نیاز به تجربه دارم و این رفته رفته به دست می آید.


پا قدم پدر و مادرت هم که خوب بود.
پدر و مادرم ظهر بازی به شهر رسیدند ولی نشد همدیگر را ببینیم چون من در اردوی تیم بودم ولی در استادیوم آنها را دیدم و قلبی هم که بعد از گل نشان دادم، برای پدر و مادرم بود. مادرم همیشه بازی های من را با استرس نگاه می کند و بعد از اینکه گل زدم، در ورزشگاه گریه کرد. بعد از بازی او و پدرم را دیدم که واقعا خوشحال بودند. انگار همه دنیا را به من داده بودند.
تو در کنار دایی، هاشمیان و کریمی چهارمین گلزن ایرانی لیگ قهرمانان اروپا شدی…
از اینکه اسم کنار این بزرگ ها قرار گرفته واقعا خوشحالم و حس خاصی دارم. کسانی که گفتید بزرگان فوتبال ایران هستند و برایم احساس غرور دارد کنارشان باشم. خدا را شکر می کنم که این موفقیت را در کارنامه ام دارم. امیدوارم بتوانم بیشتر پیشرفت کنم و موفق تر باشم. برایم افتخار است جوان ترین ایرانی گلزن در لیگ قهرمانان شدم و البته خوشحالم که اولین گل تاریخ باشگاه روستوف را در این رقابت ها به ثمر رساند.
گویا بعد از بازی خیلی دیر به هتل تیم رسیده اید. ماجرا چیست؟
خدا را شکر هواداران رابطه خوبی با من و سردار دارند. بعد از بازی ما در ورزشگاه ماندیم و با هواداران عکس گرفتیم. تا برسیم هتل فکر کنم ساعت حول و حوش 2 صبح بود. خدا را شکر جو خوبی در اینجا وجود دارد و هواداران ارتباط خوبی با ما گرفته اند.


چه زمانی متوجه شدی کارلوس کی روش به تو علاقه دارد؟
من در بازی دوستانه با ازبکستان اولین بار بود که به اردوی تیم ملی آمدم. همان موقع دیدم چه رابطه خوبی بین بچه ها وجود دارد. از همان روز اول توانستم خونسرد و بدون استرس در تمرین کار کنم. وقتی آقای کی روش در همان دیدار من را در لیست 11 نفره گذاشت، یک دلگرمی بزرگ برایم بود. من هم سعی کردم از همان بازی اول لطف و محبت ایشان را جبران کنم. حالا لحظه شماری می کنم که مقدماتی نهایی جام جهانی آغاز شود تا انشالله بتوانیم به کمک رسانه ها، مردم و مسئولان در اولین گام قطر را شکست دهیم.
سعید در ایران همه نگاه می کنند در خارج از ایران کدام بازیکن گل می زند و در واقع معیار برای قضاوت او همین است.
خب این مسئله وجود دارد ولی در اروپا اصلا اینطور نیست. نگاه می کنند که عملکرد بازیکنان چطور است. البته من به طور کلی مشکلی با این موضوع ندارم چون سبک بازی ام طوری است که معمولا در زمین دیده می شوم.
ولی تدافعی هستی.
مثلا در بازی با اندرلخت ما یک مثلث در میانه زمین داشتیم. یکی هافبک تدافعی بود و دو بال چپ و راست در کنارش. من در بال چپ او بازی کردم. به همین دلیل می توانستم جلو بروم، شوت بزنم یا پاس کلیدی بدهم. می گویند بازی هافبک دفاعی ها دیده نمی شود ولی من سبک بازی ام طوری است که اتفاقا در زمین دیده می شوم.


تو در بازی های اخیر تیم ملی هم در اکثر گل ها تاثیرگذار بودی و حتی گل هم زدی. این به همین دلیل است؟
دقیقا. ببینید خصوصیات ممن اینطور نیست که کاملا دفاعی باشم. با توجه به اینکه می توانم در حمله هم اثرگذار باشیم و حتی در محوطه جایگیری کنم، مربی معمولا به من این فضا را می دهم. خودم هم تلاش می کنم در موقعیت هایی باشم که بتوانم به خط حمله تیم کمک کنم.
در بازی با اندرلخت هم از همین فضا استفاده کردی و گل زدی.
آن گل که یک اتفاق خدایی بود. این را جدی می گم. یک نیرویی به من گفت که جلو بروم و روی ریباند گل بزنم. کسی شاید فکرش را نمی کرد توپ به آن نقطه برود. خدا خواست من به آن سمت بروم. گلی که زدم لطف خدا بود. وقتی گل زدم، تمام صحنه های یک سال گذشته جلوش چشمم آمد. باور نمی کنید در این یک سال چقدر سختی کشیدم. ITC من صادر نشد و نتوانستم نیم فصل بازی کنم. وقتی هم برگشتم تیم خوب نتیجه گرفته بود و نمی شد که به راحتی به ترکیب بیایم. خیلی سختی کشیدم. عده ای انتقاد می کردند که چرا سعید عزت اللهی بازی نمی کند و به تیم ملی دعوت می شود. خودم هم ناراحت بدم. ولی کی روش به من اعتماد کرد و حتی در روزهایی که بازی نمی کردم، از من استفاده کرد تا اعتماد به نفس لازم را به دست بیاورم. او مثل یک مادر پشتیبان من بود و همین جا باید از او یک تشکر ویژه کنم.

