هنگام ورود رمز در دستگاه های کارتخوان، مراقب دوربین های مدار بسته باشید!!

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان داشت: متاسفانه بسیاری از کارتخوان های فروشگاهی دور از دسترس خریداران قرار دارد، به طوری که فروشگاه ها باید دستگاه کارت خوان را در دسترس مشتری قرار داده و واریز وجه را نیز خود خریدار انجام دهد.

این مقام مسئول عنوان داشت: قرار دادن دستگاه کارتخوان در جایی خارج از دسترس مشتری و انجام عملیات بانکی از سوی فروشنده ممنوع است و خریداران در صورت مشاهده چنین فروشگاههای حق اعتراض دارند و در صورت وقوع کلاهبرداری، همواره انگشت اتهام به سوی فروشندگان می باشد.

وی افزود: در خرید سنتی به هیچ عنوان کیف پول خود را به فروشنده نمی دهیم تا مبلغ خرید را از کیف ما بردارد، بنابراین در خرید با کارتخوان نیز این امر صادق است و ما نباید کارت بانکی خود را در اختیار فروشنده قراردهیم تا مبلغ خرید را برداشت نماید.

وی با اشاره به اینکه یکی از راه های به دست آوردن اطلاعات کارت بانکی افراد، استفاده از ابزار سرقت اطلاعات بانکی به نام اسکیمر است، گفت: در این شیوه دستگاهی کوچک به نام اسکیمر بر روی دستگاه کارتخوان نصب می‌گردد، تکنیک اسکیمینگ (Skimming) کپی کردن غیر قانونی داده‌های نوار مغناطیسی کارت بانکی است که در برخی فروشگاه ها صورت می گیرد، بنابراین خریداران در هنگام پرداخت مبالغ خرید باید مراقب باشند تا در دام اسکیمرها گرفتار نشوند.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان توصیه کرد: کارت بانکی خود را شخصا در دستگاه کارتخوان کشیده و خودتان رمز را وارد کنید، همچنین دست خود را در مقابل صفحه کلید کارتخوان حائل کنید و سپس رمز خود را وارد نمائید، هنگام وارد کردن رمز عبور به اطراف توجه داشته باشیم، حتی مراقب باشیم دوربین های موجود در مغازه توان فیلم گرفتن از رمز ما را نداشته باشند.

46

آیت الله حسینی شاهرودی: احساس امنیت در جامعه را باید ارتقا دهیم

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز سه شنبه در دیدار با فرمانده و مسئولان انتظامی استان کردستان اظهار داشت: بسیج مردمی در راستای حفظ و ارتقای شاخص های امنیتی یک ضرورت است.
وی حضور به موقع پلیس در صحنه و رسیدگی به هنگام به مسایل و مشکلات انتظامی مردم را در ارتقای احساس امنیت و اعتماد عمومی بسیار مهم و تاثیرگذار دانست.
آیت الله حسینی شاهرودی افزود: مردم نیروی انتظامی را امین خود دانسته و به آن اعتماد دارند لذا بایستی با رسیدگی به مسایل و مشکلات آنان و حضور مقتدرانه در صحنه های جرم این حس اعتماد را ارتقا بخشید.
وی توجه به موضوعات و مسایل و معضلات اجتماعی را ماموریت مهم نیروی انتظامی دانست و متذکر شد موضوعات اجتماعی قبل از تبدیل شدن به مسایل امنیتی باید تدبیر شده و از امنیتی شدن آن پیشگیری کرد چرا که در صورت امنیتی شدن، جمع کردن موضوع به مراتب سخت تر و با هزینه بیشتر خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در کردستان اضافه کرد: دشمن با تمام وجود در فضای مجازی در پی ایجاد نا امنی و برهم زدن امنیت مطلوب جامعه است و این موضوع مسئولیت همه سازمان ها و نهادها بخصوص پلیس و دستگاه های امنیتی و قضایی را در افزایش تعاملات با مردم و بکار گیری راهکارهای پیشگیرانه بیشتر می کند.
وی عملیات روانی و ارتقای سطح آگاهی های عمومی را در پیشبرد اهداف و برنامه های نیروی انتظامی بسیار تاثیرگذار دانست و بر افزایش تعاملات و مشارکت های مردمی در تامین امنیت تاکید کرد.
نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به نقش و جایگاه امنیت در زندگی انسان گفت: امنیت موضوعی است که در دین مقدس اسلام نیز به آن توجه فراوانی شده و به عنوان یک رکن اساسی مدنظر قرار گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه برای بندگی به خدا نیز نیازمند امنیت هستیم، افزود: امنیت و سلامت دو مقوله بسیار مهمی هستند که انسان در زندگی خود بشدت نیازمند آن است.
آیت الله حسینی شاهرودی با تقدیر از عوامل انتظامی و امنیتی در راستای ارتقای امنیت استان اظهار داشت: با تلاش عوامل انتظامی امنیت بسیار خوبی در کردستان حکم فرما است.
وی مردم کردستان را ولایتمدار و با فرهنگ و عاشق نظام و دستاوردهای جمهوری اسلامی دانست و یادآور شد: مردم این خطه که طعم ناامنی را در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی کشیدند قطعا بیش از دیگران قدر امنیت را می دانند.

