اشتباهی فاحش در دوبله مستند بروس لی/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هوشنگ گلمکانی منتقد باسابقه سینمای ایران، با انتشار تصویری از شبکه ورزش در اینستاگرام نوشت: «کانال ورزش دارد مستندی درباره بروس لی کبیر را پخش می‌کند. در بخشی که مربوط به ارتباط بروس لی با سینماگران است، روی تصویر اسم و حرکات جیمز کابرن را می‌بینیم اما در دوبله، راوی می‌گوید جیمز گارنر. گوینده‌ها هم چند بار می‌گویند «کوبرِن» یا گاهی «کوبِرن». شاید خیلی‌ها متوجهش نشوند یا برای‌شان اهمیتی نداشته باشد، اما احتمالا هم‌نسل‌های من از این جور تلفظ حرص می‌خورند. توی این اوضاع سیل و آوار و غیره، این که چیز مهمی نیست. ملانقطی نمی‌شوم، اما واقعا مدیر دوبلاژ یا گوینده فیلم، فرق جیمز گارنر و جیمز کابرن را نمی‌دانند؟ کسی آن وسط اسم جیمز کابُرن را نشنیده است؟

و تازه در پایین صفحه نوشته‌اند «من بروسلی هستم». آخه بروسلی؟ این یکی قاعدتا کار واحد پخش است. فکر کرده‌اند بروسلی اسم کوچک یا اسم خانوادگی سوژه فیلم است

۲۴۱۲۴۳

پیش بینی یک‌نماینده مجلس درباره قیمت مسکن در سال۹۸

سید هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه بازار مسکن یک بازار پلکانی است، گفت: در سال‌های گذشته تغییرات پلکانی قیمت هر ۲ تا ۳ سال رخ می‌داد، اما سال ۹۷ شاهد یک تغییر قیمتی بزرگ بودیم به طوری که قیمت‌ها با افزایش ۹۰ درصدی روبه رو شد.

وی ادامه داد: سال ۹۷ به لحاظ قیمتی یک سال پر جهشی بود و بعید به نظر می‌رسد که در سال ۹۸ باز هم شاهد افزایش قیمت باشیم.

بهادری از تثبیت شرایط اقتصادی و بازار مسکن در سال جدید خبر داد و گفت:  آمارها و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که در سال ۹۸ شرایط اقتصادی به سمت تثبیت حرکت کند و همین امر باعث می‌شود که بازار مسکن از تب و تاب قیمتی بیافتد.

وی افزود: در ابتدای سال ۹۸ بازار مسکن کم‌کم از حالت رکود خارج می‌شود و قیمت ها به سمت نزولی شدن حرکت می‌کند.

مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اردیبهشت ماه به دلیل مشکل فروش نفتی که در کشور ایجاد می‌شود اثرات روانی بدی بر بازار مسکن حاکم خواهد شد، گفت: همین موضوع باعث نوسانات قیمتی خواهد شد، اما می‌توانیم با مدیریت صحیح مانع از ایجاد افزایش قیمت شویم.

بهادری اظهار کرد: در بودجه سال ۹۸ برای مشکل فروش نفت تدبیراتی در نظر گرفته‌ایم تا اثرات روانی آن کمتر شود به همین منظور نگرانی از بابت قیمت در اردیبهشت ماه وجود ندارد.

وی توضیح داد: افزایش و نوسانات قیمتی در بازار و اقتصاد کشور باعث ایجاد مشکلاتی در حوزه مسکن شده است، اما با برنامه ریزی‌های دقیق، افزایش تولید و همچنین توازن در عرضه و تقاضا می‌توانیم بازار مسکن را به رونق برسانیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان گفت: تسهیلات مسکن باید به سمت تولید مسکن هدایت شود تا بتوانیم میزان تقاضاهای اقشار کم درآمد و با درآمد توسط را تامین کنیم.