252 43

 

 

کسب جایزه مودی مالیاتی نمونه توسط شرکت داروسازی بهداشتی دکتر جهانگیر

به گزارش خبرانلاین لرستان ،این موفقیت در راستای همکاری و تلاش این مجموعه جهت ترویج فرهنگ مالیات و تسهیل اکتساب سرانه مالیاتی استان به این واحد دانش بنیان ، کسب گردیده است.

شرکت داروسازی بهداشتی دکتر جهانگیر در سال ۱۳۶۰  شروع به کار نمود. کارخانه در خرم آباد  با هدف تولید محصولات بهداشتی احداث شد  امروزه بعداز چندین سال کار و تلاش شبانه روزی ،محصولات این واحد  نه تنها در کشور بلکه دیگر کشورهای همسایه صادر  می شود  و به یکی از موفق ترین واحدهای تولیدی سطح کشور در صنعت مشغول فعالیت است.

46

رشد حجم و ارزش معاملات اوراق بدهی در فرابورس ایران

در هفته منتهی به هشتم مردادماه، به موازات رشد 12 واحدی شاخص آیفکس (معادل 2 درصد)، ارزش بازار نیز افزایش 7 هزار و 507 میلیارد ریالی معادل 0.8 درصد را تجربه کرد تا در کنار رشد 98 و 64 درصدی حجم و ارزش معاملات در مقایسه با هفته ماقبل، روزهای سبزی برای بازار فرابورس رقم بخورد.

در همین حال بررسی عملکرد هفتگی بازارها نیز حاکی از آن است که بازار ابزارهای نوین مالی با ارزش معاملاتی بالغ بر 6474 میلیارد ریال، رشد 133 درصدی را تجربه کرده و پس از آن بازار دوم با ارزش داد و ستدی به میزان 1596 میلیارد ریال با افزایش 54 درصدی ارزش معاملات نسبت به هفته ماقبل روبه رو شده است.
همچنین در هفته یاد شده بازار پایه با معامله 4548 میلیون ورقه سهام به ارزش 393 میلیارد ریال، رشد 557 درصدی حجم معاملات را در کنار افت 29 درصدی ارزش معاملات به ثبت رسانده است.

کارنامه هفتگی بازار ابزارهای نوین مالی
هفته گذشته اوراق بدهی، صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله و اوراق گواهی تسهیلات مسکن به عنوان سه ابزار معاملاتی بازار ابزارهای نوین مالی، همسو با روند رو به رشد متغیرهای بازار فرابورس با رشد حجم، ارزش و تعداد دفعات معامله نسبت به هفته قبل از آن روبه رو شدند.
در هفته معاملاتی منتهی به هشتم مردادماه بالغ بر پنج میلیون ورقه بدهی به ارزش 5034 میلیارد ریال در بازار ابزارهای نوین مالی معامله شد که به ترتیب از افزایش 97 و 105 درصدی حجم و ارزش معاملات آن حکایت داشت و استقبال بیش از پیش سرمایه گذاران از معاملات اوراق بدهی را نشان می داد.
در همین حال صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله نیز با حجم دادوستد 17 میلیون ورقه به ارزش 169 میلیارد ریال روبه رو شد که افزایش 11 و 27 درصدی حجم و ارزش ETFها را نشان می داد.

صنایع پیشرو معاملات بازار سهام
معاملات صنایع فرابورسی نیز در هفته نخست مرداد در حالی به پایان رسید که بیشترین ارزش معاملات خرد بازار سهام (اول، دوم و پایه) به ترتیب در اختیار سه گروه صنایع کاغذی، فلزات اساسی و پالایشی ها قرار گرفت.
گروه صنایع کاغذی با ارزش معاملاتی بالغ بر 406 میلیارد ریال سهم 21 درصدی از ارزش کل معاملات را به خود اختصاص داد و در صدر صنایع فرابورسی ایستاد.
پس از آن گروه فلزات اساسی با ارزش دادوستدی به میزان 299 میلیارد ریال سهم 15 درصدی را کسب کرد و در مرتبه دوم قرار گرفت و پالایشی ها نیز با سهم 13 درصدی جایگاه سوم را آن خود کردند.
در آخرین روز معاملاتی هفته قبل نیز به ترتیب بازار دوم، پایه و صکوک بیشترین ارزش بازار را با سهم 44، 30 و 12 درصدی از ارزش کل بازار فرابورس در اختیار گرفتند.
22539