214219

چه کسی رئیس سازمان بسیج سازندگی شد؟

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری ها، سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، در احکام جداگانه‌ای محمد زهرایی را به عنوان رئیس بسیج سازندگی و سردار مهدی کلیشادی را به عنوان معاون اجتماعی سازمان بسیج منصوب کرد.

۲۱۴۲۱۹

حمله منصوریان به نود: یک سال است برنامه عادل را نمی‌بینم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل نفت مسجد سلیمان گفت: با تیمی بازی داریم که در شهر قابل احترامی بنا شده است. نفت مسجد سلیمان بنیه اعتباری قدرتمندی دارد. امیدوارم فارغ از هر نتیجه‌ای میزبان خوبی باشیم و در نهایت در یک بازی جوانمردانه سه امتیاز بازی به تیمی برسد که شایستگی بیشتری دارد. امیدوارم با پیروزی فشار روحی را از تیم بگیریم. علائم خوبی از بهبود روند تیم دیده می‌شود. مقابل پرسپولیس و فولاد مالکیت خوبی روی توپ داشتیم. این موضوع نشانه اتفاقات خوب است. امیدوارم فردا با تلاش بازیکنان و توانایی تاکتیکی که از سوی کادر فنی صادر می‌شود، سه امتیاز را در اصفهان حفظ کنیم.

سرمربی ذوب آهن گفت: مطمئن باشید که بازیکنان ما تشنه پیروزی هستند. ما آماده بلند شدن از روی زمین هستیم. بعد از کسب سه امتیاز این بازی، آماده جهش بلند و رو به جلو هستیم. بازیکنان باتجربه و جوان تیم دنبال پیروزی در این دیدار هستند.

او با اشاره به روند صعودی نفت مسجد سلیمان ادامه داد: نفت، مربی با دانش و خوبی دارد. دو تیم در بد شرایطی به هم خوردند و تشنه پیروزی هستند که نشان دهنده زیبایی بازی خواهد بود. به خوبی نفت مسجد سلیمان را تحلیل کردیم. امیدوارم بازیکنان تدابیر لازم را در بازی اجرا کنند تا سه امتیاز را به دست بیاوریم.

منصوریان درباره ناکامی تیم در زدن گل در دیدارهای گذشته و احتیاج تیم برای جذب بازیکن گلزن و دفاع متزلزل تیمش در نیم‌فصل نخست گفت: در سه هفته گذشته، سه گل دریافت کردیم. یکی از گل‌ها از روی نقطه پنالتی و یک گل با برخورد به بدن مدافع تیم خودمان وارد دروازه شده است. تمرکز ما روی گل نخوردن است. این که خط دفاعی را مقصر بدانیم درست نیست. زمانی که به دنبال ترمیم خط دفاعی هستید باید از بازیکنان شماره ۹ و ۱۰ شروع کنید. وقتی خط حمله قدرتمند داشته باشید، می‌توانید از گل خوردن هم اجتناب کنید. گل‌های خورده ما روی اتفاقات بود. باید روند دفاعی تیم ترمیم شود. همه بازیکنان ما باید در دفاع شرکت کنند.

وی با تاکید بر این که دروغ نمی‌گوید، افزود: بعد از اتفاقات سال گذشته که در برنامه ۹۰ رخ داد، به هیچ عنوان این برنامه را تماشا نکردم. از روزی هم که به ذوب‌آهن آمدم گفتم که این برنامه را نمی‌بینم. با تمام احترامی که برای این برنامه دارم، تمایلی برای دیدن آن ندارم و بحث‌های زیادی درباره آن دارم. به خاطر اتفاقات آن شب نمی‌گویم بلکه با ساختار اخلاقی برنامه مشکل دارم. این مشکل مربوط به همه است و معمولا دوستان اعتراض خود را اعلام نمی‌کنند.

منصوریان متذکر شد: اعتقاد دارم سکوت، رمز پیروزی است و در این مورد سکوت می‌کنم. این گونه کارشناسی داوری در برنامه ۹۰، کمکی به ما نمی‌کند. تا به حال ندیدم کارشناسی داوری کمکی به ما کرده باشد. باید به داوران احترام گذشت و نگاه عجیب و غریب به اشتباهات سهوی نداشت. در بازی ذوب آهن و پرسپولیس تا حدودی به ما ظلم شد. کامیابی‌نیا باید اخراج می‌شد.