۲۲۳۲۲۳

۳ مادر باردار از خطر سیل در خراسان شمالی نجات یافتند

او افزود: 3 مادر باردار با خطر بالا در اولین روزهای وقوع سیل توسط پرسنل بهداشتی مانه و سملقان از منطقه سیل زده به مناطق امن و قابل دسترسی منتقل شدند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: فعالیت خانه‌های بهداشت و تمامی پزشکان و بهورزان این مناطق روستایی برقرار است و دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز به این مناطق ارسال شده است.

او در خصوص مشکلات ایجاد شده در حوزه آبرسانی به سیل‌زدگان گفت: در روزهای نخست مشکلاتی در روند ایرانی مناطق سیل‌زده وجود داشت ولی اینک آب شرب مناطق سیل زده، بطور مرتب کلرسنجی و کلر زنی می‌شود.

4242

رونمایی از پیاز ۱۳ هزار تومانی در تهران؛ وزیر کشاورزی کجاست؟

جواد باقری ضمن تایید افزایش قیمت پیاز در بازار، صادرات این محصول را دلیل اصلی گرانی آن دانست و گفت: مهمترین  دلیل افزایش قیمت پیاز صادرات بی رویه آن است . به طوری که اکنون این محصول به کشورهای حاشیه خلیج فارس، عراق، ترکیه و روسیه صادر می شود.

وی با بیان اینکه مجوز صادرات، باعث افزایش قیمت شده است، افزود: با توجه به اینکه عرضه کاهش و تقاضا افزایش پیدا کرده است قطعا با گرانی مواجه خواهیم شد.

کارشناس بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران در ادامه درباره افزایش قیمت کلم سفید نیز گفت: کلم سفید سال گذشته کیلویی ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسید اما در حال حاضر به دلیل صادرات این محصول با قیمت ۶ هزار تومان در میدان تره‌بار فروخته می‌شود.

 وی ادامه داد: کمسیون نظارت قبل از عید مقرر کرد که از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه صادرات سیب و پرتقال ممنوع شود، این امر ۱۰ تا ۱۵ درصد بر کاهش قیمت‌ها تاثیر گذاشت. اگر این کار برای پیاز انجام می‌شد قطعا امروز قیمت پیاز به ۱۳ هزار ۵۰۰ تومان نمی‌رسید.

باقری یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت پیاز را کاهش حمل‌ونقل در ایام تعطیلات عنوان کرد و افزود: تعداد زیادی از کامیون‌داران در ایام عید کار نمی‌کنند و این امر موجب کاهش انتقال بار به میادین و همچنین افزایش نرخ حمل و نقل شده است.

نماینده اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در میدان مرکزی، با اشاره به  اینکه عمده تولید پیاز مربوط به شهرهای جنوبی مانند، خوزستان، بوشهر و هرمزگان است، گفت: این محصول در بارندگی‌های اخیر در جنوب کشور دچار خسارت شده و نهایتا با کمبود آن در بازار مواجه شدیم.

باقری در خصوص قیمت پیاز در روزهای آتی متذکر شد: تا زمانی که صادرات ادامه پیدا کند نباید به کاهش قسمت خوشبین بود؛ همچنین وضعیت جوی نیز بر افزایش قیمت بی‌تاثیر نخواهد بود. اما ۲۰ تا ۳۰ درصد احتمال کاهش قیمت ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده خواهیم داشت.

۱۷۲۳۱

روایت افسانه بایگان از سوءاستفاده تبلیغاتی یک برنامه تلویزیونی

این بازیگر این گونه نوشته است:

«همه می‌دانند که من از حاشیه و جنجال و موضع گیری های احساسی پرهیز کرده ام ولی گاهی موضوعاتی پیش میاید که آدم احساس میکند به ساده ترین حقوق انسانی اش تجاوز شده. در آخرین روزهای سال گذشته از برنامه پل فروردین شبکه دو با مدیر برنامه من تماس گرفتند (متن و وویس صحبت‌ها موجود است) که می‌خواهیم یک برنامه راجع به گردشگری در آثار تاریخی بسازیم و چون امکان سفر به آن آثار نیست از لوکیشنی مشابه در تهران استفاده میکنیم ولی روز ضبط به ناگاه از لوکیشن ایران مال سردرآوردیم(!!!) و کلیپی آنجا تهیه شد که ربطی به آثار تاریخی ایران نداشت. قول دادند که قبل از پخش من نسخه نهایی را ببینم و در صورت موافقت پخش کنند ولی بدون هماهنگی و تایید من از شبکه دو پخش شد و دیگر جواب تماس‌های ما را هم ندادند، شخصا اعلام میکنم که هیچ آشنایی با مواضع و مصالح ایران مال (بازار بزرگ آسیا ندارم) و قرار نبوده تبلیغی برایشان انجام دهم و واقعا برخورد زننده و اسفباری را تجربه کردم، مضافا اینکه زمان اجرای زنده برنامه هم با برخورد غیرمودبانه خانم متصدی حراست سال ما تحویلمان شد. واقعا که همه چی آرومه، ما چقدر خوشبختیم.»

۲۴۱۲۴۳

اینفوگراف| بیکاران در کدام استان‌ها بیشترند؟


Nastooh Saba Newsroomطراحی و تولید: نستوه

«برگزیت» و احتمال کودتای کابینه برای برکناری ترزا می

به گزارش  رویترز، ‘تیم شیپمن’ (Tim Shipman) دبیر میز سیاسی نشریه ساندی تایمز گفته است که کودتایی از سوی کابینه دولت برای برکناری ترزا می از سمت نخست وزیر در راه است.
رویترز درادامه این خبر نوشت: سردبیر سیاسی ساندی تایمز به نقل از یکی از اعضای کابینه دولت که نامی از وی نبرد گفت؛ ‘امشب همه چیز تمام می شود و ترزا می ظرف 10 روز آینده خواهد رفت.
رسانه های مطرح غربی گزارش داده اند درصورتی کنار رفتن ترزا می از سمت نخست وزیری، ماجرای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا با اما و اگرهای فراوان روبرو خواهد شد و ممکن است طرح برگزیت عملا از دستور کار خارج شود.

درهمین حال شبکه خبری سی ان ان نیز گزارش داد: نزدیک به پنج میلیون نفر از مردم انگلیس با امضای طوماری ، خواهان لغو برگزیت و انصراف از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا شده اند و شمار امضا کنندگان این طومار همچنان رو به افزایش است. مردم خواهان برگزاری همه پرسی مجدد درباره سرنوشت برگزیت هستند.
خبرنگار سی ان ان نیز از لندن گزارش داد: شرایط کنونی درحالی است که ترزا می گفته است مادامی که وی در راس قدرت سیاسی باشد، همه پرسی مجدد درباره برگزیت برگزار نخواهد شد.
سی ان ان ادامه داد: نشریه انگلیسی ساندی تایمز نیز گزار ش داده طرحی در کابینه برای سرنگونی ترزا می درجریان است و 11 عضو کابینه دولت انگلیس خواستار کناره گیری او هستند و تهدید کرده اند چنانچه وی استعفا ندهد با موجی از استعفاها مواجه خواهد شد.

به گزارش ایرنا و به نقل از روزنامه تایمز انگلیس، «لادبروکز» از معتبرترین شرکت‌های فعال در عرصه شرط بندی از احتمال استعفای می تا پایان ماه میلادی مارس (8 روز دیگر) خبر داد.
بر اساس این گزارش حتی نزدیکان می نیز استعفای او را اجتناب‌ناپذیر می دانند.
وزیران کابینه انگلیس هم اعتقاد دارند که نخست وزیر این کشور در تدارک استعفا از مقام نخست وزیری است.

نخست‌وزیر انگلیس می‌گوید که به خروج این کشور از اتحادیه اروپا در مهلت قانونی پایبند است و به تلاش‌های خود برای گرفتن امتیاز از این اتحادیه ادامه می‌دهد.
با این‌حال نظرسنجی‌ها حاکی است که بیشتر مردم انگلیس امیدی به نتیجه‌بخش بودن تلاش‌های نخست‌وزیر ندارند.