روایت آیت‌الله خامنه‌ای از دیداری خاص و فراموش نشدنی با امام خمینی /عجیب بود محبت این مرد…

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در این روایت که در چهل و سومین هفته‌نامه خبری-تبیینی خط حزب‌الله منتشر شده، آمده است؛

در پس از شدت گرفتن اعتراضات امام خمینی(ره) به رژیم
پهلوی حضرت امام خمینی در سحرگاه 15 خرداد 1342 دستگیر و به تهران منتقل شدند پس
از 19 روز زندانی شدن در زندان قصر به زندان پادگان عشرت آباد و 11 مرداد 1342 نیز
به منزلی در داوویه انتقاال یافته و پس از آن به خانه ای در قیطریه منتقل شدند.
آیت الله خامنه ای پس از آزادی از زندان رژیم تصمیم گرفتند علی رغم وجود محدودیت و
تحت نظر بودن امام(ره) با ایشان دیدار کنند. روایت رهبر انقلاب از این دیدار
اینگونه است:

پرسیدم که منزل آقای خمینی کجاست؟ گفت: می‌خواهی
چه کار؟ گفتم: اجازه بدهید… گفت: نه. گفتم: من زندان بوده ام… گفتند: می‌توانی
به ملاقات بروی اما فقط برای ده دقیقه… دیدم حاج آقا وارد شد… افتادم به پای
حاج آقا… ببوسم! از بس عاشق خمینی بودم واقعا عجیب محبت این مرد همیشه در دل ما
بود. ایشان ناراحت شدند از این که من پای‌شان
را ببوسم… نشستیم من گریه‌ام گرفت… نمی توانستم حرف بزنم. ناراحت بودم که حالا
ایشان خیال‌ می‌کنند چون من زندان بوده ام گریه ام آمده؛ تصور نمی‌کنند که به خاطر
شوق دیدار ایشان، خیال می کنند چون من زندان بوده ام گریه ام آمده؛

می خواستم خودم را نگه دارم نمی‌شد. هی می خواستم
حرف بزنم نمی شد. بالاخره با زحمت زیاد توانستم. ایشان هم ساکت بودند و تماشا می
کردند. ملاطفتی کردند که احوالتان چطور است. تنها حرفی که زدم گفتم آقا امسال ماه
رمضان به خاطرنبودن شما از بین رفت، حیف شد، هدر رفت. خواهش می کنم برنامه بریزید
که محرم آینده مان از بین نرود حیف است… یادم نیست ایشان چه گفت؛ مثلا تشویق کرد
هیچوقت یادم نمی رود آن محبت ها و لطف و صفایی که در دیدار ایشان بود.

29219

 

 

مایکروسافت می‌گوید مشکل باتری سرفیس پرو 3 نرم‌افزاری است نه سخت‌افزاری

به گزارش خبرآنلاین، مهندسان مایکروسافت نیز از پذیرش مسئولیت سرباز می‌زدند تا اینکه سرانجام یکی از مسئولان این کمپانی در فوروم فنی مایکروسافت در پاسخ به سؤالات دارندگان این تبلت رسماً اعلام کرد مشکل نرم‌افزاری است و حل می‌شود.

پیش‌تر نیز سرفیس پرو 2 مشکل شارژ کردن داشت و حالا سرفیس پرو 3 با مشکل کاهش ناگهانی پرفورمنس باتری روبرو است و به همین خاطر بسیاری از دارندگان را دچار دردسر ساخته است.

مایکروسافت از کاربران خود در روز 28 جولای/ دیروز خواست تا با آپدیت ویندوزاز طریق زیر سعی کنند این مشکل را بر طرف کنند:

Settings/Update/Windows Update/Check for updates

اگر مشکل حل شد که هیچ، در غیر این صورت منتظر بسته نرم‌افزاری جدید برای حل دائمی این مشکل در روزهای آتی باشید.

 

5656

تیم دسته دومی ایتالیا رقیب تیم ملی ایران شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم ملی برای اردوی ایتالیا به دنبال برگزاری بازی های دوستانه است. تیم ملی با تیم های خوب ایتالیا بازی نمی کند چراکه این تیم ها درگیر رقابت ها هستند. پس از مذاکرات و تلاش ها سرانجام یکی از حریفان تیم ملی مشخص شد. یک تیم دسته دومی برگزار کننده اولین بازی با ایران است. مذاکرات ادامه دارد و احتمالا تیم ملی با دو تیم دیگر هم بازی می کند که این رقبا هم نامی نیستند. تیم ملی بامداد 23 مردادماه عازم ایتالیا می شود تا اردوی آماده سازی خود را در این کشور برگزار کند. بلافاصله پس از اتمام بازی های هفته چهارم لیگ برتر، ملی پوش ها به اردوی تیم ملی ملحق می شوند تا سریعا راهی ایتالیا شوند و اردوی آماده سازی خود را آغاز کنند. ایران ساعت 3 صبح به سمت ایتالیا پرواز می کند.

252 43