سرمربی ذوب آهن با بیان این که نوع عملکرد داوران در بازی با تیم‌های پرطرفدار متفاوت است، گفت: فشار جمعیت نوع داوری را تغییر می‌دهد. در بازی با پرسپولیس، نیمکت پرسپولیس جریان داوری را از دست داور خارج کرد. باید ببینیم در لیگ ما کدام داور می‌تواند در این فشارها خوب کار کند و هیچ فشاری را متحمل نشود.

او درباره محسن مسلمان گفت: او دو سال با پرسپولیس قهرمان شد و جزو عناصر این تیم است. نمی‌توانیم نقش او را در قهرمانی پرسپولیس منکر شویم. وقتی بازیکنی قصد انجام بازی خوب مقابل تیم سابقش دارد، آهسته آهسته اوج می‌گیرد یا از ابتدا خوب بازی می‌کند. بعد از این بازی اتفاق خوبی در رختکن رخ داد و محسن مسلمان بعد از بازی از همه تیم عذرخواهی کرد و بقیه بازیکنان روی او را بوسیدند و ناراحتی را از دلش در آوردند. من این اتفاقات را دوست دارم. هر زمان که همدلی به تیم برگردد، می‌توانیم نتایج خوبی بگیریم. لیگ برتر از بازیکنانی مانند محسن مسلمان کم دارد. انتظار دارم او همانند تیم ملی امید کار کند.

256 43

مطهری: "کف گرگی" برای کسانی که جلوی آزادی بیان را می‌گیرند لازم است

علی مطهری ضمن تبریک روز دانشجو گفت: چرا ما روز دانشجو را بزرگ می‌دانیم؟ علت این است که حرکت بزرگی رخ داده و دانشجویان در مخالفت ورود نیکسون به کشور تظاهرات می‌کنند و سه تن از دانشجویان به شهادت می‌رسند. در فضای خفقان نوری در ظلمت ظهور می‌کند. بالاخره این روز را روز دانشجو نام نهادند و رسالتی برای او در نظر گرفتند.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ما آرمان‌هایی داشته و هدف آن پیاده شدن اسلام در کشور و گسترش در دنیا بوده است. آزادی و استقلال از این آرمان‌ها است. اخلاق و معنویت هم از اهداف ما بوده است چه از طرف امام راحل و چه از طرف یاران او که این را اهمیت می‌دانستند.

نماینده تهران با بیان اینکه شهید مطهری گفتند که اگر انقلاب به عدالت اجتماعی توجه نکند شکست می‌خورد، گفت: ایشان دو روز بعد از انقلاب از شکست انقلاب سخن می‌گوید که یعنی اینطور نیست که ما هرکاری که کنیم انقلاب ما پابرجا خواهد ماند. خدا حال هیچ قومی را تغییر نمی‌دهد مگر اینکه آن قوم حال خود را عوض کند.

نایب رییس مجلس با اشاره به بخشی از تاریخ صدر اسلام گفت: خدا می‌گوید از کافران نترسید از من بترسید مگر خدا موجودی ترسناک است که از او بترسیم؟ منظور این است که از قوانین و عدالت من بترسید. برای هر انقلاب و تحولی این یک قانون کلی است.

وی با اشاره به بحث آزادی گفت: در بین رهبران انقلاب اسلامی کسی به اندازه شهید مطهری به آزادی تاکید نکرده است. ایشان آزادی تفکر و آزادی بیان را مورد تاکید قرار داده است. از اسلام به یک طریق می‌توان دفاع کرد و آن هم آزادی دادن به مخالفان است و بعد هم پاسخ صریح دادن به سوالات آنان.

مطهری ادامه داد: ایشان می‌گفت من پیشنهاد داده بودم که کرسی مارکسیست شناسی ایجاد کنیم تا بیان آزاد باشد. ایشان می‌گوید در جمهوری اسلامی احزاب غیراسلامی هم آزاد هستند که در قانون اساسی ما چنین چیزی نیست اما نظر ایشان این بوده است. فقط می‌گوید که مردم را فریب ندهید.

وی گفت: ایشان می‌فرماید اگر کسی با عقل و تحلیل به این نتیجه برسد که خدا و قرآن و دینی در کار نیست می‌گوید چنین کسی روز قیامت معضب نیست چون در جست‌وجوی حقیقت بوده است هرچند که بهشتی هم نخواهد بود. این خیلی مهم است یعنی این مقدار برای آزادی تفکر قابل شدن خیلی مهم است.

نماینده تهران با اشاره به استقلال فرهنگی گفت: شهید مطهری می‌گوید انقلاب اسلامی می‌تواند استقلال سیاسی داشته باشد. شاید مستقل‌ترین کشور از نطر سیاسی ایران است. از این نظر که ما خودمان برای خودمان تصمیم می‌گیریم اقتصادمان هم مستقل است البته شاید مدیریت آن نقص داشته باشد اما استقلال وجود دارد.