تحولات اقتصادی و تجاری انگلیس در آستانه خروج رسمی این کشور از اتحادیه اروپا، مطلوب نیست و بانک مرکزی این کشور پیش‌بینی کرده که انگلیس ممکن است در سال جاری دچار رکود اقتصادی شود.
پیش ‌از این، اتاق بازرگانی انگلیس هشدار داده بود که هزاران شرکت فعال خارجی به فکر خروج از این کشور افتاده‌اند.

مردم انگلیس درهمه پرسی که در مورخ 23 ژوئن 2016 برابر با سوم تیرماه 1395 برگزار شد، با 51.9 درصد آرا به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا رای دادند، این امر منجر به استعفای دیوید کامرون نخست وزیر وقت انگلیس شد و اکنون با هویدا شدن مشکلات عدیده ای که خروج این کشور از اتحادیه اروپا به دنبال دارد، پشیمانی مردم انگلیس از این همه پرسی را موجب شده است.
 

49311

ظریف به پویش هلال‌ احمر پیوست/عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ظریف در اینستاگرام خود نوشت :

سلام دوستان
با تبریک مجدد سال نو

گرچه در نوروز امسال، فرصت شادمانی و سرور برای هموطنانی از گلستان و مازندران فراهم نبود، اما اینک فرصت همدلی برای تمام «ایران» مهیاست. هنوز هم از «فرهنگ نوروز» می‌شود آموخت و سرسختی تقدیر و طبیعت را به شور و غرور کنار هم ایستادن بدل کرد. ما بارها برای ایران ایستاده‌ایم، چه در جنگ، چه در مذاکره و چه در کنار دردهای هموطنان رنجدیده؛ و باز هم باید در کنار ایران ایستاد تا وطن، گلستان شود.

من، و خانواده‌ام به پویش هلال احمر برای کمک به آسیب‌دیدگان سیل گلستان و مازندران پیوسته‌ایم تا سهمی ناچیز از همدلی و همراهی هموطنان داشته باشیم و فروتنانه، دیگر ایرانیان را نیز دعوت به پیوستن به این پویش می‌نماییم تا تجربه و تخصص هلال احمر در امدادرسانی، بازگشت به شرایط عادی زندگی سیل‌زدگان را تسریع و تسهیل نماید.

شاد و سربلند باشید

49311
 

فروش ۱ میلیون دلاری آثار ایرانی در حراجی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «هنر مدرن و معاصر خاورمیانه» که بیست و پنجمین دوره از حراج کریستیز است و عصر دیروز در دبی برگزار شد، میزبان ۸۵ اثر از هنرمندان ایران، لبنان، عراق، سوریه، مصر، امارات، عربستان، فلسطین، الجزایر و عمان بود.

از این میان ۱۹ اثر به هنرمندان ایرانی شامل حسین زنده‌رودی، علی شیرازی، محمد احصایی، پرویز تناولی، منوچهر یکتایی، بهمن محصص، مارکو گریگوریان، رضا درخشانی، فرهاد مشیری‌، ساسان بهنام بختیار، رکنی حائری زاده، شیرین علی آبادی و رضا آرامش تعلق داشت.

این آثار در مجموع به قیمت یک میلیون و ۱۵۵ هزار دلار زیر چکش حراج رفتند که بیش از ۳۰ درصد از مجموع آمار فروش این دوره کریستیز را که برابر سه میلیون و ۷۱۹ هزار و ۵۰۰ دلار بود، دربرمی‌گیرد.

از میان آثار ایرانی ۳ اثر خریداری پیدا نکرد و در مجموع ۱۳ اثر از این نمایشگاه فروخته نشد.

اثری از رامیز یونان هنرمند مصری با فروش ۳۸۷ هزار دلاری عنوان گران‌ترین اثر این دوره نام گرفت.

گران‌ترین اثر هنرمندی از ایران تابلویی از حسین زنده‌رودی بود که به مبلغ ۲۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار فروش رفت و عنوان سومین فروش بزرگ امسال را به خود اختصاص داد.

عنوان چهارمین اثر گران قیمت نیز به مجسمه‌ای از پرویز تناولی رسید که ۲۰۰ هزار دلار به فروش رفت.

۲۴۱۲۴۱