مطهری خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی هم گرایش‌های غربی وجود دارد اما قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست. مساله خو باوری فرهنگی همان استقلال فرهنگی است. در گذشته ارباب و رعیتی وجود داشته است و انسان‌ها دو گونه بوده‌اند یکی آقا و دیگری برده که در شرق و غرب وجود داشته است. بین ملت‌ها و کشورها هم مساله آقایی و بردگی وجود داشته و امروز هم وجود دارد. در دوره استعمار این خیلی مشهود بود.

وی تاکید کرد: استعمار امروز به شکل دیگری درآمده در گذشته آشکار و امروز پنهان است. استعمار در هر سه نوع سیاسی و فرهنگی و اقتصادی وجود دارد و استعمار فرهنگی بی‌شک از همه خطرناک‌تر است. شهید مطهری می‌گوید استعمار سیاسی و اقتصادی آنگاه توفیق می‌یابد که استعمار فرهنگی کرده باشند. در استعمار فرهنگی شخصیت فکری ملت را می‌گیرند و نسبت به داشته‌های خود بدبین می‌کنند و حالت تجددزدگی را به وجود می‌آورند به نحوی که شیفته فرهنگ بیرونی شوند.

نماینده تهران ادامه داد: در مساله علوم هیچ کس نمی‌تواند ادعا کند که فلان علم از آن ماست. این نتیجه تلاش بشریت است همانطور که علوم تجربی در شرق بوده و غربی‌ها گرفته و آن را عمق دادند اما درباره مکتب هر ملتی می‌تواند بگوید من ایدئولوژی برتر را دارم هر ملتی که زیر بار مکتب دیگران نرود می‌تواند زنده باشد و  درغیر این صورت دچار بردگی خواهند شد و این بلایی بود که می‌خواستند این کار را بکنند که می‌گفتند باید به ایران قبل از اسلام برگردیم در حالی که ایرانی‌ها اسلام را پذیرفتند و ایرانی‌ها ظرف دویست سال مسلمان شدند نه اینکه با حمله اعراب طی دو سه روز این اتفاق افتاده باشد. آن‌ها به ایرانی‌ها آزادی می‌دادند که اسلام می‌خواهید یا مکتب قبلی خود را می‌خواهید که ایرانی‌ها هم چون حقیقت‌جو بودند اسلام را انتخاب کردند در مقایسه با مکتب های ایرانی. همانطور که می‌دانید آتش‌کده ها هم تا سال‌ها باز بود و امروز هم هست.

وی با اشاره به دیگر روشن‌فکری‌های ادعایی که وجود داشت، گفت: شهید مطهری در مقابل این‌ها ایستاد مثلا می‌خواستند منطق دیالکتیک را بر اسلام منطبق کنند. آن‌ها می‌خواستند اعلام کنند که زیربنای اسلام اقتصاد است و می‌خواستند همه چیز را با مارکسیست منطبق کنند. گروه فرقان هم می‌خواستند عصای موسی و شکافتن دریا و فرشته و…  را به شکل مادی توجیه کنند غافل از اینکه اگر این طور باشد چه نیازی به دین است. دین می‌خواهد بگوید امور غیبی و فراتر از این جهان مادی هم وجود دارد.

مطهری با اشاره به اینکه این جزوات قبلا پخش می‌شد و دانشجویان این متون را به یکدیگر می‌دادند و نگرانی شهید مطهری هم همین بود که از طریق تفسیر قرآن دارند فکر جوانان را به سمت مارکسیست می‌برند که بالاخره هم شهید مطهری به دست همین گروه شهید شد، گفت: استسباع فرهنگی از  استعمار فرهنگی خطرناک‌تر است. استسباع فرهنگی زمانی است که ملتی آنچنان فرهنگ بیگانه را جذب می‌کند که می‌گویند استسباع رخ داده است. آن ملتی که هویت دارد و خودباخته نیست مثل انسانی است که اعتماد به نفس دارد. آلمانی‌ها در جنگ جهانی دوم شکست خوردند و ظرف چند سال کشورشان را ساختند و امروز از برترین کشورها هستند آنها می‌گویند ما در جنگ همه چیزمان را باختیم جز شخصیت خودمان را. موسیلینی می‌گوید ما باید آهن داشته باشیم تا نبازیم و اقبال لاهوری می‌گوید ما باید آهن باشیم تا شکست نخوریم.

وی در پاسخ به سوال دانشجویی که پرسید مردم موافق بنزین دو نرخی هستند آیا تا حالا شده به فکر مردم باشید و به فکر مصالح کشور نباشید. این همه روز از حصر گذشته ولی چه کرده‌اید، گفت: قیمت بنزین در پاسخ به سوال دانشجویی بود که پرسیده بود که من گفتم برای مقابله برای قاچاق سوخت این یک راه است که دو نرخی یا سه نرخی شود. این موضوع باید حل شود قیمت بنزین در ایران و دیگر کشورها خیلی فرق دارد. بعدا ممکن است مشکلی ایجاد شود ما در واقع نباید مسافرکش داشته باشیم ما باید تاکسی داشته باشیم اما به دلیل نابسامانی‌ها وجود دارد. برخی از قول من نوشته بودند که بنده با افزایش نرخ بنزین موافقم در صورتی که من برای جلوگیری از قاچاق سوخت این را پیشنهاد دادم. مردم هم آگاه هستند و فقط نباید تیترها را بخوانند باید متن خبر را بخوانند این تیترها گاهی شیطنت آمیز است.

وی افزود: یارانه هم باید اصلاح شود و باید به صورت غیرنقدی پرداخت شود اما کسی وارد نمی‌شود. شهید مطهری می‌فرمود مصلح واقعی کسی است که با نقاط ضعف مردم مبارزه کند.

مطهری در پاسخ به این سوال که شما در تلویزیون گفتید اقدامات یکسری افراد باعث شده آمریکا از برجام خارج شود. من می‌خواهم بدانم چرا شما حرکت موشکی ما را بد می‌دانید در صورتی که حتی آژانس آن را قبول دارد و فقط آمریکا قبول ندارد، گفت: آنچه که من گفتم این است که من گفتم بعد از برجام بخشی از حکومت ما با اقدامات مختلف می‌خواستند آمریکا از برجام خارج شود و هدف آنان یا سیاسی بود یا می‌ترسیدند که به نفع جناح مقابلشان تمام شود و کارهایی کردند که برجام به سرانجام نرسد. در اینکه ما باید صنعت موشکی را توسعه دهیم شکی نیست اما باید به موقع و در جای خودش استفاده کنیم متل هولوکاست که مطرح کردیم که اسرائیل دنیا را پشت سر خودش قرار داد و دنیا را علیه ما بسیج کردند. من گفتم بخشی از حکومت مایل نبود که برجام انجام شود و من گفتم اگر ما به برجام پایبند بودیم ترامپ هم به سادگی خارج نمی‌شد. صحبت من این بود که سیاست خارجی را وزارت خارجه و دولت و سران نظام مشخص می کند نه یک مقام نظامی.

در ادامه دانشجویی پرسید که بعد از گذشت چهل سال آیا این برخوردها با جوانان در مورد حجاب نتیجه‌ای داشته است، مطهری گفت: حرف من این بوده که نظارت فرهنگی باید باشد که یکی از مراتب امر به معروف و نهی از منکر عمل به قانون است. روی مسائلی مثل حجاب باید نظارتی باشد و معنی ندارد که ما بگوییم هرکس هرطور می‌خواهد بیرون بیاید در همه دنیا هم همین است و شاید نظارت ما بیشتر باشد که این مهم است.

مطهری در مجموعه پرسش‌هایی که یک دانشجو درباره فرزندان مسئولان که خارج از کشور هستند، شفافیت آرا و اف ای تی اف و برجام و مجلس فرمایشی و….. از او پرسید، گفت: شفافیت آرا به طور کلی خوب است و من شخصا برای خود مشکلی ندارم اما برای بسیاری از نمایندگان احساس نگرانی می‌کنم چون نمانیده‌ها رایی می‌دهند و در حوزه انتخابیه به ماشین و دفتر و… آنها حمله می‌کنند. شما ضمانت دهید که این اتفاقات نمی‌افتد حرفی نیست.

وی افزود: درباره اف ای تی اف هم دو لایحه اش در زمان آقای احمدی‌نژاد به مجلس آمد همه این‌ها به نفع کشور است و ترکمنچای نیست و ما از این جهت نباید برای مردم مشکل درست کنیم.

مطهری با اشاره به اینکه حقوق نجومی برای نماینده نداریم، گفت: حقوق نماینده پنج و نیم میلیون تومان است و مبلغی هم برای دفتر خود دریافت می‌کنند.

نماینده تهران درباره ادعای فرمایشی بودن مجلس و تصویب بیست دقیقه‌ای برجام در آن گفت: برجام ظرف سه ماه در مجلس تصویب شده و در این توافقات مجلس باید بگوید آری یا نه. کجای این مجلس فرمایشی است هرجا مطابق میل شما نباشد، فرمایشی است؟ این کارهای افراطی که انجام دادیم که سفارت انگلستان و عربستان را گرفتیم این کارهای احساسی را باید پایان دهیم.

در ادامه دانشجویی پرسید که شما گفته بودید مشکلات به دوران سازندگی بر می‌گردد و در مورد خانواده آقای هاشمی و اصلاحات هم صحبت‌هایی داشتید و سال ۹۲ می‌گویید هاشمی بیاید  اوضاع را سر و سامان بدهد چه می‌شود؟ شما می‌توانید قول دهید اگر رفع حصر شود دلار بشود سه هزار تومان، مطهری گفت: راجع به داستان پفیوز که ایشان گفتند این را بگویم در مجلس هشتم طرحی دو فوریتی مطرح شده بود و چند نفر از نمایندگان از جمله رسایی و… می‌گفتند ما این طرح را برای پیوند بین اصولگرایان می ‌هیم که من گفتم مشکل اصولگرایان خود این آقایان هستند و این را که گفتم چیزی را به طرف من پرتاب کردند و در مورد کوچک‌زاده هم چون به او گفتم بشین بعد گفتم بتمرگ و بعد گفتم پفیوز و از رادیو شنیده شد  برخی رسانه‌ها هجمه‌ها را علیه من شروع کردند. پفیوز به معنای سست و تنبل است.

وی گفت: درباره کف گرگی هم درباره حصر در مجلس نهم داد و فریاد کردند و ابوترابی نطق مرا قطع کرد و من گفتم نطقم باید تمام شود و یکی کت من را می‌کشید و من او را هل می‌دادم پنج متر آنور تر می‌رفت. بعد گفتند کف گرگی زده البته گاهی کف گرگی هم برای کسانی که جلوی آزادی بیان را می‌گیرند لازم است.

نماینده تهران یادآور شد: درباره هاشمی هم با کیهان مصاحبه کردم که کیهان هم تندتر کرده بود انگار آدم یکجا از  کسی انتقاد کرد باید تا آخر انتقاد کنیم. درباره حصر هم من صحبتی نکردم شما سوال کردید من جواب دادم. اگر لازم بدانم درباره حصر صحبت می‌کنم.

وی گفت: من نگفتم دانشگاه‌ها را تفکیک جنسیتی کنیم من گفتم باید، دانشگاه دخترانه هم داشته، باشیم حتی آمریکا هم دارد.

مطهری در واکنش به اینکه گفته شده شما در انتخابات مجلس در لیست حامیان احمدی‌نژاد بودید گفت: من در لیست احمدی‌نژاد نبودم بلکه اسم من را در آن لیست گذاشتند. این طور نیست که من سنگ احمدی‌نژاد را به سینه بزنم بلکه آنها می‌خواستند از اسم ما استفاده کنند.

214219

تصاویر | گشت شبانه با پلیس در محله‌های ترسناک تهران

به گزارش میزان، در جریان این طرح کلانتری ۱۱۶ مولوی در جریان گشت‌های شبانه خود با همکاری شرکت‌های حفاظتی، مراقبتی که زیر نظر پلیس پیشگیری تهران بزرگ هستند، فعالیت دارند.

معتادان متجاهر و کارتن‌خواب‌ها پس از جمع‌آوری به گرمخانه‌ها منتقل می‌شوند، اما در میان این افراد مواد فروشانی که شناسایی می‌شوند به پلیس مبارزه با مواد مخدر تحویل داده می‌شوند تا پس از ارجاع به مقام قضایی درخصوص وضعیت آن‌ها تعیین تکلیف شود.

تیم‌های گشت شبانه کلانتری‌ها بنا بر محدوده تحت حفاظت خود مأموریت‌های متفاوتی از قبیل: برخورد با دور دور و مزاحمت نوامیس، دستگیری سارقان خودرو و منازل، گشت زنی در مناطق مسکونی و تجاری برای جلوگیری از هر گونه سرقت، رسیدگی به دعواها و اختلافات شهروندان دارند که به سامانه مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش می‌شود.
​۶۱۲۸۲

چه زمانی طرح اصلاح نحوه فعالیت احزاب به مجلس ارسال می‌شود؟

قاسم میرزایی‌نیکو درباره آخرین وضعیت قانون احزاب و تطبیق آن با قانون جدید،گفت: قانونی درباره فعالیت احزاب در سال ۶۰ در کشور تصویب شد که همان قانون در سال ۹۵ اصلاح شد.

وی با اشاره به اینکه این قانون از آنجایی که در شرایط خاصی نوشته شده بود دارای یکسری اشکالات بود، افزود: بر این اساس، کارگروهی متشکل از گروه‌های مختلف احزاب، چند تن از نمایندگان مجلس، مسئولانی از مرکز پژوهش‌ها و وزارت کشور شکل گرفت تا تجدیدنظری در قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی صورت گیرد.

عضو ناظر مجلس در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب تصریح کرد: این کمیته تاکنون جلسات متعددی را تشکیل داده است و ماحصل این جلسات، تهیه پیش‌نویسی در قالب قانون جدید احزاب بود.

وی با بیان اینکه این پیش‌نویس در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مورد بررسی قرار گرفته است، اظهارداشت: همچنین ما رایزنی‌هایی را در این زمینه با رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر کشور داشته‌ایم و آنان مواردی را مورد تاکید قرار دادند تا در اصلاحات طرح لحاظ شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه بر این اساس ما رسما مجوز گرفته‌ایم تا این طرح را تکمیل کنیم،گفت: صرفا یکسری ایرادات نگارشی در طرح اصلاح نحوه فعالیت احزاب وجود دارد که پس از رفع این موارد، نهایتا تا ۱۰ روز آینده طرح را تقدیم کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور می‌کنیم تا پس از بررسی در کمیسیون، در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد.

214219

عکس | رابعه اسکویی در مراسم تشییع پیکر پیام صابری

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پیکر پیام صابری، همسر زیبا بروفه و بازیگر جوان سینما، تئاتر و تلویزیون صبح روز سه‌شنبه ۲۰ آذر با حضور هنرمندان در خانه سینما تشییع شد.

رابعه اسکویی بازیگر پیشکسوت سینما نیز از جمله چهره‌های حاضر در این مراسم بود.

۵۷۲۴۳

نشست رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی شهرک صنعتی امامزاده عبدالله (ع) آمل برگزار شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  مازندران، سید جعفر رسولی فرماندار ویژه آمل در این جلسه گفت: همه مسئولین باید حمایتهای ویژه ای را در چارچوب قانون، برای تولید کالای ایرانی و اشتغال پایدار، از فعالان اقتصادی در دستور کار قرار دهند.

فرماندار ویژه آمل اظهار داشت: با توجه به بازدیدهای میدانی که از واحدهای تولیدی و صنعتی داشتیم، تعداد زیادی از کارگران، در حال کار و تلاش هستند که از فعالان اقتصادی با توجه به فراهم کردن زمینه اشتغال و تولید، تشکر می کنیم.

رسولی بیان داشت: باید از هر فرصتی و با استفاده از ظرفیت های قانونی، مشکلات بخش تولید و صنعت را برطرف کنیم تا آنها با توان بالا به تولید کالای ایرانی و ایجاد اشتغال پایدار بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: 45 درصد از صنعت و 75 درصد از صادرات استان به شهرستان آمل تعلق دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه گفت : مصوبات کارگروه ستاد تسهیل در حکم قانون است و باید به آن عمل شود و مدیرانی که از آن تبعیت نمی کنند باید با آنان برخورد شود.

اصغری بیان داشت: در حوزه اشتغال فراگیر 750 میلیارد تومان تسهیلات داریم که 550 میلیارد تومان آن در استان هنوز مانده و با توجه به اینکه آمل بیشترین واحدهای صنعتی را در مازندران دارد، با حمایت بانکها و همکاری با واحدهای صنعتی، می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

یکی از فعالان اقتصادی نیز در این جلسه گفت: حمایت دولت از صنعتگران و تولیدکنندگان باعث رونق صنعت می شود باید با مدیرانی که نگاه ویژه به بخش صنعت ندارند برخورد گردد.

رضوی تصریح کرد: حمایت از سرمایه گذاران بخش صنعت و فعالان، می تواند موجب رونق صنعت کشور شود.

46

روزهای فیلم ترکی ایران پایان یافت

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، رئیس سابق انجمن سینمای جوان اردبیل در حاشیه برگزاری این جشنواره با اشاره به آغاز موج جدید ساخت فیلم های ترکی زبان در ایران گفت: کارگردانان زیادی مثل رضا میرکریمی، کمال تبریزی، جعفر پناهی، ابراهیم حاتمی کیا و… هستند که با وجود متولد شدن در مناطق ترک زبان ایران تاکنون به زبان فارسی فیلم ساخته اند، اما با شروع موج جدید فیلم های ترکی زبان علاقمند به ساخت این فیلمها شده اند.  
رضا صیامی نداشتن مخاطب را از معضلات اصلی سینمای ترک زبان ایران برشمرد و افزود: متاسفانه مخاطب ایرانی حتی عادت به دیدن فیلم با زیرنویس هم ندارد که این فیلم ها را با زیرنویس به آنها عرضه کنیم. 
صیامی تصریح کرد: به هر حال حتی اگر 35 میلیون ترک زبان ایران برای دیدن فیلم ها به سینما بیایند برای ما کافی است.  
وی ادامه داد: در فیلم کوتاه مشکل زبان نداریم، اما در فیلم های بلند زیرنویس مردم را خسته می کند. حتی خواندن زیرنویس فارسی هم برای آنها سخت است. به ویژه فیلمی مثل «ائو» که دیالوگ زیادی دارد، مخاطب را دچار مشکل کرد.  
این فیلم ساز اردبیلی افزود: پتانسیل فیلم های ترکی ایران آنقدر زیاد است که به صورت مستقل از مرزها رد می شوند و در فستیوال ها به صورت پررنگ حضور می یابند.  
وی ابراز امیدواری کرد ، در آینده ای نه چندان دور فیلم های مناطق ترک نشین ایران علاوه بر زبان، از نظر موضوعی هم مربوط به منطقه آذربایجان باشند.
با فیلم های ترک زبان ایران حس غریبی نداریم
نویسنده و محقق ترک تاریخ سینما نیز در حاشیه این جشنواره گفت: با فیلم های ترک زبان ایران، حس غریبی نداریم.  
احسان کابیل افزود: فیلم های ترک زبان ایرانی نشان می دهند که مرزهای جغرافیایی عملا اهمیت ندارند و امیدوارم برنامه هایی از این دست برای درک مشترک و متقابل دو فرهنگ قدم خوبی باشند.  
وی تاکید کرد: نگاه فرهنگی و زیباشناسانه را اساس قدم هایمان در چنین جشنواره هایی قرار می دهیم تا معنای اضافی به آنها تحمیل نشود.
دیدن ترکی در محدوده ترکیه ناشی جهالت فرهنگی است 
کارگردان ترک و محقق تاریخ سینمای ایران نیز در بخشی از جشنواره «روزهای فیلم ترکی در سینمای ایران» با ابراز تاسف از این که مرزهای سینمای ترکی را به ترکیه محدود می بینیم گفت: مرزهای سینمای ترکی بسیار بیشتر از چیزی است که می دانیم و دیدن سینمای ترکی در محدوده ترکیه ناشی از جهالت فرهنگی ماست. 
 رضا اویلوم افزود: فیلم های ترک زبان ایرانی را باید زیر چتر سینمای ایران مطالعه کرد، چرا که در تمام این فیلم ها رد پای کیارستمی، اصغر فرهادی و… دیده می شود، فیلم هایی که کدهای زیبایی شناسانه ایرانی و فرهنگ ترکی را به هم گره زده اند.  
اویلوم ادامه داد: در این فیلم ها شاهد نگاه ایرانی هستیم که از داستان های کوچک افراد فکرهای بزرگ به میان می آورند.  
وی با اشاره به تاثیر تلویزیون بر تولیدات سینما خاطرنشان کرد: متاسفانه در فرهنگ سینمایی ما اثرات زیباشناسی تلویزیونی به شدت دیده می شود و این موضوعی است که سینمای ایران هم به آن مبتلاست.  
اویلوم افزود: باید از زیباشناسی تلویزیونی، نورهای زیاد، ژست و میمیک های اغراق شده دور شویم تا در سینما، به عنوان فضایی آزادتر به مسائل اجتماعی بپردازیم.  
وی ادامه داد: جشنواره هایی از این دست می تواند آغازگر فعالیتهای مشترک سینمای دو کشور ایران و ترکیه و در نتیجه ترکیب این دو سینما باهم شود.  
محقق تاریخ سینمای ایران، پایان باز را از ویژگی های سینمای ایران برشمرد و گفت: سینمای ایران معمولا در پی پاسخ دادن و نتیجه گیری در فیلم هایش نیست بلکه زمینه را برای برداشت آزاد مخاطب ایجاد می کند، چیزی که در فرهنگ سینمای ترکیه زیاد رایج نیست و به آن عادت نکرده ایم.  
گفتنی است جشنواره «روزهای فیلم ترکی در سینمای ایران» که 16 تا 20 آذر ماه در سینما «یشیل چام» استانبول برگزار شد، میزبان فیلم های ترک زبان از سینمای ایران بود.  
فیلم های ائو، او، سارای، سویوق، آغلا، اردک، آق گول، اکسیکلیک، حیوان، قفس، قارا یول، سلاخ، پل، سارانین سسی، سورمه لی قیز، سازاق، اونوتماق؛ یارا، من عصمتم، قارلی داملار، قارلی یوللار و سوزسوز عاشیق از جمله فیلم های به نمایش درآمده در این جشنواره بودند. 
همچنین اولین فیلم بلند ترکی زبان ایرانی، فیلم «او» 15 سال گذشته ساخته شد که فاصله آن تا فیلم «سویوق» که دومین اثر بلند ساخته شده به زبان ترکی است، 12 سال می باشد.  
فیلم بلند «ائو» نیز به واسطه موفقیت در جشنواره های مختلف روحی تازه در سینمای ترکی ایران دمید.  
این رویداد با حمایت بخش فرهنگی شهرداری استانبول و با حضور کارگردانانی از شهرهای تبریز، ارومیه و اردبیل ایران در استانبول برگزار شد.

46